Після першої дози вакцини «Модерна» другу дозу рекомендовано «Комірнаті» (Пфайзер) – Олег Когут
Найближчим часом на Львівщину не очікується поставка вакцини «Модерна». Проте, без жодних застережень, особи, які отримали першу дозу цією вакциною, другу дозу можуть отримати вакциною «Комірнаті» (Пфайзер), якої в області є достатня кількість. Лише цього тижня прибула чергова партія у майже 48 тисяч доз. Про це розповів Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині.
«Усі види вакцин використовують для щеплення усіх груп населення, у пунктах щеплення та у центрах вакцинації. Зараз можна обрати будь-який вид вакцини, і зручний пункт чи центр вакцинації. Наш досвід роботи показує, що люди вакцинуються різними вакцинами, але в пріоритеті – «Комірнаті» (Пфайзер). Зауважимо, що усі вакцини є безпечні і створюють імунітет», - повідомив Олег Когут.
Він також зазначив, що епідситуація в області продовжує ускладнюватися – щотижня зростає кількість хворих та госпіталізованих. Окрім того, на Львівщині виявлено вже понад 30 випадків ковіду, викликаного штамом «Дельта».
Загалом щеплення від ковіду в області отримали 725 791 особа (з них – 321 684 другою дозою). За останню добу – 11 224 (8730 – першу дозу, 2494 – другу дозу).
Нагадаємо, «ковідними» визначені 14 лікарень Львівщини, з яких 9 вже приймають хворих на ковід, 3 – у запасі. Детальніше про кількість госпіталізованих у закладах охорони здоров’я області – за посиланням.
Новини за темою
На Львівщину прибули понад 30 тисяч доз вакцини «Comirnaty»
28 квітня 2022
На Львівщину надійшла чергова партія вакцини від Covid-19 «Comirnaty» («Pfizer») у кількості 31 590 доз. Це інноваційна вакцина на платформі мРНК, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Детальніше про дію, склад та використання "Comirnaty" – за посиланням. Нагадаємо, що отримати щеплення від Covid-19 можна у закладах охорони здоров’я Львівщини, попередньо звернувшись до сімейного лікаря у поліклініці для запису на вакцинацію. Центри масової вакцинації населення припинили свою роботу з початком повномасштабної війни росії проти України. «Вакцини є основоположною стратегією профілактики захворювань, які мають значний вплив на здоров’я населення. Найважливішим завданням є підтримувати широку програму вакцинації та підтримувати належний рівень охоплення протягом тривалого часу для досягнення ефективного контролю захворювань, які можна запобігти вакцинацією. Ця пандемія ще не закінчилася і вкрай важливо використовувати доступні дози, щоб захистити якомога більше населення. Ситуація в країні, пов’язана із страхом людей покинути свої домівки, економічними труднощами, нестачею людських ресурсів, прискорила зниження рівня вакцинації. Необхідно працювати над поверненням швидкого темпу вакцинації, надавши йому високий пріоритет», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис.
На Львівщину доставили 2 тисячі доз вакцини «Moderna»
31 березня 2022
Сьогодні Львівщина отримала чергову партію вакцини «Moderna». Зокрема, найшло 2 тисячі доз. Щеплення від ковіду можна отримати у закладах охорони здоров'я області, попередньо звернувшись до сімейних лікарів. Окрім того, нагадуємо перелік пунктів щеплень, розташованих найближче до державного кордону - інформація тут. «На тлі війни пандемія коронавірусу може мати певні шанси на відновлення. Недотримання карантинних обмежень потенційно може призвести до нових спалахів. COVID-19 не потребує додаткових закликів, він достатньо швидко знаходить шляхи для передачі. Неможливо передбачити, як поведе себе вірус під час даної ситуації в нашій країні, тому варто захистити себе та своїх близьких», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Нагадаємо, також вчора на Львівщину доставили 5850 доз вакцини «Comirnaty» та 2000 доз вакцини «Moderna».
Вакцини "Comirnaty" та "Moderna" прибули на Львівщину
30 березня 2022
Сьогодні на Львівщину доставили вакцини проти коронавірусної інфекції: "Comirnaty" (5 850 доз) та "Moderna" (2 000 доз). Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис, більше року тому, коли вперше на Львівщині застосували вакцину від COVID-19, це був час, коли попит перевищував потенціал. Люди хотіли захиститись від цієї страшної хвороби. Імовірність того, що навіть легкий випадок COVID-19 переросте в довготривалий виснажливий стан, знижувала повна вакцинація. «В теперішній складній ситуації ми все ще намагаємось контролювати пандемію та робити все, аби громадяни не відчували потреби в вакцинах. Як відомо з історії, війна це найкращий друг інфекційних захворювань», - наголосив Орест Чемерис. Тож всіх охочих, які ще не отримали свою дозу захисту, осіб, які вимушено прибули з інших областей, закликають провакцинуватись на Львівщині. Нагадаємо, що щеплення від ковіду можна отримати у закладах охорони здоров'я області, попередньо звернувшись до сімейних лікарів. Окрім того, нагадуємо перелік пунктів щеплень, розташованих найближче до державного кордону - інформація тут. Від початку пандемії у Львівській області COVID-19 підтвердили у 306 335 осіб. Померлих – 6669 людей. Одужали від коронавірусної інфекції – 297 293 особи. За минулу добу ковід виявили у 45 мешканців області.
Львівщина отримала чергову партію вакцини «Comirnaty/Pfizer-BioNTech»
8 лютого 2022
Львівщина отримала майже 20 тисяч доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Нагадаємо, що це - мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Детальніше про вакцину – за посиланням. Зазначимо, ця вакцина визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також саме нею рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. На Львівщині станом на сьогодні проведено загалом 2 018 008 щеплень, з них 1 045 932 – вакциною «Комірнаті» (Пфайзер). "Навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити все одно потрібно. Хоча в людей, котрі одужують від COVID-19, може виробитися природний імунітет до вірусу та поки невідомо, як довго і наскільки добре він захищатиме. Вакцини забезпечують надійніший захист, тому виберіть для себе зручне місце: прийдіть і провакцинуйтеся!", - зазначив директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис. Крім того, варто наголосити, що для ефективної боротьби з пандемією важливо забезпечити саме масову вакцинацію, в межах якої буде імунізовано принаймні 80% населення, щоб обмежити циркуляцію вірусу й виникнення нових хвиль і спалахів захворюваності. При цьому, згідно з даними ВООЗ, для формування колективного імунітету має бути провакциновано аж 95% населення, адже лише при досягненні таких показників можна сподіватися на появу колективного імунітету. Це зі свого боку дасть можливість обмежити поширення вірусу та його подальші активні мутації. Додамо, що щеплення вакциною «Комірнаті» можна отримати у пунктах щеплення, попередньо звернувшись до сімейного лікаря, та у центрах вакцинації. З графіком роботи центрів вакцинації на Львівщині цього тижня можна ознайомитися за посиланням.
На Львівщину прибули 4 тисячі доз вакцини «Модерна»
28 січня 2022
Сьогодні в область доставили 4000 доз мРНК-вакцини «Модерна». Їх розповсюдять у всі пункти щеплення та центри вакцинації. Це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією «Moderna» спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (NIAID), США. «Деякі мутації COVID-19 можуть уникати певної частини нашої імунної відповіді, однак не всіх. Бустерна чи додаткова вакцинація може покращити ті частини нашої імунної відповіді, яких саме не може уникнути вірусний варіант. Проте, помірне охоплення населення вакцинацією дозволяє вірусу мутувати у нові штами, тим самим роблячи нас вразливими», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Ідея створити вакцину на основі рибонуклеїнових кислот з’явилася ще на початку 1990-х. За останні 25 років здійснили понад 500 досліджень цієї технології. Але реалізували її навесні 2020 року, коли почалися клінічні дослідження таких вакцин проти COVID-19. Вакцини мРНК є безпечними та не можуть змінити ДНК людини. Детальніше про дію вакцини «Модерна» - за посиланням. На Львівщині вже провели 1 979 738 щеплення, з них вакциною «Moderna» - 208 036 щеплень.
Чергова партія вакцини «Moderna» прибула на Львівщину
19 січня 2022
В область доставили 5 тисяч доз мРНК-вакцини, розробленої фармацевтичною компанією «Moderna» спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (США). Мета вакцини полягає у створенні шипоподібного білка оболонки коронавірусу в організмі людини. Імунна система розпізнає їх як чужі речовини і виробляє імунітет до них. Таким чином, людина має певний захист при зустрічі зі справжнім вірусом. «Вакцини дали нам надію, що пандемію COVID-19 незабаром можна взяти під контроль. У багатьох країнах нові штами викликають занепокоєння, адже існує ймовірність проривних інфекцій. Зараз нові варіанти це основне джерело поширення вірусу, яке може уникати імунного захисту, що призводить до повторного зараження людей. Проте, вакцинація все ще є найкращим способом запобігти серйозному захворюванню на COVID-19 — незалежно від варіанта. У ситуації з коронавірусом, будь-який імунітет краще, ніж його відсутність. Вакциновані матимуть певний захист, що зменшить ризик розвитку ускладнень та летальних випадків. Тому необхідно вакцинуватись, а також отримати додаткову чи бустерну дозу, аби мати хороший захист, навіть перед обличчям нового штаму», - зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. На Львівщині вже провели 1 941 052 щеплення, з них 939 217 осіб отримали повний курс вакцинації, ще 105 людей про вакциновано додатковою дозою та 5151 – бустерною. Вакциною «Moderna» проведено 204 338 щеплення.
«У «жовтій» зоні продовжують діяти обмеження для невакцинованих», – Олег Когут
4 січня 2022
Обмежувальні заходи, які діяли під час перебування Львівщини в «червоній зоні епіднебезпеки, діють і зараз під час «жовтої» зони. Тому люди без хоча би однієї дози вакцини не зможуть потрапити в заклади громадського харчування, відвідувати громадські заходи тощо. Про це на брифінгу щодо епідситуації на Львівщині наголосив регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут. «Для роботи та відвідування закладів у «жовтій» зоні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану лікарем, який проводив щеплення. Також за рекомендацією МОЗ можуть бути негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години), чи сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу). Наголошуємо, що вакцинація – це єдиний специфічний і найдієвіший метод захисту. І не зважаючи на святковий період, не можна нехтувати своєю безпекою. Усіх вакцин в області є достатньо і будь-якою з них можна провакцинуватися», – зазначив Олег Когут. Окрім того, він також розповів, що у багатьох країнах Європи зараз фіксують зростання захворювань на коронавірус, викликаних, в тому числі штамом «Омікрон». «Як показує попередній досвід, до нас це може дійти за три-чотири тижні. Так, клінічна картина хвороби при «Омікроні» не така важка, як, наприклад, при штамі «Дельта», але «Омікрон» більш заразний, тому, відповідно, швидше поширюється», – додав Олег Когут. Детальніше про обмеження під час «жовтого» рівня епіднебезпеки – за посиланням.
На Львівщину прибули 17 тисяч доз вакцини «Модерна»
10 грудня 2021
Сьогодні в область доставили 17 000 доз мРНК-вакцини «Модерна». Це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Moderna спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (NIAID), США. Цю партію використовуватимуть і в центрах вакцинації, і в пунктах щеплень. "Упродовж сучасної історії вакцини завжди були рутинною частиною профілактичної медичної допомоги і їх сприймали як належне. Новонародженим, дітям шкільного віку, дорослим робили щеплення від усіх небезпечних хвороб. Таким чином ці недуги вдалось подолати або взяти під контроль. Пандемія коронавірусу зробила свій вагомий внесок у розвиток вакцин, допомогою яких зараз багато хто нехтує. І якщо наше здоров’я та життя під загрозою єдиною найефективнішою стратегією виходу з небезпеки є вакцинація", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Вакцина «Модерна» має у своєму складі молекули матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка допомагає організму створювати шипоподібний білок оболонки коронавірусу SARS-CoV-2. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла та Т-клітини для боротьби з ним. Ідея створити вакцину на основі рибонуклеїнових кислот з’явилася ще на початку 1990-х. За останні 25 років було здійснено понад 500 досліджень цієї технології. Але реалізовано її було навесні 2020 року, коли почалися клінічні дослідження таких вакцин проти COVID-19. Вакцини мРНК є безпечними та не можуть змінити ДНК людини. Станом на сьогодні в області провели 1 734 142 щеплення, з них 182 837 – вакциною «Модерна».
Як працюватимуть освітні заклади Львівщини в «жовтій» зоні, - роз’яснення
7 грудня 2021
Якщо в навчальному закладі перебуватиме більше 50-ти осіб на самоізоляції – навчання в школі припинятиметься. «Люди йдуть на самоізоляцію в тих випадках, коли контактували з хворими на коронавірусну інфекцію. Така самоізоляція повинна тривати не менше 14-ти днів. Якщо ознак захворювань не буде, то людина виходить з самоізоляції», - розповів регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут. Він також додав, що навчальні заклади працюватимуть в очному форматі, якщо 100% викладацького та обслуговуючого персоналу будуть вакциновані хоча б однією дозою вакцини проти COVID-19. На сьогоднішній день однією дозою викладацького складу провакциновано 82% осіб. Додамо, що за останні тижні на Львівщині спостерігається тенденція до зниження показників захворюваності на COVID-19. Так, за вчорашній день госпіталізували 155 осіб з діагнозом на «ковід» інфекцію. На амбулаторному лікуванні та в стаціонарах області загалом перебуває майже 3,5 тис осіб (1896 - на стаціонарному лікуванні), з яких 190 осіб знаходиться в палатах інтенсивної терапії, з них 76 – на апаратах штучної вентиляції легень (ШВЛ). «Якщо орієнтуватись на загальні показники, які визначають рівень епіднебезпеки, то Львівщина має відносно стабільні показники. Вчора Національна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення про переведення 8-ми областей, зокрема, Львівської з «червоної» карантинної зони у «жовту». Але хочу звернути увагу, що це не дає приводу для рослаблення, оскільки до внесених змін Постанови 1236 всі карантинні обмеження, які були в «червоній» зоні, залишаються і в «жовтій», - зазначив Олег Когут. Станом на сьогоднішній день першою дозою вакциновано 46% населення області, 38% пройшли повний курс вакцинації. Нагадаємо, відповідно до нових правил карантину, які діють з вчорашнього дня, 6 грудня, невакцинованих особам не можна відвідувати громадські заклади і в "жовтій" зоні. При виявленні правопорушень штраф складатиме від 17-34 тис гривень. Зазначимо, вчора, 6 грудня, відповідно до змін Постанови №1236, «жовтий» сертифікат має термін дії 30 днів, після чого стане невалідним, якщо вчасно не зробити друге щеплення.
Нова партія вакцини «Comirnaty» прибула на Львівщину
2 грудня 2021
Сьогодні на Львівщину доставили 64 350 доз вакцини «Comirnaty». Це інноваційна вакцина на платформі мРНК, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Метод дії вакцини полягає в тому, що імунна система вчиться розпізнавати білок, який не належить людині, і починає вробляти антитіла до нього. Детальніше про дію, склад та використання "Комірнаті" ("Пфайзер") – за посиланням. Зазначимо, ця вакцина визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також саме нею рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. На Львівщині станом на сьогодні проведено загалом 1 635 094 щеплень, з них 784 826 – вакциною «Комірнаті» (Пфайзер). «Вакцини зменшують вплив пандемії, перетворюючи спалахи на іскри, тому коли майже у всіх буде імунітет, пандемія згасне. Люди більше не будуть імунологічно вразливими і в цьому - заслуга вакцин. Маски та соціальна дистанція можуть обмежити поширення вірусу, але вакцини залишаються нашим найпотужнішим інструментом. Завдяки їм ми можемо контролювати хворобу та забезпечити сильний імунітет проти ускладнень», - наголосив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.
«Вакцинація полегшує перебіг коронавірусу, викликаного новим штамом», - Олег Когут
2 грудня 2021
Дія вакцин у боротьбі з новим штамом коронавірусу «Омікрон» зараз вивчається. Деякі фірми, в тому числі «Pfizer», працюють над виробленням нової специфічної вакцини, яка більш активно не допускатиме захворювання на ковід, викликаного «Омікроном». Проте вакцинація у будь-якій ситуації полегшить важкість перебігу ковіду. Про це на брифінгу розповів Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині. Він також зазначив, що вакцинація бустерною дозою може стартувати лише за умови охоплення вакцинацією більшої кількості людей в Україні. «Так, як зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, вакцинація третьою дозою може розпочатися, коли 60% дорослого населення країни провакцинують першою дозою вакцини, а 50% - другою», - зазначив Олег Когут. «Водночас, темпи вакцинації в області знизилися. Якщо за останні тижні щодоби вакцинували близько дев’ятнадцяти тисяч осіб, то в останні дні – шістнадцять-сімнадцять. Проте вже розпочався період зимових свят, коли люди частіше збиратимуться разом, відвідуватимуть рідних і близьких, тож важливо бути захищеним. Також не слід забувати про карантинні обмеження, які досі діють в області і яких ми повинні суворо дотримуватися», - додав Олег Когут. Загалом на Львівщині провакциновано першою дозою 45,3% дорослого населення області, з них 36,4% - двома дозами. Також провакциновано 3800 дітей, з них близько 1000 - двома дозами.
Нова партія вакцини «Comirnaty» прибула на Львівщину
30 листопада 2021
Сьогодні на Львівщину доставили 35 100 доз вакцини «Comirnaty». Це інноваційна вакцина на платформі мРНК, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Метод дії вакцини полягає в тому, що імунна система вчиться розпізнавати білок, який не належить людині, і починає вробляти антитіла до нього. Детальніше про дію, склад та використання "Комірнаті" ("Пфайзер") – за посиланням. Зазначимо, ця вакцина визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також саме нею рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. На Львівщині станом на сьогодні проведено загалом 1 602 885 щеплень, з них 769 307 – вакциною «Комірнаті» (Пфайзер). «Менша кількість провакцинованого населення - це шанс до нової мутації вірусу. Недотримання обмежувальних заходів стає вагомим внеском у поширенні ковіду. Віруси тісно залежать від своїх господарів, які дозволяють їм залишатися і виробляти все більше і більше нових мутацій. Коронавірус дійсно сильний конкурент, необхідно довести, що люди сильніші. Боротьба з ковідом - це гра в шахи, яка має певну стратегію і від кожного нашого кроку залежить крок у відповідь!», - наголосив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.