Львівщина долучилась до роботи Всеукраїнського форуму «Співпраця ветеранської спільноти та органів влади: міф чи реальність»
Цими вихідними в місті Очаків на Миколаївщині відбувся Всеукраїнський форум громадських об'єднань учасників війни на тему «Співпраця ветеранської спільноти та органів влади: міф чи реальність».
Це вже вдруге ветерани зі всієї України з'їжджаються обговорити проблемні питання та поділитися досвідом співпраці ветеранів з владою.
Делегацію Львівщини представляли начальник управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Тетяна Медвідь, директор КЗ ЛОР "Будинок воїна" Олег Височанський та представник Міністерства з питань ветеранів України Володимир Шамрай.
«Львівщина має чим ділитись і ми радо скористалась можливістю розказати свої успіхи іншим», - наголосила Тетяна Медвідь.
Зокрема, відповідно до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018 – 2020 роки особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС та постраждалих учасників Революції Гідності щороку можуть отримати матеріальну допомогу на реабілітації або санаторно-курортне лікування.
Крім цього, департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації закуплено соціальну послугу психологічної реабілітації та духовного відновлення від наслідків травмуючих подій, які призвели до алкогольної чи наркотичної залежності учасників АТО (ООС). У 2020 році за результатами відкритих торгів переможцем визначено Благодійний Фонд «Назарет» та 27.08.2020 укладено відповідний договір на суму 550 тис. грн. У межах договору планується, що реабілітацію пройдуть 25 учасників АТО (ООС).
Відмітимо, що на Львівщині протягом останніх трьох років успішно реалізується програма закупівлі житла на умовах співфінансування. Відтак, завдяки цій програмі 56 сімей учасників АТО (ООС) та одна сім’я Героя Небесної Сотні придбали житло. До кінця 2020 року заплановано закупівля житла на умовах співфінансування ще для 16 учасників АТО/ООС.
Також, учасники АТО/ООС (у тому числі поранених бійців-добровольці АТО) та членів їх сімей, батьки, дружини і діти загиблих та померлих учасників АТО/ООС, Героїв Небесної Сотні можуть скористатися послугами з організації сімейного відпочинку. У 2020 році такою послугою скористалися вже 425 осіб.
Усі вищезазначені заходи, а також багато інших, що забезпечують підтримку учасників АТО/ООС та їх сімей, продовжуватимуться реалізовуватись до кінця 2020-го та у наступних роках.
Марта Кудляк
Новини за темою
Ветерани Нацгвардії та Збройних Сил: міжнародні спортивні змагання Ігри Нескорених представлятимуть учасники з Львівщини
16 квітня 2022
Від сьогодні стартували міжнародні спортивні змагання Invictus Games або ж Ігри Нескорених. Цьогоріч учасниками стануть військовослужбовці, які отримали поранення в зоні АТО/ООС. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Змагання триватимуть до 22 квітня. Українську команду представлять також учасники з Львівщини. «Весь світ вкотре побачить силу й міць наших воїнів! Ми боремось на усіх фронтах. Від сьогодні і до 22 квітня наші військовослужбовці та ветерани з різних країн, які отримали поранення чи травми під час виконання службових обов'язків братимуть участь у міжнародних спортивних змаганнях. Силу й міць українського народу цього разу покажуть і четверо представників Львівщини», - зазначив Максим Козицький. Отож, учасниками змагань стануть ветерани Національної Гвардії України Дмитро Афанасьєв та Ігор Галушка, ветерани Збройних сил України Сергій Калитюк та Віктор Легкодух. До слова, Ігри Нескорених не проводили уже два роки через пандемію. А делегація була сформована ще до поширення COVID-19. Львівщину мав представляти ще один учасник – Дмитро Сидорук, срібний призер Ігор Нескорених 2017 року, які відбувалися у Торонто. У 2014 році він одним із перших пішов захищати Україну. Після важкого поранення під луганським аеропортом провів 10 діб у реанімації. Пережив 12 складних операцій. «Дмитро загинув у повномасштабній війні рф проти України 10 днів тому. Вічна пам'ять! Бажаю хлопцям та дівчатам з України перемог, якими б Дмитро та інші наші Герої пишалися! Вболіваємо!», - додав очільник ОВА.
У січні-листопаді роботою забезпечено понад 300 ветеранів АТО/ООС - Львівський центр зайнятості
14 грудня 2021
За даними Львівського обласного центру зайнятості станом на 1 грудня цього року за посередництва служби зайнятості роботу шукав 391 військовослужбовець, котрий брав участь в АТО/ООС. Незважаючи на карантин, у січні-листопаді поточного року місцем праці забезпечили 306 ветеранів, у тому числі 14 осіб з інвалідністю. Ще 35 колишніх армійців за скеруванням служби зайнятості підвищили кваліфікацію або здобули нову професію, а 208 ветеранів взяли участь у 65 тематичних семінарах або вебінарах, що були організовані службою зайнятості разом з соціальними партнерами задля вирішення найбільш проблемних питань їхньої життєдіяльності, зокрема, щодо санаторно-курортного лікування, виділення земельних ділянок, аспектів призначення пенсійного забезпечення, надання юридичної підтримки та ін. Як свідчить практика, багатьом учасникам російсько-української війни потрібний певний час для інтеграції у мирне життя. Але є й такі, що відразу активно шукають роботу й занурюються в неї з головою. А дехто, повернувшись з поля бою, вирішує відкрити власний бізнес. Загалом із 2015 року посадовці служби зайнятості допомогли повернутися до трудової діяльності 3230 учасникам АТО/ООС. Із них 241 особа, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття, започаткувала власну справу й тепер надає послуги в сфері громадського харчування, автотранспортних перевезень, займається ковальством, вирощуванням ягід, виготовленням дитячих іграшок, виробів з каменю та ін.
Уряд схвалив законопроєкт щодо посилення соціальної захищеності українських ветеранів та їхніх сімей
25 листопада 2021
На черговому засіданні, яке відбулось напередодні, Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Міністерством у справах ветеранів України проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України, спрямованих на забезпечення додаткових гарантій соціального захисту ветеранів війни». Документ, який є складовою Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, вносить зміни до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про зайнятість населення», «Про соціальні послуги» в частині посилення соціальної захищеності українських ветеранів та членів їхніх сімей на державному і місцевому рівнях. Йдеться, зокрема, про встановлення додаткових гарантій соціального захисту захисників та захисниць, постраждалих учасників Революції Гідності, а саме: на безоплатне отримання психологічних, соціальних та освітніх послуг, а також посилення їхньої соціальної захищеності на випадок безробіття. Проєкт закону посилює роль центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підтримки підприємницьких ініціатив серед ветеранів та постраждалих учасників Революції Гідності. Зокрема, у статті 20 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пропонується закріпити положення такого змісту: «Держава гарантує підтримку і сприяє розвитку підприємницьких ініціатив та господарської діяльності ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється чинність цього Закону». Крім того, впроваджується розробка державних, регіональних та місцевих програм соціального захисту захисників і захисниць та членів їхніх сімей. «Цей законодавчий акт консолідує зусилля держави щодо створення належних умов для комплексної підтримки українських ветеранів та їхніх сімей. Він також змінить підходи до вирішення проблемних питань психологічної реабілітації, рівня освіти, зайнятості, реалізації ветеранських підприємницьких ініціатив, активної участі наших захисників у житті своїх територіальних громад. Дякую Прем’єр-міністру України та всім членам Уряду за підтримку даного законопроєкту. Сподіваюся на швидкий розгляд та ухвалення його Верховною Радою», – зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
«Львівщина показує чудовий приклад розвитку мережі молодіжних центрів», - Марина Попатенко
29 жовтня 2021
У Львові стартував Всеукраїнський форум молодіжних центрів, який зібрав з різних регіонів України працівників структурних підрозділів у сфері молодіжної політики державних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та молодіжних центрів. Форум є платформою для обміну досвідом серед учасників. Співорганізатором Форуму є Міністерство молоді та спорту України, від імені якого учасників привітала заступниця Міністра Марина Попатенко. «Дуже приємно, що тут зібралися «динозаври» молодіжної роботи, які дуже багато часу системно приділяють роботі в молодіжній сфері, розвитку молодіжних центрів, і які вміють заряджати молодь у своїй громаді. Прийнято закон і багато нормативних документів, які дають платформу, для того, щоб ця система працювала. Ми маємо разом напрацьовувати спільне стратегічне бачення, куди має рухатися молодіжна політика і як мають працювати молодіжні центри. Наша робота спрямована на те, щоб в кожній області з’явився обласний молодіжний центр. І Львівщина показує чудовий приклад, коли з обласного бюджету, у спільній роботі з обласною радою, виділені ресурси на те, щоб розвивати мережу молодіжних центрів у всій області. Приклад такої співпраці може бути імплементований в нову нормативну базу, яку ми будемо напрацьовувати», - зазначила Марина Попатенко. Окрім того, за докладання зусиль до творення молодіжної політики у Львівській області, реалізацію молодіжних заходів та проєктів заступниця Міністра відзначила нагородами працівників у сфері культури та молодіжної політики Пустомитівської та Дрогобицької міських рад, Львівського обласного та Стрийського молодіжних центрів. Учасники форуму попрацюють у групах, візьмуть участь в освітніх сесіях та обговореннях щодо нормативно-правової діяльності молодіжних центрів, менеджменту, тайм-менеджменту, комплексного розв’язання проблемних ситуацій та уміння ухвалювати рішення. Обговорення відбувається за інноваційною інтерактивною методикою CivicLab від проєкту Ради Європи “Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні”. Такі заходи сприятимуть посиленню ефективної діяльності молодіжних центрів, підвищенню рівня знань щодо управління в їх менеджерів та керівників. «Молодіжному середовищу по всій Україні і, зокрема, на Львівщині, притаманне чудове гасло: «Нічого про молодь без молоді»!, – це і про проведення масових заходів, і про напрацювання нормативно-правових актів. Нехай ці дні Форуму для кожного з вас стануть відкриттям – в знайомствах, комунікації, і, звісно, в тих напрацюваннях, які ви запропонуєте парламенту на розгляд, для того, щоб вносити зміни, які будуть не заради змін, а заради того, щоб молодь відчувала себе в державі більш впевненіше і більш стабільно», - сказав у своєму вітальному слові начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Форум триває три дні – з 28 по 30 жовтня. Вчора учасники форуму знайомилися з роботою молодіжних центрів Львова, а сьогодні і завтра працюватимуть у форматі обговорень. Його організаторами є Міністерство молоді та спорту, управління молоді та спорту ЛОДА, державна установа «Всеукраїнський молодіжний центр», громадська спілка «Асоціація молодіжних центрів України». Захід проводиться з дотриманням усіх санітарних та протиепідемічних норм.
Ветеранів конфлікту на сході України запрошують взяти участь в проєкті ЄС та розпочати власний бізнес
25 Червня 2021
Щоб підтримати реінтеграцію ветеранів конфлікту на сході України та зміцнити громади в Україні, Європейський Союз підготував нову ініціативу. Вона допоможе ветеранам знайти роботу чи розпочати бізнес, реалізувати свій потенціал та бути корисними для своїх громад. Набір на участь оголошує Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу в межах проєкту «Соціально-економічна підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та членів їхніх сімей». Отож, ветерани конфлікту на сході України зможуть взяти участь в проєкті, тим самим започаткувати та розвивати свій бізнес з можливістю отримати грантову допомогу у вигляді обладнання для справи. Якщо Ви маєте посвідчення учасника бойових дій, а головне — хочете започаткувати або вже розвиваєте власний бізнес, то у Вас є можливість отримати грант у вигляді закупівлі обладнання (до 1 000 євро) для Вашої справи для системного запуску бізнесу. Або можливість отримати грант у формі закупівлі обладнання (до 2500 євро) для розвитку вже існуючого бізнесу, якщо Ви відповідаєте критеріям участі. Прийом заявок триватиме до завершення формування тренінгових груп. Пріоритет матимуть заявники, які наразі не мають постійного місця роботи; мають низьку зарплату або часткову зайнятість; самі виховують дітей; утримують багатодітні родини або мають інвалідність; не отримували грант в попередньому проєкті; жінкам-ветеранкам. Грант надається винятково у формі оплати узгодженого обладнання та не передбачає грошових виплат учасникам. Заповнити анкету можна за посиланням: започаткування власного бізнесу — http://bit.ly/СтартБізнесу розширення бізнесу — http://bit.ly/РозвитокБізнесу Детальна інформація про гранти та вимоги доступна також з анкет за посиланнями вище. Участь у проєкті безплатна. Місце проведення проєкту - уся територія України. Бізнес-навчання відбуватиметься у червні 2021 - січні 2022 року (дати проведення узгоджують). Контактна особа для подачі заявок на детальнішої інформації – Михайло Чорний – 0962431089 та Олег Стень – 0987469497. Проєкт впроваджується громадською організацією «Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL» за сприяння Міжнародної організації з міграції (МОМ) та фінансової підтримки Європейського Союзу. Відібраним учасникам тренінгу зателефонують представники Всеукраїнської Асоціації Керівників Бізнесу та повідомлять спосіб, місце та точну дату проведення тренінгу. Якщо у Вас виникли питання, можете звернутись на гарячу лінію МОМ за телефоном: 0-800-215-025 (пн-пт з 10:00 до 17:00) або на електронну пошту IOMVeteranProject@iom.int
«Україна 30. Земля»: третій день Всеукраїнського форуму присвятили інфраструктурі геопросторових даних
26 травня 2021
Сьогодні, 26 травня, представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації взяли участь у роботі третього дня Всеукраїнського Форму «Україна 30. Земля», присвяченого темі: «Національна інфраструктура геопросторових даних». Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. Він зазначив, що проєкт Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) реалізується в межах земельної реформи. Лещенко наголосив, що близько 20 років питання відкритості даних щодо земельних ресурсів не вирішувалося і зрештою Закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» ухвалено у квітні 2020 року. НІГД – це система, яка об’єднує дані різного типу (про землю, воду, ліси, природні ресурси, інфраструктуру, комунікації) на єдиній картографічній основі та забезпечує користувачам можливість простого пошуку та безперешкодного доступу до будь-яких даних на національному, регіональному та місцевому рівнях. Запровадження Національної інфраструктури геопросторових даних у національному масштабі сприятиме поетапній повній цифровізації всіх процесів та даних в Україні, дерегуляції чинних процедур, відкриттю інформації та створенню доданої вартості, залученню більшого обсягу інвестицій, особливо на місцевому рівні, уникненню дублювання фінансових і людських ресурсів на аналогічних роботах, забезпеченню ефективного державного управління та громадського контролю. Як наслідок – повноцінне функціонування НІГД дасть змогу прискорити економічний розвиток країни, а відкритість і доступність інформації збільшить довіру громадян до влади. «Майбутнє земельної реформи неможливе без таких сучасних рішень. Зараз відбуваються величезні історичні процеси», - наголосив Роман Лещенко. Міністр підкреслив, що таким чином, Україна приєдналася до провідних країн Європейського Союзу, які ще створюють та розвивають власні інфраструктури геопросторових даних відповідно до директиви ЄС INSPIRE. Головною унікальністю системи є те, що всі дані, відображені в ній, не зібрані фізично, а інтегровані за допомогою сервісів у режимі онлайн. Наприклад, якщо десь вносяться зміни в містобудівну документацію чи оновлюються місцеві ортофотоплани – це миттєво буде доступним для використання й на національному геопрорталі НІГД. Геопортал активно наповнюють 75 територіальних громад, 10 міст, Харківська та Львівська ОДА, держустанови, громадські організації у сфері НІГД і бізнес. Надалі передбачається участь усіх міст та громад країни. До участі у Форумі також долучились представники органів державної влади, місцевого самоврядування, міжнародних організацій та представництв. Нагадуємо, пряму трансляцію третього дня Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Земля» можна переглянути за посиланнями: https://ukraine30.com/land/ Трансляції в Youtube: Всеукраїнський форум «Україна 30. Земля». День 3 https://www.youtube.com/watch?v=VZbko-MxjMw&list=PLhhqIPdCjhzoFsrbMj1sh2d8_eGXHReiG&index=28 Трансляція англійською за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=SOKS6PS7xeI&list=PLhhqIPdCjhzoFsrbMj1sh2d8_eGXHReiG&index=29 Пресконференція: https://www.youtube.com/watch?v=hulEAnDBXqA&list=PLhhqIPdCjhzoFsrbMj1sh2d8_eGXHReiG&index=30
«Україна. 30. Земля»: учасники Всеукраїнського форуму дискутували про вигоди громад від передачі земель на місця
25 травня 2021
Сьогодні, 25 травня представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, зокрема директор департаменту Тетяна Гетьман та заступник начальника управління-начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок долучились до роботи Другого дня Всеукраїнського Форуму «Україна. 30. Земля». Захід присвячений надважливій темі – «Ринок землі – вигода для громад». У ході Форуму обговорили питання нової системи управління земельними ресурсами безпосередньо громадами, планування та розробки комплексного плану просторового розвитку, а також зосередили увагу на проблемах, викликах та перспективах соціально-економічного розвитку органів місцевого самоврядування в контексті Земельної реформи, зокрема на шляху до обігу земель сільськогосподарського призначення. Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він наголосив, що через відсутність ринку землі довготривалі інвестиції в сільському господарстві складають незначну частку. І навпаки, після запуску ринку землі у сільгоспвиробників з'явиться можливість планувати свою діяльність на десятиліття вперед. За словами Прем’єра, запуск ринку землі буде вигідним для українського бізнесу. «Після запуску обігу земель у виробників з’явиться можливість планувати свою діяльність на роки і десятиліття вперед і не боятись інвестувати. Також, дрібні і середні фермери отримають першочергове право викупу землі у разі, якщо землевласник вирішить продати свій пай. Відкриття ринку землі спричинить зростання ціни на землю щонайменше вдвічі протягом перших 3-5 років. Такі наші оцінки і такі оцінки експертів”, - сказав Денис Шмигаль. Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко наголосив на важливості покладених повноважень на очільників територіальних громад згідно змін до чинного земельного законодавства, як найближчої ланки влади до населення. Після ухвалення законопроєкту №2194, який можна назвати новою українською земельною Конституцією, територіальні громади стануть повноцінними господарями своєї землі. Але мало отримати права та можливості, потрібно розуміти, як ними ефективно скористатися. З передачею сільськогосподарських земель до відання громад розширюються можливості приймати рішення по управлінню землями на всій території юрисдикції. Додатковий земельний ресурс дозволить покращити інфраструктуру, забезпечить надходження до бюджетів на місцях. «Таким чином, голови громад мають зробити насамперед такі кроки: 1.Провести інвентаризацію земель громади. 2. Замовити комплексний план просторового розвитку територій громади. 3. Провести зустрічі з потенційними інвесторами. 4.Регулярно проводити нормативну грошову оцінку земель громади. 5. Опублікувати містобудівну та землевпорядну документацію громади в інтернеті. 6. Виставити вільні землі в оренду на земельному аукціоні, щоб збільшити надходження до місцевого бюджету. 7. Знайти професійних землевпорядників», - зазначив Лещенко. У заході також взяли участь представники Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, іноземні експерти, представники дипломатичних представництв та міжнародних організацій. Трансляція на сайті форуму – https://ukraine30.com/ Facebook – https://www.facebook.com/Forum.Ukraine30/ канал Youtube – bit.ly/3pS9Y7n
«Україна 30. Земля»: представники Львівщини долучились до роботи Всеукраїнського форуму
24 травня 2021
Сьогодні, 24 травня, представники Львівської обласної державної адміністрації, зокрема, заступник голови Віталій Загайний, директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман та заступник начальника управління-начальник відділу Тетяна Борушок взяли участь Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля». Захід триватиме три дні. Із вітальним словом до учасників форуму звернувся Президент України Володимир Зеленський. Під час свого виступу він наголосив на важливості впровадження земельної реформи, що в подальшому лише позитивно відобразиться на економічному та соціальному розвитку як окремих регіонів так і країни в цілому. А також нагадав, що Верховна Рада, нарешті, ухвалила ключові закони, необхідні для повноцінного старту прозорого ринку землі: закон № 2195, який запроваджує електронні аукціони з купівлі-продажу землі та закон № 2194, яким пропонується, передати землі державної власності за межами населених пунктів (окрім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад. Законопроєкт 2194 своїми нормами регламентує дерегуляцію у сфері земельних ресурсів, а також докорінно змінює етапи у сфері землеустрою. Саме його називають «земельною конституцією». За словами Президента, колишні скликання Ради не змогли провести земельну реформу, замість того утворивши всередині країни «офшор площею понад 8 млн га — це сірий, тіньовий ринок, де землю легко купували, дуже легко продавали, збирали врожай і заробляли мільйони без сплати будь-яких податків, офіційного працевлаштування і соціальних гарантій для людей». «За попередніми підрахунками, було незаконно присвоєно близько 5 млн га державних земель України. Поясню масштаб цієї цифри на дуже простому прикладі. У 2014 році Росія анексувала у нашої держави півострів Крим. За роки мораторію деякі політики і бізнесмени вкрали у держави землю, яка дорівнює площею майже двох півостровів Крим. Безумовно, ми зробимо все, щоб повернути і те, і інше», - заявив він. Президент також розповів, що за часи мораторію померло майже 1 млн землевласників, а вартість 1 га с/г землі стала найнижчою у Європі. Родзинкою виступу Президента було саме підписання закону № 2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. «Це закон, який чітко закріплює, що продавати та купувати землю можуть виключно українці, і закон, який я з великою радістю саме тут і саме зараз хочу підписати», - сказав Володимир Зеленський. Учасниками першого дня всеукраїнського форуму також були Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін, посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас, директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банерджі, члени уряду, народні депутати, представники дипломатичних установ, міжнародних організацій та іноземні експерти. Під час форуму обговорили головні пріоритети та переваги від запуску ринку; як ринок сприятиме очікуванням аграріїв у питаннях зрошення земель, агрострахування та кредитування; як запуск ринку землі може бути вигідним людям, які працюють на землі - фермерам. Стежте за трансляцією форуму на YouTube-каналі: youtube.com/channel/UC7ThkuaEYwKIoKWWBKN3Hmw А також на фейсбук-сторінці: facebook.com/Forum.Ukraine30 Довідково про законопроєкт № 2194, яким пропонується: - передати землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад; - встановити на законодавчому рівні чіткий, організаційно простий та незатратний механізм порядку встановлення і фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад, у тому числі об’єднаних; - надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності; - надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо затвердження планів детального планування території за межами населених пунктів; - відмовитися від існування спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, із передбаченням існування натомість центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кадастрової діяльності та геопросторових даних; - надати повноваження із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель: - обласним державним адміністраціям (які в перспективі, після завершення реформи децентралізації, будуть трансформовані у префектури), виконавчим органам сільських, селищних, міських рад; - скасувати інститути державної експертизи землевпорядної документації та агрохімічної паспортизації земель.
Міністерство у справах ветеранів оголосило конкурс проєктів, розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів
5 квітня 2021
Оголошено конкурс з визначення загальнодержавних програм (проєктів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2022 році. Мета конкурсу - державна підтримка ініціатив, проєктів та заходів громадських об’єднань ветеранів, спрямованих на соціальну адаптацію та працевлаштування учасників АТО/ООС, започаткування ними власної справи, психологічну допомогу ветеранам, членам їхніх родин та членам сімей загиблих, формування позитивного образу ветерана в суспільстві, підняття рівня національно-патріотичного виховання, розвиток фізичної культури і спорту серед ветеранів війни та членів їхніх сімей та інші пріоритетні напрямки. Всі умови та правила подання заявок - на сайті Міністерства у справах ветеранів за посиланням: https://mva.gov.ua/ua/konsultaciyi-z-gromadskistyu/dlya-gromadskosti/finansova-pidtrimka-gromadskih-obyednan-veteraniv/konkurs-2022 Конкурсні пропозиції приймаються до 30 вересня 2021 року. У зв’язку з карантинними обмеженнями конкурсні пропозиції варто надсилати поштою.
Молодіжних працівників запрошують до участі у Всеукраїнському онлайн форумі
18 листопада 2020
1-2 грудня проведуть Всеукраїнський форум молодіжних працівників. Захід відбувається уже вчетверте та об’єднає молодь з різних куточків країни. Враховуючи карантинні обмеження, цьогоріч форум проведуть в онлайн-форматі в ефірі Першого Молодіжного Телеканалу. «Це гарна нагода, щоб обмінятись досвідом та почути про кращі міжнародні й національні практики в молодіжній роботі. Окрім цього, заплановано обговорення з експертами компетенцій молодіжного працівника майбутнього. Також молодь матиме змогу взяти участь у командній інтелектуальній грі. Тому закликаємо молодь нашої області не нехтувати такою можливістю і обов’язково взяти участь у форумі», - зазначила начальник відділу молоді молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Софія Курман. Окрім обміну досвідом, експертного обговорення, під час Форуму відбудеться міжнародний телеміст між молодіжними працівниками та нагородження «Кращих практик молодіжної роботи в Україні – 2020», яке транслюватимуть онлайн. Відтак, взяти участь у форумі зможуть учасники з різних областей України, іноземні партнери та представники міжнародних інституцій, центральних органів виконавчої влади, профільних структурних підрозділів обласних адміністрацій, органів місцевого самоврядування. Для того, щоб стати учасником Форуму, необхідно до 12:00 години 29 листопада зареєструватись за посиланням. 30 листопада організатори надішлють телеглядачам посилання для доступу до заходу. Для додаткових запитань можна звертатись на електронну пошту в редакцію Першого Молодіжного Телеканалу: youthworker.ua@gmail.com Детальніше про Форум можна дізнатися на сторінці у Facebook за посиланням. Організатори Форуму - Міністерство молоді та спорту України у партнерстві з Програмою розвитку ООН в Україні UNDP Ukraine/ПРООН в Україні, Асоціація Молодіжних працівників України – АМПУ та Всеукраїнський молодіжний центр.
Всеукраїнський форум «Розвиток регіональних мереж молодіжних центрів» об’єднав молодь з різних куточків України
2 жовтня 2020
Сьогодні, 2 жовтня, на Львівщині стартував Всеукраїнський форум «Розвиток регіональних мереж молодіжних центрів». Захід об’єднав молодь з різних куточків України. Привітав учасників перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Молодь завжди виступала рушійною силою якісних змін у суспільстві та державі. Тому наше спільне завдання, як держави, інститутів громадянського суспільства, організацій і установ, які працюють з молоддю, створити такі умови, щоб молодь могла реалізувати свої ініціативи і бути корисною. Сьогодні на Львівщині вже функціонує понад два десятки молодіжних центрів і це лише початок. Враховуючи зміни до адміністративно-територіального устрою, сьогодні також важливо, щоб у кожній громаді працював такий центр, де молоді люди можуть отримати фахову допомогу та підтримку в реалізації своїх ініціатив»,- зазначив він. Понад чотири десятки молодих людей, представники громадських об'єднань, молодіжних консультативно-дорадчих органів, органів учнівського та студентського самоврядування, молодіжних центрів упродовж двох днів опрацьовуватимуть актуальні питання: як визначати та стратегувати ролі і цілі молодіжних центрів, навіщо потрібне мережування молодіжних центрів і що для цього необхідно, як будувати комунікації зі стейкхолдерами і партнерами, як залучити органи влади до розбудови молодіжної інфраструктури. Працюватимуть учасники у форматі панельних дискусій, обговорень та роботи в групах. У перший день форуму молоді лідери відвідають Львівський обласний та міський молодіжні центри, а також інноваційний громадський простір - Lviv Open Lab. Після завершення події учасники повернуться у свої громади та будуть втілювати власні ініціативи у сфері молодіжної політики, заходи для творчого та духовного розвитку молоді, передаватимуть отриманий досвід своїм колегам та одноліткам, розвиватимуть молодіжну інфраструктуру, механізми співпраці інститутів громадянського суспільства з органами влади, долучатимуться до створення нових молодіжних центрів як майданчиків взаємодії. Організатори заходу - Міністерство молоді та спорту України спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації. Зазначимо, що питання створення та розвитку мережі молодіжних центрів, особливо в громадах, відображені в проєктах стратегії та концепції розвитку державної молодіжної політики до 2030 року, а також в Державній стратегії регіонального розвитку на 2021—2027 роки, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 №695. Юлія Савостейко
Ветерани та учасники бойових дій можуть звертатися за безоплатною вторинною правовою допомогою з будь-яких питань, - Валерія Коломієць
7 вересня 2020
Збройний конфлікт на Сході України триває шостий рік. Кількість осіб, які мають статус учасника бойових дій, суттєво збільшується кожного року. На початок 2020 року їх вже понад 459,6 тис. Ветерани та учасники бойових дій – у трійці категорій, які найчастіше потребують правової допомоги. «Ветерани та учасники бойових дій мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Тобто можуть скористатися послугами юристів або адвокатів, які співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги. Зокрема, для захисту та представництва інтересів у судах, складення документів процесуального характеру», - зазначила заступник Міністра юстиції Валерія Коломієць. За словами заступника очільника Мін’юсту, з 2017 року набули чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», які значно розширили права ветеранів війни та учасників бойових дій щодо отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Якщо раніше учасники бойових дій могли звертатися за правовою допомогою виключно щодо вирішення питань їхнього соціального захисту, то тепер – з будь-яких питань. «Починаючи з 2015 року до центрів та бюро за вторинною правовою допомогою звернулися понад 38 тис. учасників бойових дій. З початку цього року БВПД отримали майже 5 тис. учасників АТО/ООС», - розповів в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов. Якщо у 2017 році ветерани війни найчастіше зверталися з проблемних питань щодо соціального забезпечення та соціального захисту членів їхніх сімей, то з 2018 року найпоширенішими стали питання сімейного права. Наприклад, минулого року майже кожний п’ятий учасник бойових дій звертався саме з питань сімейного права: розлучення, поділу майна між подружжям, аліментів тощо. «Досить часто учасники АТО/ООС звертаються з питань несення служби. Це стягнення компенсацій за невикористані відпустки при звільненні, оскарження наказів про звільнення, підстави та порядок розірвання військових контрактів, стягнення грошових коштів за піднайм житла», - розповіла директор Краматорського місцевого центру з надання БВПД Вікторія Харенко. Держава надала учасникам бойових дій право на безоплатне отримання земельної ділянки. Але непоодинокі випадки, коли вони потребують допомоги для вирішення земельних питань. Так, до Костянтинівського бюро правової допомоги, що на Донеччині, звернулась учасниця бойових дій, якій сільська рада відмовила у наданні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Фахівчиня бюро склала адміністративний позов про визнання дій неправомірними та зобов’язання відповідача повторно розглянути заяву учасниці бойових дій та винести законне рішення. Рішенням суду позовні вимоги клієнтки були задоволені. Захисниця України отримала земельну ділянку. Отримавши правову допомогу з певного питання, учасники бойових дій звертаються до системи БПД і з іншими правовими проблемами. Володимир Д., який захищав Україну на Донбасі, – тепер параюрист, який співпрацює з Бахмутським бюро правової допомоги. Його знайомство з фахівцями бюро розпочалося три роки тому, коли він звернувся за допомогою у складенні заяви про отримання паспорта замість втраченого та зборі необхідних документів. «Потім наші юристи допомагали пану Володимиру складати запити на отримання публічної інформації до органів місцевого самоврядування, надавали роз'яснення норм чинного законодавства щодо діяльності ФОП тощо. Тепер він параюрист, який працює у громаді», - розповіла начальник Бахмутського бюро правової допомоги Оксана Болотюк. Зараз на території Донецької та Луганської областей реалізується пілотний проект «Волонтер БПД». Мета проекту – підвищити рівень обізнаності з правових питань у громадах та спроможність українців захищати свої справа. «На Донеччині конкурсний відбір щодо участі у проекті «Волонтер БПД» пройшли 16 осіб. Протягом двох місяців вони отримуватимуть актуальну інформацію з найпоширеніших правових питань. Упродовж усього навчання учасникам допомагатимуть кваліфіковані юристи», - розповів директор Регіонального центру з надання БВПД у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко. Після проходження навчання волонтери БПД дві години на тиждень надаватимуть поради та базову інформацію з правових питань у своїх громадах, поширюватимуть інформацію про систему БПД, перенаправлятимуть людей до місцевих центрів та бюро для отримання більш детальних консультацій або правового супроводу в суді. Про все це представники ЗМІ з Буковини, Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Волині, Хмельниччини та інших регіонів України дізналися під час престуру «Надання правової допомоги учасникам бойових дій та внутрішньо переміщеним особам». Престур організував Координаційний центр з надання правової допомоги за підтримки «Української ініціативи громадської довіри» (UCBI). Зазначимо, що для отримання безоплатної вторинної правової допомоги ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», мають надати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків такої особи, посвідчення встановленого зразка. Надати документи можна не лише особисто звернувшись до одного з місцевих центрів з надання БВПД, а й через електронні засоби зв’язку (адреси та електронні пошти центрів з надання БВПД можна дізнатися на офіційному сайті системи БПД за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/ ). Отримати безоплатну первинну правову допомогу (юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань) можна: – за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103 – у месенджері Фейсбук-сторінки системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/ – скориставшись мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR Прочитати правові консультації можна: – у правничій вікіпедії WikiLegalAid https://bit.ly/3lBOkT9 – скориставшись мобільним застосунком «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE