У Львові обговорили процес цифровізації області, можливості Дії та переваги режиму “без паперів”
На Львівщину завітав керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік. З цієї нагоди сьогодні, 3 вересня, відбулась спільна пресконференція з представниками керівництва як області, так і міста щодо процесу цифровізації країни під час роботи в усіх сферах життєдіяльності.
Пресконференцію присвятили наступній темі: “Перехід країни у режим paperless: цифровізація Львівської області, зміна місця реєстрації через Дію та нові можливості". Спікерами заходу також стали заступник голови Львівської облдержадміністрації Олександр Кулепін та перший заступник міського голови Андрій Москаленко.
“Разом ми рухаємося до режиму paperless. Але щоб режим “без паперів” запрацював на повну, необхідно пройти три важливі складові. Що стосується цифрових документів в Дії, зокрема паспорта, то їх мають приймати всюди. Дійсність паспорта в Дії можна перевірити через QR-код, який діє три хвилини. Завдяки чому підробити, викрасти чи забути паспорт неможливо. А перевірити його дійсність кожен може через свій смартфон. І безумовно, в цьому є великий плюс. Далі ми прагнемо, щоб абсолютно усі державні послуги перейшли в електронний варіант. До прикладу, якщо зараз процес відкриття ФОПу вимагає кіпи паперу, то завдяки порталу Дія можна значно спростити цей процес, уникнувши бюрократії. Наступний крок - забезпечити запуск електронного документообігу на всіх рівнях та доступність всіх публічних послуг онлайн” - зазначив Мстислав Банік.
Нагадаємо, що 23 серпня набув чинності Закон про цифрові паспорти. Це означає, що електронний паспорт у застосунку Дія набув такої ж юридичної сили, як і паперовий. У застосунку доступні 12 послуг та 11 цифрових документів, у тому числі ID-картка та біометричний закордонний паспорт. Ними можна користуватися будь-де на території України.
До слова, режим роботи у форматі paperless має чимало переваг. Серед них: економія часу та коштів; швидкий пошук документів, зібраних в одному місці, доступ до них без прив’язки до місця. А також надійність збереження документів та прозорість проходження документами всіх важливих етапів циклу їх візування.
Окремо під час зустрічі поспілкувались, яким чином процес цифровізації відбувається саме у Львівській області.
“Цифровізація Львівщини відбувається у двох напрямках. По-перше, ми реалізуємо національну стратегію із забезпечення рівного доступу до цифрової інфраструктури жителів області, завдяки тому, що допомагаємо громадам провести швидкісний Інтернет до найвіддаленіших сіл. По-друге, з боку Львівської облдержадміністрації, ми допомагаємо громадам та Телеком-операторам знайти спільні точки дотику, аби забезпечити якісне покриття 3G/4G в області. На сьогодні Львівщина входить в п‘ятірку областей з найкращим покриттям фіксованим інтернетом”, - наголосив Олександр Кулепін.
До слова, зараз триває підготовка комплексного документа, який буде узагальнювати всі необхідні зміни на рівні уряду та Верховної Ради України, щоб обласна і районні адміністрації перевели максимальну кількість послуг в онлайн і без участі посадових осіб.
З-поміж іншого, у планах запровадити роботу з підвищення рівня цифрових навичок жителів Львівщини, щоб вони могли скористатись цифровими послугами й швидше адаптувались до змін.
“В межах цього напрямку плануємо дослідити й запропонувати нову концепцію для бібліотек області, адже вони можуть перетворюватись на цифрові хаби, центри просвіти, замість того, щоб зачинятися, як це зараз відбувається в багатьох громадах. З боку Львівської облдержадміністрації ми також працюємо над збільшенням кількості послуг для населення, що надаються у ЦНАП”, - додав заступник голови ЛОДА.
Довідково:
Завдяки державній підтримці Львівська область цьогоріч отримала 5,5 млн гривень субвенції, яка дозволить забезпечити швидкісним інтернетом 61 село у 25 громадах Львівщини. Також 13 громад, відповідно до розпорядження Кабміну, отримають понад 22 млн гривень для розбудови мережі ЦНАПів. У межах субвенції 67 млн гривень виділять для закупівлі 4 тисяч ноутбуків для вчителів, аби мати змогу проводити навчання в дистанційному режимі.
Ілона Орнат