"Творчість Станіслава Лема надихає вчених на створення нових корисних винаходів", - Максим Козицький

12 жовтня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Львівщина відзначає 100-річчя з дня народження відомого польського письменника Станіслава Лема. З цієї нагоди відбувається культурно-мистецький вечір, присвячений цій постаті.

Участь у заході взяли голова Львівської ОДА Максим Козицький, Воєвода Підкарпатський Ева Леніарт та представники польської делегації. 

Очільник області  привітав усіх присутніх і підкреслив, що слова «письменник»  замало, щоб описати одного з геніїв світової фантастики, філософа, футуролога, автора реалістичної прози та саркастичних оповідань.

«Саме Станіслав Лем передбачив виникнення  електронних  та аудіокниг, планшету, інтернету, роботів-продавців, 3D принтера, смартфонів і комп’ютерних ігор. Він писав свої шедеври в багатьох столицях Європи, проте завжди наголошував на своїй ідентичності Львів’янина: «Я львів’янин і львів’янином залишуся до смерті. І сьогодні ми мали унікальну нагоду побачити його літературні сюжети у візуальному мистецтві, зокрема у абстрактних експериментальних скульптурних композиціях. Минуло 15 років з того часу, як Станіслава Лема немає в нашому світі. Однак як спадок залишилися його чудові твори, які надихають і будуть надихати вчених на створення нових корисних винаходів, а творчих людей – на створення фільмів та візуальних мистецтв», - підкреслив Максим Козицький.

 Як зазначають організатори, мета заходу сфокусуватися на постаті Станіслава Лема через потрійну лінзу: письменник-футоролог, непересічна особистість прогнозист-пророк.

У межах мистецького вечора виступив  симфонічний оркестр Львівської Національної філармонії ім. Скорика, під батутою головного дирегента, генерального директора Володимира Сивохіла та DJ Тараса Мучичка. 

Присутні ознайомились з ретро машинами та живописом Миколи Шимчука та Мирона Катарана.  

Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч підкреслила, що важливо, аби кожен на своєму місці, творив майбутнє.

«Крім технічних передбачень, Лем також вірив у майбутнє людських взаємин. І я вірю, що ми разом з вами будемо й надалі їх розвивати», - зазначила вона.

Довідково:

Станіслав Лем – письменник-футуролог.  У 1951 році вийшла у світ його книга «Астронавти», успіх додав снаги, він почав писати книги щороку серед яких: «Магелланова хмара», «Едем», «Книга роботів», «Соляріс», «Казки роботів», «Непереможний», «Полювання».  

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook