Організація навчального процесу у школах та дитсадках: нові розпорядження Головного санітарного лікаря України
Напередодні 1 вересня Головний санітарний лікар України Ігор Кузін ухвалив дві постанови: № 9 - про роботу закладів освіти всіх рівнів, № 8 – про роботу дитячих дошкільних закладів. Про це розповіла Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики.
«Постанова № 9 передбачає, що викладачі/вчителі і студенти/школярі проводять навчання в масках, які повинні змінювати кожні три години, вчителі повинні мати забезпечення масок не менше ніж на 5 днів постійно на робочому місці. Учні 1-4 класу під час навчального процесу можуть перебувати без масок. При вході в заклад освіти повинен бути антисептик, місця для проведення гігієнічної обробки рук, обов’язково один раз на 10 хвилин має відбуватися провітрювання приміщень. Жодна особа ні з числа викладачів, ні вчителів, ні з числа дітей не можуть прийти в заклад освіти з ознаками ГРВІ. Люди, які контактували з хворими і потребують 14-денної ізоляції, не можуть брати участь у навчальному процесі. Відповідальність за дотримання цієї постанови несе директор школи або ректор ВНЗ, керівник закладу освіти, де буде відбуватися навчальний процес. Всі батьківські збори можуть відбуватися виключно онлайн», - пояснила Наталія Іванченко.
«Постанова № 8 регламентує роботу дошкільних закладів освіти. Принцип той самий - посилення дезінфекційного протиепідемічного режиму. Але є нюанс: в ДНЗ в період карантину категорично заборонено використовувати м’яконабивні іграшки. Іграшки можуть бути лише такими, які піддаються належній дезінфекційній обробці і обробці мийними засобами. Тому, оскільки утворюються організовані колективи, зростає ризик збільшення числа хворих на Львівщині. Дельта-штам може уразити більшу кількість і дітей, і молодого населення. Це означає, що якщо людина має хоча б найменшу ознаку ГРВІ, це є підставою повідомити про це сімейного лікаря і пройти обстеження на ковід. У разі підтвердження діагнозу слід чітко дотримуватися рекомендацій медичного персоналу», - додала Наталія Іванченко.
Вона також наголосила, що на сьогодні, окрім проведення двократної вакцинації 70% населення, іншого способу подолати пандемію, не існує.
«Чим більше свідомих людей вакцинуються, тим швидше ми зможемо повернутися до звиклого життя», - зазначила епідеміологиня.
Також зазначимо, як повідомляють у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ, де проводять дослідження тестів на ковід, на разі Дельта-штам зафіксували у 24-х мешканців Львівщини, 1 особа померла.
Новини за темою
«Хочу бути корисною»: на Самбірщині вчителька-пенсіонерка проводить уроки неформальної освіти для діток-переселенців
9 травня 2022
У Самбірському районі Львівської області знайшли прихисток чимало сімей-переселенців. Місцеві мешканці допомагають сім’ям з дітьми пережити цей складний час. Серед них місцева вчителька Надія Яворська, жінка уже на пенсії, але свій великий педагогічний досвід вирішила присвятити дітям, які через війну опинились у Мшанці та сусідніх гірських селах Стрілківської громади. Про те, як бореться з ворогом на своєму фронті вона розповіла виданню «Ваш Голос Прикарпаття». «Я працюю з дітьми, які приїхали до наших сіл із різних регіонів. Краматорськ, Дружківка, Олександрівка, Покровськ, Кривий Ріг, Харківська та Київська області. Вік моїх нових друзів – від 3 до 10 років. Моя особиста мета – хочу бути корисною у цей важкий час війни. Я маю педагогічний досвід. То чому ж його не застосувати у потрібній справі? Маленькі українці сьогодні цього потребують», – розповіла вчителька. Надія Яворська реалізує проєкт дитячі точки «Спільно» від ЮНІСЕФ у партнерстві з Українською освітньою платформою. Це уроки неформальної освіти для дітей, які стали вимушеними переселенцями. До навчання залучають і місцевих дітей. Мета цього проєкту – забезпечити право на освіту в час війни усім дітям. А також допомогти їм освоїтись на новому місці, потоваришувати з місцевими однолітками. Аби фахово працювати з маленькими переселенцями педагог проходила відповідні навчання. У групі Надії Яворської 23 дитини. Наразі на заняття приходять 10-11. Як розповіла Надія Яворська проводить не класичні уроки. Усі діти, різного віку, займаються в одній групі. Щоразу для своїх учнів учителька придумує різні цікавинки. Розповідає про місцевість, про звичаї, про природу. До прикладу, перед вербною неділею спільно виготовляли букетики для освячення. Попри це спілкувалися й про історію свята та традиції. Згодом малювали писанки, а ще складали художній великодній кошик. «Діти є діти. Вони хочуть спілкуватись, забавлятись та цікаво проводити свій час. Ми не можемо постійно сидіти у нашому умовному класі. Багато часу проводимо на вулиці, якщо дозволяє погода. От, до прикладу, вивчали місцеві рослинки, розбирали де правий, а де лівий берег нашої річки Мшанка. Щоразу придумую й різні активні ігри. У вівторок прогулялись до нашої туристичної візитівки – Мшанецьких колиб», – розповіла педагог. У кожної дитини – своя історія. Але усіх об’єднує одне гірке слово війна. Зазначимо, що сьогодні на Львівщині проживає 274 тисячі переміщених осіб, з них понад 75 тисяч – діти. Фото «Ваш Голос Прикарпаття».
«Від початку війни через склади Львівської ОВА транспортували близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги», - Максим Козицький
27 квітня 2022
Львівська обласна військова адміністрація разом з партнерами в перші тижні війни розробила систему обліку гуманітарної допомоги, яка покрила всі стратегічні склади обласного підпорядкування. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький під час брифінгу у Медіа Центрі Україна. «Від самого початку війни через склади, якими оперує Львівська ОВА пройшло близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги. Наше завдання було швидко і якісно розсортувати гуманітарну допомогу, яка надходить, і швидко її передати в ті регіони, де вона найбільш потрібна. Потребу з інших областей ми визначаємо чи відповідно до запитів ОВА з тих областей, чи голів обласних центрів. Імплементація на першому (найбільшому) складі почалась вже 4 березня. Коли окремі міністерства почали пропонувати свої рішення, які ще не були протестовані в реальних умовах, ми вже вели повноцінний облік на складах Львівської ОВА. Цю систему використовують у понад двадцяти адміністраціях і саме наша адміністрація першою розробила та впровадила в роботу», - розповів очільник області. Ця система дає змогу: а) бачити що і від кого ми отримуємо; б) бачити що ми маємо на залишках на складах; в) вести облік що і кому ми відправили; г) давати доступ до цієї інформації всім зацікавленим особам. Максим Козицький зокрема повідомив, що згідно з даними Львівської митниці в Україну завезли дорожнім транспортом майже 135 тисяч тонн гуманітарної допомоги. З них на територію Львівщини (відповідно до декларацій перевізників) – 43 тисячі тонн. «Кінцевими отримувачами були організації, які розташовані на території Львівської області. Львівська ОВА була вказана кінцевим отримувачем лише у 10% випадків. Кожен другий товар був призначений для благодійних фондів, релігійних організацій та місій і громадських організацій. Все решта спрямовувалося для громад Львівщини, комунальних закладів, військових частин, лікарень, прикордонників та співробітників ДСНС. Громадські організації, які завозили найбільше гуманітарної допомоги на Львівщину, це Карітас, Народна самооборона Львівщини, Вільні та небайдужі – вони завезли приблизно 5% всіх товарів, які надходили на Львівщину», - зазначив начальник адміністрації. Найбільше отримали гуманітарної допомоги такі області: м. Київ та Київська область, Чернігівська, Житомирська, Харківська, Полтавська та Дніпропетровська з якої також розповсюджувалися вантажі на інші області. Також Максим Козицький додав, що за час війни 71 карету швидкої медичної допомоги відправили з Львівської області в інші області як частину гуманітарної допомоги.
«Підготовлений – значить захищений»: працівники Львівської ОДА пройшли тренінг з першої домедичної допомоги
14 квітня 2022
Працівники управління туризму та курортів Львівської ОВА пройшли сертифікований тренінг з першої домедичної допомоги. Навчання провели фахівці Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Інструктор тактичної медицини Віктор Гончарук, який під час військової служби у Нацгвардії України, допомагав рятувати людей в АТО, а зараз працює старшим братом медичної підстанції 6 і є анестезистом бригади аеромобільної евакуації, каже, що у його практиці доволі часто траплялися випадки, коли люди помирали, через не надання допомоги до приїзду швидкої. «Швидкість доїзду бригад екстреної медичної допомоги і реагування як правило є в межах десяти інколи і більше хвилин. Відповідно людина, котра надає домедичну допомогу може виграти цей час для постраждалого, забезпечити його виживання до приїзду медиків, котрі матимуть вже набагато більше шансів врятувати цю особу», - каже Віктор. Зі слів фахівця, до навиків першої домедичної допомоги відносять: визначення стану пацієнта і необхідності надання йому реанімаційних заходів, надання реанімаційних заходів, в що буде входити компресія грудної клітки і забезпечення прохідності дихальних шляхів, штучна вентиляція легень, а також обов‘язково - зупинка кровотеч. Слід зазначити, що кровотечі під час воєнних дій є найбільш частою причиною смертності. Вміння спинити кровотечу є важливим і в цивільному житті. Як мінімум має бути навик зупинки кровотечі шляхом прямого тиску на рану та накладання тугої пов‘язки. Віктор Гончарук побажав присутнім, щоб ці знання їм ніколи в житті не знадобилися, але наголосив, що краще все знати та вміти. «Кажуть, підготовлений – значить захищений! Ми пройшли всі базові пункти надання домедичної допомоги. Вдячні фахівцям Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за новий досвід, а «Гранд Готелю» за місце проведення тренінгу. Хочу додати також, що подібні курси загартовують командний дух, тож заохочую інших проходити навчання», - зазначила керівниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака.
COVID-сертифікат у Дії відображатиметься 1,5 року від дати щеплення
8 квітня 2022
Із 5 квітня COVID-сертифікати в Дії мають новий термін відображення. Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації та НСЗУ ухвалили рішення не видаляти з Дії цифровий сертифікат про вакцинацію проти СOVID-19 протягом 545 днів від дати щеплення. “Російське вторгнення змусило понад 3 млн жінок та дітей залишити рідну землю і виїхати за кордон. У багатьох країнах, де зараз знаходяться наші громадяни, діють карантинні обмеження, щоб полегшити процедуру підтвердження вакцинації українців від COVID-19, ми вирішили продовжити відображення сертифікатів в Дії. Це дозволить українцям пред'явити цифровий документ про отриману в Україні вакцинацію від коронавірусної хвороби та отримати наступну потрібну дозу чи мати менші карантинні обмеження, ніж невакциновані особи в країні перебування”, - прокоментувала рішення заступник Міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. Слід зауважити, що термін відображення змінено у всіх видах сертифікатів, який підтверджує вакцинальний статус особи: “жовтий” COVID-сертифікат, який підтверджує 1 дозу щеплення проти коронавірусної хвороби; “зелений” COVID-сертифікат, який підтверджує 2 дози щеплення проти коронавірусної хвороби; “бустерний” COVID-сертифікат, який підтверджує 3 дози щеплення проти коронавірусної хвороби. З важливого, сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично, для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на поралі Дії. Так само як ви генерували свій нинішній сертифікат. Нагадаємо, український COVID-сертифікат визнаний країнами-членами Довірчої мережі ЄС, до складу якої входить понад 60 країн світу, серед яких є, зокрема, Польща, Румунія, Словаччина, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція та інші країни (повний перелік країн-учасниць мережі можна знайти тут). Відтак з українським цифровим документом можна уникати карантинних обмежень в іноземних країнах. Водночас слід попередити, що правила використання сертифікатів визначаються кожною країною окремо та можуть суттєво відрізнятися. Тож, важливо ознайомитися з цими правилами в країні перебування. В Україні ж правила використання та терміни дії COVID-сертифікатів залишилися незмінними: 30 діб для сертифікатів про першу дозу щеплення проти COVID-19 (для дводозних вакцин); 270 діб для сертифікатів про другу та ревакцинальну дозу (для дводозних вакцин). Також для пред’явлення сертифіката закордоном можна використовувати як сам QR-код у додатку Дія чи скріншот сертифіката з мобільного застосунку Дія, PDF-документ сертифіката, роздрукований з порталу Дія, чи будь-який інший мобільний додаток-гаманець, який може зберігати сертифікат. Будь-який із обраних варіантів буде валідним для QR-сканера, який перевіряє справжність сертифіката.
Педагогам Львівщини пропонують пройти навчання з мінної небезпеки на спеціальній онлайн платформі ⠀
4 квітня 2022
Громадська організація «Асоціація саперів України» за підтримки МОН у 2020 та 2021 роках реалізувала пілотний проєкт з навчання педагогів Дніпропетровської, Донецької, Луганської областей та міста Києва на спеціальній онлайн платформі з питань мінної небезпеки (Explosive Ordnance Risk Education – EORE). ⠀ Враховуючи широкомасштабну війну російських окупаційних військ на всій території України, МОН вбачає за доцільне проходження зазначеного навчання педагогами з усіх регіонів України. В подальшому набуті знання і навички педагогів з мінної небезпеки дозволять їм проводити інформаційні заняття з безпекових питань для аудиторії різних вікових категорій, насамперед, для учнів закладів загальної середньої освіти. ⠀ Курс розрахований на 30 годин онлайн навчання. Слухачеві потрібно зареєструватись за покликанням: https://eoreplatform.web.app/ та у зручний для себе час пройти онлайн курс навчання. Підтвердження аккаунтів відбувається упродовж доби. ⠀ Усі педагоги, які успішно пройдуть зазначений курс навчання, отримають відповідний сертифікат (генерується автоматично) та зможуть завантажити в особистому кабінеті необхідну навчально-методичну літературу (в електронному вигляді). Загальна кількість учасників онлайн навчання не обмежена. ⠀ Контактна особа від Асоціації - Чуткий Сергій Іванович, член правління організації. E-mail: ua.deminers@gmail.com.
Уряд спростив ввезення з-за кордону окремих товарів військового призначення
30 березня 2022
Уряд спростив ввезення з-за кордону окремих товарів військового призначення. До прикладу, щоб ввезти зараз квадрокоптер або пластину для бронежилета, потрібно подати декларацію і представити митним органам гарантійного листа, що власне цей товар буде доставлений у військову частину. Про це розповів сьогодні заступник наальника Львівської ОВА Юрій Бучко. “У гарантійному листі треба вказати найменування кінцевого користувача товарів. Ним може бути Міністерство оборони, військова частина чи будь-яке інше військове формування. Щодня на склади Львівської ОВА ми отримуємо близько 15 машин допомоги. Отримали вже більше 400 фур обладнання, медикаментів, продуктів харчування, одягу. Вчора приїхали “швидкі” для транспортування новонароджених діток.Весь цей товар розподіляється по всіх областях нашої України”, - зазначив Юрій Бучко. Заступник голови Львівської облради Юрій Холод наголосив, що понад 60 % вантажу проходить через територію Львівської області. “Понад 1600 тонн гуманітарної допомоги за вчора скерували у Харківську, Донецьку, Луганську, Херсонську, Київську та інші області. Зараз докладаємо усі зусилля, щоб допомогти областям, де це найбільш потрібно. Дякую усім волонтерам, громадським організаціям, донорам, партнерам, які працюють спільно з нами і розподіляють цю допомогу”, - наголосив Юрій Холод. Також він наголосив, що триває виготовлення аптечок і наступного тижня декілька тисяч мають відправити українським захисникам. Юрій Холод закликав бізнесменів та усіх охочих допомагати такими товарами як енергетичні батончики, супи швидкого приготування, тушонки тощо.
Порядок вступу на бюджетну та платну форми навчання у ВНЗ відрізнятиметься
29 березня 2022
Вступ на бюджетну та платну форми навчання у вищі навчальні заклади в умовах воєнного часу може відбуватися у різних формах. Як розповів директор департаменту освіти Львівської ОВА Олег Паска, попередньо планується, що абітурієнти, які хочуть вступати на бюджетну форму навчання, повинні пройти спрощене ЗНО. Останнє передбачає здачу єдиного тесту, який включатиме тестові питання з трьох предметів – української мови, історії України та математики. Водночас, ті учні, які хочуть навчатися на платній формі, просто писатимуть мотиваційного листа. І відповідно до цього поступатимуть у заклади вищої освіти. Детальніше про спрощене ЗНО – за посиланням.
Як дітям-переселенцям долучитися до освітнього процесу на Львівщині: в області розробили інформаційний буклет
26 березня 2022
На Львівщину щодня прибувають тисячі переселенців. Серед них батьки разом з дітьми шкільного віку та студентами. У департаменті освіти і науки Львівської ОДА в одному буклеті зібрали усю необхідну інформацію про освітній процес в області для внутрішньо переміщених осіб. Діти шкільного віку з родин, які тимчасово проживають на території Львівської області мають можливість долучитися до освітнього процесу в одному із закладів освіти за тимчасовим місцем проживання (за згодою батьків). Для осіб, що перебувають за межами області чи України, а також для учнів, які залишилися на територіях, де ведуться активні військові дії створено Українську дистанційну школу (УДШ). Зареєструватись на навчання у Дистанційній школі можна за покликанням: https://cutt.ly/vAYwLdX Учні та студенти закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які тимчасово проживають на території Львівської області мають можливість долучитися до освітнього процесу в одному із закладів освіти відповідно до профілю навчання. Завантажити буклет можна за посиланням. У ньому ви знайдете також корисні контакти для ще більш детальної інформації. «Ми докладаємо усіх зусиль, щоб люди почувалися в безпеці та повертались до нормального життя, наскільки це можливо у воєнний час. Забезпечуємо тих, хто прибув, дахом над головою, їжею, ліками, одягом, фахівці наших центрів зайнятості готові підібрати вакансії. В учнів та студентів, які приїхали на Львівщину з інших областей, є можливість долучитися до освітнього процесу. Також пропонуємо вступати у гуртки, відповідно до вподобань, відвідувати психологічні тренінги чи готуватись до ЗНО з Малою академією наук України. При потребі надаємо психолого-педагогічну підтримку», - Максим Козицький. Нагадаймо, що напередодні Львівська область прийняла на проживання майже 6 тисяч людей, які покинули свої домівки через вторгнення російських військ. З 24 лютого – майже 247 тисяч. І це лише офіційні дані.
Понад 3 тисячі дітей з числа тимчасово переміщених осіб залучені до освітнього процесу на Львівщині
16 березня 2022
З 14 березня на Львівщині стартував навчальний процес. Зі 1130 шкіл області 26 відновили навчання в очному форматі. Частина шкіл працюють дистанційно або у змішаній формі. Станом на сьогодні 3573 дитини залучені до освітнього процесу на Львівщині з числа тимчасово переміщених осіб. Найбільше учнів – з Харківської і Київської областей. «Якщо ми хочемо і в майбутньому бути переможцями – наші діти мають вчитися. Тому коли ми поселяємо людей, надаємо всю необхідну допомогу, що би ми зараз не робили, ми маємо думати про те, як будуть працювати наші заклади освіти. Ми розуміємо, якою є якість освітнього процесу в цих умовах. Але, щоб хоча б частково зняти психологічне навантаження, слід забезпечити дітям можливістьнавчатися, а вчителям - навчати», - зазначив заступник голови Львівської ОВА Іван Собко. «Окупант свідомо знищує нашу освіту. З десяти вищих навчальних закладів у Харкові залишилося два. Зараз має бути велика увага до освіти попри все», - додав Іван Собко. Окрім навчального процесу, з наступного тижня на Львівщині планують відновити і позашкільну освіту. Як зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, мова йде про гуртки та проведення конкурсів, які дозволять дітям продовжувати розвивати свої таланти. Як дітям з числа ВПО приєднатися до навчання на Львівщині - читайте тут.
Біля митних пунктів пропуску можна отримати щеплення від Covid-19: перелік медустанов
15 березня 2022
Як інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА, вакцинуватися від Covid-19 можна у закладах охорони здоров’я, розташованих безпосередньо біля пунктів пропуску на кордоні. Перелік закладів: Пункт пропуску «Краковець» КНП Яворівської міської ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», амбулаторія загальної практики - сімейної медицини (АЗПСМ) с. Краковець, вул. Шухевича, 1 (2 км від митного переходу) КНП Яворівської міської ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», АЗПСМ, с. Наконечне 1, вул. Лозинського, 13 (10 км від митного переходу) Пункт пропуску «Шегині» КНП «ЦПМСД Мостиської міської ради Львівської області» АЗПСМ смт. Мостиська, вул. Я. Мудрого, 111 (10 км від митного переходу) КНП «Шегинівський ЦПМСД» Шегинівської СР АЗПСМ, с. Волиця (10 км від митного переходу) Пункт пропуску «Грушів» КНП Яворівської міської ради Львівської області «Немирівська міська лікарня», смт. Немирів, вул. Ів. Франка, 14 (3 км до митного переходу) Пункт пропуску «Смільниця» КНП Добромильської міської ради «Добромильська районна лікарня» АЗПСМ, с. Старява (6 км до митного переходу) КНП Добромильської міської ради «Добромильська районна лікарня» АЗПСМ, м. Хирів, вул. Івасюка, 7 (12 км до митного переходу) Пункт пропуску «Угринів» КНП «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Червоноградського району Львівської області АЗПСМ, с. Савчин (15 км до митного переходу) КНП «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Червоноградського району Львівської області АЗПСМ, с. Варяж (18 км до митного переходу) Пункт пропуску «Рава-Руська» КНП «Рава-Руська лікарня» Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області Поліклініка, м. Рава Руська, вул. Грушевського, 42 (7 км до митного переходу) Також нагадаємо, що у Львівській області на базі закладів охорони здоров’я продовжують працювати пункти щеплення, де можна вакцинуватися від Covid-19, попередньо звернувшись за скеруванням до сімейного лікаря. Перелік пунктів - за посиланням.
З 14 березня більшість школярів Львівщини повернулися до навчання ⠀
15 березня 2022
Відучора заклади загальної середньої освіти (ЗЗСО) Львівщини відновили навчальний процес у форматі, що гарантує максимальну безпеку дітей та педагогічного складу. Формат кожний навчальний заклад обрав самостійно, виходячи з оперативної обстановки в даному населеному пункті. ⠀ Так із 1130 шкіл: 26 запрацювало в очному форматі; 54 обрали змішаний формат; 55 шкіл продовжили канікули ще на тиждень; решта шкіл повернулися до навчання в дистанційній формі. ⠀ Для учнів з числа внутрішньо переміщених осіб, які зараз перебувають на території Львівщини, передбачено дві можливості для навчання: тимчасово відвідувати ЗЗСО за місцем тимчасового перебування Детальніше: https://bit.ly/3MSkR4P приєднатися до Української дистанційної школи. Детальніше: https://bit.ly/3KReptn ⠀ Рішення про роботу закладів дошкільної освіти (ЗДО) приймуть та оприлюднять найближчим часом.
Оновлено: Відзавтра на Львівщині стартує навчання: в очній формі та онлайн
13 березня 2022
“Завданням військової агресії терористичної Росії є не лише вбивство наших громадян, але й нашого майбутнього. Зокрема, й системи освіти. Ми не можемо цього допустити та не допустимо. З понеділка, відповідно до затвердженого керівником Львівської військової адміністрації додатку до листа, навчання в школах Львівщини відновлюється, в основному, у віддаленому режимі”, - наголосив під час брифінгу директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска. Таким чином з 14 березня в області: ● заклади профтехосвіти працюватимуть в змішаному режимі; ● частина шкіл працюватиме в змішаному форматі, а решта - віддалено ● заклади профтехосвіти працюватимуть в змішаному режимі; ● навчальний процес буде забезпечено належним чином; ● почне роботу Волонтерська Дистанційна Школа. ⠀ Освітній процес організовується у максимально безпечному форматі як для дітей, так і для педагогів. ⠀ Окрім того, з понеділка починає роботу волонтерський проєкт “Дистанційна школа”, аби дати можливість навчатись дистанційно тим дітям, які не мають змоги відвідувати школи. Волонтерами там будуть кращі вчителі, які зголосились допомогти. ⠀ На сьогодні, станом на ранок, в школі зареєструвався 1301 учень: ● 21% - це діти з Київської області;лютна більшість з них перебуває на території Харківської області); ● 21% - це діти з Київської області; ● 9,5% - діти, які перебувають на території Львівщини (з них більшість це учні, які приїхали з інших областей. ⠀ Департамент освіти надіслав усім навчальним закладам рекомендаційного листа щодо зарахування учнів, які приїхали з інших регіонів України. ⠀ “Ми робимо все, аби максимально правильно розв'язувати це питання у правовій площині. Також окремо працюємо стосовно залучення до навчання тих дітей, що зараз виїхали за кордон. Це є країни від Італії й до Литви”, - наголосив Олег Паска. Нагадаємо, зареєструватись для навчання у Дистанційній школі можна за покликанням: https://cutt.ly/vAYwLdX Для осіб, які потребуватимуть детальнішого роз’яснення, працюватиме «Гаряча лінія». Телефони «гарячої лінії»: 096 014 37 08 093 547 37 83 Контактна особа Таня Полянчич.