Львівщина у трійці лідерів: в області вже видали більше 2 тисяч Доступних кредитів

24 листопада 2021р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

В області триває реалізація Програми «Доступні кредити 5-7-9%». Так, за час дії Програми на Львівщині вже видали 2156 кредитів. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Учасниками програми є 10 банків. Це АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «КРЕДОБАНК», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «Альфа-Банк», АТ «ОТП БАНК».

«Львівщина є одним з лідерів з-поміж інших областей України за кількістю наданих кредитів за Програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Ми посідаємо 2-гкемісце. Так, з понад 72,3 млрд гривень - 5,651 млрд отримали в кредит саме підприємці Львівщини», - розповіли у департаменті.

У розрізі видів діяльності найбільше по сумах виданих кредитів у Львівській області – оптова та роздрібна торгівля 35%, переробна промисловість - 24%, сільське господарство - 20%,  транспорт - 5%, охорона здоров’я - 1%.

За цілями кредитування переважають кредити на оборотний капітал в межах антикризового пакету – 61%, наступним іде рефінансування – 22% та кредитування на інвестиційні потреби – 17%.

Як зазначають у департаменті економічної політики 21 жовтня цього року Кабмін ухвалив постанову, яка спрямована на залучення більшої кількості учасників до програми «Доступні кредити 5-7-9%». Вона ж запровадила  державну програму фінансового лізингу для суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва (ММСП).

Відповідно до прийнятих змін, до державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» долучили фізичних осіб-підприємців з річним доходом до 50 млн грн, які зможуть отримати пільгові кредити за ставкою 12% річних до 1 млн грн без застави (кредит може бути забезпечено поручительством).

Також затверджений постановою Порядок надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва за договорами фінансового лізингу визначає механізм надання фінансової державної підтримки ММСП шляхом часткової компенсації фактичних витрат на сплату базової винагороди за договорами фінансового лізингу до рівня 5 або 7, або 9% річних.

Нагадаємо, що у межах посилення інвестиційної складової Програми 5-7-9% Фонд розвитку підприємництва цього року спільно з Львівською обласною державною адміністрацію запустили спільний Пілотний проект із запровадження механізму додаткової компенсації процентів за інвестиційними кредитами мікро, малих та середніх підприємств Львівщини до рівня 0% річних.

24 вересня під час наради за участю банківського сектору України Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль дав доручення Міністерству фінансів України, Фонду розвитку підприємництва та обласним державним адміністраціям опрацювати питання, щодо розроблення спільних програм додаткової компенсації відсотків за інвестиційними кредитами (за прикладом Львівської облдержадміністрації) суб’єктам малого та середнього підприємництва.

Враховуючи успішну реалізацію Пілотного проекту у Львівській області із запровадження механізму додаткової компенсації процентів за інвестиційними кредитами також удосконалили процедуру поєднання програми «Доступні кредити 5-7-9%» з регіональними програмами підтримки та розвитку малого бізнесу через співпрацю Фонду розвитку підприємництва з місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування, що дозволить збільшити обсяг допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу в Україні.

Довідково: Програма «Доступні кредити 5-7-9%» ініційована Президентом України Володимиром Зеленським для державної підтримки розвитку ММСП,  реалізується Фондом розвитку підприємництва  разом з 39 банками-партнерами і дає можливість українському бізнесу залучати кредитні кошти на інвестиційні цілі під 5-7-9% річних з умовою створення нових робочих місць, а також під 0-3 % річних на поповнення обігових коштів.

Ключові слова:

Доступні кредити 5-7-9%

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook