У Львові оголосять переможців першого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика

7 жовтня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Завтра, 8 жовтня, на концерті 27 Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» назвуть імена переможців першого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика.

Головним завданням конкурсу є підтримка і промоція симфонічної творчості нової генерації молодих українських композиторів, збереження та розвиток традицій національної композиторської школи, яскравим представником якої є Мирослав Скорик. 

До розгляду членів журі допустили 36 симфонічних партитур від 32 молодих українських композиторів з таких міст, як Київ, Харків, Старобільськ, Одеса, Умань, Чернівці, Львів та ін. За умовами Конкурсу подано партитури виключно для симфонічного оркестру без участі інструментів соло чи вокалістів, а також без застосування електроніки чи мультимедіа. У Конкурсі взяли участь молоді українські композитори, яким у 2021 році виповнюється не більше 40 років і які є громадянами України.

До складу міжнародного журі увійшли:

  • Євген Станкович (голова журі, композитор, Україна
  • Віктор Камінський (композитор, Україна)
  • Олександр Щетинський (композитор, Україна)
  • Богдан Сегін (композитор, Україна)
  • Ірина Тукова (музикознавиця, Україна
  • Єжи Корновіч (композитор, Польща)
  • Вінсент Козловський (композитор і диригент, Польща)

Твір Переможця (лауреата I премії) Конкурсу буде виконано на Закритті 27 Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» 10 жовтня. Композиції інших двох лауреатів лунатимуть впродовж цього концертного сезону у стінах Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика. 

Генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп коментує: «Загальновідома проблема мистецьких поколінь полягає в тому, що між ними немає належної спадкоємності, професійного розуміння передачі традиції. Завдання Конкурсу це її продовження. Від кінця 1960-х років після смерті Бориса Лятошинського, коли Мирослав Скорик взяв композиторський клас в Київській консерваторії, і до 2020 року, коли він припинив свою професорську діяльність півстолітній відтинок часу, дві композиторські генерації. Вже сьогодні, оцінюючи велич Скорика навіть з переліку його учнів, я більш ніж впевнений, що в близькому майбутньому про його особистість та його школу будуть говорити та досліджувати як окреме явище».

Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика започаткували у Львові у 2021 році та присвятили пам’яті видатного українського композитора Мирослава Скорика.

Конкурс організовує і проводить Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика у співпраці з Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. Партнером Конкурсу є ЛОНСКУ, Львівська організація Національної Спілки композиторів України.

Офіційний сайт Конкурсу: http://skoryk-competition.philharmonia.lviv.ua/ 

Офіційна Facebook-сторінка: https://www.facebook.com/Skoryk.Composers.Competition 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook