Львівщина отримала ще понад 17 тисяч доз вакцини «Pfizer» («Comirnaty»)
В область доправили 17 550 доз мРНК-вакцини, розробленої німецькою біотехнологічною компанією "BioNTech" спільно з американським фармакологічним концерном "Pfizer".
Цю вакцину внесено до списку вакцин для екстреного використання ВООЗ. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Нагадаємо, при необхідності вакцинації дітей використовують саме цю вакцину.
"Те, що ми дізналися за роки пандемії, може окупитися на довгі роки. Думаю, що ніхто б не хотів би мати такого пандемічного досвіду, який маємо зараз, хоча ми багато чому навчитися у нього. Сподіваюсь, що вакцини проти COVID-19 спонукатимуть людей також не відставати від профілактичних щеплень, включаючи вакцини для дітей та дорослих від різних хвороб. Ми знаходимось у великому боргу перед вакцинами, які впродовж багатьох років рятували життя людей. І відмовляючись робити щеплення ми збільшуємо цей борг перед своїм здоров'ям. Чи варто робити таку високу ставку? ", - наголосив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
Нагадаємо, цього тижня на Львівщині працююють 25 центрів вакцинації населення. Отримати щеплення можна попередньо записавшись через портал «Helsi». При собі необхідно мати документ, що посвідчує особу. Окрім того, щеплення можна отримати у 181-му пунктах щеплення, звернувшись до сімейного лікаря.
Ключові слова:
ПфайзерНовини за темою
На Львівщину прибули понад 30 тисяч доз вакцини «Comirnaty»
28 квітня 2022
На Львівщину надійшла чергова партія вакцини від Covid-19 «Comirnaty» («Pfizer») у кількості 31 590 доз. Це інноваційна вакцина на платформі мРНК, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Детальніше про дію, склад та використання "Comirnaty" – за посиланням. Нагадаємо, що отримати щеплення від Covid-19 можна у закладах охорони здоров’я Львівщини, попередньо звернувшись до сімейного лікаря у поліклініці для запису на вакцинацію. Центри масової вакцинації населення припинили свою роботу з початком повномасштабної війни росії проти України. «Вакцини є основоположною стратегією профілактики захворювань, які мають значний вплив на здоров’я населення. Найважливішим завданням є підтримувати широку програму вакцинації та підтримувати належний рівень охоплення протягом тривалого часу для досягнення ефективного контролю захворювань, які можна запобігти вакцинацією. Ця пандемія ще не закінчилася і вкрай важливо використовувати доступні дози, щоб захистити якомога більше населення. Ситуація в країні, пов’язана із страхом людей покинути свої домівки, економічними труднощами, нестачею людських ресурсів, прискорила зниження рівня вакцинації. Необхідно працювати над поверненням швидкого темпу вакцинації, надавши йому високий пріоритет», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис.
Львівщина отримала чергову партію вакцини «Comirnaty/Pfizer-BioNTech»
8 лютого 2022
Львівщина отримала майже 20 тисяч доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Нагадаємо, що це - мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Детальніше про вакцину – за посиланням. Зазначимо, ця вакцина визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також саме нею рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. На Львівщині станом на сьогодні проведено загалом 2 018 008 щеплень, з них 1 045 932 – вакциною «Комірнаті» (Пфайзер). "Навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити все одно потрібно. Хоча в людей, котрі одужують від COVID-19, може виробитися природний імунітет до вірусу та поки невідомо, як довго і наскільки добре він захищатиме. Вакцини забезпечують надійніший захист, тому виберіть для себе зручне місце: прийдіть і провакцинуйтеся!", - зазначив директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис. Крім того, варто наголосити, що для ефективної боротьби з пандемією важливо забезпечити саме масову вакцинацію, в межах якої буде імунізовано принаймні 80% населення, щоб обмежити циркуляцію вірусу й виникнення нових хвиль і спалахів захворюваності. При цьому, згідно з даними ВООЗ, для формування колективного імунітету має бути провакциновано аж 95% населення, адже лише при досягненні таких показників можна сподіватися на появу колективного імунітету. Це зі свого боку дасть можливість обмежити поширення вірусу та його подальші активні мутації. Додамо, що щеплення вакциною «Комірнаті» можна отримати у пунктах щеплення, попередньо звернувшись до сімейного лікаря, та у центрах вакцинації. З графіком роботи центрів вакцинації на Львівщині цього тижня можна ознайомитися за посиланням.
Нова партія вакцини «Comirnaty» прибула на Львівщину
2 грудня 2021
Сьогодні на Львівщину доставили 64 350 доз вакцини «Comirnaty». Це інноваційна вакцина на платформі мРНК, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Метод дії вакцини полягає в тому, що імунна система вчиться розпізнавати білок, який не належить людині, і починає вробляти антитіла до нього. Детальніше про дію, склад та використання "Комірнаті" ("Пфайзер") – за посиланням. Зазначимо, ця вакцина визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також саме нею рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. На Львівщині станом на сьогодні проведено загалом 1 635 094 щеплень, з них 784 826 – вакциною «Комірнаті» (Пфайзер). «Вакцини зменшують вплив пандемії, перетворюючи спалахи на іскри, тому коли майже у всіх буде імунітет, пандемія згасне. Люди більше не будуть імунологічно вразливими і в цьому - заслуга вакцин. Маски та соціальна дистанція можуть обмежити поширення вірусу, але вакцини залишаються нашим найпотужнішим інструментом. Завдяки їм ми можемо контролювати хворобу та забезпечити сильний імунітет проти ускладнень», - наголосив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.
Нова партія вакцини «Comirnaty» прибула на Львівщину
30 листопада 2021
Сьогодні на Львівщину доставили 35 100 доз вакцини «Comirnaty». Це інноваційна вакцина на платформі мРНК, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Метод дії вакцини полягає в тому, що імунна система вчиться розпізнавати білок, який не належить людині, і починає вробляти антитіла до нього. Детальніше про дію, склад та використання "Комірнаті" ("Пфайзер") – за посиланням. Зазначимо, ця вакцина визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також саме нею рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. На Львівщині станом на сьогодні проведено загалом 1 602 885 щеплень, з них 769 307 – вакциною «Комірнаті» (Пфайзер). «Менша кількість провакцинованого населення - це шанс до нової мутації вірусу. Недотримання обмежувальних заходів стає вагомим внеском у поширенні ковіду. Віруси тісно залежать від своїх господарів, які дозволяють їм залишатися і виробляти все більше і більше нових мутацій. Коронавірус дійсно сильний конкурент, необхідно довести, що люди сильніші. Боротьба з ковідом - це гра в шахи, яка має певну стратегію і від кожного нашого кроку залежить крок у відповідь!», - наголосив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.
Понад 70 тис доз вакцини «Комірнаті» надійшли на Львівщину
10 листопада 2021
Львівщина отримала 70 200 доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Нагадаємо, що це - мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Детальніше про вакцину – за посиланням. Зазначимо, ця вакцина визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також саме нею рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. На Львівщині станом на сьогодні проведено загалом 1 263 902 щеплень, з них 580 113 – вакциною «Комірнаті» (Пфайзер). "Велика кількість хворих, збільшення госпіталізованих осіб, заповненість лікарень, час, який вимірюється лише хвилинами - це ті страхіття, якими ми живемо зараз. Вакцинація це не просто відповідальність, це спосіб повернути наше життя: вільні подорожі до будь-якої країни, вільний доступ до відвідування закладів культури та освіти, вільне спілкування з близькими та друзями, вільний від пандемії світ. Зараз, як ніколи раніше, ми повинні вживати всіх заходів, які можуть допомогти пом’якшити пандемію. Необхідно зрозуміти, що зустрітись з вірусом, коли ви вакциновані набагато безпечніше для вас, ніж коли ви захворієте, не маючи жодного захисту", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Додамо, що щеплення вакциною «Комірнаті» можна отримати у пунктах щеплення, попередньо звернувшись до сімейного лікаря, та у центрах вакцинації. З графіком роботи центрів вакцинації на Львівщині цього тижня можна ознайомитися за посиланням.
Львівщина отримала понад 40 тисяч доз вакцини «Comirnaty» (Pfizer)
28 жовтня 2021
Львівщина отримала ще 46 800 доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Це - мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Зазначимо, вакцина «Comirnaty» визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також нею рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. Детальніше про дію і склад вакцини можна дізнатися – за посиланням. Вакцину «Comirnaty» використовують для щеплень у центрах вакцинації та у пунктах щеплень Львівщини. "Життя в часи пандемії змусило нас стати частиною соціально-психологічного експерименту, ми зіткнулись з карантинними обмеженнями, важкими періодами завантаженості лікарень, тяжкими наслідками хвороби, але ще однією проблемою стала відмова або відкладення вакцинації. І поки ми всі не провакцинуємось, доти вірус продовжуватиме вбивати десятки тисяч людей у всьому світі. Вакцини є основною стратегією боротьби з Covid-19!", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Додамо, що вакциною «Комірнаті» на Львівщини проведено найбільше щеплень – 456 000 з 1 049 549.
Чергова партія вакцини "Comirnaty" надійшла у Львівську область
21 жовтня 2021
Львівщина отримала ще 22 230 доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Це - мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Зазначимо, вакцина «Comirnaty» визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також нею в окремих випадках рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. Детальніше про дію і склад вакцини – за посиланням. Вакцину «Comirnaty» використовують для щеплень у центрах вакцинації та у пунктах щеплень Львівщини. «Зрозуміло, що ми стикнулися з тим, з чим раніше ніхто з нас не стикався і це пояснює опір деяких людей до вакцин проти COVID-19. Проте більше півтора року - це достатньо часу аби засвоїти уроки. Якщо вакцина запобігає хворобі та не дає вам померти - варто скористатись такою можливістю! Тому вкотре закликаю прийти і провакцинуватися!", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
Вакцина «Comirnaty/Pfizer-BioNTech»: усе про вакцину від COVID-19
18 жовтня 2021
Одна з вакцин проти COVID-19, які використовує Україна, – Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Це інноваційна вакцина на платформі мРНК, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Вакцина дозволена для екстреного використання для осіб від 12 років Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Її застосовують у США, Великій Британії, Канаді, ЄС, а загалом у майже 100 країнах світу. Як працює: Має у своєму складі молекули матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка кодує шипоподібний білок оболонки коронавірусу SARS-CoV-2. Після введення вакцини ця мРНК потрапляє в клітини організму людини й надає їм своєрідну “інструкцію”, як створити цей білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом. Ефективність вакцини: Ефективність проти так званого “дикого” варіанту вірусу SARS-CoV-2, який вперше виявили в Вухані, — 95%. Джерело: https://bit.ly/Comirnaty_wild Згідно з результатами британського дослідження, опублікованими в авторитетному науковому виданні “The New England Journal of Medicine” в серпні 2021 року, вакцина Comirnaty/Pfizer має ефективність 93,7% проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом “Альфа”, та 88% для штаму “Дельта”. Джерело: https://bit.ly/vaccines_Delta Безпечність: мРНК-вакцини – це інноваційне рішення. Ідея створити вакцину на основі рибонуклеїнових кислот з’явилася ще на початку 1990-х. За останні 25 років було здійснено понад 500 досліджень цієї технології. Але реалізовано її було лише навесні 2020 року, коли почалися клінічні дослідження таких вакцин проти COVID-19. Вакцини мРНК є безпечними і не можуть змінити ДНК людини. Незабаром після того, як клітини організму закінчать виконувати інструкції, вони руйнуються і позбавляються від мРНК. мРНК-вакцини не містять живого або інактивованого вірусу. Склад вакцини: Діюча речовина: мРНК - молекула, яка вчить клітини виробляти коронавірусні білки, необхідні для формування імунної відповіді Допоміжні речовини: ALC-0315, ALC-0159 і холестерол - ліпідні частинки, які формують захисний бар’єр навколо активного інгредієнта і забезпечують його доставку у клітини DSPC – фосфоліпід, який стабілізує ліпідний бішар і пришвидшує вивільнення активного компонента, а тому підсилює його дію. дигідрат фосфату натрію та дигідрат фосфату калію - буферні речовини, що стабілізують вакцину, щоб рівень кислотності збігався з рівнем нашого тіла натрію хлорид і калію хлорид - є розчинниками і коригують сольовий баланс вакцини сахароза - запобігає замерзанню та стабілізує вакцину вода для ін’єкцій Інтервал: Інтервал між введеннями вакцини 21-28 днів. Для повної вакцинації необхідні 2 дози. Умови зберігання та транспортування: Вакцина потребує наднизьких температур зберігання й транспортування (від -80 до -60 С). Після розмороження, нерозведена вакцина може зберігатися за температури від +2°C до +8°C до 30 діб. Протягом цього періоду на транспортування можна виділити не більше 12 годин. Після розморожування вакцину заборонено заморожувати повторно. Термін зберігання вакцини після розведення за температури від +2 до +25°C - 6 годин. Зберігання й логістику мРНК-вакцин, отриманих в межах COVAX, із дотриманням правильного холодового ланцюга в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID. Вакцину, куплену держкоштом, зберігає й транспортує державне підприємство “Укрмедпостач”. Comirnaty в Україні: На початок жовтня понад 3 млн українців щепилися вакциною Comirnaty. Наразі країна має близько 2 млн доз цієї вакцини. Вона доступна у центрах масової вакцинації, пунктах щеплень, нею вакцинують мобільні бригади. На Львівщині щеплення цією вакциною отримали 357 205 осіб. Переваги: Щеплення вакциною Comirnaty дозволяє подорожувати до 125 країн світу, за даними онлайн-видання про візові вимоги різних країн VisaGuide.World станом на початок жовтня. Важливо! Якщо ви плануєте подорож, перевіряйте умови в’їзду кожної країни на tripadvisor.mfa.gov.ua. Не зволікайте, запишіться на щеплення та захистіть себе та близьких від COVID-19. Оберіть найближчий пункт щеплень чи центр масової вакцинації на list.covid19.gov.ua або за телефоном 0 800 60 20 19. Відповіді на часті запитання про вакцинацію, рекомендації читайте тут: vaccination.covid19.gov.ua/faq Додаткові джерела інформації про вакцину: Інформація про вакцину від Всесвітньої організації охорони здоров’я: https://bit.ly/Comirnaty_WHO (англійською) Інформація про вакцину від Європейського агентства з лікарських засобів: https://bit.ly/Comirnaty_EMA (англійською) Джерело: МОЗ
Понад 70 тис доз вакцини «Комірнаті» надійшло на Львівщину
12 жовтня 2021
Львівщина отримала ще 71 370 доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Нагадаємо, що це - мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Зазначимо, ця вакцина визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також нею в окремих випадках рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. "COVID-19 має нечіткі межі, які залежать як від вірусу, так і від того, як наш організм на нього реагує. Щоб зрозуміти цю взаємодію довелося витратити багато часу, затратити велику кількість ресурсів та заплатити досить високу ціну - ціну людських життів. Але зараз в нас є перевага - вакцини! Вони будують своєрідну оборонну стіну від вірусу і є найкращим способом захисту людей. Я закликаю всіх, хто ще не провакцинувався, якнайшвидше прийти в зручний для вас центр вакцинації або пункт щеплення і отримати свій захист!", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. З графіком роботи центрів вакцинації цього тижня можна ознайомитися за посиланням.
Чергова партія вакцини "Comirnaty" ("Pfizer") надійшла у Львівську область
30 вересня 2021
Львівщина отримала ще 28080 доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Нагадаємо, що це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». "Очевидно, що вакцинація це вирішальний крок повернення до певної норми, навіть якщо деякі протоколи пандемії все ще діють. Цей вірус став таким же неминучим, як і сезонні ГРВІ та грип, які турбують нас вже більшість років. Тому нам усім доведеться боротися з однією з цих інфекцій та засвоїти цей урок на власному досвіді. Давайте зробимо це разом, покажемо, що в сучасному світі інфекційні захворювання не мають контролю над людьми", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Загалом на Львівщині щеплення вакциною "Комірнаті" (Пфайзер) отримали 280 027 особи (це найбільше з усіх інших вакцин). загалом вакцинувалися 767 039 мешканців області. Окрім того, дітей віком від 12 років у разі необхідності дозволено вакцинувати саме "Пфайзером". Нагадаємо, щеплення від ковіду можна отримати у центрах вакцинації (графік нижче) - при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу, та у пунктах щеплення, звернувшись до сімейного лікаря. Графік роботи центрів цього тижня – за посиланням.
Після першої дози вакцини «Модерна» другу дозу рекомендовано «Комірнаті» (Пфайзер) – Олег Когут
24 вересня 2021
Найближчим часом на Львівщину не очікується поставка вакцини «Модерна». Проте, без жодних застережень, особи, які отримали першу дозу цією вакциною, другу дозу можуть отримати вакциною «Комірнаті» (Пфайзер), якої в області є достатня кількість. Лише цього тижня прибула чергова партія у майже 48 тисяч доз. Про це розповів Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині. «Усі види вакцин використовують для щеплення усіх груп населення, у пунктах щеплення та у центрах вакцинації. Зараз можна обрати будь-який вид вакцини, і зручний пункт чи центр вакцинації. Наш досвід роботи показує, що люди вакцинуються різними вакцинами, але в пріоритеті – «Комірнаті» (Пфайзер). Зауважимо, що усі вакцини є безпечні і створюють імунітет», - повідомив Олег Когут. Він також зазначив, що епідситуація в області продовжує ускладнюватися – щотижня зростає кількість хворих та госпіталізованих. Окрім того, на Львівщині виявлено вже понад 30 випадків ковіду, викликаного штамом «Дельта». Загалом щеплення від ковіду в області отримали 725 791 особа (з них – 321 684 другою дозою). За останню добу – 11 224 (8730 – першу дозу, 2494 – другу дозу). Нагадаємо, «ковідними» визначені 14 лікарень Львівщини, з яких 9 вже приймають хворих на ковід, 3 – у запасі. Детальніше про кількість госпіталізованих у закладах охорони здоров’я області – за посиланням.
Чергова партія вакцини «Comirnaty» («Pfizer») надійшла на Львівщину
24 вересня 2021
Львівщина отримала ще 47 970 доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Вакцину використовуватимуть для вакцинації усіх груп населення, у пунктах щеплення та у центрах вакцинації. Нагадаємо, станом на сьогодні на Львівщині щеплення отримали 725 791 особа (з них – 321 684 другою дозою). Зокрема, вакциною "Comirnaty" вже провакциновано 254 352 особи. За рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, в окремих випадках дітей старших 12 років дозволено щепити цією вакциною. "Четверта хвиля пандемії була консолідована завдяки поєднанню ряду факторів: поширення агресивного варіанту "Дельти", помилкове відчуття з боку населення про закінчення пандемії та великою кількістю людей, які не хочуть вакцинуватись. Невакциновані особи відіграли дуже важливу роль на початку четвертої хвилі. Адже, її можна було уникнути. Широке застосування вакцинації загалом допомогло зменшити або практично усунути багато небезпечних та смертельних хвороб", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.