Продовольча безпека України: аграріїв запрошують взяти участь в конкурсі на одержання субгрантів
Проєкт АГРО запрошує українських сільськогосподарських виробників подавати заявки для одержання субгранту для реалізації проєктів з метою розвитку мережі господарств, що працюють на продовольчу безпеку в Україні. Проєкт АГРО планує надати приблизно 10 млн грн. у межах до двадцяти субгрантів.
Цей конкурс для українських мікро-, малих та середніх с/г підприємств, які є приватними виробниками/переробниками овочів, фруктів та ягід, м’яса та молочної продукції, птиці (крім курятини) або продукції аквакультури та працюють на продовольчу безпеку в Україні.
Субгранти можна використати на:
- закупівлю нового обладнання та ресурсного забезпечення для впровадження кращих технологічних практик у виробництві;
- закупівлю нового обладнання для створення нових та модернізації існуючих переробних потужностей для поширення кращого досвіду в секторі;
- залучення консультаційно-експертної підтримки тощо.
Сума субгранту може коливатися від 500 до 900 тис. гривень але остаточна сума буде залежати від субгрантової діяльності та остаточних переговорів і може вийти за межі цього діапазону.
Вимоги до заявника:
- офіційно зареєстрованаукраїнська організація або суб’єктпідприємницької діяльності (кооператив, товариство з обмеженою відповідальністю, приватне підприємство, фермерське господарство, ФОП тощо);
- дотримання всіх чинних правил цивільного та податкового законодавства;
- підпадає під категорію мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств, з щорічним оборотом заявника - не менше 500 тис. грн;
- готовий (за можливості) співінвестувати у дану діяльність не менше 20% від загального бюджету проекту.
Проєкт АГРО приймати заявки до 18:00 за київським часом 23 березня 2023 р. або до моменту вичерпання коштів.
Детально з умовами одержання субгранту, формою заявки, включаючи бюджет та супровідною документацією можна ознайомитись в доповненні до Річного програмного запиту (APS) №APS-04 за посиланням: завантажити Доповнення №1 до Річного програмного запиту (APS) №APS-04 та завантажити додатки.
Новини за темою
На Львівщині профінансували перші заявки по Комплексній програмі підтримки та розвитку аграрного бізнесу
10 травня 2022
Департамент агропромислового розвитку здійснив перший транш фінансової підтримки аграріям в межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області в сумі 468,4 тис. грн. П’ятьом суб’єктам підприємництва відшкодували вартість сплачених ними, протягом січня-березня 2022 року, відсотків за залученими кредитами та договорами фінансового лізингу в сумі 168,4 тис. грн. А також для забезпечення посівної надали пільгові кредити на зворотній основі 2 суб’єктам підприємництва в сумі 300 тисяч. «Аграрії області працюють сьогодні в умовах дефіциту базових ресурсів для проведення посівної та обмеженого доступу до фінансування. Наш обов’язок підтримати наших сільгоспвиробників фінансово. Для цього ми максимально спростили умови участі в програмі і збільшили бюджет майже на 30% у порівнянні з бюджетом програми, яка була затверджена у довоєнний час» – зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман. Нагадуємо, що цьогоріч на фінансову підтримку аграріїв з обласного бюджету виділено понад 22 млн грн. Кошти спрямовуються на такі заходи: фінансова підтримка шляхом компенсації % за кредитами та % (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ; фінансова підтримка на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів у розмірі до 500 тис. грн; фінансова підтримка суб’єктів підприємництва шляхом часткової компенсації вартості насіння (гречки, проса, олійного льону, квасолі, гороху, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної, капусти (білокачанної, броколі, брюссельської, цвітної), столового буряка, моркви, цибулі, гарбузів, кабачків, патисонів) у розмірі до 50 тис. грн одному суб’єкту підприємництва. фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників у вигляді дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності у сумі до 2,5 тис. грн/голову, але не більше 125 тис. грн одному суб’єкту підприємництва. Більш детально з умовами Програми та переліком документів можна ознайомитись за посиланням https://loda.gov.ua/agr_prohramy Отримати консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки аграріїв можна в робочий час за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-70, (032) 255-05-72 або +38 066 718 09 18.
Гуманітарна допомога для сільськогосподарських виробників: правові та організаційні засади
9 травня 2022
На проведення посівної кампанії сільгоспвиробники Львівщини одержали суттєву допомогу від різних міжнародних компаній у вигляді гуманітарної допомоги насінням кукурудзи, картоплі, сої, соняшника, трав. Відповідно до Закону України, гуманітарна допомога – це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань. На виконання статті 11 Закону України «Про гуманітарну допомогу» Міністерство фінансів України видало наказ «Про порядок бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги». Його дія поширюється на юридичних осіб незалежно від видів діяльності та форм власності (крім бюджетних установ), які одержали гуманітарну допомогу (отримувачі), які її потребують і яким вона безпосередньо надається (набувачі). Відповідно до цього Порядку одержану гуманітарну допомогу у вигляді грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей отримувач відображає за дебетом рахунків обліку грошових коштів, товарів, запасів та іншого майна в кореспонденції з рахунком 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». Таким самим записом отримана гуманітарна допомога у вигляді грошових коштів і товарно-матеріальних цінностей відображається і набувачами. Щодо обліку насіння фізичними особами підприємцями, то безоплатно отримане насіння використовуватиметься для виробництва сільгосппродукції, яка надалі буде реалізована (продана), однак при продажу такої продукції підприємець не зможе отриманий дохід зменшити на вартість насіння у складі собівартості продукції. Слід зазначити, що 5 березня 2022 року Кабмін прийняв постанову № 202 «Деякі питання отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги». Відповідно до постанови уряд максимально спростив вимоги до обліку благодійної допомоги. Установлено, що в умовах воєнного стану встановлені законодавством вимоги щодо отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги від юридичних та фізичних осіб – резидентів і нерезидентів не поширюються. Департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА, зважаючи на те, що на території Львівської області бойові дії не ведуться та особливість отриманої гуманітарної допомоги у вигляді посівного матеріалу, який забезпечить майбутні економічні вигоди суб’єктам господарювання, радить забезпечити облік одержаної гуманітарної допомоги. Одержувачі гуманітарної допомоги можуть звернутись до Львівської аграрної палати щодо бухгалтерського та технологічного супроводу господарських операцій, яка виступила отримувачем насіннєвого матеріалу у вигляді благодійної допомоги. Адреса та контакти Львівської аграрної палати: м. Львів, вул. Залізнична, 16, номери телефонів +380679746981 та +3800672748123.
Розвиток економіки в умовах війни: в Україні створили Національну платформу продовольчої безпеки
6 травня 2022
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, за підтримки Офісу Президента України, Мінекономіки та Мінагрополітики створили Національну платформу продовольчої безпеки. Мета впровадження Платформи – об’єднати зусилля виробників харчових продуктів, міжнародних організацій, торгових мереж для розвитку української економіки в умовах війни. Платформа є зручним та оперативним інструментом для пошуку найнеобхідніших продуктів і товарів широкого вжитку, пропозицій для виробників з урахування логістичних можливостей. Платформа надає можливість швидко сформувати потребу в товарах та побачити пропозиції інших учасників ринку, а також можливість державним органам, комерційним структурам та волонтерським організаціям оперативно взаємодіяти та вирішувати питання постачання товарів, у яких є потреби на місцях. У період переміщення виробничих потужностей, коли втрачено раніше налагоджені зв'язки, Платформа є зручним механізмом поновлення партнерських стосунків і налагодження конструктивної роботи. Крім того, Платформа надає доступ до актуальної інформації щодо реальних потреб та пропозицій різних товарів. Це значно спрощує варіанти пошуку ринку збуту для продукції вітчизняних виробників та спрощує комунікацію з покупцем чи постачальником без зайвих посередників. Нещодавно на платформі з'явилася можливість замовлення логістичних послуг та укладання смартконтрактів, а відтепер є змога внесення інформації щодо зареєстрованих потужностей операторів ринку харчових продуктів, автоматичного інформування користувачів щодо створення бронювання за угодами, копіювання потреб та пропозицій. Також створено довідник «Умови постачання» Incoterms у картках потреб та пропозицій. За час роботи на Платформі зареєструвалося понад три тисячі учасників. Майже 40% з них – це виробники. На другому місці за кількістю користувачів – кінцеві замовники продукції, на третьому – торгові компанії та мережі. Реєстрація та робота на платформі для всіх учасників є безкоштовною. Зайти на Платформу можна за посиланням: https://dpss.creatio.com/.
USAID Агро приймає заявки від підприємств харчової промисловості Львівщини для одержання субгранту
2 травня 2022
Програма USAID з аграрного та сільського розвитку продовжує приймати заявки на одержання субгранту «Підвищення спроможності демонстраційних ферм на забезпечення продовольчої безпеки України» для реалізації проєктів з розвитку мережі господарств, що працюють на продовольчу безпеку в Україні. Проєкт АГРО планує надати приблизно 10 млн грн у межах до двадцяти субгрантів. Цей конкурс для українських мікро-, малих та середніх с/г підприємств, які є приватними виробниками/переробниками овочів, фруктів та ягід, м’яса та молочної продукції, птиці (крім курятини) або продукції аквакультури та працюють на продовольчу безпеку в Україні. Субгранти можна використати на: закупівлю нового обладнання та ресурсного забезпечення для впровадження кращих технологічних практик у виробництві; закупівлю нового обладнання для створення нових та модернізації наявни[ переробних потужностей для поширення кращого досвіду в секторі; залучення консультаційно-експертної підтримки тощо. Сума субгранту може коливатися від 500 до 900 тис. гривень? але остаточна сума буде залежати від субгрантової діяльності та остаточних переговорів і може вийти за межі цього діапазону. Вимоги до заявника: офіційно зареєстрована українська організація або суб’єкт підприємницької діяльності (кооператив, товариство з обмеженою відповідальністю, приватне підприємство, фермерське господарство, ФОП тощо); дотримання всіх чинних правил цивільного та податкового законодавства; підпадає під категорію мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств, з щорічним оборотом заявника - не менше 500 тис. грн; готовий (за можливості) співінвестувати у дану діяльність не менше 20% від загального бюджету про'кту. Проєкт АГРО прийматиме заявки до 18:00 за київським часом 23 березня 2023 р. або до моменту вичерпання коштів. Детально з умовами одержання субгранту, формою заявки, включаючи бюджет та супровідною документацією можна ознайомитись в доповненні до Річного програмного запиту (APS) №APS-04 за посиланням.
Аграрії області отримали третю партію гуманітарної допомоги від насіннєвої компанії Австрії
28 квітня 2022
Сьогодні одна з найбільших організацій фермерів із селекції та насінництва Австрії передала аграріям Львівщини гуманітарний вантаж на підтримку галузі у час війни та розпалу посівної кампанії. Йдеться про насіння сільськогосподарських культур (озима пшениця, соя, кукурудза, соняшник) та суміші трав від австрійської насіннєвої компанії SAATBAU LINZ. Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко, цього року сільгоспвиробники Львівщини мають максимально засівати поля та вирощувати урожай, щоб частково компенсувати втрати, пов’язані зі скорочення посівних площ на територіях, де тривають бойові дії. Поставка та розподіл насіння відбувся за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації та ГО «Львівська аграрна палата». Загалом аграріям Львівщини передали понад 80 тонн насіння. «Аграрії області в цьому році проводять посівну в доволі жорстких умовах. Головним викликом є брак ресурсів. Тому ми дуже раді будь-якій пропозиції від наших зовнішніх партнерів, які допомагають нам провести посівну і забезпечити продовольчу безпеку регіону та країни в цілому. Високорепродукційне насіння не просто дозволить збільшити посівні площі. Воно також дає шанс нашим аграріям отримати максимальну врожайність та, відповідно, збільшити ефективність виробництва», - зауважила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман. Гуманітарну допомогу розподілили між дрібними та середніми аграріями регіону, зокрема, понад 200 фермерів отримали насіння, яке дасть змогу засіяти пшеницею близько 180 га, кукурудзою – 820 га, соняшником – 1700 га, соєю – 120 га, з них 49 сімейних фермерських господарств отримали суміш трав на площу 160 га. Нагадаємо, що це вже третя гуманітарна поставка вантажу сільгоспвиробникам області від міжнародних компаній. Перший вантаж отримали від Франції у вигляді елітної насіннєвої картоплі. Другий - насіння кукурудзи від корпорації Bayer.
В області визначили сільгоспвиробників, які отримають фінансову підтримку з обласного бюджету
20 квітня 2022
Сьогодні відбулось перше засідання комісії з визначення одержувачів фінансової підтримки в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на Львівщині. Засідання відбулось під головуванням заступника начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталія Загайного. «З огляду на воєнні дії, у Львівській ОВА затвердили нову програму підтримки та розвитку сільського господарства. Загальний фонд програми складає понад 22 мільйони гривень. Розуміємо, що доступ до фінансування сьогодні обмежений, адже зусилля влади зараз зосереджені на підтримку Збройних Сил України, внутрішньо переміщених осіб. Щодо програми, то зараз актуальним залишається питання надання швидких кредитних коштів, які потребують наші дрібні сільгоспвиробники», - зазначив Віталій Загайний. Члени комісії заслухали заявки учасників та визначили сільгоспвиробників, які отримають додаткове фінансування з обласного бюджету. До розгляду комісії внесли 10 конкурсних заявок від семи суб’єктів господарювання. Загальна сума фінансування – 1 млн 150 тисяч. Заявки подані за такими напрямками: відшкодування % за кредитним договором та договорами фінансового лізингу на загальну суму понад 650 тисяч гривень; пільгові кредити на зворотній основі на загальну суму 300 тисяч гривень. Крім цього, надали підтримку трьом органам місцевого самоврядування на завершення заходів з поліпшення громадських пасовищ розпочатих торік на суму близько 170 тисяч. За умови відкриття державного реєстру речових прав та одержання можливості проводити інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення надано право для однієї територіальної громади на суму 23 тисячі гривень. Детальніше про програму підтримки та розвитку сільського господарства на Львівщині читайте за посиланням
На Львівщині спростили механізм підтримки кредитування для мікро- та малих сільгоспвиробників
20 квітня 2022
Від початку війни рф проти України питання кредитування стало однією з ключових проблем, з якою зіштовхнулися суб’єкти підприємництва аграрного сектору економіки. Попри складні умови сільськогосподарські виробники планують збільшити посівні площі, втримати досягнутий потенціал у галузі тваринництва та забезпечити продовольчою продукцією не лише область, а й зробити вагомий внесок у продовольчу безпеку держави. Органи центральної виконавчої влади, Львівська обласна військова адміністрація спільно з фінансовими установами та фондами робить усе можливе для сприяння аграріям у залученні кредитних коштів. Зокрема, Львівщина єдина область, яка відновила та спростила дію механізму пільгового кредитування суб’єктів підприємництва в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на 2021-2025 роки. Тепер для того, щоб отримати пільговий кредит коштом обласного бюджету відпала необхідність розробляти бізнес-план, а лише потрібно заповнити заявку-анкету з даними про суб’єкта підприємництва і показниками його діяльності та додати незначний перелік документів (https://loda.gov.ua/agr_prohramy). Надаватимуться кредити для поповнення обігових коштів в сумі до 150 тис. грн і до 500 тис. грн на поповнення обігових коштів та придбання основних засобів під 3 відсотки річних. Попри складні часи, аграрії з відповідальністю ставляться до виконання умов кредитування у попередні роки. За І квартал 2022 року в межах вищезазначеної програми позичальники повернули до бюджету розвитку області 2,3 млн грн, що складає 156 % до планів, передбачених графіками повернення кредитів. З кожним днем збільшуються обсяги кредитування в межах державної програми «Доступні кредити «5-7-9%». За інформацією банків кредиторів суб’єктами підприємництва – сільськогосподарськими товаровиробниками для забезпечення комплексу весняно-польових робіт у 2022 році станом на 19 квітня залучено 494 млн 448 тис. грн кредитів, в тому числі кредити надані за програмою портфельних гарантій 375 млн 679 тис. грн. Державною програмою скористались понад 180 сільськогосподарських виробників у різних банківських установах. Найбільше таких кредитів видано АТ КБ «ПриватБанк» https://cutt.ly/IF4EgMR, АТ АБ «Укргазбанк» https://cutt.ly/aF4Env6, АТ «Ощадбанк» https://cutt.ly/vF4ETcl. Слід нагадати, що продовжується збір заявок Українським державним фондом фермерських господарств на отримання фінансової підтримки за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» https://cutt.ly/0F4PFW9. Фінансова підтримка надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень. Прийом заявок та документів здійснюється з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року. На Львівську область виділено 4 млн 588 тис. гривень що в 3,8 раза більше в порівнянні з минулим роком. Отримати консультацію щодо чинних механізмів кредитування для мікро- та малих сільськогосподарських виробників можна за тел. (032) 255-05-70, (032) 235-58-71, +38 067 802 85 20 або +38 066 718 09 18.
Для аграріїв області пропонують консультації з питань технології вирощування продукції овочівництва
16 квітня 2022
Спільно з сільгоспвиробниками Львівщини відбувся онлайн-семінар щодо поточної ситуації у виробництві овочів в межах області. Нарада відбулась під головуванням заступника начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталія Загайного. До участі в заході долучились представники РВА, територіальних громад, а також експерти - дорадники, науковці, представники банківських установ. «Умови воєнного часу вимагають від аграріїв чіткого виконання дій, зокрема вчасно провести польові посівні роботи, задіяти всі можливі додаткові площі сільськогосподарських угідь для посіву і наростити обсяги валового виробництва. Органи місцевого самоврядування мають сприяти аграріям у забезпеченні посівним матеріалом, добривами і матеріальними ресурсами», - звернувся до аграріїв і голів громад Віталій Загайний. Як розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман, за вимогами часу вирощування сільськогосподарських культур можна умовно поділити на два етапи: в звичайних умовах, і в умовах воєнного стану. «За останні 4 роки Львівщина наростила вирощування овочевих культур майже вдвічі. В області вирощується близько 9% овочів від загального виробництва по Україні. Через ситуацію в областях, де ведуться бойові дії, цьогоріч основне виробництво припадає на Західні області України, в тому числі і Львівської. На полях області вже тривають весняно-польові роботи, зокрема посів ярих культур, в тому числі овочевих. Тому основним завданням аграріїв сьогодні - задіяти всі можливі площі сільськогосподарських угідь і наростити обсяги валового виробництва», - зазначила Тетяна Гетьман. Своєю чергою, експерти-дорадники, науковці, представники фінансових структур пропонують безкоштовні консультації для аграріїв з актуальних питань технології вирощуванні продукції овочівництва, пропозиції у переорієнтації та розширенні ринків збуту в умовах воєнного стану, доступу до кредитних ресурсів. Як повідомила Тетяна Гетьман, Львівщина - єдина серед областей затвердила обласну програму підтримки малих сільгоспвиробників у умовах воєнного часу, на яку з обласного бюджету виділили 22,2 млн грн. Фінансова підтримка для аграріїв передбачена у чотирьох напрямках. Детальніше про програму читайте тут. Разом з цим, вирішено надати підтримку органам місцевого самоврядування на завершення заходів з поліпшення громадських пасовищ розпочатих торік. А за умови відкриття державних електронних реєстрів - проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення.
Львівщина готова забезпечити себе продовольством навіть попри велику кількість внутрішньо переміщених
16 квітня 2022
Сьогодні всі громади Львівщини активно формують місцеві продовольчі резерви. Таке завдання перед органами місцевого самоврядування було поставлено Максимом Козицьким, начальником Львівської військової адміністрації з метою забезпечення місцевих жителів та тимчасово переселених осіб необхідним пакетом продуктів харчування. Джерелом фінансування є місцеві бюджети та гуманітарна допомога. Завдяки цьому Львівщина зможе забезпечити себе продовольством, заявили у департаменті агропромислового розвитку Львівської військової адміністрації. «Україна – це експортоорієнтована країна, але ми дбаємо про те, щоб сировини для виробництва продуктів харчування вистачило для забезпечення українців необхідними продовольчими товарами. Для Львівщини загрози браку продуктів харчування немає, навіть попри велику кількість внутрішньо переміщених осіб. Перебої постачання окремих продуктів (крупи, макарони) були можливі на початку війни, бо деякі підприємства розташовані в східних та центральних областях призупинили діяльність. Однак зараз ситуація вирівнюється і наша область допомагає релокації підприємств з інших областей на більш безпечні території. Це дозволить ритмічно забезпечувати продовольством усю країну», - зазначила директорка департаменту АПК Тетяна Гетьман. Зараз сільгоспвиробники адаптовуються до умов воєнного стану. Ринок також трансформувався. Наприклад, ще буквально два місяці тому населення більше споживало свіже м’ясо, а вже зараз зріс попит на консервні вироби. Відповідно до цього налагоджується співпраця з переробними підприємствами. Нагадаємо, що за дорученням начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького від 13 березня в області формують місцеві резерви продовольства. До рекомендованого переліку продуктів входять: м'ясо великої рогатої худоби, свинина, сіль, пшениця, безалкогольні напої, чай, кава, супи, бульйони (порошкоподібні, у кубиках тощо), дріжджі, дитяче харчування. Водночас основними соціально значущими продуктами залишаються хліб, борошно, крупи, макаронні вироби, яйця, консерви, цукор, олія, сир.
На Львівщині затвердили програму підтримки сільського господарства: на що передбачені кошти
15 квітня 2022
На Львівщині затвердили Комплексну програму підтримки та розвитку сільського господарства, адаптовану до умов воєнного стану. Йдеться про основні 4 напрямки, на які загалом спрямують понад 22 мільйони гривень, а це на 6 мільйонів більше ніж було заплановано на початку 2022 року. Про це йшлося на брифінгу за участі заступника начальника Львівської ОВА Віталія Загайного та директорки департаменту агропромислового розвитку Тетяни Гетьман. «Програма орієнтована виключно для малих та дрібних сільгоспвиробників. Це найбільш вразливий виробничий сегмент в аграрному секторі. Розуміємо, що доступ до фінансування сьогодні обмежений, адже зусилля влади зараз зосереджені на підтримку Збройних Сил України, внутрішньо переміщених осіб. Щодо програми, то зараз актуальним залишається питання надання швидких кредитних коштів, які потребують наші дрібні сільгоспвиробники. Також є окремі заходи спрямовані на підтримку тваринництва. Тут ми орієнтуємося на невеликі господарства, які мають у своєму складі від 5 до 50 корів. Хочу відмітити, що окрім обласної програми та коштів обласного бюджету, ми залучаємо кошти міжнародних донорських організацій», - розповів Віталій Загайний. Загалом Комплексна програма передбачає чотири напрямки, зокрема, надання пільгових кредитів для аграріїв у розмірі 10 млн гривень. Кредити надаються під 3% річних у сумі до 150 тисяч для поповнення обігових коштів і до 500 тисяч на капітальні видатки, якщо вони складатимуть не менше 70% від суми кредиту. «Станом на зараз Львівщина - це єдиний регіон, який затвердив регіональну програму підтримки сільського виробника. Розуміємо, що через війну деякі регіони, які були вагомими у виробництві сільгосппродукції фізично не зможуть провести посівну кампанію. Відповідно до цього, програма підтримки сільгоспвиробників має дві ключові мети. З одного боку, завдяки нашим аграріям плануємо частково компенсувати втрати галузі, спричинені активними воєнними діями в інших областях. З іншого, така допомога дозволить успішно провести на Львівщині посівну кампанію, засіяти більше площі землі та забезпечити людей робочими місцями», - зазначила Тетяна Гетьман. Другий напрямок програми – відшкодування відсотків за залученими кредитами – 3,5 млн. Підтримка надається в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ. До слова, аграрні підприємства області за останні 2 роки залучили близько 800 млн гривень кредитних коштів. «Близько 8 млн буде виділено на найбільший напрямок – дотації на утримання корів. Приблизно 2,5 тисячі гривень на одну корову. Акцент на цьому напрямку зробили тому, що Львівщина є лідером за кількістю сімейних фермерських господарств. З 59 наявних СФГ, близько 40 – тваринницького напрямку. Ми їх підтримуємо, аби вони не скорочували поголів’я. Плануємо залучити в цю програму понад 200 суб’єктів господарювання, з яких 130 – сегменту тваринництва», - додала директорка департаменту АПР. Ще один напрямок – часткова компенсація вартості насіння – 500 тисяч. Йдеться про відшкодування цієї вартості у розмірі до 50%, але не більше 50 тисяч одному суб’єкту підприємництва.
Львівщина затвердила обласну програму підтримки малих сільгоспвиробників для воєнного часу
8 квітня 2022
У зв’язку із необхідністю вирішення нагальних потреб для забезпечення преведення комплексу весняно-польових робіт та функціонування малих суб’єктів підприємництва у період військового стану Львівська обласна військова адміністрація внесла зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки. На фінансову підтримку з обласного бюджету виділено 22,2 млн грн. Кошти спрямовуватимуть на такі заходи: фінансова підтримка шляхом компенсації відсотків за кредитами та відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ; фінансова підтримка на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів у розмірі до 500 тис грн.; фінансова підтримка суб’єктів підприємництва шляхом часткової компенсації вартості насіння (гречки, проса, олійного льону, квасолі, гороху, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної, капусти (білокачанної, броколі, брюсельської, цвітної), столового буряка, моркви, цибулі, гарбузів, кабачків, патисонів); фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників у вигляді дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності у сумі до 2,5 тис. грн/голову; Окрім того, вирішено надати підтримку органам місцевого самоврядування на завершення заходів з поліпшення громадських пасовищ розпочатих в минулому році. А за умови відкриття державних електронних реєстрів – проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення. Також спрощено механізм надання підтримки та зменшено перелік документів. Прийом заявок на участь в програмі розпочнуть вже на наступному тижні, після оприлюднення оголошення в ЗМІ.
Франція передасть аграріям Львівщини насіннєву картоплю
7 квітня 2022
Аграрії Львівщини очікують на гуманітарний вантаж з Франції. Йдеться про близько 100 тонн насіннєвої картоплі, яку передадуть місцевим сільгоспвиробникам. Про це сьогодні говорили під час зустрічі заступника начальника Львівської ОВА Віталія Загайного та радника з питань культури та співробітництва посольства Франції Олів’є Жако. Львівська область стане першим регіоном в Україні, куди передадуть картоплю. «Україна та Франція – це дві великі аграрні країни. Зараз у цілому світі є побоювання щодо продовольчої безпеки. Це означає, що допомога Україні в галузі сільського господарства також стає пріоритетом для Франції. Наш перший гуманітарний вантаж з картоплею складає 4 фури, які найближчим часом отримає Львівщина», - зазначив Олів’є Жако. Він також додав, що місцеві громади Франції постійно передають кошти на гуманітарну допомогу Україні в різних сферах завдяки Міністерству закордонних справ. «Зараз будь-яка підтримка України надзвичайно важлива. Це стосується також агропромислової галузі, адже Львівщина зараз повинна забезпечити продовольчу безпеку чи не усієї країни. Ми дякуємо за пропозицію Франції та допомогу, яку вона постійно скеровує нашій країні. Надалі спільно з департаментом АПК ми опрацюємо потреби наших сільгоспвиробників в різного виду обладнанні та передамо їх французькій стороні», - зауважив Віталій Загайний. Департамент агропромислового розвитку ЛОВА та Львівська аграрна палата в межах укладеного Меморандуму забезпечать передачу насіннєвої картоплі до кінцевих бенефіціарів. Її отримають близько 20 малих сільськогосподарських господарств, які вирощують картоплю на площі не більш ніж 3 гектари.