Незрячі із Львівщини підкорили Говерлу та встановили новий рекорд України
У суботу, 6 липня, 21 особа з інвалідністю піднялась на Говерлу та підкорила найвищу вершину України. Про це інформують у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА.
Відтак, незрячі встановили рекорд з підняття на гору Говерла найбільшої групи людей з інвалідністю по зору. Піднятись на Говерлу та зійти з неї мандрівникам вдалось за понад 8 годин.
Наприкінці маршруту, Національний Реєстр Рекордів вручив учасникам сертифікат, що підтвердив новий встановлений рекорд.
Ініціатор сходження - Львівська обласна організація УТОС.
Зазначимо, що реалізація цього заходу відбулася в межах проекту «Долаємо вершини разом», який отримав фінансову підтримку передбачену заходами Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018 – 2020 роки. Основна мета проекту - інтеграція осіб з інвалідністю в суспільство, надання можливості до самореалізації.
Новини за темою
Умови транспортування з України людей з інвалідністю та дітей-сиріт:Максим Козицький зустрівся з делегацією Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща
20 квітня 2022
Cьогодні начальник обласної військової адміністрації Максим Козицький провів онлайн розмову із дружиною Президента Республіки Польща Агатою Корнхаузер-Дудою та заступником Міністра сім’ї та соціальної політики Павелом Вдувіком. Також участь у зустрічі з очільником Львівщини взяла делегація Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща (PFRON). Очільник області подякував польській стороні за підтримку українців в тяжкі часи боротьби з російським агресором. “Ви надали справжню можливість для понад 2,5 мільйонів українців знайти безпечний прихисток та почуватися себе, наче вдома. У перші дні війни мало хто вірив, що українці вистоять. Але польський народ прийняв рішення допомагати нам. Завдяки вам ми маємо гуманітарний коридор або, як його ще називають, шлях життя. Ми відчуваємо вашу допомогу щодня. Наприклад, вчора спільно з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким відкрили на Львівщині модульне містечко для переселенців. Це перше таке містечко в Україні. Є у нас також багато інших важливих спільних проєктів. Дякую вам за цю підтримку”. – зазначив Максим Козицький. Дружина Президента Республіки Польща наголосила, що Польща намагається створювати комфортні умови для перебування українців, а також співпрацює з іншими державами щодо прихистку вразливих груп населення. У межах зустрічі сторони порушили питання евакуації на територію Польщі дорослих осіб з інвалідністю та дітей-сиріт, в тому числі з інвалідністю. Зокрема, обговорили координаційні моменти щодо транспортування осіб та можливості їх розміщення. Дружина Президента Республіки Польща наголосила, щодля зручності перевезення людей з інвалідністю важливо створити на території України своєрідний хаб, де люди тимчасово перебуватимуть перед переїздом у Польщу. Польська сторона акцентувала на необхідності напрацювання єдиного переліку документів – усталеної форми для перетину кордону, де б була вказана уся інформація, у тому числі і про діагнози осіб з інвалідністю, перелік ліків, які вони приймають, дозування та періодичність прийому, а також умови транспортування цих осіб. Пані Дуда окремо наголосила, що виникають проблеми при приїзді до Польщі великих груп українських дітей з інтернатних закладів. “Були випадки, коли приїжджали групи з понад 100 дітей і ми були змушені розділяти їх на декілька підгруп. У зв’язку з тим, що у Польщі такі заклади розраховані до 14 осіб, маємо прохання враховувати це під час формування груп. А також, щоб опікуни були розподілені між ними”, - зазначила дружина Президента Республіки Польща. Також сторони узгодили, що обов’язковою є процедура обліку осіб, які виїжджають за кордон на тимчасове проживання. Акцентували на важливості формальної реєстрації дітей, зокрема на консульському рівні у співпраці із урядами країн перебування. Окремо зазначили, що для зручності перевезення людей важливо задіяти всі можливі шляхи сполучення
На час воєнного стану для людей з інвалідністю спростили перетин кордону
15 березня 2022
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Правил перетинання державного кордону людьми з інвалідністю та особами, що їх супроводжують. За цими змінами, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів: довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією; або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»; або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу. Крім того, згідно з Постановою, разом із кожною людиною з інвалідністю І та ІІ групи, котра потребує постійного догляду, дозволено перетинати кордон одному із членів сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку, або іншій особі, яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства. Також потрібен документ, який підтверджує здійснення догляду в цьому випадку може бути посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Варто зазначити, що спрощену процедуру перетину кордону цією категорією осіб ухвалили, щоб не наражати людей на небезпеку та допомогти якнайшвидше перетинати кордон. Просимо громадян детально ознайомитися зі змінами, аби завчасно підготувати всі необхідні документи у разі необхідності перетнути кордон.
Система оповіщення в області: розповідаємо, як діяти людям з інвалідністю у разі небезпеки
21 лютого 2022
У Львівській області триває робота з оновлення системи оповіщення у всіх територіальних громадах. Водночас облдержадміністрація проводить активну кампанію для населення і роз’яснює, як діяти після сигналу оповіщення. Детальніше про те, що робити у разі виникнення надзвичайної ситуації саме людям з інвалідністю розповів в ефірі «Суспільного» начальник відділу зв’язку та оповіщення департаменту з питань цивільного захисту Олег Хомич. Якщо прозвучала сирена, людей із вадами слуху мають повідомити ті, хто є поруч. Детальнішу інформацію про ситуацію та необхідні дії можна дізнатися по телебаченню. «Коли ми вмикаємо сигнал "Увага всім", після цього по телебаченню — на каналах "UA: Львів" та "Перший Західний" транслюється повідомлення цивільного захисту, яке буде пояснювати населенню, що саме відбувається та що треба робити. Воно супроводжується сурдоперекладом», - зазначив Олег Хомич. Читайте також: Як діяти у складних ситуаціях та за сигналами оповіщення: рекомендації для населення. План щодо евакуації незрячих та людей, які пересуваються на візках, має розробити місцева влада. «В кожному районі та кожній територіальній громаді має бути план, як діяти в тій чи іншій ситуації. Місцева влада має знати скільки в них людей з інвалідністю, відповідно до цього планується їхня евакуація, транспортування та інше», - додав начальник відділу. Львівщині нову систему оповіщення обладнали у 46 адміністративних центрах громад. Як розповів голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, до кінця року в області планують встановити нову систему оповіщення у всіх громадах. Цікаво знати: Мурованська громада – одна з перших в області запровадила оновлену систему оповіщення: як вона працює (відео). «В області діє система оповіщення ще старого типу. Зараз у Львівській області вже другий рік облаштовують нову систему оповіщення. Наразі вона охоплює 46 громад, ще 5 громад на етапі встановлення нового обладнання. До кінця року планується впровадити нову систему повністю в 73 громадах. Її особливість в тому, що вона зможе працювати навіть при втраті електроенергії протягом 48 годин», — наголосив Максим Козицький. Нагадаємо, що в області діє Комплексна програма «Безпечна Львівщина». Один з її заходів передбачає допомогу громадам у спорудженні систем оповіщення на умовах співфінансування.
Голову Буської асоціації осіб з інвалідністю нагородили Орденом від Президента України
28 грудня 2021
Голову Буської районної асоціації осіб з інвалідністю Софію Климус нагородили орденом княгині Ольги III ступеня. Таке рішення ухвалив президент України Володимир Зеленський. Урочисте нагородження відбулось сьогодні під час президії Львівської обласної асоціації осіб з інвалідністю. Долучився до заходу заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. «Ця нагорода дійсно заслужена. Вона дає можливість відобразити той великий внесок, який робить громадська організація в галузі соціального захисту та допомоги людям, котрі по-справжньому цього потребують. Важливо, щоб ця функція поширювалась не лише на органи влади, а й на усіх, кому з огляду на виховання та світогляд, не байдужа доля ближнього», - сказав заступник. Орден пані Климус вручили за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю. Принагідно Віталій Загайний вручив грамоту Львівської облдержадміністрації голові громадської організації «Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України»» Ірині Ткачук.
За сприяння служби зайнятості майже тисяча мешканців області з інвалідністю знайшли роботу
1 грудня 2021
За цей рік соціальні послуги служби зайнятості з метою працевлаштування отримали 5,7 тисяч осіб з інвалідністю. З них майже тисячі вдалося знайти місце праці на постійній основі, сотню – забезпечити громадськими та іншими роботами тимчасового характеру, чотирьом – надати одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи. Інформують у Львівському обласному центрі зайнятості. «Щомісяця служба зайнятості оперує інформацією про наявність в області 5-6 тис вільних робочих місць і вакантних посад. Серед цих пропозицій не завжди є прийнятна робота для осіб з інвалідністю. Тому таким клієнтам надаються профорієнтаційні послуги, мета яких – визначити, яка сфера діяльності їм підходить з урахуванням індивідуальних рекомендацій медиків»,- розповів директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк. Якщо для відвідувачів з інвалідністю відсутні варіанти працевлаштування, їм пропонують професійне навчання. Так, у січні-листопаді за скеруванням служби зайнятості навчалися понад 300 безробітних з інвалідністю. Здебільшого вони підвищували кваліфікацію за професією «оператор котельні», «машиніст (кочегар) котельної», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», здобували фах монтажника сантехнічних систем і устаткування, верстатника деревообробних верстатів, майстер манікюру, а також стажувалися на робочих місцях продавця, касира торговельного залу, швачки, вишивальниці, машиніста пакувальної машини та інших. На початку грудня роботу за сприяння служби зайнятості шукали 1,3 тис безробітних з інвалідністю, у тому числі понад 700 жінок, 130 – молодь віком до 35 років, майже 600 – жителі сільської місцевості.
Дві громади області отримають спеціалізований транспорт для перевезення людей з інвалідністю
25 листопада 2021
Для Підберізцівської та Городоцької територіальних громад закуплять 2 транспортні засоби спеціалізованого призначення для перевезення осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Інформують у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА. Відповідне рішення прийняли 11 листопада робоча група Мінсоцполітики щодо забезпечення транспортними засобами спеціалізованого призначення для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, та інших маломобільних груп населення. Відповідно до наказу Мінсоцполітики від 19.11.2021 № 657 транспортні засоби передадуть для служби перевезення «Соціальне таксі» Підберізцівської територіальної громади та структурного підрозділу «Служба перевезення «Соціальне таксі» комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Городоцької міської ради» в подальше користування строком на 2 роки. Нагадаємо, що цьогоріч в межах реалізації бюджетної програми КПКВК 2507030 «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю» за напрямом «Придбання автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату» 20 серпня цього року прийняли рішення щодо виділення транспортного засобу спеціалізованого призначення для Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» (м. Львів). Довідково З 2018 року Уряд запровадив новий напрям щодо стимулювання територіальних громад до створення служб перевезень людей з інвалідністю. Цей напрям є вкрай важливим для усунення бар’єрів у життєдіяльності людей з інвалідністю, особливо людей на візках. Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2019 № 189 «Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, та інших мало мобільних груп населення». Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» Мінсоцполітики на цей рік передбачило видатки у розмірі 30 000 тис грн на закупівлю спеціально обладнаних автомобілів для всієї України.
19-річний жидачівський важкоатлет встановив світовий рекорд
4 жовтня 2021
19-річний український важкоатлет, майстер спорту України міжнародного класу з Жидачева Богдан Гоза виборов золото на чемпіонаті Європи серед юніорів. У сумі двоборства представник Львівщини підняв 400 кг. У ривку Богдан Гоза підняв 190 кг, що стало новим європейським та світовим рекордом серед юніорів. Цікаво, що попередній рекорд також належав Богдану. У поштовху жидачівський важкоатлет підняв 210 кг. Богдан навчається у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського та Львівській школі вищої спортивної майстерності. Його тренують Андрій та Володимир Гентоші. Цьогоріч у травні Богдан став віцечемпіоном світу серед юніорів до 20 років. У 2019 році жидачівський важкоатлет став чемпіоном Європи серед юнаків до 17 років та срібним призером чемпіонату Європи серед юніорів. Нагадаємо, раніше бронзу на змаганнях у поштовху у ваговій категорії до 81 кг виборола львівська важкоатлетка Ельвіра Борозна. У сумі двоборства вона показала результат четвертий результат, піднявши 193 кг.
Мешканців Львівщини запрошують на виставу за участі молоді з інвалідністю
1 жовтня 2021
Центр дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами, що діє при Благодійному фонді «Карітас-Львів УГКЦ» разом з інтеграційним театром тіней «Крила» за підтримки департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОДА розпочав реалізацію Проєкту «Розвиток інформаційного простору та культурно-просвітницької діяльності шляхом соціальної інтеграції молоді з інтелектуальними порушеннями та культурно-мистецького дозвілля». Його метою є розвивати інформаційний простір та культурно-просвітницьку діяльність щодо осіб з інтелектуальними порушеннями, формувати світогляд та таланти, сприяти їх соціальній інтеграції та адаптації шляхом організації театральної вистави та виставки власноруч вироблених виробів та картин. «У нашій соціальній майстерні, яку відвідують особи з інвалідністю відбувається багато активностей, творчих занять та спілкування. Під час яких наша молодь з інтелектуальними порушеннями має можливість поспілкуватися, здобути нові життєво необхідні навички, навчитися виготовляти вироби ручної роботи, розвивати свою творчість, креативність, свої здібності й таланти», - розповіли у БФ «Карітас-Львів УГКЦ». Відтак, у межах проєкту організатори проводять репетиції, заняття з арттерапії та майстер-класи з виготовлення виробів ручної роботи. Все це усі охочі зможуть побачити у неділю, 3 жовтня, у Львівському палаці мистецтв, що на Коперника, на виставі «Синдбад і диво-птах». В межах заходу присутнім проведуть майстер-клас від інтеграційного театру тіней «Крила» та продемонструють виставку робіт та картин, створених молоддю з інтелектуальними порушеннями. Початок о 12:00 год. Довідково Театр «Крила» – інтеграційний театр, в якому беруть участь молоді люди з особливими потребами та їх батьки. Працює в техніці тіньового театру. Репетиції проводяться 1-3 рази на тиждень. Метою репетицій є навчання та вдосконалення акторської майстерності, написання сценарію, створення спектаклю. А також участь у різноманітних фестивалях, конкурсах, та виступах перед різною аудиторією. Метою театру є інтеграція, соціалізація та підвищення самооцінки молоді з інвалідністю. Показати суспільству, що творчість немає меж і кордонів.
Три громадські організації осіб з інвалідністю отримають право на користування пільгами з оподаткування
10 вересня 2021
Напередодні, відбулось засідання комісії з питань надання підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю права на користування пільгами з оподаткування. Засідання провели під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного. «Держава має готовий механізм, завдяки якому стимулює залучення людей з інвалідністю до праці через пільги з оподаткування для господарств, які працевлаштували більше ніж 50% людей з інвалідністю у своїх трудових колективах. Це реальна допомога приватного сектору та людям з інвалідністю», - заступник голови ЛОДА Віталій Загайний. На засіданні члени комісії розглядали питання надання дозволу на права користування пільгами з оподаткування чотирьом підприємствам Львівщини. З-поміж них: Львівське швейне підприємство «Силует» Львівського товариства глухих Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українського товариства глухих»; Колективне підприємство «Палітурник» ГО «Товариства інвалідів праці Львівської області Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»; ПОГ «Виробнича гільдія» ГО «Організація осіб з інвалідністю «Новий шлях Галичини»; ПОГ «Біндер-клас» Львівської обласної громадської організації «Працюючі інваліди Львівщини». У межах дискусії члени комісії ухвалили рішення надати дозвіл на пільгове оподаткування трьом з вищезгаданих організацій. До слова, загальна кількість працевлаштованих осіб з інвалідністю на цих підприємствах складає 65 людей.
За участі молоді з інвалідністю відбудеться вистава та представлять зроблені ними власноруч твори мистецтва
7 вересня 2021
Цими днями на Львівщині розпочався проєкт «Розвиток інформаційного простору та культурно-просвітницької діяльності шляхом соціальної інтеграції молоді з інтелектуальними порушеннями та культурно-мистецького дозвілля», що реалізовується центром дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами та благодійною організацією Благодійний фонд «Карітас-Львів УГКЦ» та інтеграційним театром тіней «Крила». Навчання відбуваються в межах конкурсу з визначення проєктів (заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки у 2021 році. Як зазначають у департаменті комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації, проведення навчання для цих дітей дає змогу розвивати інформаційний простір та культурно-просвітницьку діяльність, формувати світогляд та розвивати таланти осіб з інтелектуальними порушеннями, сприяти їх соціальній інтеграції та адаптації шляхом організації театральної вистави та виставки власноруч вироблених виробів та картин. В ході реалізації проєкту заплановано проведення багатьох активностей, зокрема творчі заняття та різноманітні платформи для спілкування у різних напрямках, під час яких молодь з інтелектуальними порушеннями навчились виготовляти вироби ручної роботи, розвивати свою творчість, креативність, здібності та таланти. Театр «Крила» - це інтеграційний театр, в якому беруть участь молоді люди з особливими потребами та їх батьки. «Ми працюємо в техніці тіньового театру. Репетиції проводяться від 1-3 разів на тиждень. Метою репетицій є навчання та вдосконалення акторської майстерності, написання сценарію, створення спектаклю. А також участь у різноманітних фестивалях, конкурсах, та виступах перед різною аудиторією», - зазначають члени благодійної організації. Метою театру є інтеграція, соціалізація та підвищення самооцінки молоді з інвалідністю. Як інформують у департаменті, підсумком реалізації проєкту стане перегляд вистави та виставка робіт молоді з особливими потребами.
В області провели семінар із туризму для осіб з інвалідністю
13 липня 2021
На прикладі Львівщини навчали представників з Луганської області як започаткувати підприємницьку діяльність у сфері сільського туризму для осіб з інвалідністю. Семінар проходив 7-12 липня у Брюховичах. Упродовж п’яти днів учасники знайомилися з можливостями підприємницької діяльності для осіб з інвалідністю у сфері сільського туризму, побували на екскурсіях у львівському музеї Андрея Шептицького, Свірзькому замку, парку «Казкові поля» у селі Стрілки. Опісля на підставі отриманої інформації підготували презентації із розвитку власного бізнесу у сфері сільського туризму. Приєднався до семінару і заступник начальника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Тарас Лозинський. «Інклюзивний туризм є досить затребуваним на теренах України, - зазначив він. - До прикладу, зараз в нашій області є дві організації, які організовують сходження для осіб з інвалідністю в гори, за допомогою спеціального крісла «джульєтка». На одне з таких крісел ми допомагали збирати кошти. Тобто це один з тих продуктів, які можна повторити і у вас в сільському зеленому туризмі. Не обов’язково робити прогулянки у високі гори, можна здійснювати мандрівки рекреаційними зонами, різними природними осередками». Зазначимо, що організатори заходу є «Товариство «Зелений хрест» зі Львова у партнерстві з «АМІ-СХІД» (Кремінна). Олександр Волошинський, голова «Товариства «Зелений хрест» розповів, що вони отримали грант від ООН на розвиток громадських організацій, які працюють в Луганській і Донецькій областях. «Ми зробили все для того, щоб привезти людей зі Сходу до нас, щоб їм не тільки розповісти теорію, але й показати практичні приклади, де для початку бізнесу у сфері сільського туризму для осіб з інвалідністю не потрібно було чогось надзвичайного. Слід облаштувати простір та навчити персонал. Більшість учасників семінару раніше не виїжджали за межі своєї області і ніхто з них до цього інклюзивним туризмом не займався. Сподіваємось, ситуація зміниться і вони зможуть у своїх агрооселях приймати гостей і заробляти на цьому кошти», - наголосив Олександр Волошинський.
Мінсоцполітики розпочало пілотний проєкт «Працюй вільно» для допомоги у працевлаштуванні людей з інвалідністю
17 Червня 2021
«Повноцінне працевлаштування людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця є одним з головних наших завдань», – заявила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час презентації нового пілотного проєкту «Працюй вільно», покликаного полегшити працевлаштування людям з інвалідністю. За даними Міністерства соціальної політики, сьогодні в Україні працює лише близько 600 тис. людей з інвалідністю працездатного віку. При цьому могли б працювати ще більше ніж 1,5 млн людей з інвалідністю. Тобто, для майже 60% гарантоване право на працю залишається з різних причин не реалізованим. Марина Лазебна вважає, що цю проблему необхідно вирішувати комплексно – на законодавчому рівні, на рівні комунікацій з роботодавцями, на рівні якісної освіти, яка має відповідати потребам ринку праці, та створення доступної інфраструктури. «Ці напрями необхідно відпрацьовувати паралельно, адже нереалізованість хоча б одного з них може звести нанівець досягнення в інших. У центрі нашої уваги буде людина з усіма проблемами, які заважають її повноцінній реалізації», – зазначила Міністр. Проєкт реалізується на базі спеціально створеного національного соціального порталу «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці – проводити співбесіди в режимі онлайн, за потреби – із сурдоперекладом, та знаходити кваліфікованих працівників. Портал має три основних складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна мапа доступності закладів та установ. Також в межах проєкту працюватимуть програми адаптації навичок кандидата до вимог роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці. За словами Марини Лазебної, соціально відповідальний бізнес зацікавлений у працевлаштуванні людей з інвалідністю, але часто не знає, де їх шукати, як адаптувати умови роботи до потреб людей з інвалідністю, як адаптувати їх навички до своїх потреб. «Міністерство соціальної політики почало з себе та запровадило спеціалізовану програму стажування для фахівців з інвалідністю, і перша людина у нас вже проходить стажування в юридичному департаменті. Я запропоную всім міністерствам і державним закладам долучитись до цієї ініціативи», – наголосила Марина Лазебна. Проєкт «Працюй вільно» – спільна ініціатива Міністерства соціальної політики України, громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» за підтримки Ради Європи.