Екологи попереджають: 16 вересня в області місцями надзвичайна пожежна небезпека
Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає, що 16 вересня по території Львівської області місцями надзвичайна пожежна небезпека (5-й клас), а в Самбірському районі висока (4-й клас).
Просимо мешканців Львівщини бути обережними у поводженні з вогнем, не палити залишки після збору врожаю сільськогосподарських культур, адже, на жаль, вогонь не шкодує нікого, гинуть люди, тварини, знищується родючий шар ґрунту та рослини.
Також у таку погоду гострою стає проблема загорянь на торфовищах, адже температура повітря унеможливлює їх утримання у достатньо зволоженому стані.
Департамент екології та природних ресурсів звертається до мешканців Львівщини з проханням бути обережними та берегти природу навколо себе, а якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях – телефонувати за номером «101».
Ключові слова:
пожежна небезпекаНовини за темою
Спалення сухої трави, займання торфу: як на Львівщині протидіють масовим пожежам
5 травня 2022
Від початку року в екосистемах Львівщини зафіксували 1760 випадків пожеж. Йдеться про спалення сухої трави, чагарників, займання торфу та лісової підстилки. Лісових пожеж не зафіксували. З огляду на це, відбулось засідання ради оборони Львівської області. Органи місцевого самоврядування та установи державного підпорядкування зобов’язані забезпечити заходи із запобігання виникнення пожеж у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільгоспугіддях та присадибних ділянках. Для підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту Львівської області до гасіння пожеж у природних екосистемах організували навчання. Станом на зараз для запобігання виникненню пожеж в екосистемах, та для оповіщення людей на випадок пожежі, в області функціонує: 18 великих гучномовних систем; 104 блоки оповіщення універсальних; 330 гучномовців; 66 мобільні системи оповіщення. До гасіння пожеж на початкових стадіях їх виникнення можуть залучати лісокористувачів, служби цивільного захисту, власників земельних ділянок, волонтерів та місцеве населення. У кожному районі області створили мобільні групи. До них входять представники держекоінспекції, рятувальники, поліція, представники органів місцевого самоврядування, громадські інспектори з охорони навколишнього природного середовища та громадські активісти, які здійснюють рейди для запобігання виникненню підпалів та притягнення до відповідальності винних. Львівська ОВА за поточні місяці веде постійну інформаційно-просвітницьку кампанію про заборону і шкоду випалювання сухої рослинності чи її залишків, зокрема: систематично оприлюднюється інформація про шкоду від випалювання та про факти притягнення до відповідальності правопорушників; вздовж автомобільних доріг та в лісових масивах розміщено білборди «Не підпалюй! Не вбивай життя! Усвідомлюй свою відповідальність!»; серед школярів та місцевого населення поширюються плакати, листівки, наліпки на цю тематику. Створено 12 постійних рейдових бригад для патрулювання лісових масивів. Державна екологічна інспекція у Львівській області з початку року облікувала 183 випадки спалювання сухої трави. Порушників притягнуто до адміністративної відповідальності.
9-11 вересня в області очікується стан високої пожежної небезпеки
8 вересня 2021
Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає, що 9-11 вересня по всій території Львівської області очікується висока пожежна небезпека (4-й клас). Департамент екології та природних ресурсів звертається до мешканців Львівщини з проханням бути вкрай обережними у поводженні із вогнем, не палити сухі залишки після збору врожаю, адже, на жаль, вогонь не шкодує нікого, гинуть люди, тварини, знищується родючий шар ґрунту та рослини. Також у таку погоду гострою стає проблема загорянь на торфовищах, адже температура повітря унеможливлює їх утримання у достатньо зволоженому стані. Екологи закликають бути обережними та берегти природу навколо себе, а якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях – телефонувати за номером «101».
Львівщина протидіє виникненню пожеж в лісових масивах: підсумки обласної комісії ТЕБ і НС
5 серпня 2021
Під очільництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного сьогодні, 5 серпня, провели засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Члени Комісії основну увагу зосередили на питанні протидії масових пожеж лісів, торфовищ та сільгоспугідь на період загрози виникнення високої пожежонебезпечної ситуації в області. «Протидія пожеж в екосистемах це справа не лише державних органів влади, обласних та районних адміністрацій, територіальних громад, це також активна участь громадян. Адже збитки, які може завдати бодай одна пожежа вимірюється сотнями тисяч гривень, призводить до нищення екосистеми, та й зрештою має негативний вплив на здоров’я людей. Саме тому до цієї проблеми прикута значна увага як державної Комісії ТЕБ і НС, так і відповідно регіональної. Ключове наше завдання на сьогодні визначити перелік об’єктів для здійснення водозабору, а це: відкриті джерела, спеціальні протипожежні водойми, гідранти, колодязі з відповідним рівнем води. А далі забезпечимо доступ до інформації про ці джерела керівників територіальних громад, райдержадміністрацій, установ, організацій, підприємств, які залучені до ліквідації пожеж в екосистемі», - зазначив Віталій Загайний. Окремо на розгляд Комісії винесли питання виникнення пожеж на територіях сміттєзвалищ Львівської області. Як приклад, неналежне утримання Бродівського сміттєзвалища, призвело до виникнення пожеж на території смітника наприкінці квітня цьогоріч. Для ефективної протидії пожеж Львівська адміністрація спільно з Держекоінспекцією проводить рекрутинг та навчання громадських екологічних інспекторів. Це допоможе зупиняти пожежі на самому початку її виникнення. За інформацією начальника Держекоінспекції у Львівській області Романа Дасюка, станом на зараз сім громад Львівщини вже мають громадських інспекторів. До їхніх обов’язків входить контроль за браконьєрством та спалюванням сухої рослинності. Громадський інспектор на рівні з державним стежить за випадками порушення законодавства, складає протоколи на порушників, яких можуть притягнути до відповідальності. До слова, за одиничний підпал сухої трави загрожує мінімальний штраф у розмірі 3060 гривень. Загалом по Львівській області кількість громадських екоінспекторів складає майже 50 людей, а це найвищий показник в Україні. Ілона Орнат
Жителів Львівщини попереджають про надзвичайний ризик пожежної небезпеки на території області
29 липня 2021
За даними Львівського регіонального центру з гідрометеорології, на Львівщині та в самому Львові очікують на високу пожежну небезпеку, пов’язану з високими показниками температури. Отже, упродовж 30 липня – 01 серпня на території Львівської області місцями зберігатиметься надзвичайна пожежна небезпека (5-й клас). Такий самий високий ризик виникнення пожежі буде у Львові за аналогічний період. Львівська обласна державна адміністрація нагадує громадянам прості правила безпеки, яких слід дотримуватися, щоб не допустити виникнення пожежі в екосистемах. У цей період заборонено: Розводити багаття в лісі (крім тих, що пов'язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях); відвідувати хвойні насадження при 5-му класі пожежної небезпеки; палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки; залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо; заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна; палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів). Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, телефонуйте за номером «101». До слова, напередодні відбулось засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Зокрема, під час засідання органам місцевого самоврядування доручили вжити низку заходів, аби не допустити виникнення пожеж в лісових масивах у літній період. Детальніше читайте за посиланням.
Органам місцевого самоврядування доручили вжити низку заходів, щоб уникнути пожежі в лісах у літній період
28 липня 2021
Наближається пік пожежної небезпеки. Висока температура повітря та нечасті дощі спричиняють пожежі в лісових масивах та поблизу них. Також ризик пожеж збільшується з випадками одноосібного спалювання сухої трави. З огляду на це, сьогодні, 28 липня, відбулось засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання відбулось в режимі відеоконференції. Очолив засідання Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін. Серед присутніх: члени Державної комісії, голови Київської міської та обласних держадміністрацій, регіональних комісій з питань ТЕБ і НС. Львівську ОДА представив Віталій Загайний, заступник голови адміністрації. Отже, під час засідання обговорили заходи щодо запобігання та протидії масових пожеж лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року. За результатом онлайн-зустрічі Державна комісія делегувала обласним держадміністраціям провести ряд заходів упродовж пожежно-небезпечного періоду. Зокрема: гарантувати готовність протипожежних сил та засобів до гасіння пожеж в екосистемах, щоб уникнути загрози для населення та населених пунктів; зробити цілодобовий моніторинг та патрулювання місць з високим ризиком виникнення пожеж при надзвичайно високому класі пожежної небезпеки за умовами погоди; посилити профілактичні заходи з попередження пожеж в екосистемах та проінформувати сільськогосподарські підприємства, фермерів та орендарів земельних ділянок щодо дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки та заборони випалювання рослинності; організувати спільне проведення патрулювань найбільш пожежонебезпечних лісових масивів, торф’яників, об’єктів природно-заповідного фонду та сільськогосподарських угідь із залученням підрозділів ДСНС, Нацполіції, Адміністрації Держприкордонслужби, державної лісової охорони та лісової охорони інших постійних лісокористувачів і власників лісів; встановити тимчасові обмеження на відвідування, проведення масових заходів та певних видів робіт в лісах на період високої та надзвичайної пожежної небезпеки, забезпечити проведення відповідної роз’яснювальної (профілактичної) роботи з населенням тощо.
До уваги мешканців: на Львівщині висока пожежна небезпека
7 липня 2021
За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології на території Львівської області найближчими днями – висока та надзвичайна пожежна небезпека. Зокрема, завтра 8 липня на території області прогнозують високу (4-й клас) та місцями надзвичайну (5-й клас) пожежну небезпеку. 9-11 липня - надзвичайна (5-й клас) пожежна небезпека. Львівська обласна державна адміністрація нагадує громадянам прості правила безпеки, яких слід дотримуватися, щоб не допустити виникнення пожежі в екосистемах: • не залишайте непогашеними багаття в лісі; • не кидайте не загашені сірники і недопалки на суху траву; • не випалюйте сміття на присадибних ділянках; • не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями; • слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем; • пояснюйте друзям і знайомим, що їхня необережність може стати причиною пожежі.