«Львівщина показує чудовий приклад розвитку мережі молодіжних центрів», - Марина Попатенко
У Львові стартував Всеукраїнський форум молодіжних центрів, який зібрав з різних регіонів України працівників структурних підрозділів у сфері молодіжної політики державних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та молодіжних центрів. Форум є платформою для обміну досвідом серед учасників.
Співорганізатором Форуму є Міністерство молоді та спорту України, від імені якого учасників привітала заступниця Міністра Марина Попатенко.
«Дуже приємно, що тут зібралися «динозаври» молодіжної роботи, які дуже багато часу системно приділяють роботі в молодіжній сфері, розвитку молодіжних центрів, і які вміють заряджати молодь у своїй громаді. Прийнято закон і багато нормативних документів, які дають платформу, для того, щоб ця система працювала. Ми маємо разом напрацьовувати спільне стратегічне бачення, куди має рухатися молодіжна політика і як мають працювати молодіжні центри.
Наша робота спрямована на те, щоб в кожній області з’явився обласний молодіжний центр. І Львівщина показує чудовий приклад, коли з обласного бюджету, у спільній роботі з обласною радою, виділені ресурси на те, щоб розвивати мережу молодіжних центрів у всій області. Приклад такої співпраці може бути імплементований в нову нормативну базу, яку ми будемо напрацьовувати», - зазначила Марина Попатенко.
Окрім того, за докладання зусиль до творення молодіжної політики у Львівській області, реалізацію молодіжних заходів та проєктів заступниця Міністра відзначила нагородами працівників у сфері культури та молодіжної політики Пустомитівської та Дрогобицької міських рад, Львівського обласного та Стрийського молодіжних центрів.
Учасники форуму попрацюють у групах, візьмуть участь в освітніх сесіях та обговореннях щодо нормативно-правової діяльності молодіжних центрів, менеджменту, тайм-менеджменту, комплексного розв’язання проблемних ситуацій та уміння ухвалювати рішення. Обговорення відбувається за інноваційною інтерактивною методикою CivicLab від проєкту Ради Європи “Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні”. Такі заходи сприятимуть посиленню ефективної діяльності молодіжних центрів, підвищенню рівня знань щодо управління в їх менеджерів та керівників.
«Молодіжному середовищу по всій Україні і, зокрема, на Львівщині, притаманне чудове гасло: «Нічого про молодь без молоді»!, – це і про проведення масових заходів, і про напрацювання нормативно-правових актів.
Нехай ці дні Форуму для кожного з вас стануть відкриттям – в знайомствах, комунікації, і, звісно, в тих напрацюваннях, які ви запропонуєте парламенту на розгляд, для того, щоб вносити зміни, які будуть не заради змін, а заради того, щоб молодь відчувала себе в державі більш впевненіше і більш стабільно», - сказав у своєму вітальному слові начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.
Форум триває три дні – з 28 по 30 жовтня. Вчора учасники форуму знайомилися з роботою молодіжних центрів Львова, а сьогодні і завтра працюватимуть у форматі обговорень. Його організаторами є Міністерство молоді та спорту, управління молоді та спорту ЛОДА, державна установа «Всеукраїнський молодіжний центр», громадська спілка «Асоціація молодіжних центрів України».
Захід проводиться з дотриманням усіх санітарних та протиепідемічних норм.
Новини за темою
Представників громад Львівщини навчають менеджменту молодіжних центрів
9 грудня 2021
8 грудня у Львові стартував тренінг "Ефективний менеджмент молодіжних центрів". Попереду - насичені три дні, впродовж яких молодіжні працівники і громадські активісти Львівської області поглиблять свої знання з організації роботи в молодіжному центрі. Програма наповнена практичними матеріалами та кейсами. З учасниками поділяться своїм унікальним досвідом Христина Мокрій, Богдана Пилипчук та Євген Паламарчук. Також на захід завітав заступник директора Всеукраїнського молодіжного центру Артур Кадельник. Учасниками тренінгу стали молодіжні працівники та громадські активісти з різних районів Львівської області. Метою навчальної програми є посилення спроможності команд молодіжних центрів в Україні, надавши їм знання та навички з основ менеджменту молодіжного центру, а також підтримати команди в розбудові соціальної згуртованості місцевих громад. За час тренінгу учасники матимуть можливість дізнатися про дослідження потреб молоді громади та аналіз ключової проблематики; формування навичок для працівників центрів щодо планування, прогнозування та вимірювання результатів позитивного впливу центру на молодь громади; створення й оптимізація простору молодіжного центру з урахуванням запланованої програмної діяльності; ефективну роботу команди молодіжного центру; зовнішні та внутрішні комунікації в колективі, брендинг та позиціонування центру. "Цей тренінг допомагає зрозуміти, з чого варто починати роботу в молодіжному центрі, щоб досягати певних результатів та ефективно і якісно реалізовувати молодіжну роботу у своїй громаді, - зазначає тренерка програми, менеджерка співпраці та розвитку Львівського обласного молодіжного центру Богдана Пилипчук. Організаторами заходу є управління молоді та спорту Львівської ОДА спільно з Львівським обласним молодіжним центром і Львівською майстернею організації подій за підтримки Всеукраїнського молодіжного центру і програми “Активні громадяни” від Британської ради. “Для мене це середовище різнопланових людей, які мають як напрацювання, так і проблеми. Ми зібралися задля заряду, обміну ідеями та думками і головне - об’єднання. Нас об’єднує сфера молодіжної політики. Я тут задля поглинання нової інформації, виходу зі своїх молодіжних рамок. Послухати сторону влади, сторону молоді для порівняння, аналізу і рішень. Подеколи навіть простягнути руку допомоги задля спільної мети. Навчитися менеджити себе, людей та свої амбіції. Дякую Львівському обласному молодіжному центру за запрошення!”, - зазначає учасниця Олександра Стасюк.
Представників молодіжних центрів та просторів запрошують на навчання
18 листопада 2021
8-10 грудня у Львові відбудеться триденний офлайн-тренінг для працівників та волонтерів молодіжних центрів, просторів, ініціативних груп за навчальною програмою «Ефективний менеджмент молодіжних центрів». Метою навчальної програми є посилити спроможність команд молодіжних центрів в Україні, надавши їм знання та навички з основ менеджменту молодіжного центру, а також підтримати команди в розбудові соціальної згуртованості місцевих громад. «Розвиток мережі молодіжних центрів та просторів – один із важливих пріоритетів обласної програми «Молодь Львівщини». Цьогоріч 10 громад з області проходили навчання спільно з Українською академією лідерства та волонтерським рухом «Будуємо Україну Разом». Тепер спільно ми працюємо над сталим інституційним розвитком команд центрів та ініціативних груп, які запланували створення молодіжних просторів», - зазначила начальниця відділу молодіжної політики ЛОДА Софія Курман. Програма тренінгу включає: - дослідження потреб молоді громади та аналіз ключової проблематики; - формування навичок для працівників центрів щодо планування, прогнозування та вимірювання результатів позитивного впливу центру на молодь громади; - створення й оптимізація простору молодіжного центру з урахуванням запланованої програмної діяльності; - ефективна робота команди молодіжного центру; - зовнішні та внутрішні комунікації в колективі, брендинг та позиціювання центру. «Процес створення молодіжного центру потребує значних зусиль та знань. Найважче налаштувати роботу центру таким чином, щоб він був ефективним і позитивно впливав на молодь у громаді. Наша навчальна програма сприятиме, щоб центри не просто існували, а стали місцем розвитку для молоді», - зазначила менеджерка Львівського обласного молодіжного центру Христина Мокрій. Кількість місць обмежено, перевага надається представникам з Львівщини. Реєстрація за посиланням. Заявки приймаються до 28 листопада 2021 року, а результати відбору учасникам повідомлять 1 грудня 2021 року на електронну пошту, вказану при реєстрації. Контактна особа: Христина Мокрій, тел. 0975550889
«Україна 30. Земля»: третій день Всеукраїнського форуму присвятили інфраструктурі геопросторових даних
26 травня 2021
Сьогодні, 26 травня, представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації взяли участь у роботі третього дня Всеукраїнського Форму «Україна 30. Земля», присвяченого темі: «Національна інфраструктура геопросторових даних». Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. Він зазначив, що проєкт Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) реалізується в межах земельної реформи. Лещенко наголосив, що близько 20 років питання відкритості даних щодо земельних ресурсів не вирішувалося і зрештою Закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» ухвалено у квітні 2020 року. НІГД – це система, яка об’єднує дані різного типу (про землю, воду, ліси, природні ресурси, інфраструктуру, комунікації) на єдиній картографічній основі та забезпечує користувачам можливість простого пошуку та безперешкодного доступу до будь-яких даних на національному, регіональному та місцевому рівнях. Запровадження Національної інфраструктури геопросторових даних у національному масштабі сприятиме поетапній повній цифровізації всіх процесів та даних в Україні, дерегуляції чинних процедур, відкриттю інформації та створенню доданої вартості, залученню більшого обсягу інвестицій, особливо на місцевому рівні, уникненню дублювання фінансових і людських ресурсів на аналогічних роботах, забезпеченню ефективного державного управління та громадського контролю. Як наслідок – повноцінне функціонування НІГД дасть змогу прискорити економічний розвиток країни, а відкритість і доступність інформації збільшить довіру громадян до влади. «Майбутнє земельної реформи неможливе без таких сучасних рішень. Зараз відбуваються величезні історичні процеси», - наголосив Роман Лещенко. Міністр підкреслив, що таким чином, Україна приєдналася до провідних країн Європейського Союзу, які ще створюють та розвивають власні інфраструктури геопросторових даних відповідно до директиви ЄС INSPIRE. Головною унікальністю системи є те, що всі дані, відображені в ній, не зібрані фізично, а інтегровані за допомогою сервісів у режимі онлайн. Наприклад, якщо десь вносяться зміни в містобудівну документацію чи оновлюються місцеві ортофотоплани – це миттєво буде доступним для використання й на національному геопрорталі НІГД. Геопортал активно наповнюють 75 територіальних громад, 10 міст, Харківська та Львівська ОДА, держустанови, громадські організації у сфері НІГД і бізнес. Надалі передбачається участь усіх міст та громад країни. До участі у Форумі також долучились представники органів державної влади, місцевого самоврядування, міжнародних організацій та представництв. Нагадуємо, пряму трансляцію третього дня Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Земля» можна переглянути за посиланнями: https://ukraine30.com/land/ Трансляції в Youtube: Всеукраїнський форум «Україна 30. Земля». День 3 https://www.youtube.com/watch?v=VZbko-MxjMw&list=PLhhqIPdCjhzoFsrbMj1sh2d8_eGXHReiG&index=28 Трансляція англійською за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=SOKS6PS7xeI&list=PLhhqIPdCjhzoFsrbMj1sh2d8_eGXHReiG&index=29 Пресконференція: https://www.youtube.com/watch?v=hulEAnDBXqA&list=PLhhqIPdCjhzoFsrbMj1sh2d8_eGXHReiG&index=30
«Україна. 30. Земля»: учасники Всеукраїнського форуму дискутували про вигоди громад від передачі земель на місця
25 травня 2021
Сьогодні, 25 травня представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, зокрема директор департаменту Тетяна Гетьман та заступник начальника управління-начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок долучились до роботи Другого дня Всеукраїнського Форуму «Україна. 30. Земля». Захід присвячений надважливій темі – «Ринок землі – вигода для громад». У ході Форуму обговорили питання нової системи управління земельними ресурсами безпосередньо громадами, планування та розробки комплексного плану просторового розвитку, а також зосередили увагу на проблемах, викликах та перспективах соціально-економічного розвитку органів місцевого самоврядування в контексті Земельної реформи, зокрема на шляху до обігу земель сільськогосподарського призначення. Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він наголосив, що через відсутність ринку землі довготривалі інвестиції в сільському господарстві складають незначну частку. І навпаки, після запуску ринку землі у сільгоспвиробників з'явиться можливість планувати свою діяльність на десятиліття вперед. За словами Прем’єра, запуск ринку землі буде вигідним для українського бізнесу. «Після запуску обігу земель у виробників з’явиться можливість планувати свою діяльність на роки і десятиліття вперед і не боятись інвестувати. Також, дрібні і середні фермери отримають першочергове право викупу землі у разі, якщо землевласник вирішить продати свій пай. Відкриття ринку землі спричинить зростання ціни на землю щонайменше вдвічі протягом перших 3-5 років. Такі наші оцінки і такі оцінки експертів”, - сказав Денис Шмигаль. Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко наголосив на важливості покладених повноважень на очільників територіальних громад згідно змін до чинного земельного законодавства, як найближчої ланки влади до населення. Після ухвалення законопроєкту №2194, який можна назвати новою українською земельною Конституцією, територіальні громади стануть повноцінними господарями своєї землі. Але мало отримати права та можливості, потрібно розуміти, як ними ефективно скористатися. З передачею сільськогосподарських земель до відання громад розширюються можливості приймати рішення по управлінню землями на всій території юрисдикції. Додатковий земельний ресурс дозволить покращити інфраструктуру, забезпечить надходження до бюджетів на місцях. «Таким чином, голови громад мають зробити насамперед такі кроки: 1.Провести інвентаризацію земель громади. 2. Замовити комплексний план просторового розвитку територій громади. 3. Провести зустрічі з потенційними інвесторами. 4.Регулярно проводити нормативну грошову оцінку земель громади. 5. Опублікувати містобудівну та землевпорядну документацію громади в інтернеті. 6. Виставити вільні землі в оренду на земельному аукціоні, щоб збільшити надходження до місцевого бюджету. 7. Знайти професійних землевпорядників», - зазначив Лещенко. У заході також взяли участь представники Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, іноземні експерти, представники дипломатичних представництв та міжнародних організацій. Трансляція на сайті форуму – https://ukraine30.com/ Facebook – https://www.facebook.com/Forum.Ukraine30/ канал Youtube – bit.ly/3pS9Y7n
«Україна 30. Земля»: представники Львівщини долучились до роботи Всеукраїнського форуму
24 травня 2021
Сьогодні, 24 травня, представники Львівської обласної державної адміністрації, зокрема, заступник голови Віталій Загайний, директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман та заступник начальника управління-начальник відділу Тетяна Борушок взяли участь Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля». Захід триватиме три дні. Із вітальним словом до учасників форуму звернувся Президент України Володимир Зеленський. Під час свого виступу він наголосив на важливості впровадження земельної реформи, що в подальшому лише позитивно відобразиться на економічному та соціальному розвитку як окремих регіонів так і країни в цілому. А також нагадав, що Верховна Рада, нарешті, ухвалила ключові закони, необхідні для повноцінного старту прозорого ринку землі: закон № 2195, який запроваджує електронні аукціони з купівлі-продажу землі та закон № 2194, яким пропонується, передати землі державної власності за межами населених пунктів (окрім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад. Законопроєкт 2194 своїми нормами регламентує дерегуляцію у сфері земельних ресурсів, а також докорінно змінює етапи у сфері землеустрою. Саме його називають «земельною конституцією». За словами Президента, колишні скликання Ради не змогли провести земельну реформу, замість того утворивши всередині країни «офшор площею понад 8 млн га — це сірий, тіньовий ринок, де землю легко купували, дуже легко продавали, збирали врожай і заробляли мільйони без сплати будь-яких податків, офіційного працевлаштування і соціальних гарантій для людей». «За попередніми підрахунками, було незаконно присвоєно близько 5 млн га державних земель України. Поясню масштаб цієї цифри на дуже простому прикладі. У 2014 році Росія анексувала у нашої держави півострів Крим. За роки мораторію деякі політики і бізнесмени вкрали у держави землю, яка дорівнює площею майже двох півостровів Крим. Безумовно, ми зробимо все, щоб повернути і те, і інше», - заявив він. Президент також розповів, що за часи мораторію померло майже 1 млн землевласників, а вартість 1 га с/г землі стала найнижчою у Європі. Родзинкою виступу Президента було саме підписання закону № 2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. «Це закон, який чітко закріплює, що продавати та купувати землю можуть виключно українці, і закон, який я з великою радістю саме тут і саме зараз хочу підписати», - сказав Володимир Зеленський. Учасниками першого дня всеукраїнського форуму також були Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін, посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас, директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банерджі, члени уряду, народні депутати, представники дипломатичних установ, міжнародних організацій та іноземні експерти. Під час форуму обговорили головні пріоритети та переваги від запуску ринку; як ринок сприятиме очікуванням аграріїв у питаннях зрошення земель, агрострахування та кредитування; як запуск ринку землі може бути вигідним людям, які працюють на землі - фермерам. Стежте за трансляцією форуму на YouTube-каналі: youtube.com/channel/UC7ThkuaEYwKIoKWWBKN3Hmw А також на фейсбук-сторінці: facebook.com/Forum.Ukraine30 Довідково про законопроєкт № 2194, яким пропонується: - передати землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад; - встановити на законодавчому рівні чіткий, організаційно простий та незатратний механізм порядку встановлення і фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад, у тому числі об’єднаних; - надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності; - надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо затвердження планів детального планування території за межами населених пунктів; - відмовитися від існування спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, із передбаченням існування натомість центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кадастрової діяльності та геопросторових даних; - надати повноваження із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель: - обласним державним адміністраціям (які в перспективі, після завершення реформи децентралізації, будуть трансформовані у префектури), виконавчим органам сільських, селищних, міських рад; - скасувати інститути державної експертизи землевпорядної документації та агрохімічної паспортизації земель.
