Львівська ОДА співпрацюватиме з громадськими організаціями, які підтримують людей з ВІЛ/СНІД

7 лютого 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

У Львівській облдержадміністрації підписали меморандум про взаємодію та співробітництво щодо забезпечення впровадження сталості послуг у сфері ВІЛ/СНІД за кошти місцевих бюджетів. Підписантами виступили заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, керівник благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Дмитро Шерембей та керівник БО у Львові Дмитро Тигач.

За умовами Меморандуму Львівська ОДА сприятиме у здійснені до 2024 року повного переходу із донорського фінансування програм надання медичних, соціальних та інших послуг супроводу та підтримки  для людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, та хворих на туберкульоз, на фінансування відповідних програм за кошти місцевих бюджетів. 

Зокрема, фінансування будуватимуть за принципом: «1 гривня донорської допомоги = 1 гривня фінансування відповідних програм з місцевого бюджету» шляхом щорічного поетапного впровадження.

Як зазначив Іван Собко, результатом підписання Меморандуму стане забезпечення сталості надання медичних, соціальних та інших послуг супроводу та підтримки для людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, а також хворих на туберкульоз у кожній громаді.

«Люди з ВІЛ/СНІД, туберкульозом потребують особливої уваги та опіки з боку керівництва ОТГ в першу чергу, адже необхідність отримання якісної медичної допомоги є запорукою їхнього життя. Пацієнт і його здоров’я – головне у нашій співпраці з БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Я радий, що ми системно спілкуємося та напрацьовуємо управлінські рішення. Завдяки спільній роботі громадського середовища, керівників обласних медустанов, наших партнерів, ми розуміємо, яка ситуація із захворюваністю на ВІЛ/СНІД та якої допомоги потребують пацієнти. Проте цю роботу потрібно впроваджувати у громадах, щоб якнайбільше людей обстежувалися і вчасно зверталися за допомогою.

Закликаємо голів територіальних громад включити питання надання допомоги та забезпечення соціального супроводу мешканцям, які хворіють на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, до питань, які потребують опрацювання і реалізації, вже у цьому році», - наголосив Іван Собко.

Як зазначив Дмитро Шерембей, Львівщина – перший регіон в Україні, який офіційно долучається до співпраці.

«Такий приклад роботи Львівської ОДА є дуже хорошим прикладом відповідальності, коли мешканці області є найвищою цінністю для влади. Ми зі свого боку будемо максимально поширювати цей кейс і мотивувати наших донорів практикувати таку співпрацю і підтримувати її», - сказав Дмитро Шерембей.

Зазначимо, з 1 січня амбулаторно-поліклінічне відділення з лікування ВІЛ-позитивних/хворих на СНІД (м. Львів, вул. М. Лисенка, 45) підпорядковується Центру легеневого здоров’я (м. Львів, вул. Зелена, 477). У Центрі можуть отримати лікування і пацієнти з діагнозом туберкульоз. Також медичну допомогу пацієнтам з ВІЛ/СНІД та туберкульозом надає Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень (м. Львів, вул. Б. Лепкого, 8).

Як зазначив Любомир Рак, керівник Центру легеневого здоров’я, хворим на ВІЛ/СНІД, на туберкульоз у Центрі надають максимально інтегровану медичну допомогу із залученням спеціалістів іншого профілю.

«Дуже важливо, щоб максимальна кількість хворих  була виявлена і зверталася за лікуванням. Саме у цьому напрямку нам слід посилено зараз працювати разом з місцевою владою та громадськими організаціями», - додав керівник Центру.

Нагадаємо, при Львівській ОДА працює Координаційна рада з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам.

Ключові слова:

Меморандумснід

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook