Львівщина лідирує серед інших областей за найвищою ціною на товарну землю

10 листопада 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

За перші місяці роботи ринку землі видали кредитів під заставу 584 га землі сільськогосподарського призначення. Про це заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Дзьоба під час онлайн-презентації щомісячного  інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд стану земельних відносин в Україні».

«Усе більше банків надають споживче кредитування під заставу землі, оскільки вона є ідеальною «твердою» заставою. Протягом перших трьох місяців ринку землі видали кредитів під заставу 584 гектарів землі с/г призначення. У цілому кількість наданих таких кредитів зросла на 11,4%. На сьогодні їх надають вже 5 банків. Загальний обсяг кредитів становить 56 млн грн», - зазначив Тарас Дзьоба.

Він додав, що суттєва частина виданих кредитів – це довгострокові кредити. 41% від обсягу кредитів, виданих у вересні, були видані на термін понад 5 років.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві». 

«Головний фактор, що впливає на кредитування – наявні обмеження на ринку, в тому числі відсутність юридичних осіб, що знижує ліквідність ділянок. Ми зможемо очікувати підвищення темпів кредитування через ухвалення Закону України «Про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві» та створення цього фонду. Власне, ми очікуємо кращого доступу до фінансування для малих сільгоспвиробників та збільшення кількості довгострокових кредитів терміном до 10 років», - підкреслив заступник Міністра.

Тарас Дзьоба також розповів про те, що зараз триває робота над вдосконаленням ведення Державного реєстру речових прав. Мінагрополітики спільно з Міністерством юстиції вже підготували зміни до відповідної постанови.

«За підсумками 4 місяців ринку землі лише для 55% укладених угод купівлі-продажу були зареєстровані ціни. Найнижчий відсоток зареєстрованих цін у Закарпатській області – лише для 21% угод. Абсолютним лідером є Хмельницька область, там ціни зазначені для 76% угод. Зміни, які ми хочемо внести, спрямовані передусім на те, щоб вирівняти цю проблему. Відповідно реєстрація цін при проведенні операції купівлі-продажу земельної ділянки буде обов’язковою», - сказав Тарас Дзьоба.

Як повідомила заступниця директора департаменту агропромислового розвитку адміністрації Людмила Гончаренко, у Львівській області цей показник становить 65%.

З-поміж областей з найвищими цінами на товарну землю лідирують Київська та Львівська.

«З моменту запровадження роботи ринку землі, продали 208 земельних часток (паїв), площею 247,7 га. При цьому, середня вартість 1 гектару паю становить 77,2 тис. грн. Законом встановлене обмеження, а саме, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі області становить 21,5 тис. грн. Проте, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою як в 3,6 раза», - наголосила Людмила Гончаренко.

Корисні посилання:

- https://minagro.gov.ua/storage/app/sites/1/zemlya/Land%20Review%20Oct%2020211103.pdf;

- https://loda.gov.ua/zemel_ni_pytannya_dlya_vlasnykiv_paiv_naperedodni_zapusku_rynku_zemli;

- https://land.gov.ua/index.php/monitorynh-zemelnykh-vidnosyn/.

Ключові слова:

ринок землі

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook