Обласні заклади позашкілля організовують Дні відкритих дверей
Зі стартом навчального року розпочинаються заняття у творчих об’єднаннях позашкільних закладів освіти. Аби обрати собі гурток до душі, дітей запрошують відвідати ці позашкільні заклади у межах Днів відкритих дверей.
Львівська обласна мала академія наук чекає на школярів уже завтра, 9 вересня. Ознайомитись із секціями малої академії можна буде із 16.00 до 18.00, на вул.Коперника, 42. Зареєструватись на участь в обраних заняттях можна тут, а дізнатись більше про діяльність академії тут.
Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді цього року вирішив розширити тривалість Дня відкритих дверей, тож погостювати в екоцентрі можна буде впродовж двох днів: 11-12 вересня, із 11:00 до 15:00, за адресою м.Львів, вул. Івана Франка, 133.
За цією ж адресою розташовується Львівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді. Дітей, які цікавляться робототехнікою, моделюванням, технічним дизайном чи радіоелектронікою чекатимуть у неділю, 12 вересня, з 13:00 до 16:00.Деталі про графік роботи центру та гуртки тут.
А от Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді День відкритих дверей цьогоріч проведе у форматі відкритих змагання з велосипедного туризму та спортивного орієнтування. Кожен охочий може долучитись до змагань, що відбудуться з 24 по 26 вересня 2021 року на території дитячого центру туризму, спорту та екскурсій МЖК-1 Сихівського району міста Львова (вулиця Чукаріна 9, Львів, Львівська область), його околиць та на території міста Львів. Більше про центр краєзнавства тут.
Новини за темою
Департамент освіти із закладами позашкілля формують плани роботи на наступний рік
27 жовтня 2021
Представники департаменту освіти та керівники чотирьох обласних закладів позашкільної освіти днями провели робочу нараду, аби підбити підсумки 2021 року та скласти плани на наступний рік. ⠀ На діяльність закладів позашкілля у році, що минає, було скеровано понад 1,7 млн грн. Відтак, в межах наради обговорили важливість продовження успішних проєктів та переформатування менш результативних заходів. ⠀ «Розвиток позашкілля зараз одне з ключових питань у системі освіти області. Після загальної середньої освіти саме воно є наступною ланкою у виборі дітьми свого життєвого шляху. Мусимо на наступний рік позашкільну освіту зробити пріоритетом», - наголосив директор департаменту освіти і науки Олег Паска. ⠀ За словами керівника департаменту, особливу увагу слід звернути на матеріально-технічне забезпечення, умови навчання, а головне – на зміст позашкільної освіти. Спільно напрацьовані заходи та плани винесуть на розгляд профільної комісії та обласних обранців. ⠀ Керівники обласних позашкільних центрів також озвучили думку, що періодичне посилення карантинних обмежень та перехід на дистанційне навчання знижують рівень знань та умінь вихованців закладів. ⠀ «Попередній ковідний рік показав: якщо ми не беремо участь в змаганнях, то навики втрачаються. Та й готуватись до змагань чи будь-яких конкурсів у віддаленому режимі не завжди можливо», - розповів керівник Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Святослав Опенько. ⠀ З негативним впливом дистанційного навчання на освітній процес погоджується і директор Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук. ⠀ «Всі хочуть, аби позашкілля розвивалось, але перед ним стоїть багато викликів. Сучасні дітлахи дуже прогресивні, вони вимогливі та наполегливі. Часто позашкілля не має тієї технічної чи лабораторної бази, яка б дітей здивувала чи заохотила. Крім того, останні два роки постійний перехід на віддалене навчання погано впливає і на якість навчання, і на самих дітей», - акцентувала Іванна Бородчук. ⠀ В області зараз навчанням у понад 100 закладах позашкільної освіти охоплено більше 65 тисяч дітей різного віку.
Позашкілля Львівської області відзначили нагородою у Міністерстві освіти
23 вересня 2021
У Міністерстві освіти і науки України нещодавно відбувся Всеукраїнський форум «Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього», який приурочили до 30-річчя створення системи позашкільної освіти. Найкращі заклади позашкілля з усієї країни презентували свої здобутки та новації. В межах форуму Львівщини отримала високу нагороду у номінації - "Освіта. Наука. Особистість". «За будь-яким успіхом стоїть наполеглива праця конкретних людей. Приємно, що Львівщина має таких невтомних та ініціативних людей як керівниця Малої академії наук Іванна Бородчук та керівник Стартап школи Львівської політехніки професор Назар Подольчак. Саме завдяки таким людям позашкільна освіта, попри складні часи, не втрачає свій темп і добивається нових вершин. Ми маємо разом працювати над тим, аби позашкілля було успішним, прогресивним та цікавим», - акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. У Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» не так давно втілили проект «Стартап Батяри», в межах якого школярі могли презентувати свої ідеї. «Конкурс дає можливість розвивати ідеї, свторювати нові наукові простори, обмінюватись досвідом та реалізовувати свої задуми разом з однодумцями. Приємно, що на рівні Міністерства розуміють важливість позашкільної роботи. Намагаємось маленькими кроками підіймати винахідництво, науку та зацікавлення дітей до цієї сфери. Сподіваюсь спільно з владою та меценатами ми також зможемо реалізувати ідею створення Музею науки та інновацій у Львові», - розповів професор Назар Подольчак. Не зупиняє своєї діяльності і Львівська обласна мала академія наук. Впродовж року діти навчаються за 12-ма науковими напрямами у різноманітних секціях та гуртках, проводять дослідження та захищають свої наукові роботи. «Підтримка позашкілля на міністерському рівні надзвичайно важлива для розвитку Малої академії. Свій перший науковий досвід діти здобувають саме під час навчання у МАН, дехто потім продовжує свої наукові пошуки в університетах. Наші діти беруть участь у різноманітних інтелектуальних змаганнях, конкурсах-захистах науково-дослідних робіт, турнірах, дебатах, фестивалях, конференціях, літніх школах, таборах. Слухачі МАН формуються як особистості, готуються до студентського життя, вчаться критично мислити, пізнають основи професійних навичок», - розповіла директор Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук. Під час форуму «Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього» відбулася презентація декількох хабів щодо інтелектуальної платформи вчителів, відкритого партнерства, сервісного дизайну освітніх технологій, освітнього хай-теку тощо.
Обласний екоцентр запрошує на День відкритих дверей
7 вересня 2021
Упродовж двох днів Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відкриє свої простори для допитливих юних природолюбів. Кожен охочий може завітати на вулицю Івана Франка, 133 та побачити як працює і чим займається цей заклад позашкілля. Щороку у другу неділю вересня ЛОЦЕНТУМ проводить День відкритих дверей для школярів Львова та області, які цікавляться природничими науками, хочуть навчитися пізнавати, розуміти, досліджувати та охороняти довкілля. «День відкритих дверей триватиме 11 та 12 вересня. Батьки зможуть ознайомитись із нашими гуртками та записати своїх дітей на безкоштовні творчі учнівські об’єднання. Серед них кожен знайде собі те, що йому до душі. Зокрема, свої зацікавлення зможуть реалізувати юні пасічники, акваріумісти, зоологи. Діти мають змогу наблизитись до основ ветеринарної медицини, зрозуміти тонкощі яворівської іграшки, поглибити свої вміння малювати тварин. Запрошуємо всіх та будемо щиро раді розповісти кожному про те, що його цікавить», - розповів директор ЛОЦЕНТУМ Михайло Казимир. В програмі Дня відкритих дверей на гостей чекає: - екскурсія постійно діючою еколого-освітньою виставкою «Планета ЗОО»; - огляд та спілкування з тваринами зоовиставки; - фотозона «Планета ЗОО»; - екскурсія відділами учнівської навчально-дослідної земельної ділянки Центру; - фотозона «Зелені оази»; - виставка декоративних голубів; - майстер-класи: «Посади квітку», «Диво-квіти», «Природа і творчість», «Вироби з бісеру», «Яворівська забавка» та інші. День відкритих дверей відбудеться 11 – 12 вересня 2021року з 11.00 до 15.00 год, за адресою м.Львів, вул. Івана Франка, 133, тел./факс (032) 276-46-07.
Педагогів позашкілля відзначили нагородами
9 Червня 2021
У 20-х роках минулого століття в окремих школах, на базі сільськогосподарських станцій почали створюватись перші гуртки, де дітей навчали дбайливого ставлення до природи. Впродовж 95-річної історії юннатівського руху молоде покоління залучають до вивчення рослинництва, дослідницької роботи, участі у всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Відтак, з нагоди відзначення річниці юннатівського руху в Україні у департаменті освіти і науки Львівської ОДА нагородили найкращих керівників еколого-натуралістичних гуртків області. «Дуже знаково, що сьогодні зібрались педагоги з усієї Львівщини. Вони гуртують дітей, навчають своїх вихованців як охороняти природу, як бути свідомими українцями. Це сприяє тому, що дорослий громадянин буде відповідально ставитись до природи та її ресурсів. Ваші вихованці показують результати, посідають перші місця на різноманітних конкурсах та олімпіадах. Ваша робота є незамінною. Сподіваємось, що держава повернеться обличчям до позашкілля, адже воно виховує свідомих відповідальних громадян», - акцентував директор «Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Михайло Казимир. За плідну наукову педагогічну діяльність, за сумлінну багаторічну працю та особистий внесок у розвиток позашкільної освіти нагрудним знаком «Відмінник освіти», грамотами, подяками Міністерства освіти та науки, а також відзнаками Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ім. Ф.М. Трєскіна нагородили майже три десятки педагогів, із Червонограда, Львова, Дрогобицького та Стрийського районів. «Важливість вашої роботи в умовах колосальних кліматичних змін надзвичайно актуальна. Люди перестали розуміти, що вони можуть передати своїм дітям чи внукам. У природі відбуваються незворотні зміни, тому ваша робота як ніколи важлива. Ваша праця - збереження життя людей, а отже - збереження нації. На жаль, за позашкілля часто відповідають місцеві громади, а це не завжди результативно. Тому ми маємо намір у програмі розвитку освіти на наступний рік передбачати премії для педагогів позашкілля. Приємно вручати сьогодні таку кількість нагород, адже це свідчить про значну кількість залучених до навчання освітян», - наголосив під час нагородження директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Директор департаменту також закликав педагогів подавати свої методичні розробки на конкурс авторських програм. Такі методичні розробки будуть у базі даних, і їх можна буде використовувати для навчання із посиланням на автора.
Школярів навчали міняти колеса в авто під час Дня відкритих дверей
21 травня 2021
Заклади професійно-технічної освіти готуються до вступної кампанії. Аби розповісти абітурієнтам про можливості та умови навчання, тривають Дні відкритих дверей. Учора, у День вишиванки, такий профорієнтаційних захід організували у Львівському вищому професійному училищі комп'ютерних технологій та будівництва. Заклад прийняв у своїх стінах кілька десятків дітей із десяти шкіл Львова та області. «Ми вирішили поєднати День відкрити дверей із святом вишиванки. На усіх, хто прийшов у вишиванках, чекали гарні солодкі подарунки. Наші фахівці підготували відеоролики, де були представлені старовинні вишиванки різних регіонів, організували для дітей майстер-класи із кожної професії, показали наші виробничі майстерні. Сподіваюсь, хтось зі школярів знайде для себе тут фах до душі. Запрошуємо на навчання», - наголосила під час заходу в.о. директора училища Марія Поліщук. Під час Дня відкритих дверей діти мали змогу навчитись поміняти колесо в машині, покласти та порізати плитку, а також знайти неполадку в комп’ютері. Львівське вище професійне училище комп'ютерних технологій та будівництва один із сучасних навчальних закладів, який готує понад 800 висококваліфікованих робітників і молодших спеціалістів. В училищі обладнано нові кабінети, лабораторію схемотехніки матеріалознавства, лабораторію діагностики автомобільних двигунів та вузлів, комп'ютерної діагностики автомобілів, кабінет "Будівельних конструкцій", майстерні для спеціальності "Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів". В училищі проведені роботи з метою економії енергетичних ресурсів, впроваджено сучасні комп'ютерні технології у навчально- виробничий процес. Із умовами навчання та вступу до училища можна ознайомитись за посиланням.
Для учнів кількох шкіл області організували відвідини художнього училища
13 травня 2021
Львівське вище професійне художнє училище вкотре прийняв у своїх стінах понад сотню школярів в межах Дня відкритих дверей. Школярам організували екскурсію закладом із оглядом виробничих та творчих майстерень, показали в яких умовах та на якому обладнанні навчаються учні училища та розповіли про нову освітню стратегію закладу. «Важливим етапом у житті кожного абітурієнта є вибір професії та закладу освіти. День відкритих дверей – це можливість для сьогоднішніх школярів, а майбутніх абітурієнтів, дізнатись про сучасні можливості професійного навчання», - наголосила директор училища Надія Обнявка. Для дітлахів із Солонківської ЗОШ ім. М.Пальміва, Зашківської ЗОШ ім.Є.Коновальця, ЗОШ №67, ЗОШ №65, ЗОШ №36 влаштували цікаві майстер – класи на основі новітніх технік, а саме: з професії «Живописець» - ниткографія, запікання спиртових чорнил , виготовлення листівок технікою кавового живопису з професії «Вітражник» - виготовлення прикрас - вітражна підвіска, брошка, графіювання на склі з професії «Реставратор, столяр» - виготовлення декоративних підсвічників з професії «Реставратор, маляр» - виготовлення трафаретів, нанесення структурних фарб Подібні заходи в училище відбулись у березні та квітні. Училище готує висококваліфікованих спеціалістів за двома напрямами- будівельно-реставраційне та художнє, представлені такими професіями: живописець, флорист, вітражник, реставратор, столяр, штукатур, лицювальник- плиточник тощо. Уже невдовзі в училищі розпочнеться вступна кампанія. Із деталями можна ознайомитись тут.
Перинатальний відкрили після профілактичної зупинки
12 листопада 2019
У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі після двотижневої профілактичної зупинки відбувся вже традиційний День відкритих дверей. Медики презентували майбутнім матерям палати, пологові зали, дали змогу відчути умови перебування у центрі та поспілкуватися з лікарями. За 16 місяців від відкриття пологового стаціонару центр працює з повним навантаження. Майже кожна четверта дитина з усіх новонароджених області цьогоріч народилася тут, у перинатальному центрі. «Внесок колективу Центру у зниження малюкової смертності в області важко переоцінити. Адміністрація ПЦ підписала також угоду про співпрацю та юридичний захист медиків з командою правників з "Імунітету". І гарна ініціатива колег - новонароджений малюк у подарунок отримав автокрісло, оскільки Верховна Рада нещодавно прийняла закон, який ініціює безпеку перевезення, транспортування дітей до 12 років. Мені ж було важливо поспілкуватися з колегами. Це колектив активний, небайдужий. Маємо постійний діалог і спільно вирішуємо проблеми», - зазначила директор департаменту охорони здоровя Львівської ОДА Ірина Микичак. За словами очільниці департаменту триває робота над прискоренням темпів завершення реконструкції усього комплекту перинатального.
У неділю Ботанічний сад запрошує на День відкритих дверей
6 Червня 2019
У неділю, 9 червня, з 14:00 до 18:00 у Ботанічному саду Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться День відкритих дверей «Перші акорди літа». Адміністрація ботанічного саду запрошує всіх охочих відвідати установу, за адресою вул. Черемшини, 44. Водночас зазначаємо, що Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка є одним з найстаріших садів України та Східної Європи. Він заснований у 1852 році, має тривалу історію та надзвичайно багату колекцію рослин. План ботанічного саду за посиланням.
Ботанічний сад знову запрошує в гості
31 травня 2019
В неділю, 2 червня, з 14:00 до 18:00 у Ботанічному саду Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться День відкритих дверей «Дивовижний світ ірисів». Адміністрація ботанічного саду запрошує всіх охочих відвідати установу, за адресою вул. Черемшини, 44. Водночас зазначаємо, що Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка є одним з найстаріших садів України та Східної Європи. Він заснований у 1852 році, має тривалу історію та надзвичайно багату колекцію рослин. Сьогодні ботанічний сад – навчальна, науково-дослідна та природоохоронна установа при франковому університеті. Ботанічний сад веде широку просвітницьку діяльність, яка спрямована на поширення ботанічних та екологічних знань серед населення. Співробітники Ботанічного саду (за попереднім записом) регулярно проводять екскурсії для школярів, та студентів. План ботанічного саду за посиланням.
До Міжнародного дня передчасно народженої дитини у неонатальному центрі обласної лікарні відбувся День відкритих дверей
18 листопада 2018
З нагоди Міжнародного Дня передчасно народженої дитини, у суботу, 17 листопада, в неонатальному центрі Львівської обласної клінічної лікарні провели день відкритих дверей. Про це інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА. Участь у заході взяли батьки та маленькі пацієнти, генеральний директор Львівської обласної клінічної лікарні Михайло Гичка, головні експерти департаменту з неонатології Ольга Децик та з інтенсивної терапії новонароджених Зоряна Салабай. «Ми маємо добре обладнання, величезні знання та досвід. А ще маємо професіоналів-лікарів. Та ми хочемо бути ще кращими, тому вдосконалюємось, бо цього потребують наші найкращі пацієнти – діти»,- зазначив Михайло Гичка. «Ми дуже любимо свою роботу і наших діточок. Усі без винятку працівники відділення, задля порятунку своїх крихітних пацієнтів, творять дива. Тут вирує активне життя. А емоції настільки щирі, що їх не заміниш нічим», - зазначила Ольга Децик. В межах заходу батьки передчасно народжених немовлят пригадували моменти, спілкувалися, ділилися своїми спогадами та переживаннями. Зазначимо, що недоношеною вважають дитину, яка народилася передчасно (менше ніж 37 повних тижнів). Недоношеними дітьми є діти із малою масою тіла менше ніж 2500 г. Для передчасно народжених дітей характерною є функціональна незрілість центральної нервової системи, терморегуляції, органів дихання, травлення, кровообігу, кровотворення, імунної системи. У світі народжується 15 млн дітей передчасно, це кожний 10-ий малюк. В Україні щороку орієнтовно 20 тисяч дітей народжується передчасно. Зокрема, у Львівській області – понад 1000 таких немовлят народжуються щорічно. Передчасні пологи – це одна з перших причин дитячої смертності серед новонароджених. З 2015 року Україна долучилася до всесвітньої ініціативи відзначення дня передчасно народженої дитини задля привернення уваги та інформування нашого суспільства про цю проблему.
У Товаристві сліпих організували День відкритих дверей
13 листопада 2018
Сьогодні, 13 листопада, у Львівському обласному товаристві сліпих, що на вулиці Січових Стрільців, 5, для усіх охочих організували День відкритих дверей. До акції, в межах якої можна було побачити як проводять дозвілля та вирішують свої клопоти незрячі, долучилась заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук. «У цих дивовижних людей є чому повчитись. Незважаючи на всі складнощі їхнього життя, вони уміють бачити красу навколо себе, ставити собі цілі та досягати їх. Однак суспільство мусить бути відповідальним за цих людей та допомагати їм у їхніх щоденних турботах», - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук. Під час акції присутнім показали як незрячі працюють за комп’ютерами, спілкуються із психологом, тренуються у спортзалі та плетуть бісером. «Ми вперше проводимо такий захід, коли всі охочі можуть відчути, з якими перепонами щодня стикаються незрячі люди. Мета такої акції привернути увагу до проблем сліпих, адже серед нас є талановиті, працелюбні та цілеспрямовані люди, треба лише їм трохи допомогти», - розповіла голова правління Львівської обласної організації УТОС Любов Кукуруза. В межах акції усі присутні могли спробувати із зав’язаними очима налити собі чаю, аби психологічно наблизитись до буднів незрячих.
«Важливо, щоб пацієнти отримували якісну медичну допомогу, а лікарі працювали у гідних умовах», – Ірина Микичак
11 жовтня 2018
10 жовтня у Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні відбувся День відкритих дверей з нагоди відзначення Всесвітнього дня психічного здоров’я. Як зазначила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак, Україна працює над реалізацією Концепції розвитку охорони психічного здоров’я. «Департамент охорони здоров’я спільно з обласною радою, з депутатськими комісіями та громадськими організаціями також напрацьовує бачення і ми фактично презентуємо свою програму розвитку психологічної допомоги. Вперше у львівській медицині, з 2019 року в обласній програмі розвитку медичної допомоги хочемо виокремити рубрику з цільовим фінансуванням на розвиток психіатричної служби. Тобто хочемо змінити саму якість надання медичної допомоги, умови для пацієнтів та медичного персоналу. В нас велика психіатрична лікарня, багато корпусів, приміщень, багато можливостей, дуже потужний колектив, але самі приміщення є занедбані і потребують великих капіталовкладень», - зазначила Ірина Микичак. За словами директора департаменту, психіатричну допомогу потрібно стандартизувати. Лікарі, які працюють і в районах, і в місті, отримували однакового рівня підготовку та користувались однаковими методиками. У межах заходу презентували проект реконструкції приймального відділення. «Сьогодні ми презентуємо проект реконструкції приймального відділення. Хочемо облаштувати сучасне приймальне діагностичне відділення, аби набагато якісніше здійснювати лікувально-діагностичні процедури, логістику хворих, збалансувати диспансеризацію і використовувати ліжковий фонд за призначенням. Наявність сучасного приймального відділення це є перший крок у правильному напрямку. Адже, наше відділення функціонує більше 20 років і кількість приміщень не відповідає потребі», - розпочав в.о.генерального директора Львівської обласної психіатричної лікарні Богдан Чечотка.