Завершився перший етап відбору на конкурс «Розвиток мережі молодіжних центрів»
23 березня 2021
Вчора, 22 березня 2021 року, комісія завершила перший етап відбору учасників проекту «Розвиток мережі молодіжних центрів» на виконання Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки. Окрім цього, в межах проекту буде залучено волонтерську ініціативу «Будуємо Україну Разом» та Українську Академію Лідерства. Нагадаємо, що Програмою передбачено 4 ключові сфери розвитку центрів: кадри та людський потенціал, інфраструктура та ресурсне забезпечення, програмно-змістовне наповнення та інституційна підтримка. В першому етапі, організатори відібрали для подальшої участі такі територіальні громади: - Стрийська; - Пустомитівська; - Сокальська; - Бродівська; - Жовківська; - Старосамбірська; - Добросинсько-Магерівська. «Основним критерієм, на який опиралась комісія при відборі конкурсних заявок, була готовність місцевої влади до створення молодіжних центрів у своїй громаді та наявність проактивної молоді. Це є основні умови, які дозволяють будувати успішну громаду, залучаючи потенціал молоді, – зазначив Іван Сапса, співорганізатор проекту. Звертаємо увагу на те, що учасники програми отримають партнерський статус та підтримку на обласному рівні в частині менторства, розвитку місцевих команд, волонтерської допомоги, стратегування молодіжної роботи та співорганізації заходів. На інших аплікантів конкурсу чекатиме другий етап відбору – безпосередній виїзд в громаду із вивченням молодіжного середовища та перспективою розвитку молодіжного простору. Оголошення другого туру очікуйте вже наступного місяця. Відповіді на організаційні та інші моменти, що стосуються проєкту, можна дізнатись за телефоном 097 75 71 390, – Іван Сапса. Організатори проекту: управління молоді то спорту Львівської облдержадміністрації, Львівський обласний молодіжний центр за сприяння комісії з питань молоді та спорту Львівської обласної ради.
Для громад Львівщини стартувала реєстрація на Програму розвитку мережі молодіжних просторів
1 березня 2021
На виконання Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки, а також відповідно до пріоритетів діяльності КЗ ЛОР «Львівський обласний молодіжний центр», на Львівщині стартував відбір на Програму розвитку мережі молодіжних центрів області як комунальних установ упродовж 2021 року. Учасники програми отримають партнерський статус та підтримку на обласному рівні. «Програма полягає у розвитку молодіжного середовища через один з найдієвіших інструментів, а саме молодіжні центри. Оскільки молоді люди є надзвичайно динамічними щодо пошуку можливостей, кожна громада повинна подбати про те, щоб створити належні умови для самореалізації і використати потенціал молоді на благо своєї громади»,- розповів директор Львівського обласного молодіжного центру Василь Шатрук. Так, учасники Програми матимуть змогу залучити фінансовий та людський ресурс для створення простору як комунального закладу. Важливим також у цій програмі є системний підхід та співпраця всіх сторін, що сприятиме ще кращій залученості молоді до процесу формування та реалізації молодіжної політики на місцях. «Очікуємо, що центри з якими ми впродовж року будемо прямувати в досягненні цілі стануть самодостатніми та вийдуть на рівень сталого розвитку та будуть відігравати головну роль у розвитку молодіжного середовища своєї громади» - додав Василь Шатрук. Програмою передбачено 4 ключові сфери розвитку центрів: - кадри та людський потенціал; - інфраструктура та ресурсне забезпечення; - програмно-змістовне наповнення; - інституційна підтримка. «Участь у програмі відбуватиметься на конкурсній основі. При відборі комісія братиме до уваги зацікавленість місцевих команд, спроможність громади якісно реалізовувати молодіжну політику в громаді, внесення питання молодіжної політики до стратегії розвитку громади та програмних документів буде перевагою» - зазначила керівниця відділу молодіжної політики Львівської ОДА Софія Курман. Окрім цього, до заявки учасники додають згоду керівництва громади у створенні молодіжного центру як комунального закладу, зобов’язання залучення до цих процесів молодих людей, їх формальні та неформальні об’єднання та громадське середовище, яке працює у цій сфері та, не менш важливим, є залучення до Програми молодіжної ради у разі її наявності або можливість її створення у 2021 році. Терміни реалізації програми: - подання заявки на конкурс: до 15.03.2021 (форма за посиланням); - оголошення результатів конкурсу: 22.03.2021; - реалізація програми: квітень-грудень 2021 року. «Молодіжна політика в області є одним з найпріоритетніших напрямків роботи Львівської обласної ради. Я, як голова постійної комісії з питань молоді та спорту, ініціюватиму створення молодіжних центрів як комунальних закладів у громадах і забезпечуватиму всебічну підтримку та діалог між місцевою владою та керівництвом області", - зазначила голова постійної комісії з питань молоді та спорту ЛОР Тетяна Бей. Організатори програми: відділ молодіжної політики Львівської ОДА, КЗ ЛОР «Львівський Обласний Молодіжний Центр» за сприяння комісії з питань молоді та спорту Львівської Обласної Ради. Контатктна особа: Іван Сапса (Львівський обласний молодіжний центр), тел.: (097) 757 13 90. Детальніше про Програму за посиланням.
Молодіжних працівників запрошують до участі у Всеукраїнському онлайн форумі
18 листопада 2020
1-2 грудня проведуть Всеукраїнський форум молодіжних працівників. Захід відбувається уже вчетверте та об’єднає молодь з різних куточків країни. Враховуючи карантинні обмеження, цьогоріч форум проведуть в онлайн-форматі в ефірі Першого Молодіжного Телеканалу. «Це гарна нагода, щоб обмінятись досвідом та почути про кращі міжнародні й національні практики в молодіжній роботі. Окрім цього, заплановано обговорення з експертами компетенцій молодіжного працівника майбутнього. Також молодь матиме змогу взяти участь у командній інтелектуальній грі. Тому закликаємо молодь нашої області не нехтувати такою можливістю і обов’язково взяти участь у форумі», - зазначила начальник відділу молоді молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Софія Курман. Окрім обміну досвідом, експертного обговорення, під час Форуму відбудеться міжнародний телеміст між молодіжними працівниками та нагородження «Кращих практик молодіжної роботи в Україні – 2020», яке транслюватимуть онлайн. Відтак, взяти участь у форумі зможуть учасники з різних областей України, іноземні партнери та представники міжнародних інституцій, центральних органів виконавчої влади, профільних структурних підрозділів обласних адміністрацій, органів місцевого самоврядування. Для того, щоб стати учасником Форуму, необхідно до 12:00 години 29 листопада зареєструватись за посиланням. 30 листопада організатори надішлють телеглядачам посилання для доступу до заходу. Для додаткових запитань можна звертатись на електронну пошту в редакцію Першого Молодіжного Телеканалу: youthworker.ua@gmail.com Детальніше про Форум можна дізнатися на сторінці у Facebook за посиланням. Організатори Форуму - Міністерство молоді та спорту України у партнерстві з Програмою розвитку ООН в Україні UNDP Ukraine/ПРООН в Україні, Асоціація Молодіжних працівників України – АМПУ та Всеукраїнський молодіжний центр.
Всеукраїнський форум «Розвиток регіональних мереж молодіжних центрів» об’єднав молодь з різних куточків України
2 жовтня 2020
Сьогодні, 2 жовтня, на Львівщині стартував Всеукраїнський форум «Розвиток регіональних мереж молодіжних центрів». Захід об’єднав молодь з різних куточків України. Привітав учасників перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Молодь завжди виступала рушійною силою якісних змін у суспільстві та державі. Тому наше спільне завдання, як держави, інститутів громадянського суспільства, організацій і установ, які працюють з молоддю, створити такі умови, щоб молодь могла реалізувати свої ініціативи і бути корисною. Сьогодні на Львівщині вже функціонує понад два десятки молодіжних центрів і це лише початок. Враховуючи зміни до адміністративно-територіального устрою, сьогодні також важливо, щоб у кожній громаді працював такий центр, де молоді люди можуть отримати фахову допомогу та підтримку в реалізації своїх ініціатив»,- зазначив він. Понад чотири десятки молодих людей, представники громадських об'єднань, молодіжних консультативно-дорадчих органів, органів учнівського та студентського самоврядування, молодіжних центрів упродовж двох днів опрацьовуватимуть актуальні питання: як визначати та стратегувати ролі і цілі молодіжних центрів, навіщо потрібне мережування молодіжних центрів і що для цього необхідно, як будувати комунікації зі стейкхолдерами і партнерами, як залучити органи влади до розбудови молодіжної інфраструктури. Працюватимуть учасники у форматі панельних дискусій, обговорень та роботи в групах. У перший день форуму молоді лідери відвідають Львівський обласний та міський молодіжні центри, а також інноваційний громадський простір - Lviv Open Lab. Після завершення події учасники повернуться у свої громади та будуть втілювати власні ініціативи у сфері молодіжної політики, заходи для творчого та духовного розвитку молоді, передаватимуть отриманий досвід своїм колегам та одноліткам, розвиватимуть молодіжну інфраструктуру, механізми співпраці інститутів громадянського суспільства з органами влади, долучатимуться до створення нових молодіжних центрів як майданчиків взаємодії. Організатори заходу - Міністерство молоді та спорту України спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації. Зазначимо, що питання створення та розвитку мережі молодіжних центрів, особливо в громадах, відображені в проєктах стратегії та концепції розвитку державної молодіжної політики до 2030 року, а також в Державній стратегії регіонального розвитку на 2021—2027 роки, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 №695. Юлія Савостейко
Львівщина долучилась до роботи Всеукраїнського форуму «Співпраця ветеранської спільноти та органів влади: міф чи реальність»
7 вересня 2020
Цими вихідними в місті Очаків на Миколаївщині відбувся Всеукраїнський форум громадських об'єднань учасників війни на тему «Співпраця ветеранської спільноти та органів влади: міф чи реальність». Це вже вдруге ветерани зі всієї України з'їжджаються обговорити проблемні питання та поділитися досвідом співпраці ветеранів з владою. Делегацію Львівщини представляли начальник управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Тетяна Медвідь, директор КЗ ЛОР "Будинок воїна" Олег Височанський та представник Міністерства з питань ветеранів України Володимир Шамрай. «Львівщина має чим ділитись і ми радо скористалась можливістю розказати свої успіхи іншим», - наголосила Тетяна Медвідь. Зокрема, відповідно до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018 – 2020 роки особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС та постраждалих учасників Революції Гідності щороку можуть отримати матеріальну допомогу на реабілітації або санаторно-курортне лікування. Крім цього, департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації закуплено соціальну послугу психологічної реабілітації та духовного відновлення від наслідків травмуючих подій, які призвели до алкогольної чи наркотичної залежності учасників АТО (ООС). У 2020 році за результатами відкритих торгів переможцем визначено Благодійний Фонд «Назарет» та 27.08.2020 укладено відповідний договір на суму 550 тис. грн. У межах договору планується, що реабілітацію пройдуть 25 учасників АТО (ООС). Відмітимо, що на Львівщині протягом останніх трьох років успішно реалізується програма закупівлі житла на умовах співфінансування. Відтак, завдяки цій програмі 56 сімей учасників АТО (ООС) та одна сім’я Героя Небесної Сотні придбали житло. До кінця 2020 року заплановано закупівля житла на умовах співфінансування ще для 16 учасників АТО/ООС. Також, учасники АТО/ООС (у тому числі поранених бійців-добровольці АТО) та членів їх сімей, батьки, дружини і діти загиблих та померлих учасників АТО/ООС, Героїв Небесної Сотні можуть скористатися послугами з організації сімейного відпочинку. У 2020 році такою послугою скористалися вже 425 осіб. Усі вищезазначені заходи, а також багато інших, що забезпечують підтримку учасників АТО/ООС та їх сімей, продовжуватимуться реалізовуватись до кінця 2020-го та у наступних роках. Марта Кудляк
Учасників Всеукраїнського форуму Громадських рад привітали американські колеги
5 жовтня 2018
Сьогодні, 5 жовтня, в межах Всеукраїнського форуму Громадських рад усі присутні мали змогу переглянути відеозвернення від громадської організації "Оборони чотирьох свобод України" із Нью-Йорку. "Громадські ради в Україні – це один з основних інструментів для розбудови держави. Між громадою і владою мають бути взаєморозуміння та спільна позиція, тоді можна збудувати сильне громадянське суспільство", - звернувся до українських колег член організації Андрій Щегельський. Зазначимо, під час Форуму, участь в якому беруть представники із 13 областей, презентували виконання роботи Громадської ради при Львівській ОДА, а також презентують діяльність Хмельницької та Черкаської громадських рад.
На Львівщині стартував Всеукраїнський форум Громадських рад
5 жовтня 2018
Сьогодні, 5 жовтня, у Львівському у Будинку вчених стартував Всеукраїнський форум Громадських рад. Учасників та організаторів Форуму привітав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. «Сьогодні відбувається насправді непересічна подія. Тут зібрались люди, які хочуть змінювати нашу країну , люди зі своїми думками та ідеями, люди, які мають власну позицію. Наше суспільство дуже різне і переживає сьогодні складні внутрішні процеси. Громадська рада при Львівській ОДА відображає суспільство таким, яким воно є, і вона є партнером, який, за допомогою непростих рішень допомагає нам змінювати нашу країну на краще. Дуже хочу, щоб наш досвід сьогодні представили на всю Україну, - наголосив Олег Синютка. - Це дуже важливо – щоб громадськість усієї країни мала можливість спілкуватись між собою – Луганщина, яка щодня відчуває розриви ворожих снарядів, і Львівщина, яка за тисячу кілометрів від проведення бойових дій претендує на те, щоб бути пілотною областю і стоїть на порозі Європи. Хочу, щоб ви сьогодні усвідомлювали відповідальність за всю країну, за те, що буде з нами завтра». Під час форуму представники Громадських рад із різних областей України обміняються досвідом, успішні напрацювання та проекти презентують для усіх учасників Форуму Громадські ради із Львівської, Хмельницької та Черкаської областей. У межах заходу також відбулось підписання Меморандуму про співробітництво та партнерство між Громадськими радами при облдержадміністраціях. За словами організаторів, це дасть поштовх наступним каденціям Громадських рад не зупинятись на досягнутому, а продовжувати співпрацю, напрацьовувати нові цікаві проекти та формувати громадянське суспільство. «Громадські ради є тим ефективним механізмом налагодження співпраці між владою і суспільством. Ми можемо ефективно розвивати нашу країну тільки тоді, коли об’єднаємо наші зусилля, координуватимемо наші дії, забезпечимо підтримку громадських рад на всеукраїнському рівні», - наголосив голова Громадської ради при Львівській облдержадміністрації Андрій Болюбаш. Один із вагомих заходів Форуму стане відкрите звернення Всеукраїнського форуму Громадських рад України до міжнародних організацій, Міністерства закордонних справ України та Республіки Польща щодо підвищення політичної свідомості громадян України, припинення кримінального переслідування українського історика Григорія Купріяновича на території Республіки Польща та звільнення всіх заручників, захоплення яких спричинене збройною агресією Російської Федерації проти України. Зазначимо, Форум відбувається за ініціативи Львівської обласної державної адміністрації та Громадської ради при Львівській облдержадміністрації.