Львівщина протидіє виникненню пожеж в лісових масивах: підсумки обласної комісії ТЕБ і НС
Під очільництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного сьогодні, 5 серпня, провели засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Члени Комісії основну увагу зосередили на питанні протидії масових пожеж лісів, торфовищ та сільгоспугідь на період загрози виникнення високої пожежонебезпечної ситуації в області.
«Протидія пожеж в екосистемах це справа не лише державних органів влади, обласних та районних адміністрацій, територіальних громад, це також активна участь громадян. Адже збитки, які може завдати бодай одна пожежа вимірюється сотнями тисяч гривень, призводить до нищення екосистеми, та й зрештою має негативний вплив на здоров’я людей. Саме тому до цієї проблеми прикута значна увага як державної Комісії ТЕБ і НС, так і відповідно регіональної. Ключове наше завдання на сьогодні визначити перелік об’єктів для здійснення водозабору, а це: відкриті джерела, спеціальні протипожежні водойми, гідранти, колодязі з відповідним рівнем води. А далі забезпечимо доступ до інформації про ці джерела керівників територіальних громад, райдержадміністрацій, установ, організацій, підприємств, які залучені до ліквідації пожеж в екосистемі», - зазначив Віталій Загайний.
Окремо на розгляд Комісії винесли питання виникнення пожеж на територіях сміттєзвалищ Львівської області. Як приклад, неналежне утримання Бродівського сміттєзвалища, призвело до виникнення пожеж на території смітника наприкінці квітня цьогоріч.
Для ефективної протидії пожеж Львівська адміністрація спільно з Держекоінспекцією проводить рекрутинг та навчання громадських екологічних інспекторів. Це допоможе зупиняти пожежі на самому початку її виникнення.
За інформацією начальника Держекоінспекції у Львівській області Романа Дасюка, станом на зараз сім громад Львівщини вже мають громадських інспекторів. До їхніх обов’язків входить контроль за браконьєрством та спалюванням сухої рослинності.
Громадський інспектор на рівні з державним стежить за випадками порушення законодавства, складає протоколи на порушників, яких можуть притягнути до відповідальності. До слова, за одиничний підпал сухої трави загрожує мінімальний штраф у розмірі 3060 гривень.
Загалом по Львівській області кількість громадських екоінспекторів складає майже 50 людей, а це найвищий показник в Україні.
Ілона Орнат
Новини за темою
Спалення сухої трави, займання торфу: як на Львівщині протидіють масовим пожежам
5 травня 2022
Від початку року в екосистемах Львівщини зафіксували 1760 випадків пожеж. Йдеться про спалення сухої трави, чагарників, займання торфу та лісової підстилки. Лісових пожеж не зафіксували. З огляду на це, відбулось засідання ради оборони Львівської області. Органи місцевого самоврядування та установи державного підпорядкування зобов’язані забезпечити заходи із запобігання виникнення пожеж у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільгоспугіддях та присадибних ділянках. Для підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту Львівської області до гасіння пожеж у природних екосистемах організували навчання. Станом на зараз для запобігання виникненню пожеж в екосистемах, та для оповіщення людей на випадок пожежі, в області функціонує: 18 великих гучномовних систем; 104 блоки оповіщення універсальних; 330 гучномовців; 66 мобільні системи оповіщення. До гасіння пожеж на початкових стадіях їх виникнення можуть залучати лісокористувачів, служби цивільного захисту, власників земельних ділянок, волонтерів та місцеве населення. У кожному районі області створили мобільні групи. До них входять представники держекоінспекції, рятувальники, поліція, представники органів місцевого самоврядування, громадські інспектори з охорони навколишнього природного середовища та громадські активісти, які здійснюють рейди для запобігання виникненню підпалів та притягнення до відповідальності винних. Львівська ОВА за поточні місяці веде постійну інформаційно-просвітницьку кампанію про заборону і шкоду випалювання сухої рослинності чи її залишків, зокрема: систематично оприлюднюється інформація про шкоду від випалювання та про факти притягнення до відповідальності правопорушників; вздовж автомобільних доріг та в лісових масивах розміщено білборди «Не підпалюй! Не вбивай життя! Усвідомлюй свою відповідальність!»; серед школярів та місцевого населення поширюються плакати, листівки, наліпки на цю тематику. Створено 12 постійних рейдових бригад для патрулювання лісових масивів. Державна екологічна інспекція у Львівській області з початку року облікувала 183 випадки спалювання сухої трави. Порушників притягнуто до адміністративної відповідальності.
Рятувальники закликають дотримуватися правил пожежної безпеки під час великодніх свят
20 квітня 2022
У Головному управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій України у Львівській області нагадують про головні правила пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися у період великодніх свят. Зокрема: ГУ ДСНС України у Львівській області закликає священнослужителів та парафіян дотримуватись правил пожежної безпеки у релігійних закладах, бути обережними при користуванні відкритим вогнем, по закінченню Богослужіння, вимикати електричні прилади, постійно слідкувати за справністю електричних мереж; Напередодні Великодніх свят багато вірян відвідуватимуть кладовища. Нагадуємо, що краще принести на могилу живі квiти, а штучної атрибутики з пластику краще уникати. При виборі свічок слід обирати якісні свічки, краще із скляним корпусом. Не залишайте запалені свічки без нагляду; Не забувайте контролювати дітей, які дуже цікаві до всього навколишнього; Ще одне правило, яке необхідне – це поділитись частинкою свята з людьми, які зараз далеко від своїх домівок, від своїх рідних, які вимушено переїхали, а також тими, хто героїчно захищає нашу країну від окупанта. Наша сила у єдності та спільній допомозі один одному. При виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101. Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил пожежної безпеки! Даруйте добро ближнім!
Екологи попереджають: 16 вересня в області місцями надзвичайна пожежна небезпека
15 вересня 2021
Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає, що 16 вересня по території Львівської області місцями надзвичайна пожежна небезпека (5-й клас), а в Самбірському районі висока (4-й клас). Просимо мешканців Львівщини бути обережними у поводженні з вогнем, не палити залишки після збору врожаю сільськогосподарських культур, адже, на жаль, вогонь не шкодує нікого, гинуть люди, тварини, знищується родючий шар ґрунту та рослини. Також у таку погоду гострою стає проблема загорянь на торфовищах, адже температура повітря унеможливлює їх утримання у достатньо зволоженому стані. Департамент екології та природних ресурсів звертається до мешканців Львівщини з проханням бути обережними та берегти природу навколо себе, а якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях – телефонувати за номером «101».
Виділити кошти для знешкодження небезпечних відходів та підготуватись до можливих надзвичайних ситуації,- рішення комісії ТЕБ і НС
9 вересня 2021
Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на черговому засіданні 9 вересня розглянула низку важливих питань щодо поводження з небезпечними відходами та готовності до надзвичайних ситуацій на об’єктах критичної інфраструктури та під час опалювального сезону. Засідання провели за доручення Прем’єр-міністра. Учасниками стали представники міністерств та облдержадміністрацій. Від Львівської ОДА участь взяв директор департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації Ігор Туз, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. Під час засідання обговорили низку питань щодо поводження з небезпечними відходами, у тому числі непридатними до використання та забороненими до застосування хімічними засобами захисту рослин. У підсумку ухвалили рішення доручити обласним держадміністраціям забезпечити з місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища фінансування заходів зі збирання та знешкодження непридатних до використання та заборонених пестицидів, що зберігаються на територіях областей. Йшла мова на засіданні і про готовність центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних із забезпеченням теплопостачання споживачам, під час проведення опалювального сезону 2021/2022 року. Як зазначили на засіданні, це питання є на порядку денному міністерств, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також органів місцевого самоврядування. За результатами заслуханих доповідей, зокрема, доручили: вжити дієвих заходів до вчасного проведення робіт спеціалізованими організаціями та надання актів про перевірку та прочищення димових та вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків; забезпечити проведення заходів з пропаганди правил безпечного користування газом у побуті; уточнити мінімально необхідні потреби електроенергії для забезпечення роботи котелень від пересувних автономних електростанцій на випадок їх знеструмлення; розробити (уточнити) схеми підключення автономних електростанцій; створити резервні джерела електроживлення (дизель-генератори, відомчі електростанції) котелень та забезпечити оперативне їх залучення у випадку відключення електропостачання; для попередження переохолоджень людей визначити наявні існуючі будівлі та приміщення у них для використання під стаціонарні пункти обігріву, передбачати у першу чергу наявні стаціонарні приміщення, що забезпечені теплом тощо.
9-11 вересня в області очікується стан високої пожежної небезпеки
8 вересня 2021
Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає, що 9-11 вересня по всій території Львівської області очікується висока пожежна небезпека (4-й клас). Департамент екології та природних ресурсів звертається до мешканців Львівщини з проханням бути вкрай обережними у поводженні із вогнем, не палити сухі залишки після збору врожаю, адже, на жаль, вогонь не шкодує нікого, гинуть люди, тварини, знищується родючий шар ґрунту та рослини. Також у таку погоду гострою стає проблема загорянь на торфовищах, адже температура повітря унеможливлює їх утримання у достатньо зволоженому стані. Екологи закликають бути обережними та берегти природу навколо себе, а якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях – телефонувати за номером «101».
До уваги: за рішенням комісії з питань ТЕБ І НС вакцинація студентів носить лише рекомендаційний характер
12 серпня 2021
Одне із питань, які розглянула на черговому засіданні комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій стосувалось вакцинації студентів перед початком навчального року. Зокрема, через поширення коронавірусу штаму «Дельта» на засіданні обговорили заходи, які необхідно вжити, щоб збільшити кількість вакцинованих осіб на території області. Так, члени комісії вирішили рекомендувати керівникам навчальних закладів проводити заселення студентів у відомчі гуртожитки тільки після проходження повного курсу вакцинації від COVID-19. «Це рішення має рекомендаційний характер. Жодних обмежень та перешкод перед студентами ми не ставимо. Ми дбаємо про їх здоров’я та безпеку. Водночас коли більшість населення ще не щеплені, ми не можемо покладатися лише на вакцини. А зважаючи на те, що молодь дуже активна та комунікабельна, також необхідно доповнювати вакцинацію певними заходами, такими як носіння масок та соціальна дистанція. Дотримуючись всіх цих заходів, можна досягти максимального захисту для себе та свого оточення. Також не варто розслаблятись, потрібно збільшувати кількість щеплень, аби зупинити поширення вірусу», - повідомив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Нагадаємо, що раніше Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я України, зазначив, що у разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки, для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу. Тільки так вдасться запобігти поширенню пандемії та можна буде повернутись до звичного життя і навчання. Станом на 11 серпня 2021 року у Львівській області провакциновано 438 059 осіб, з них 9777 за попередню добу. Також в області працюють 26 центрів вакцинації населення та 172 пункти щеплень.
Жителів Львівщини попереджають про надзвичайний ризик пожежної небезпеки на території області
29 липня 2021
За даними Львівського регіонального центру з гідрометеорології, на Львівщині та в самому Львові очікують на високу пожежну небезпеку, пов’язану з високими показниками температури. Отже, упродовж 30 липня – 01 серпня на території Львівської області місцями зберігатиметься надзвичайна пожежна небезпека (5-й клас). Такий самий високий ризик виникнення пожежі буде у Львові за аналогічний період. Львівська обласна державна адміністрація нагадує громадянам прості правила безпеки, яких слід дотримуватися, щоб не допустити виникнення пожежі в екосистемах. У цей період заборонено: Розводити багаття в лісі (крім тих, що пов'язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях); відвідувати хвойні насадження при 5-му класі пожежної небезпеки; палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки; залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо; заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна; палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів). Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, телефонуйте за номером «101». До слова, напередодні відбулось засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Зокрема, під час засідання органам місцевого самоврядування доручили вжити низку заходів, аби не допустити виникнення пожеж в лісових масивах у літній період. Детальніше читайте за посиланням.
Органам місцевого самоврядування доручили вжити низку заходів, щоб уникнути пожежі в лісах у літній період
28 липня 2021
Наближається пік пожежної небезпеки. Висока температура повітря та нечасті дощі спричиняють пожежі в лісових масивах та поблизу них. Також ризик пожеж збільшується з випадками одноосібного спалювання сухої трави. З огляду на це, сьогодні, 28 липня, відбулось засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання відбулось в режимі відеоконференції. Очолив засідання Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін. Серед присутніх: члени Державної комісії, голови Київської міської та обласних держадміністрацій, регіональних комісій з питань ТЕБ і НС. Львівську ОДА представив Віталій Загайний, заступник голови адміністрації. Отже, під час засідання обговорили заходи щодо запобігання та протидії масових пожеж лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року. За результатом онлайн-зустрічі Державна комісія делегувала обласним держадміністраціям провести ряд заходів упродовж пожежно-небезпечного періоду. Зокрема: гарантувати готовність протипожежних сил та засобів до гасіння пожеж в екосистемах, щоб уникнути загрози для населення та населених пунктів; зробити цілодобовий моніторинг та патрулювання місць з високим ризиком виникнення пожеж при надзвичайно високому класі пожежної небезпеки за умовами погоди; посилити профілактичні заходи з попередження пожеж в екосистемах та проінформувати сільськогосподарські підприємства, фермерів та орендарів земельних ділянок щодо дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки та заборони випалювання рослинності; організувати спільне проведення патрулювань найбільш пожежонебезпечних лісових масивів, торф’яників, об’єктів природно-заповідного фонду та сільськогосподарських угідь із залученням підрозділів ДСНС, Нацполіції, Адміністрації Держприкордонслужби, державної лісової охорони та лісової охорони інших постійних лісокористувачів і власників лісів; встановити тимчасові обмеження на відвідування, проведення масових заходів та певних видів робіт в лісах на період високої та надзвичайної пожежної небезпеки, забезпечити проведення відповідної роз’яснювальної (профілактичної) роботи з населенням тощо.
Органам місцевого самоврядування доручили вжити низку заходів, щоб уникнути пожежі в лісах у літній період
28 липня 2021
Наближається пік пожежної небезпеки. Висока температура повітря та нечасті дощі спричиняють пожежі в лісових масивах та поблизу них. Також ризик пожеж збільшується з випадками одноосібного спалювання сухої трави. З огляду на це, сьогодні, 28 липня, відбулось засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання відбулось в режимі відеоконференції. Очолив засідання Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін. Серед присутніх: члени Державної комісії, голови Київської міської та обласних держадміністрацій, регіональних комісій з питань ТЕБ і НС. Львівську ОДА представив Віталій Загайний, заступник голови адміністрації. Отже, під час засідання обговорили заходи щодо запобігання та протидії масових пожеж лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року. За результатом онлайн-зустрічі Державна комісія делегувала обласним держадміністраціям провести ряд заходів упродовж пожежно-небезпечного періоду. Зокрема: гарантувати готовність протипожежних сил та засобів до гасіння пожеж в екосистемах, щоб уникнути загрози для населення та населених пунктів; зробити цілодобовий моніторинг та патрулювання місць з високим ризиком виникнення пожеж при надзвичайно високому класі пожежної небезпеки за умовами погоди; посилити профілактичні заходи з попередження пожеж в екосистемах та проінформувати сільськогосподарські підприємства, фермерів та орендарів земельних ділянок щодо дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки та заборони випалювання рослинності; організувати спільне проведення патрулювань найбільш пожежонебезпечних лісових масивів, торф’яників, об’єктів природно-заповідного фонду та сільськогосподарських угідь із залученням підрозділів ДСНС, Нацполіції, Адміністрації Держприкордонслужби, державної лісової охорони та лісової охорони інших постійних лісокористувачів і власників лісів; встановити тимчасові обмеження на відвідування, проведення масових заходів та певних видів робіт в лісах на період високої та надзвичайної пожежної небезпеки, забезпечити проведення відповідної роз’яснювальної (профілактичної) роботи з населенням тощо.
Відбулось позачергове засідання обласної комісії ТЕБ і НС
13 липня 2021
Під головуванням заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. В межах засідання розглянули ситуацію, яка склалася внаслідок масового захворювання на гостру кишкову інфекцію учасників святкування 4 липня у смт. Куликів Львівського району, а також ситуацію із виникненням карстового провалля в селі Піски Щирецької селищної ради. Так, щодо першого питання доповіли представники Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, «Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України», департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Як зазначили присутні упродовж 6-8 липня до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні госпіталізували понад 20 людей, з них 8 дітей з діагнозом «гостра кишкова інфекція». Всі вони 4 липня харчувались під час святкування в ресторані «Панський Книш», що у смт. Куликів Львівського району по вул. Шевченка, 12. При поступленні стан пацієнтів був середньої важкості. Заклад отримав припис на усунення недоліків. Якщо ж вони не будуть усунені Держпродспоживслужба звернеться до суду для продовження обмеження щодо роботи закладу. Вже 10 людей виписані з медзакладу, інших планують виписати сьогодні. Відтак, за рішенням комісії ситуацію, яка призвела до масового захворювання на гостру кишкову інфекцію учасників святкування, визначили як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня. Та щоб не допустити такої ситуації в майбутньому керівникам районів, міських, селищних, сільських територіальних громад доручили рекомендувати керівникам підприємств громадського харчування, продовольчої торгівлі обмежити приготування та реалізацію в теплий період року небезпечних в епідемічному відношенні страв, в т.ч. салатів заправлених сметаною, майонезом, кондитерських виробів із заварним кремом; реалізацію кулінарних виробів, що особливо швидко псуються, в т.ч. на літніх майданчиках, без дотримання відповідних температурних умов зберігання; наявності відповідних умов для дотримання працівниками та відвідувачами правил особистої гігієни; створення на підприємствах необхідного запасу миючих та дезінфікуючих засобів, антисептиків; забезпечення підприємств водопровідною водою гарантованої якості. Також проведуть спільну нараду за участю представників ресторанного бізнесу, органів місцевого самоврядування, РДА. Розглянули і ситуацію, яка виникла 20 квітня внаслідок утворення карстового провалля в с.Піски Щирецької селищної ради Львівського району Львівської області. В межах засідання наголосили, що у разі невжиття заходів з її ліквідації це може призвести до виникнення надзвичайної ситуації природного характеру через небезпеку руйнування житлового будинку біля провалля та автомобільної дороги Щирець – Тернопілля. Відтак, з метою запобігання виникненню цієї ситуації Щирецькій селищній раді планують виділити з резервного фонду обласного бюджету кошти в сумі понад 500 тисяч гривень для вжиття необхідних заходів.
До уваги мешканців: на Львівщині висока пожежна небезпека
7 липня 2021
За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології на території Львівської області найближчими днями – висока та надзвичайна пожежна небезпека. Зокрема, завтра 8 липня на території області прогнозують високу (4-й клас) та місцями надзвичайну (5-й клас) пожежну небезпеку. 9-11 липня - надзвичайна (5-й клас) пожежна небезпека. Львівська обласна державна адміністрація нагадує громадянам прості правила безпеки, яких слід дотримуватися, щоб не допустити виникнення пожежі в екосистемах: • не залишайте непогашеними багаття в лісі; • не кидайте не загашені сірники і недопалки на суху траву; • не випалюйте сміття на присадибних ділянках; • не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями; • слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем; • пояснюйте друзям і знайомим, що їхня необережність може стати причиною пожежі.
Комісія ТЕБ і НС класифікувала обвал моста як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня
5 травня 2021
Сьогодні, під час чергового засідання, комісія ТЕБ і НС класифікувала обвал моста на автомобільній дорозі “Львів – Луцьк” як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня. “До комісії надійшли звернення Служби автомобільних доріг у Львівській області та Кам’янка-Бузької громади щодо погіршення життєзабезпечення людей через припинення руху автомобільного транспорту внаслідок руйнування моста у селі Гайок. Розглянувши їх, приймаємо рішення, ситуацію, яка виникла 3 травня, визначити як надзвичайну об’єктового рівня, яка в подальшому за набутими критеріями може визначатися надзвичайною ситуацією місцевого чи регіонального рівня”, - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Під час комісії він надав доручення представникам департаменту дорожнього господарства спільно з Службою автомобільних доріг упродовж трьох місяців позачергово обстежити усі мости, які мають ознаки аварійності. Окрім того, сьогодні Служба автомобільних доріг у Львівській області має надати Патрульній поліції на затвердження кінцеву схему об'їзду аварійної ділянки. Для великогабаритного транспорту - дорога Радехів - Червоноград - Великі Мости - Гайок, а також Радехів - Лопатин - Буськ - Львів. Для легкових автомобілів, "швидких", маршрутних транспортних засобів, шкільних автобусів - напрямок Долини - Сілець - Старий Добротвір - Гайок. Також Андрій Годик доручив Службі автомобільних доріг приступити до початку аварійно-відновлювальних робіт на мостовому переході, а також встановити дорожні знаки об’їзду ділянки, де трапився обвал відповідно до затвердженої схеми. Працівникам Патрульної поліції спільно з Нацполіцією доручили забезпечити цілодобове чергування на під’їзді до зруйнованого моста.