Студентів, які врятували чоловіка у трамваї, запросили до участі у наукових проектах

29 вересня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска зустрівся зі студентами медичного університету, які нещодавно врятували від смерті чоловіка із серцевим нападом.

Студент 5 курсу Роман Курнат та шестикурсниці Єлизавета Шепель і Христина Библик повертались у той день із навчання.

«Я їхав укінці трамваю слухав музику, коли побачив, що якийсь хлопчина відкриває вікно, бо комусь із пасажирів стало зле. Я запитав у того чоловіка чи він діабетик або має проблеми із серцем. Однак відповісти мені він уже не міг, в мене на очах він почав задихатись. В один момент я вже не міг промацати його пульс.  Разом із дівчатами почали робити йому непрямий масаж серця. Це тривало вічність, чоловік почав уже синіти, але коли я почув звук сирен, мені стало легше, я зрозумів, що досвідчені лікарі уже близько», - розповів Роман Курнат.

Для студентів подібна ситуація була першою в житті, тож хвилювання було чималим.

«Пам’ятаю, що з нами рятували цього чоловіка ще хлопці, але все відбувалось настільки швидко, що я навіть не дивилась на обличчя. Ніколи би не впізнали Романа на вулиці. Ми разом робили чоловікові непрямий масаж серця, також робили йому штучне дихання. Лікарі екстренки скористались дефібрилятором, тож чоловік вижив. Приємно усвідомлювати, що наші зусилля виявились результативними», - розповіла Єлизавета Шепель.

Очільник департаменту закликав молодих людей подати свої роботи на конкурс на здобуття обласних премій для студентів.

«Дякуємо вам за вашу небайдужість. Вашими руками врятовано життя. Ви вже є цілісними особистостями, які розуміють силу власної дієвості, рішучості та ініціативності. Переконаний такі активні молоді люди мають багато цінних думок та ідей, тож ви можете скористатись нашим конкурсом і подати свої праці. Переконаний, там буде що почитати і над чим поміркувати», - закликав студентів Олег Паска.

В межах зустрічі зі студентами організували екскурсію Tech StartUp School. Керівник Tech StartUp School Назар Подольчак розповів про освітній простір, показав лабораторії та розробки, а також поділився планами та заохотив студентів-медиків приєднатись до проектів школи.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook