«Децентралізація ініціює чимало важливих реформ та законодавчих змін», - Максим Козицький на Форумі місцевого розвитку

2 вересня 2021р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні у Трускавці стартував V Форум місцевого розвитку, у якому беруть участь представники місцевих рад та адміністрацій з різних регіонів України, представники міністерств, іноземні делегації з Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини.

У перший день Форуму до панельних дискусій долучилися заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, народні депутати України Ростислав Тістик, Орест Саламаха та ін.

Форум розпочали із пленарної дискусії про реформу децентралізації, зокрема, про законодавчі ініціативи для підвищення ефективності розвитку територіальних громад.

Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, децентралізація в Україні ініціювала чимало важливих реформ та законодавчих змін.

«Багато  всього зроблено. Наприклад, громади отримали фінансовий ресурс та самостійність, в Україні з’явився ринок землі. Але процес змін триває, багато всього ще маємо допрацювати і втілити. І це вимагає спілкування, довіри, співпраці та відповідальності усіх нас.

І Львівська ОДА вже зробила крок до цієї мети, адже Львівщина має Стратегію розвитку до 2027 року. Натомість, ситуація в громадах, яку ми вивчили, невтішна - дві третіх громад не мають стратегій, а ті, що мають, не завжди є актуальними.

Ми допомагаємо територіальним громадам у формуванні дієздатних стратегій розвитку, які б доповнювали та підсилювали стратегію області та держави. І це лише один напрям нашої роботи та наших ініціатив, який, нам здається, є дуже важливий для справжньої децентралізації», - зазначив у своєму виступі Максим Козицький.

Форум місцевого розвитку триватиме два дні – 2 і 3 вересня. Окрім обговорення перспектив розвитку громад, учасники Форуму також братимуть участь у дискусіях про транскордонне співробітництво, перспективи розвитку вугільних територій, охорону довкілля, нові цифрові рішення для громад тощо. З програмою дискусій можна ознайомитися на офіційному сайті заходу.

Організатори Форуму – Львівська обласна рада та Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон-Карпати-Україна».

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook