У «жовтій» зоні підприємці можуть обрати: працювати з обмеженнями або без обмежень, але з ковід-сертифікатами, — Денис Шмигаль
Від сьогодні в усіх регіонах країни запроваджується «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Це означає додаткові обмеження щодо дистанції та кількості місць у громадських закладах. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду 22 вересня.
За його словами, в умовах нових обмежень підприємцям пропонується кілька варіантів роботи.
«Перший — працювати без додаткових обмежень, але для цього 80% персоналу та всі відвідувачі мають бути вакциновані принаймні однією дозою, мати негативний тест або довідку про одужання. Бізнес має самостійно перевіряти наявність цих документів. Другий варіант — працювати з усіма додатковими обмеженнями «жовтої» зони та не перевіряти відповідні документи. Вибір залишається за підприємцями, і ми впевнені в їхній відповідальній позиції», — відзначив Прем’єр-міністр.
Денис Шмигаль також підкреслив, що темпи розповсюдження коронавірусу свідчать, що найближчим часом деякі регіони можуть перейти в «червону зону». В цих регіонах, за його словами, бізнес зможе працювати, якщо всі працівники та всі відвідувачі матимуть «зелені» ковід-сертифікати.
Новини за темою
Лікарняна інфраструктура максимально готова до хвилі COVID-19 – Денис Шмигаль
26 січня 2022
Нова хвиля COVID-19 не оминула Україну: за показниками захворюваності, в країні понад 20 тисяч нових випадків щодня. Але медична система готова до такої ситуації. Про це заявив сьогодні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Уряду. «Ми готувалися до цього. Наразі заповненість ліжок, виділених під COVID-19 в медзакладах, складає менше ніж 30%. Майже 100% ліжкомісць мають кисневу підтримку. Закуплено приблизно 15 тисяч кисневих концентраторів. Лікарняна інфраструктура максимально готова», – сказав Денис Шмигаль. Два регіони вже перейшли в «червону» зону. Це Івано-Франківська та Рівненська області, які мають одні з найменших показників вакцинації проти COVID-19. Прем'єр-міністр нагадав, що щеплення від коронавірусу в рази зменшує шанси потрапити в лікарню «під кисень» і вкотре закликав всіх вакцинуватися, щоб захистити своє здоров’я. «Держава і Уряд зробили все можливе для забезпечення вакцинації в Україні. Сьогодні відповідальність уже лежить на кожному громадянині країни», – додав Прем’єр-міністр.
«У «жовтій» зоні продовжують діяти обмеження для невакцинованих», – Олег Когут
4 січня 2022
Обмежувальні заходи, які діяли під час перебування Львівщини в «червоній зоні епіднебезпеки, діють і зараз під час «жовтої» зони. Тому люди без хоча би однієї дози вакцини не зможуть потрапити в заклади громадського харчування, відвідувати громадські заходи тощо. Про це на брифінгу щодо епідситуації на Львівщині наголосив регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут. «Для роботи та відвідування закладів у «жовтій» зоні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану лікарем, який проводив щеплення. Також за рекомендацією МОЗ можуть бути негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години), чи сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу). Наголошуємо, що вакцинація – це єдиний специфічний і найдієвіший метод захисту. І не зважаючи на святковий період, не можна нехтувати своєю безпекою. Усіх вакцин в області є достатньо і будь-якою з них можна провакцинуватися», – зазначив Олег Когут. Окрім того, він також розповів, що у багатьох країнах Європи зараз фіксують зростання захворювань на коронавірус, викликаних, в тому числі штамом «Омікрон». «Як показує попередній досвід, до нас це може дійти за три-чотири тижні. Так, клінічна картина хвороби при «Омікроні» не така важка, як, наприклад, при штамі «Дельта», але «Омікрон» більш заразний, тому, відповідно, швидше поширюється», – додав Олег Когут. Детальніше про обмеження під час «жовтого» рівня епіднебезпеки – за посиланням.
Прем’єр-міністр: Оформлення картки «єПідтримка» буде безкоштовне й без жодної плати за обслуговування
9 грудня 2021
Уряд затвердив порядок надання 1000 гривень для всіх вакцинованих осіб у межах ініціативи Президента «єПідтримка». Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 9 грудня. Глава Уряду підкреслив, що програма дозволить підтримати бізнес, який найбільше відчув наслідки пандемії, та заохотити людей до вакцинації. «На першому етапі програма реалізовуватиметься з 19 грудня через застосунок Дія. Українці зможуть оформити віртуальні картки, які будуть розроблені спеціально для виплат. Оформлення картки «єПідтримка» безкоштовне і без жодної плати за обслуговування. Витратити 1000 грн можна буде на визначений перелік послуг», — зауважив Денис Шмигаль. Як відзначив Прем’єр-міністр, для отримання виплат на першому етапі треба подати заявку в Дії до 29 грудня.
Як працюватимуть освітні заклади Львівщини в «жовтій» зоні, - роз’яснення
7 грудня 2021
Якщо в навчальному закладі перебуватиме більше 50-ти осіб на самоізоляції – навчання в школі припинятиметься. «Люди йдуть на самоізоляцію в тих випадках, коли контактували з хворими на коронавірусну інфекцію. Така самоізоляція повинна тривати не менше 14-ти днів. Якщо ознак захворювань не буде, то людина виходить з самоізоляції», - розповів регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут. Він також додав, що навчальні заклади працюватимуть в очному форматі, якщо 100% викладацького та обслуговуючого персоналу будуть вакциновані хоча б однією дозою вакцини проти COVID-19. На сьогоднішній день однією дозою викладацького складу провакциновано 82% осіб. Додамо, що за останні тижні на Львівщині спостерігається тенденція до зниження показників захворюваності на COVID-19. Так, за вчорашній день госпіталізували 155 осіб з діагнозом на «ковід» інфекцію. На амбулаторному лікуванні та в стаціонарах області загалом перебуває майже 3,5 тис осіб (1896 - на стаціонарному лікуванні), з яких 190 осіб знаходиться в палатах інтенсивної терапії, з них 76 – на апаратах штучної вентиляції легень (ШВЛ). «Якщо орієнтуватись на загальні показники, які визначають рівень епіднебезпеки, то Львівщина має відносно стабільні показники. Вчора Національна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення про переведення 8-ми областей, зокрема, Львівської з «червоної» карантинної зони у «жовту». Але хочу звернути увагу, що це не дає приводу для рослаблення, оскільки до внесених змін Постанови 1236 всі карантинні обмеження, які були в «червоній» зоні, залишаються і в «жовтій», - зазначив Олег Когут. Станом на сьогоднішній день першою дозою вакциновано 46% населення області, 38% пройшли повний курс вакцинації. Нагадаємо, відповідно до нових правил карантину, які діють з вчорашнього дня, 6 грудня, невакцинованих особам не можна відвідувати громадські заклади і в "жовтій" зоні. При виявленні правопорушень штраф складатиме від 17-34 тис гривень. Зазначимо, вчора, 6 грудня, відповідно до змін Постанови №1236, «жовтий» сертифікат має термін дії 30 днів, після чого стане невалідним, якщо вчасно не зробити друге щеплення.
Львівська область переходить на «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки
6 грудня 2021
Відбулось обласне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Згідно з рішенням, на території Львівщини скасовується червоний рівень епідеміологічної безпеки. Натомість з 00:00 год 7 грудня в області діятимуть нові карантинні обмеження, передбачені для «жовтого» рівня. У межах жовтого рівня забороняється: проводити будь-які масові заходи, окрім: тих, що стосуються оцінювання якості освіти (пробного ЗНО, вступних випробувань тощо); офіційних спортивних заходів; матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання протиепідемічних заходів; робота кінотеатрів, театрів чи інших закладів культури; робота закладів громадського харчування (бари, ресторани, кафе), крім адресної доставки та замовлень зі собою; відвідувати заклади освіти. Увага! Заборона не поширюється на здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів освіти та 1-4 класів, а також закладів освіти, в яких усі працівники мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; відвідувати спортзали, фітнес-центри, басейни; діяльність закладів, що надають послуги з розміщення (крім готелів, санаторно-курортних закладів, установ і закладів, які надають соціальні послуги); здійснення перевезень пасажирів авіаційним та залізничним транспортом у міжобласному та міжнародному сполученнях без наявності у них (крім осіб, які не досягли 18 років) без відповідних документів про вакцинацію чи одужання. Детальніше читайте тут. На вході до зазначених закладів чи місць проведення заходів мають розмістити повідомлення про максимальну кількість відвідувачів. Обмеження, передбачені жовтим рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів: жовтий (чинний 30 днів) чи зелений COVID-сертифікат; міжнародне свідоцтво про вакцинацію; негативний ПЛР-тест; документ про одужання. Тобто для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану лікарем, який проводив щеплення.
Від сьогодні вступили в силу нові карантинні обмеження для невакцинованих громадян – роз’яснення МОЗ
6 грудня 2021
Від сьогодні в Україні діють нові карантинні правила, зокрема, для невакцинованих громадян. Відповідні зміни до Постанови № 1236 уряд вніс 24 листопада. “У першу чергу нові правила торкнуться регіонів, які перебувають на жовтому рівні епіднебезпеки. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні можна буде лише тим людям, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або мають негативний тест чи сертифікат про одужання. Ця ж норма поширюється і на співробітників. Посилення правил для невакцинованих потрібне, щоб зменшити навантаження на лікарів та медичну систему, адже до стаціонарів у більшості потрапляють саме ті пацієнти, які не отримали повного курсу щеплення” – зазначав Віктор Ляшко. Міністр наголосив, що локдаун для невакцинованих вже діє в Чехії, Словаччині та Австрії. Основні зміни до Постанови №1236: Правила адаптивного карантину У межах жовтого рівня заборонено: робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників; проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти; робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури; робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки; робота спортзалів, басейнів; діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів; міжобласні та міжнародні перевезення. Нові норми діють і для зеленого рівня. Зокрема, додалась заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу. Ця норма також чинна і на жовтому рівні. Тобто, якщо регіон перебуває на жовтому рівні, то громадський транспорт у конкретному населеному пункті має дотримуватись саме таких правил перевезень. Окрім того, чинними для будь-яких рівнів епіднебезпеки залишаються такі норми: робота закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% здобувачів освіти та співробітників; перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу самовільно залишати місце самоізоляції чи обсервації. Ці правила не скасовуються навіть за наявності COVID-документів. Всі інші обмеження, передбачені жовтим рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів: «жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів); «зелений» COVID-сертифікат (чинний 365 днів); Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів); іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів); негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години). сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу). Тобто, для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення. Термін дії “жовтого” сертифіката зменшили до 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів. Нагадаємо, що мінімально можливі інтервали між дозами вакцин: Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac/Sinovac Biotech – 14 днів, Oxford/AstraZeneca – 28 днів. На червоному рівні, зокрема, забороняється: робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос; робота закладів освіти, в яких повністю вакциновано менше 100% співробітників; робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо; робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл; робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів, проведення масових заходів; робота закладів культури. Важливо, що ці обмеження не діють у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат, негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген (дійсний 72 години) або сертифікат про одужання. “Жовтий” COVID-сертифікат не буде чинним для роботи та відвідування громадських закладів на червоному рівні епіднебезпеки. Самоізоляція Особи, які прибули із Російської Федерації та перебували на її території більше семи днів протягом останніх двох тижнів, підлягають самоізоляції. Самоізоляція має тривати 14 діб. Строк самоізоляції розпочинається з моменту перетину державного кордону та не може бути припинений навіть за наявності негативного результату тестування на COVID-19. Раніше вказана норма стосувалась і тих громадян, які прибувають із Республіки Індія. Додатково розробляються зміни до Постанови, які зобов’яжуть мандрівників, що повернулись із країн, де виявили штам “Омікрон” відбувати самоізоляцію. Робота закладів освіти Для роботи закладів освіти в умовах карантину співробітники мають бути вакциновані принаймні однією дозою вакцини проти COVID-19 для жовтого рівня епіднебезпеки та двома дозами – для червоного рівня. У випадку, якщо співробітник має протипокази до проведення щеплення або нещодавно перехворів на COVID-19, то повинен надати відповідний медичний висновок або сертифікат про одужання. Нагадаємо, що для дотримання карантинних вимог, співробітники громадських закладів мають перевіряти у відвідувачів усі COVID-сертифікати в спосіб зчитування QR-коду мобільним додатком “Дія”. Після зчитування на смартфоні перевіряючого відображається статус COVID-сертифікату: чинний/нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним. Важливо, що для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів – достатню своєю “Дією” зчитати QR-код. Тобто представники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифікатів чи перевіряти їх візуальну наявність – уповноважений працівник закладу має на вході до приміщення виміряти термометром температуру відвідувача та зчитати смартфоном QR-код його COVID-сертифікату. У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею “Порушення правил щодо карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 34 до 170 тисяч гривень. Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил. Водночас, починаючи з помаранчевого (сигнального) рівня, місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил у регіоні.
Понад третина шкіл області навчається в очному форматі
24 вересня 2021
Кількість шкіл, що досягла необхідного рівня вакцинації колективу, за останні дні зросла на 7%. Про це сьогодні під час брифінгу розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Найкраща ситуація із вакцинацією педагогів у спеціальних школах. «Якщо говорити про спеціальні заклади освіти, до яких нема таких вимог, 50% наших закладів досягли цього показника вакцинації. Середній показник вакцинованих працівників у таких закладах становить 73%. Наступного тижня, гадаю, ми досягнемо 100% у закладах спеціальної освіти», - розповів Олег Паска. Кількість вакцинованих педагогів за останні дні також зросла - на 4 %. Повністю вакцинованими є 38% освітян, однією дозою - 51%. «Якщо збережеться така динаміка вакцинації, Львівщина зможе вийти із дистанційного навчання за 10 днів. Такі темпи область набрала, головним чином, за рахунок Львова, оскільки третина всіх педагогів області живе та працює у Львові. Школи Львова зараз працюють в очному форматі: тут про інтереси учня подбали в інший спосіб. Попри те, що кілька днів будуть невеликі проблеми, очне навчання все ж збережеться. За кілька днів ця ситуація врегулюється», - наголосив Олег Паска. Зазначимо, станом на сьогодні у в очному форматі працюють 366 школи області, що становить 32%.
Відсьогодні в Україні діє жовтий рівень епідемічної небезпеки: правила карантину
23 вересня 2021
З 00:00 год 23 вересня 2021 року на всій території України почав діяти жовтий рівень епідемічної небезпеки. Відповідне рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 21 вересня. У межах жовтого рівня заборонено зокрема: проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м площі будівлі або території, заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць, заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів тощо. Заклади освіти працюватимуть за такими умовами: дитячі садки та 1-4 класи шкіл працюватимуть стаціонарно, 5-12 класи шкіл та інші заклади освіти вимагатимуть особливих умов. Для роботи у звичному режимі понад 80% персоналу закладу освіти мають бути щепленими хоча б одною дозою вакцини проти COVID-19. Водночас вимоги до жовтого рівня є пом’якшеними для вакцинованих. Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися якщо всі учасники (відвідувачі) та усі організатори масових заходів, працівники кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення від COVID-19. Для роботи на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасово довідку 063-О, видану сімейним лікарем. Також тимчасово для безперешкодного відвідування закладів чи заходів дозволено мати негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген. Такий результат дійсний 72 години. Проте якщо в заклад або на захід потрапляє невакцинований відвідувач, включаються правила та обмеження жовтого рівня. Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником бізнесу. Нагадаємо, що за останні три місяці 98,1% госпіталізованих із COVID-19 в Україні — невакциновані. Дізнавайтеся більше про заходи протидії COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням: list.covid19.gov.ua.
«Невакциновані» школи переводять на віддалене навчання
22 вересня 2021
Департамент освіти та науки скерував відділам освіти громад та районів листа із роз’ясненням щодо роботи навчальних закладів в у мовах «жовтої» зони. Відповідно до рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій облдержадміністрації на території Львівської області від завтра, 23 вересня 2021 року, діють карантинні обмеження, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 для «жовтого» рівня епідеміологічної небезпеки. Згідно зі згаданим рішенням та листом Міністерства освіти і науки України здобувачі освіти припиняють відвідування закладів освіти. «Конституцією України гарантується право здобувачам освіти на здобуття повної загальної середньої освіти. Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» навчальний рік триває 175 днів. Законодавчою базою передбачено різні форми навчання, отже школи, де відсоток вакцинації колективу не сягає 80% переходять на дистанційне навчання. Хочемо також наголосити, що на Львівщині останні два роки велику увагу приділяють підвищенню рівня віддаленого навчання. Вчителі пройшли відповідні курси, аби вміти працювати із платформами для організації віддаленого навчання», - розповіла начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк. З метою забезпечення і гарантування прав здобувачів освіти на отримання якісної освіти будуть створені комісії, які здійснюватимуть перевірку організації та проведення дистанційної форми навчання. За результатами роботи комісій прийматимуть відповідні управлінські рішення. В очному режимі продовжити роботу зможуть заклади дошкільної освіти, учні спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, а також заклади освіти, в яких не менше як 80 відсотків працівників мають: - документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати), або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях - негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції - одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Попри все, департамент освіти закликає освітян відповідально поставитись до можливості щепитись проти коронавірусу та пришвидшити темпи вакцинації для збереження якості навчання
Як працюватимуть дитячі садки і початкова школа в області: роз’яснення
22 вересня 2021
Уряд вважає доцільним дозволити працювати дитячим садочкам та початковим школам при будь-якому рівні епіднебезпеки. Відповідні зміни прийняті в постанову Уряду №1236. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко за результатами засідання Кабінету Міністрів. Згідно із листом Міністерства освіти і науки України дошкільні навчальні заклади зможуть продовжити навчання в очному режимі. Про це розповіла начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ірина Сислюк. «В області функціонує більше восьми сотень дитячих садків. Усі вони зможуть продовжити навчання в очному режимі. Також відвідувати школи зможуть учні початкової школи і спеціальних закладів освіти. Однак це не означає, що вихователі та вчителі цих категорій можуть забути про вакцинацію. Ми просимо освітян відповідально поставитись до можливості щепитись від ковіду та зберегти своє життя і здоров’я», - наголосила Ірина Сислюк. “Маленькі діти мають бути максимально залучені в освітній процес, для цього їм треба займатись із викладачами офлайн, тобто відвідувати навчальний заклад. Ми пом’якшуємо вимоги до карантинних обмежень та дозволяємо дитячим садочкам та початковій школі працювати незалежно від рівня епіднебепеки. При цьому ми закликаємо викладачів зробити свідомий вибір та вакцинуватись від COVID-19. Адже якщо в закладі розпочнеться спалах - він буде закритий”, - повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
«З усіх ковідних пацієнтів Новояворівської лікарні жоден не є щепленим», - Григорій Мороз
21 вересня 2021
У Новояворівській районній лікарні ім. Юрія Липи перебуває 80 пацієнтів з діагнозом Covid-19. Усі вони не щеплені. Загалом у лікарні розгорнуто 200 ліжкомісць для госпіталізації хворих на коронавірус. Кожне забезпечене киснем. Про це розповів директор лікарні Григорій Мороз. «Вакциновані теж хворіють на ковід, проте з безсимптомним і легким перебігом, та перебувають на амбулаторному лікуванні. Альтернативи вакцинації нема. Закликаю всіх вакцинуватися аби вберегти себе і своїх близьких», - зазначив Григорій Мороз. Він також додав, що штат Новояворівської районної лікарні налічує 666 працівників, 95 % з них - щеплені.
«Лише трохи більше 10% шкіл Львівщини зможуть працювати офлайн у випадку запровадження жовтої зони епіднебезпеки», - Орест Чемерис
21 вересня 2021
На Львівщині функціонують понад 1000 шкіл, з них лише трохи більше 10 % зможуть продовжувати офлайн-навчання при запровадженні «жовтої» зони епіднебезпеки. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Відповідно до положень постанови Кабміну № 1236, навчальний заклад при «жовтому» рівні епіднебезпеки може працювати у звичному режимі у разі, якщо 80% персоналу (і педагогів, і допоміжного) отримали хоча би одну дозу вакцини від ковіду. На Львівщині є майже 1100 шкіл і з них, на жаль, лише трохи більше 10 % зможуть продовжувати навчання офлайн. У інших ж шкіл будуть вимушені канікули», - зазначив Орест Чемерис. Він також додав, що щодня в області збільшується кількість випадків захворювання на ковід. Динаміка госпіталізацій складає понад 65 %. Вже більше як протягом тижня перевищений показник «зеленої» зони епіднебезпеки по кількості госпіталізацій на тиждень - 75%, а подекуди і 80%, при гранично допустимому показнику «зеленої» зони 50%. «Від сьогодні хворих на ковід прийматимуть Сокальська центральна і Рудківська лікарні, які певний час перебували у запасі. Ще цього тижня до роботи з ковідними пацієнтами залучаємо інші три заклади із переліку ковідних – Пустомитівська, Перемишлянська і Жидачівська лікарні. Наголошую, що від 93 до 98% госпіталізованих з коронавірусом людей не є вакцинованими. Ми повинні бути соціально відповідальними один перед одним. Вакцин на Львівщині є у достатній кількості, робота центрів вакцинації організована так, щоб мешканці могли максимально зручно і комфортно отримати щеплення», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Окрім того, як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА на 80% вакцинований персонал у 165 школах області. Відсоток шкіл, що досягли необхідного для офлайн-навчання рівня вакцинації працівників у розрізі районів виглядає наступним чином: 1. Стрийський район - 22, 3 % 2. Червоноградський район - 21,4% 3. Дрогобицький район - 20 % 4. Яворівський район - 15,3% 5. Золочівський район - 14,4% 6. Самбірський район - 6,2 % 7. Львівський район - 2,6 % Нагадаємо, сьогодні Державна комісія ТЕБ і НС прийняла рішення про запровадження «жовтої» зони епіднебезпеки в Україні.