«Децентралізація ініціює чимало важливих реформ та законодавчих змін», - Максим Козицький на Форумі місцевого розвитку
Сьогодні у Трускавці стартував V Форум місцевого розвитку, у якому беруть участь представники місцевих рад та адміністрацій з різних регіонів України, представники міністерств, іноземні делегації з Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини.
У перший день Форуму до панельних дискусій долучилися заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, народні депутати України Ростислав Тістик, Орест Саламаха та ін.
Форум розпочали із пленарної дискусії про реформу децентралізації, зокрема, про законодавчі ініціативи для підвищення ефективності розвитку територіальних громад.
Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, децентралізація в Україні ініціювала чимало важливих реформ та законодавчих змін.
«Багато всього зроблено. Наприклад, громади отримали фінансовий ресурс та самостійність, в Україні з’явився ринок землі. Але процес змін триває, багато всього ще маємо допрацювати і втілити. І це вимагає спілкування, довіри, співпраці та відповідальності усіх нас.
І Львівська ОДА вже зробила крок до цієї мети, адже Львівщина має Стратегію розвитку до 2027 року. Натомість, ситуація в громадах, яку ми вивчили, невтішна - дві третіх громад не мають стратегій, а ті, що мають, не завжди є актуальними.
Ми допомагаємо територіальним громадам у формуванні дієздатних стратегій розвитку, які б доповнювали та підсилювали стратегію області та держави. І це лише один напрям нашої роботи та наших ініціатив, який, нам здається, є дуже важливий для справжньої децентралізації», - зазначив у своєму виступі Максим Козицький.
Форум місцевого розвитку триватиме два дні – 2 і 3 вересня. Окрім обговорення перспектив розвитку громад, учасники Форуму також братимуть участь у дискусіях про транскордонне співробітництво, перспективи розвитку вугільних територій, охорону довкілля, нові цифрові рішення для громад тощо. З програмою дискусій можна ознайомитися на офіційному сайті заходу.
Організатори Форуму – Львівська обласна рада та Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон-Карпати-Україна».
Новини за темою
Спілкування без кордонів: у Трускавці з’явилось перше дерево миру з IT-технологіями
10 травня 2022
У курортному місті Трускавець відкрили перше в Україні Дерево Миру - сучасний символ солідарності та визнання цінностей демократії і свободи. Його мета дозволити людям побачити будь-яке місто світу в режимі реального часу, вітатися з випадковим перехожим, спілкуватися, обмінюватись думками та позбуватися будь - яких кордонів. Дерево обладнане бездротовою точкою Wi-Fi з високошвидкісним інтернетом, камерою відеоспостереження та тривожною кнопкою для відеочату і безпеки, сонячними панелями, що дають автономність, інтерактивною інформаційною панеллю, вбудованим цифровим дисплеєм для додаткової інформації. Кожна деталь дерева має свою символіку: верхівка у вигляді каштанового листка – це символ Києва – незламної столиці України, ІТ технології - розвиток та технічний прогрес, який можливий лише в мирному суспільстві, а сонячні батареї – це технології турботи про довкілля, що протиставляється безповоротному забрудненню екології під час війни. «Ми хочемо жити мирно, з тими сусідами, які нас поважають і шанують, але завжди готові дати відсіч своїм ворогам. Тому люди, які цінують мир, завжди готові до війни. Дай Боже, що усі ці Дерева, які будуть виростати на всій території України й за її межами, насправді допомагали втримувати мир на нашій землі», — зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Трускавець став першим містом у цьому проєкті. На знак поваги до боротьби українського народу з російським агресором створення «дерев миру» передбачено у всьому світі. Наступним місцем в Україні, де розглядають можливість встановлення Дерева Миру є територія першого публічного Парку української скульптури у готельному комплексі «Edem Resort», яке має стати доповненням місця популяризації українського сучасного мистецтва. Загалом у всьому світі планують «висадити» 27 таких дерев. Частину з них розмістять в Україні, а інші – за кордоном. Наступні міста, де з’являться дерева будуть Київ, Львів, Буча, Бородянка, Маріуполь, а, також за кордоном: Варшава, Ніцца, Париж, Лісабон.
У Трускавці правоохоронці перевірили понад 90 порушників комендантської години
3 травня 2022
У Трускавці продовжують проводити щоденне патрулювання вулиць з дотримання комендантської години. За останні два тижні перевірили 92 порушників, які у заборонений час перебували на вулиці та у публічних місцях. З цієї кількості 12 осіб перебували у стані алкогольного сп’яніння, серед них, як тимчасово переміщені особи, так і жителі Трускавця. Чотирьох водіїв доставили у відділ поліції з підозрою на алкогольне або наркотичне сп’яніння. Сімом особам призовного віку, службовці Дрогобицького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомат), які входять до складу патрулів, вручили військові повістки. Відтак незабаром вони поповнять лави Збройних сил України. Серед порушників комендантської години зафіксували також неповнолітніх осіб віком від 14 до 18 років. Нагадаємо, на час дії воєнного стану на території Львівської області впроваджено комендантську годину. На вулиці та у публічних місцях заборонено перебувати з 23:00 год до 05:00 год. Також у водіїв, які перебувають за кермом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, вилучають автівки на потреби армії. Фото: умовне
У Трускавці відбувся благодійний концерт “Пісенне древо України”
2 травня 2022
1 травня на головній сцені Трускавця відбувся благодійний концерт “Пісенне древо України за участі солістів Львівської національної філармонії імені М. Скорика. Захід провели у межах Музично-мистецького проєкту “З піснею до перемоги”, організатором якого є департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА. Зі сцени лунали народні, стрілецькі, популярні українські пісні. Для трускавчан, гостей міста та внутрішньо переміщених осіб, які зараз перебувають у Трускавці, виступили артисти Ірина Стефанко, Ліля Вікарук, Віталія Голубнича, Станіслав Гоян, заслужені артисти України Маріанна Лаба та Василь Понайда. “З особливим захопленням приймала публіка "Червона руту" Володимира Івасюка та "Україну" Тараса Петриненка, "Сам собі країна" Андрія Кузьменка, "Заспіваймо пісню за Україну" Олександра Поньомарьова. Разом з артистами глядачі співали народні пісні. Бо пісня супроводжує українців завжди і всюди, піднімає наш дух, додає відваги, гартує силу. З піснею боронимо рідну землю та йдемо до перемоги!”, - зазначила директорка департаменту Ірина Гаврилюк. Нагадаємо, нещодавно в рамках проєкту «З піснею до перемоги» артисти Львівської філармонії представили музичну казку для дітей з внутрішньо переміщених сімей.
У центрі Трускавця відбувся благодійний концерт на підтримку захисників України
15 квітня 2022
Вчора, 14 квітня, у Трускавці на головній сцені міста на майдані Незалежності відбувся благодійний концерт, під час якого зібрали кошти на потреби Збройних Сил України. Для місцевих мешканців та внутрішньо переміщених осіб, які зараз проживають у Трускавці, виступили українські виконавці Андріана, ЗАЛІСКО, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Концерт відбувся за ініціативи департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОВА. “Нещодавно наш департамент закликав усіх діячів культури та мистецтва об’єднуватися та спільно робити те, що ми найкраще вміємо - боротися на культурному фронті. Одними з перших на наш заклик відгукнулася “Команда А” . Це артисти Андрій Заліско, Андріана, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Спільно ми запланували низку благодійних концертів Львівщиною: це і концерти для збору коштів на потреби ЗСУ, і безкоштовні концерти для внутрішньо переміщених осіб. Вчора в Трускавці успішно відбувся перший такий концерт. Захід ми не анонсували у зв’язку із воєнним станом та з метою дотримання заходів безпеки. Та, незважаючи на це, артистам вдалося зібрати публіку, яка впродовж години концерту пожертвувала більше 15 тисяч гривень на потреби наших військових”, - розповіла директорка департамену з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк. Як повідомили у департаменті, наступний концерт артистів “Команди А” відбудеться у Дрогобичі.
В Трускавці та Моршині кількість тимчасово переміщених осіб досягла найвищого рівня: куди селять переселенців
12 березня 2022
На Львівщині продовжують розселяти внутрішньо переміщених осіб. Наприклад, кількість офіційних ліжкомісць у Трускавці складає 15 тисяч. Станом на зараз усі заповнені. Так само люди орендують квартири, а це ще близько 10 тисяч переміщених осіб. Як повідомив міський голова Андрій Кульчинський, до 25% трускавчан приїхали родичі з окупованих областей. Переселенців також розміщують безкоштовно в школах, офісах, санаторіях «Джерело» та «Джерельний». «Загалом ми розселили близько 30 тисяч людей. При цьому місцеве населення складає 20 тисяч. Упродовж березня Трускавець надсилає ряд гуманітарних вантажів у точки України, де є можливість доставки і де це найбільше необхідно. Надіслали продукти, одяг, медикаменти, засоби гігієни в Бучу Київської області, Чорноморськ Одеської області, Бровари Київської області, а також в Запоріжжя та Миколаїв», - розповів Андрій Кульчинський. Відповідно до наказу голови Львівської обласної військової адміністрації в Моршині створили Територіальний центр обліку внутрішньо переміщених осіб. Він знаходиться в приміщенні моршинського центру зайнятості на вул. Привокзальна, 63. Тут відбувається реєстрація всіх, хто тимчасово проживає на території Моршинської ОТГ. «Всі, хто прибувають до Моршина: чоловіки, жінки, діти повинні бути обліковані в цьому центрі. З собою потрібно мати документи. Ті, що поселилися в приватних оселях, повинні з'явитися до центру обліку самостійно», - повідомив міський голова Моршина Руслан Ільницький. Він також додав, що в моршинській середній школі, на вул. Лесі Українки, 36 знаходиться пункт для тимчасово переміщених осіб, які зовсім не мають де зупинитися. Там вони можуть отримати інформацію та допомогу.
Представники Львівської обласної кінокомісії з робочим візитом відвідали Трускавець
28 січня 2022
Сьогодні відбулась робоча зустріч представників кінокомісії при Львівській облдержадміністрації з керівництвом Трускавецької міської ради та організаторами кінофестивалю «Корона Карпат». Як розповів директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Дмитро Посипанко, школа кіномайстерності та кінофестиваль «Корона карпат» в Трускавці – чи не єдині проєкти, які сприяють розвитку кіноматографу на місцевому рівні та області загалом. Такий досвід потрібно передавати й іншим громадам нашої області. «Львівська обласна кінокомісія вже розпочала роботу щодо формування інтерактивної мапи про місцеві локації, які будуть привабливі для кінозйомок», - додав Дмитро Посипанко. Цього року міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат» відбудеться 03 – 06 листопада 2022 року у м. Трускавець, Львівської області. Фестиваль проводять з метою популяризації кращих досягнень українського кіно, а також для зміцнення та збагачення взаємин між митцями кіно та українським глядачем. Окрім того, на зустрічі обговорили роботу Львівської обласної кінокомісії у 2022 році, діяльність Трускавецької школи кіномайстерності, створення інтерактивної мапи локацій для кінозйомок, проведення X ювілейного кінофестивалю «Корона Карпат» та реалізація спільних проєктів з Українським культурним фондом та Державним агентством України з питань кіно. Нагадаємо, що на початку цього року при Львівській облдержадміністрації створили Львівську обласну кінокомісію. До її складу, окрім представників структурних підрозділів Львівської ОДА, входять кіноексперти та представники правоохоронних органів. Основними завданнями комісії є: надання консультаційної, організаційної для отримання суб’єктами кінематографії погоджень на проведення кінозйомок; надання консультаційної, організаційної, технічної, представницької для отримання суб’єктами кінематографії погоджень на проведення кінозйомок; формування баз даних та оприлюднення інформації про місцеві локації, привабливі для кінозйомок; формування баз даних та оприлюднення інформації про місцеві кіновиробничі обслуговуючі, зокрема сервісні, підприємства, установи, організації, що надають послуги, пов’язані з кіновиробництвом; організація та проведення заходів, спрямованих на розвиток та підтримку кіновиробництва та/або створення аудіовізуального твору в Україні. та ін.
У центрі Шептицького провели громадський форум «Люди Дії.Talks»
23 грудня 2021
Сьогодні в центрі Митрополита Андрея Шептицького відбувся громадський форум «Люди Дії.Talks» у межах якого провели декілька панельних дискусій за участі понад десятка спікерів. Під час форуму представники інститутів громадянського суспільства, органи влади та експерти долучилися до дискусії щоденні виклики в час боротьби з пандемією. Пандемія вплинула на всі сфери життя людини, зокрема, сьогодні суспільство зіткнулось із необхідністю швидко адаптуватись та переналаштовувати роботу в дистанційному режимі. Відтак, під час заходу організатори передбачили дві панельні дискусії щодо цифрового розвитку суспільства та інформаційної безпеки. Також, для учасників підготували виступи мотиваційних спікерів у форматі TEDx. До обговорення долучився також заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін. ''Цей форум є дуже важливим, адже він слугує платформою для обміну думок для подальшої реалізації спільних проєктів. Саме завдяки подібним заходам відбувається прямий діалог між представниками органів влади та репрезентантами інтересів інститутів громадянського суспільства'', - сказав Олександр Кулепін. На форумі обговорили зокрема як навчитись «відфільтровувати» інформацію та як в цьому може допомогти цифровізація публічних послуг. ''Цифровий розвиток суспільства прямує в сторону покращення доступності, прозорості та ефективного публічного врядування. Оцифрування публічних послуг досягає всіх трьох цілей: послуги стають доступніші, процес їх отримання - прозорим, а кількість публічних службовців, які залучені в цей процес, зменшується'', - розповів Олександр Кулепін. Захід організував департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації.
На Львівщині завершили навчання молоді у межах форуму «Активна дія»
15 грудня 2021
У суботу, 11 грудня, відбувся третій, завершальний, етап Програми навчання для молодіжних просторів у громадах - форум «Активна дія». Загалом проєктом охоплено близько 200 учасників із 10 територіальних громад Львівщини. Форум «Активна дія» став підсумком двох попередніх етапів, які відбувались упродовж жовтня-грудня цього року. Перший етап включав навчальні сесії, які допомогли молоді зрозуміти як залучати ресурси та налагоджувати зв‘язки в громаді; як перетворити ініціативну групу у команду, як організувати проєкт з нуля та залучитись волонтерською підтримкою. Другий етап проєкту, який відбувався безпосередньо у громадах, допоміг командам провести оцінку ресурсів та спланувати діяльність на наступний рік. Під час форуму відбулась панельна дискусія щодо викликів, які прослідковуються під час зустрічей з молоддю в громадах, проблем та перспектив, інструментів участі молоді. «Представники кожної громади мали змогу презентувати плани стратегії проєктів на 2022 рік, які були напрацьовані спільно із Українською академією лідерства під час другого етапу проєкту. Відкрита презентація кожної команди посприяла ширшому ознайомленню із молодіжною діяльністю у громадах, а в майбутньому це стане поштовхом для обміну досвідом та спільної реалізації проєктів», - зазначила Ольга Сподарик, фахівець відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА. Для того, щоб краще підсумувати напрацювання, молодь попрацювала у групах у форматі світового кафе, шукаючи спільні відповіді на питання: Які ваші виклики, що не працює? Які здобутки, що вдалося? Що з почутого хотілося б реалізувати в себе? Чого не вистачає? Яка підтримка була б доречна? «Ми змогли зібрати разом представників різних громад і запустити об'єднання в мережу, в якій відбувається живе спілкування, обмін досвідом і думками. В якій вони можуть бути один для одного порадниками та джерелом натхнення. Тепер важливо продовжувати системну підтримку громад, що б забезпечити сталість розвитку молодіжних центрів та їх команд», - зазначив заступник керівника з суспільного розвитку львівського осередку Української академії лідерства Андрій Павленко. Завершився форум святковим нагородженням учасників та подарунками для кожної команди із громад Львівщини. Проєкт реалізувала Українська Академія Лідерства за підтримки обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки. Довідково: Українська Академія Лідерства (УАЛ) — це програма особистісного та суспільного розвитку, головним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл. Програма будується на поєднанні елементів фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку на основі цінностей Академії.
«Ми закладаємо фундамент, щоб українська нація стала набагато здоровішою», - Віктор Ляшко під час форуму про реформу системи шкільного харчування
12 листопада 2021
Змінювати і починати формування нових харчових звичок потрібно з дітей, адже діти – це драйвери реформ. Про це сьогодні під час форуму «Реформа системи шкільного харчування», який відбувається сьогодні у Львові, наголосив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. «Ми хочемо, щоб норми харчування, які будуть робити нас всіх здоровішими, йшли сьогодні від дітей. Тому ми вже закладаємо фундамент, щоб українська нація стала набагато здоровішою, розпочала жити довше і досягнула хоча б європейської тривалості років життя, а це плюс 10 років. Окрім того, наша нація повинна збільшити кількість саме здорових років життя», - зазначив Віктор Ляшко. Він також зауважив, що здорове харчування – одна із ключових звичок, які є запорукою міцного здоров’я. «80% всіх неінфекційних захворювань (інфаркти, інсульти, ожиріння) з’являються через декілька шкідливих звичок - куріння, алкоголь, нездорове харчування і низька фізична активність. Захворювання заважають нам радіти і насолоджуватися життям. Такі форуми, як сьогодні, є сходинкою для того, щоб все, що було написано - було зреалізовано. Дякую організаторам і Першій леді за драйв цього процесу! Ми починаємо змінювати культуру дитячого харчування у нашій країні!», - додав Міністр. Окрім того, Віктор Ляшко подякував усім присутнім за свідоме ставлення до свого здоров’я, адже форум відбувся завдяки тому, що всі його учасники вакциновані від коронавірусу. «Дякую вам за свідому позицію! Я думаю, що скоро як мінімум 90 % дорослого населення підтримають наші починання і ми позбудемось масок на обличчі», - зазначив Міністр охорони здоров’я України. Нагадаємо, 12 листопада на стадіоні «Арена-Львів» відбувається форум «Реформа системи шкільного харчування». Аналогічні форуми за ініціативою Першої леді Олени Зеленської також організовували у Дніпрі, Бучі та Одесі. Участь у Форумі беруть голова Львівської ОДА Максим Козицький, заступник голови Іван Собко, директор департаменту освіти у науки Олег Паска, директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис. Пряму трансляцію з Форуму можна дивитися на Фейсбук-сторінці Міністерства освіти і науки України за посиланням.
«Подальші кроки децентралізації мають чітко розмежувати функції гілок влади», - Максим Козицький
11 листопада 2021
Сьогодні, 11 листопада, розпочався VI ФОРУМ «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Захід проводять щорічно починаючи з 2017 року. Його мета - обговорення стану та перспектив розвитку місцевого самоврядування в Україні загалом і, зокрема, в Донецькій та Луганській областях. Відтак, розглядають актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід. Цьогоріч Форум проводять на двох локаціях - Київська студія (м. Київ) та Східна студія (м. Краматорськ) із залученням спікерів з регіонів України (онлайн). Серед учасників - народні депутати України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, асоціацій органів місцевого самоврядування, експертного та наукового середовища, міжнародних партнерів, представники органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади з усіх регіонів України. Присутні вже поспілкувались у бліц сесії: «Місцеве самоврядування: питання на порядку денному в Україні та Європі». А про розвиток місцевого самоврядування – здобутки, виклики, стратегію та організацію системи органів виконавчої влади говорили в межах першої панельної дискусії. Участь онлайн взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. Осчільник області окреслив ті виклики, які сьогодні є в процесі передачі значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Зокрема, це взаємодія гілок влади. «Децентралізація підняла і питання розмежування між органами державної і місцевої влад. Роботу в цьому напрямку необхідно продовжувати для того, щоб ми могли вибудувати партнерські стосунки, адже лише завдяки їм можна справді змінити саму ситуацію в державі. Саме прозорі правила гри правильно виписані в законодавстві допоможуть не конкурувати різним гілкам, а чітко працювати разом. Я надіюсь, що подальші кроки, які робитиме держава в процесі децентралізації, дасть змогу чітко розмежувати функції різних гілок влади і ми разом будемо прозоро працювати на побудову громадянського суспільства»,- наголосив Максим Козицький. Зупинився очільник області і на повноваженнях громад, питанні відповідальності керівників територій. «Також децентралізація підняла питання щодо лідерства і менеджменту. І тепер ті, хто йде працювати в органи місцевого самоврядування, повинні розуміти, що це не лише право розпоряджатися чи ділити бюджети, а це перш за все люди, які мають генерувати сенси, сенси, які мають змінювати життя людей на краще, показувати результат, відстоювати інтереси перш за все громади, а не свої особисті. І тоді й ресурси приходять на місця», – зазначив Максим Козицький. Триватиме Форум упродовж двох днів, складатиметься він з 5 панельних дискусій та 1 бліц сесії. Зокрема, розглянуть: - Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій. - Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні. - Міські агломерації. - Розвиток гірських територій. - Захист прав внутрішньо переміщених осіб. Організатори заходу - Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерство розвитку громад та територій України, Донецька обласна державна адміністрація, Луганська обласна державна адміністрація, Львівська обласна державна адміністрація за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрація в Україні».
Цього тижня відбудеться Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука правової держави»
8 листопада 2021
Вже у четвер, 11 листопада, стартує VI Форум «Ефективнемісцевесамоврядування як запорукадемократичної та правовоїдержави». Форум триватимеупродовждвохдніві складатиметься з п’ятипанельнихдискусій та щеоднієїбліцсесії. У зв’язку з карантинними обмеженнями, захід проведуть на онлайн-платформі ZOOM. Під час Форуму говоритимуть про наступне: Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій; Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні; Міськіагломерації; Розвиток гірських територій; Захист прав внутрішньопереміщенихосіб. Захід організовує Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерство розвитку громад та територій України, Львівська ОДА,Донецька ОДА, Луганська ОДА за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Приблизно 50 спікерів долучаться до Форуму у двох студіях, що у Києві та в Краматорську, а також онлайн. Цільова аудиторія Форуму: представники/-ці органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади з усіх регіонів України. Мови заходу: українська та англійська. Обов’язкова реєстрація за посиланням. Напередодні презентації зареєстрованим учасникам/-ця мнадішлють посилання на захід в Zoom. Довідково: Форум проводять з 2017 року, щоб обговорити стан та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні. Планується, що під час Форуму учасники обговорять актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід.
Невдовзі стартує дводенний Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука правової держави»: як стати учасником
4 листопада 2021
Рівно за тиждень стартує VI ФОРУМ «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Форум триватиме упродовж 11-12 листопада і складатиметься він з п’яти панельних дискусій та ще однієї бліцсесії. У зв’язку з карантинними обмеженнями, захід проведуть на онлайн-платформі ZOOM. Під час Форуму йтиметься про наступне: Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій; Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні; Міські агломерації; Розвиток гірських територій; Захист прав внутрішньо переміщених осіб. Захід організовується Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою ОДА, Луганською ОДА, Львівською ОДА за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Близько 50 спікерів долучаться до Форуму у двох студіях, що у Києві та в Краматорську, а також онлайн. Цільова аудиторія Форуму: представники/-ці органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади з усіх регіонів України. Мови заходу: українська та англійська. Обов’язкова реєстрація за посиланням. Напередодні презентації зареєстрованим учасникам/-цям надішлють посилання на захід в Zoom. Довідково: Форум проводять з 2017 року, щоб обговорити стан та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні. Планується, що під час Форуму учасники обговорять актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід. Долучайтесь до головної платформи з обговорення децентралізації та реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади!