“Проєкт “Говерла” є точкою дотику і спрямований на розвиток громад", - Максим Козицький

27 вересня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА

Львівщина – одна з пілотних областей, яка стала партнером  Проєкту USAID “Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування” ( ГОВЕРЛА). 10 громад області пройшли перший відбір Проєкту.

Сьогодні у Києві участь у презентації проекту взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

Проєкт планує працювати у 7 областях та підтримувати понад 50 громад, але діяльність не буде обмежена підтримкою лише цих громад-партнерів. «ГОВЕРЛА» працюватиме на національному та місцевому рівнях заради розвитку всіх громад. У співпраці з органами державної влади та асоціаціями органів місцевого самоврядування Проєкт планує розробляти модельні інструменти та механізми, якими зможуть скористатися територіальні громади всієї країни.

“Децентралізація дозволяє сьогодні українцям вирішувати більшість злободенних питань на рівні місцевого самоврядування. Для цього Президент та Уряд послідовно впроваджують політику, яка орієнтована на підтримку громад. Завдяки фінансовій та земельній децентралізації на рівні громад було передано значні ресурси. Крім того Уряд впроваджує низку Програм підтримки громад, таких як “Велике будівництво”, субвенції на розбудову мережі інтернет та ЦНАПів тощо. Це вимагає від управлінців на місцях мудрого використання цих можливостей та ресурсів. Тому голова громади, депутати селищної ради, старости, бізнес та мешканці, які об’єдналися в територіальну громаду мають усвідомлювати як свої можливості, так і свою відповідальність за розвиток громади у майбутньому”, - зазначив очільник області.

Також він акцентував увагу на проєктах для підвищення спроможності громад, які реалізовують в області.

“Ми фокусуємося не лише на управлінцях, а й на інших цільових групах в громадах. Це, зокрема, промисловці, аграрії, представники малого бізнесу, освітяни, медики та активні мешканці. Практично щотижня область живе активними дискусіями і не лише в обласному центрі. Я твердо переконаний, що робота всіх гілок влади сьогодні має сприяти формуванню “активу” системи місцевого самоврядування – критичної маси лідерів органів місцевого самоврядування , які розуміють суть і перспективи реформ, готові запроваджувати реформи/зміни на місцях готові та вміють поширювати набуті знання, мислять стратегічно та ефективно впроваджують місцеві стратегії розвитку на основі співпраці “влада-громада-бізнес””, - додав Максим Козицький.

Голова Львівської ОДА наголосив,  що “Говерла”  є точкою дотику і спрямований на розвиток громад .

“Проекти, які стосуються освіти громадян і представників ОМС на місцях, які стосуються зміни мислення і активного використання всіх сучасних сервісів,  необхідно реалізовувати спільно”, - зазначив Максим Козицький.

Пріоритетні цілі Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:

Сформована ефективна правова основа для здійснення децентралізації, включаючи секторальну та фіскальну.

Територіальні громади, які здатні реалізовувати нові повноваження, включаючи управління персоналом, адміністрування і фінансову прозорість.

Покращена якість послуг.

Побудована система, яка забезпечує належне фінансування регіональних органів влади: області, району та територіальних громад.

Зміцнені інструменти місцевого економічного розвитку.

Побудована більш ефективна співпраця органів влади різних рівнів.

Підвищена обізнаність й участь громадян у бюджетуванні, плануванні та прийнятті рішень щодо надання послуг в громадах.

Проєкт «ГОВЕРЛА» працюватиме у тісній координації з органами влади, передусім із Міністерством розвитку громад та територій України і Верховною Радою України. Крім того, проєкт «ГОВЕРЛА» співпрацюватиме з іншими проєктами, які фінансуються USAID, та іншими донорами задля надання відповідної та своєчасної технічної допомоги.        

Ключові слова:

ГОВЕРЛАгромадипроєкт

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook