Із Львівщини стартує благодійний вечір для підтримки експозиції Музею Голодомору у Києві

13 жовтня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА

20 листопада у  Львівській національній опері відбудеться благодійний мистецький вечір. Усі кошти передадуть для підтримки основної експозиції Музею Голодомору, що будується в Києві.

Львівщина стала першою областю, яка підтримала ідею  Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору щодо проведення мистецьких вечорів, які об’єднають благодійників музейного комплексу.

До ініціативної групи з підготовки мистецького вечора у Львові увійшли представники місцевої влади, підприємці Львова та Львівщини, відомі громадські та культурні діячі.  Сьогодні в межах засідання обговорили ключові організаційні моменти.

“Починаючи з травня 2021 року, спільно з представниками львівської бізнес-еліти, митцями та лідерами громадської думки, ми розпочали роботу з підготовки благодійного мистецького вечора «Що загинуло – Воскресне» у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. Ця подія має закласти фундамент постійної фінансової підтримки Музею Голодомору і продовжити традицію меценатства для знакових культурних проєктів України.  Це важливий проект для вшанування мільйонів невинних жертв Голодомору. Будівництво Музею Голодомору визнано одним із пріоритетних проєктів у гуманітарній політиці України. Переконаний, що всі ми докладемо максимум зусиль, аби створення експозиції Музею Голодомору стало насправді нашою спільною відповідальністю», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Як зазначили представники ініціативної групи, з травня 2021 року підприємці Львова та Львівщини вже активно долучилися до фінансування проєкту творення основної експозиції Музею Голодомору. Зокрема, свої перші благодійні внески на загальну суму в 1 млн. 400 тисяч гривень зробили ТЗОВ «Винниківська тютюнова фабрика», ПРАТ «Львівський холодокомбінат» і деякі підприємці. Також у 2020-2021 роках вагомими внесками проєкт підтримали й міжнародні компанії – лідер українського IT-ринку компанія SoftServe та міжнародна поштово-логістична компанія Meest.   

"З 2016 року, коли Україна повернулася до будівництва другої черги меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору – власне Музею Голодомору, цей статусний проєкт втілюється на засадах державно-приватного партнерства. Адже причетність до створення Музею Голодомору мають відчути мільйони українців у всьому світі. Ми можемо сміливо заявити, що державно-приватне партнерство відбулося: з 2017 року держава повністю виконує свої зобов’язання по будівництву приміщення Музею Голодомору. Хочу висловити особливі слова подяки львівській спільноті, яка першою підтримала ідею проведення мистецького вечора для благодійників і тим самим творить унікальний прецедент єдності й партнерства" ,- наголосив голова Наглядової ради Фонду Музею Голодомору Іван Васюник.

Як повідомив генеральний директор-художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету Василь Вовкун, у програмі мистецького вечора лунатиме твір Густава Малера "Воскресіння". 

"У цьому творі візьмуть участь більше 150 музикантів, більше ста хористів, солістами стануть Ольга Кульчинська та Тетяна Вахновська", - наголосив режисер. 

За підсумками роботи ініціативної групи прийняли рішення про підготовку Відкритого звернення до підприємців, представників місцевого самоврядування, діячів культури, закладів освіти і громадськості Львова та Львівщини щодо підтримки проєкту створення основної експозиції Музею Голодомору.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook