Понад 30 композиторів подали заявки на Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика

27 серпня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Конкурс організовує і проводить Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика у співпраці з департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Оргкомітет Конкурсу опрацював всі подані заявки та інформує про те, що на конкурс подали 36 симфонічних партитур від 32 молодих українських композиторів з таких міст:

Київ — 18 композиторів

Харків — 4 композитори

Старобільськ — 1 композитор

Одеса — 5 композиторів

Умань — 1 композитор

Львів — 3 композитори

За умовами конкурсу кожен з учасників міг подати довільну кількість власних творів, однак кожна пропозиція повинна була бути оформлена окремо згідно процедури подання документів на конкурс та відповідати всім вимогам конкурсу.

Конкурс є анонімним, отже всі партитури повинні були бути подані без зазначення прізвища та імені композитора, натомість у них повинні бути вказані спеціальні символи: слово, словосполучення або цифровий код.

 Всі 36 партитур подано на конкурс із дотриманням цим умов і їх передано на оцінювання міжнародному журі у складі:

Євген Станкович (голова журі, композитор, Україна)

Віктор Камінський (композитор, Україна)

Олександр Щетинський (композитор, Україна)

Богдан Сегін (композитор, Україна)

Ірина Тукова (музикознавиця, Україна)

Єжи Корновіч (композитор, Польща)

Вінсент Козловський (композитор і дириґент, Польща)

Оргкомітет визначив шість критеріїв оцінювання поданих на Конкурс партитур:

  1. Композиторська професійна майстерність
  2. Якість нотного запису
  3. Ідея, концепція і форма
  4. Майстерність володіння оркестровим письмом
  5. Прояв композиторської індивідуальності
  6. Елементи новаторства

Оцінювання за цими критеріями відбуватиметься за десятибальною шкалою.

На початку вересня журі визначає 5 (п’ять) творів, які виходять у другий тур Конкурсу, про що Оргкомітет інформує всіх учасників Конкурсу електронною поштою.

Учасники другого туру повинні найпізніше до 1 жовтня 2021 року надіслати оркестрові голоси у форматі pdf на електронну адресу Конкурсу:

skoryk-competition@philharmonia.lviv.ua

 Переможці Конкурсу визначаються до 7 жовтня 2021 року шляхом таємного голосування журі простою більшістю голосів за музичний твір. За результатами другого туру визначаються три переможці – Лауреати Конкурсу та два Дипломанти Конкурсу, яких Оргкомітет запрошує до Львова у період від 7 до 11 жовтня 2021 року для участі у церемонії нагородження та Концерті-Закритті 27-го Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти». Оргкомітет Конкурсу забезпечує транспортні витрати та проживання для учасників другого туру.

Рішення журі про переможців Конкурсу оголошується в ЗМІ та на Інтернет-ресурсах Організатора Конкурсу. Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Нагадуємо, що Конкурс започатковано у Львові цього року і присвячено пам’яті видатного українського композитора Мирослава Скорика. Головним завданням Конкурсу є підтримка і промоція симфонічної творчості нової ґенерації молодих українських композиторів, збереження та розвиток традицій національної композиторської школи, яскравим представником якої є Мирослав Скорик. Конкурс відбуватиметься раз на два роки.

Предметом цьогорічного Конкурсу є твір для симфонічного оркестру тривалістю від 10 до 18 хвилин, який завершено не раніше, як 5 (п’ять) років до початку проведення Конкурсу (до 2021 року). Твір може мати попередні публічні виконання, однак не може бути нагороджений на інших композиторських конкурсах в Україні та за кордоном. До Конкурсу допускаються партитури виключно для симфонічного оркестру без участі інструментів соло чи вокалістів, а також без застосування електроніки чи мультимедіа.

Твір повинен базуватися на переосмисленні традицій української симфонічної музики у поєднанні з новаторськими пошуками, притаманними світовій музиці другої половини XX – початку XXI століття. У Конкурсі можуть брати участь молоді українські композитори, яким у 2021 році виповнюється не більше 40 років і які є громадянами України. Участь у Конкурсі безкоштовна.

 Адреса Конкурсу:

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика

«Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика»

79000, м. Львів, вул. Чайковського, 7 Україна

Моб.тел.: +380 93 920 34 86

Email: skoryk-competition@philharmonia.lviv.ua

https://www.facebook.com/Skoryk.Composers.Competition

https://www.instagram.com/skoryk.composers.competition/

http://skoryk-competition.philharmonia.lviv.ua

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook