Усе, що потрібно знати про бронювання військовозобов'язаних під час воєнного стану
Відповідно до Закону України «Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку» передбачено таке поняття, як бронювання. У воєнний час бронювання здійснюється за рішенням Мінекономіки. Мета - забезпечити функціонування органів державної влади, місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій, зокрема уповноважених банків, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань, населення.
Іншими словами, бронювання військовозобов'язаних — це надання їм відстрочки від мобілізації (строк не може перевищувати 6 місяців). Адже окрім ведення військових дій має працювати і служба тилу: населення має забезпечуватись всім необхідним для життєдіяльності, а економіка має працювати.
Для цього і передбачено, що представники певних професій мають продовжувати виконувати свої посадові обов'язки, а для цього укладається список тих, хто на найближчі 6 місяців не може бути мобілізованим.
Органи державної влади, інші держоргани подають до Мінекономіки погоджені Міноборони пропозиції щодо бронювання військовозобов'язаних у відповідних сферах управління, галузях національної економіки, на підприємствах, в установах та організаціях у затвердженій постановою формі з відповідним обґрунтуванням.
Узагальнивши подані пропозиції, Мінекономіки протягом одного робочого дня ухвалює відповідне рішення та надсилає його копію Міноборони, а також зазначеним органам. Форми пропозицій затверджені постановою Кабміну.
Термін дії відтермінування не може перевищувати 6 місяців.
Який документ підтверджує бронювання? Щоб підтвердити надання відтермінування від призову на військову службу під час мобілізації та воєнного часу орган держвлади видає військовозобов'язаному витяг із наказу Мінекономіки.
Міноборони організує через Генштаб ЗСУ доведення в одноденний термін до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки виписок із наказів Мінекономіки.
Новини за темою
Свириденко: Паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги
10 травня 2022
Польща може виступати великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно. Про це у Facebook повідомила віцепрем’єр-міністерка - міністерка економіки Юлія Свириденко після завершення польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві, присвяченого розв’язанню кризи, що склалася на паливному ринку України. «Нам вдалось посадити за один стіл представників польського та українського бізнесу, а також логістичні підприємства і компанії, які керують паливною інфраструктурою. Це дозволило знайти практичні рішення для збільшення об’єму поставок у найближчий час», - підкреслила Свириденко. Також вона додала, що до польського ресурсу є можливість додати нафтопродукти з США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту через Польщу. Також на форумі обговорили можливість отримання додаткових обсягів пального від польських трейдерів і збільшення перевалки, зокрема через одну з провідних польських компаній PERN SA. «Для збільшення відвантажень ми синхронізували графіки роботи АТ "Укрзалізниці" та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання. Тож очікуємо, що вже найближчим часом паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги», - підсумувала Свириденко. Нагадаємо, раніше міністерка повідомила про скасування Канадою усіх мит на українські товари на 12 місяців.
Призов на строкову військову службу до війська у квітні-червні 2022 року не проводитиметься
8 квітня 2022
За інформацією Генерального штабу Збройних Сил України, у 2022 році не проводитиметься весняний призов на строкову військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань. Про це повідомляє сайт Міністерства оборони України. Зокрема, у зв’язку з військовою агресією російської федерації та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності ЗСУ та інших військових формувань Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» в державі оголошено загальну мобілізацію. Під час проведення в Україні загальної мобілізації, комплектування вакантних посад у Збройних Силах України та інших військових формуваннях здійснюється шляхом надходження військовозобов’язаних та резервістів. Таким чином потреби у проведенні чергового призову громадян України на строкову військову службу у квітні-червні 2022 року немає.
У Мінекономіки розповіли про зміни у трудовому законодавстві у зв’язку з воєнним станом
31 березня 2022
Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», що доповнює діюче законодавство новими нормами. Його основні нововведення роз'яснили у Міністерстві економіки. Зокрема: У період дії воєнного стану роботодавець може перевести працівника на іншу роботу без його згоди, якщо вона не протипоказана за станом здоров'я. Але лише для ліквідації наслідків бойових дій або інших обставин, що становлять загрозу життю людей. Закон дозволяє працівнику розірвати трудовий договір за власною ініціативою у зв’язку з веденням бойових дій та існування загрози для його життя і здоров’я. Допускається звільнення з ініціативи роботодавця у період тимчасової непрацездатності, а також під час відпустки (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами, відпустки для догляду за дитиною). Датою звільнення в такому випадку є перший робочий день, наступний за днем закінчення тимчасової непрацездатності або відпустки. Дозволена тривалість робочого часу у період дії воєнного стану збільшується до 60 годин на тиждень. Це не означає, що всі працівники автоматично переходять на такий режим роботи, але роботодавець має право застосувати таку тривалість робочого часу за потреби. Мінімальна тривалість щотижневого безперервного відпочинку скорочується до 24 годин. Через бойові дії трапляються випадки коли роботодавець не може вчасно виплатити зарплату. Якщо він доведе, що порушення сталося саме внаслідок обставин непереборної сили, не нестиме відповідальності перед законом. Водночас після припинення цих обставин він зобов'язаний виплатити всю зарплату. Максимальна тривалість щорічної основної відпустки, яка може бути надана у період дії військового стану, складає 24 календарних дні. Якщо працівник залучений до робіт на об’єктах критичної інфраструктури, роботодавець може відмовити у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки по вагітності та пологам, а також по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку). Запроваджується поняття призупинення дії трудового договору, що не тягне за собою припинення трудових відносин. Відшкодування зарплати на цей час покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та діє протягом воєнного стану. Ці та інші зміни до трудового законодавства спрямовані на урахування реалій воєнного стану та забезпечення з одного боку захисту прав найманих працівників, а з іншого – створення умов для виконання покладених на економіку завдань.
До уваги іноземних ЗМІ: відтепер акредитацією займається лише Міністерство оборони
24 березня 2022
Просимо представників іноземних засобів масової інформації звернути увагу на те, що Львівська обласна військова адміністрація більше не акредитовує журналістів. Єдиною структурою, яка видає акредитацію іноземним ЗМІ залишається Міністерство оборони України. Форму для акредитації можна знайти за посиланням. Разом з цим, нагадуємо, що існують обмеження для роботи журналістів в умовах воєнного часу. Фотографувати чи знімати на відео блокпости, аеропорти, залізничні вокзали, нафтобази, електростанції, а також українських військових та бойову техніку ЗАБОРОНЕНО! To the attention of foreign media: from now on, only the Ministry of Defence is in charge of the accreditation process for foreign journalists We ask representatives of foreign media to pay attention to the fact that the Lviv Regional Military Administration no longer facilitates the accreditation of foreign journalists. The Ministry of Defence of Ukraine remains the only institution that issues accreditation to foreign media. The accreditation form can be found via the following link. At the same time, we remind you that there are restrictions on the work of journalists during wartime. It is FORBIDDEN to take pictures or record videos of checkpoints, airports, railway stations, oil depots, power plants, as well as Ukrainian military units/representatives and military machinery!
Уряд запровадив бронювання військовозобов’язаних для підприємств та організацій, які забезпечують потреби ЗСУ
6 березня 2022
Уряд запровадив бронювання військовозобов’язаних для підприємств, установ, організацій, які забезпечують потреби Збройних сил України, інших військових формувань та населення. З постановою Кабміну можна ознайомитися тут. Щодо сільськогосподарських підприємств та підприємств виробників продовольчих продуктів Міністерство агропромислового розвитку надає алгоритм дій. Як це працює! Підприємства, установи, організації надсилають до Мінагрополітики лист з пропозиціями щодо бронювання військовозобов’язаних за визначеною формою з відповідним обґрунтуванням в довільній формі. Електронна адреса: VL2022@ukr.net, телефон для довідок: +38-063-181-51-83. Міністерство опрацьовує та узагальнює цю інформацію. Потім надсилає до Міноборони пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних, які працюють у галузях агропромислового виробництва. Мінагрополітики спершу опрацьовує погоджені Міноборони пропозиції. Далі подає їх до Мінекономіки за формою, згідно з додатком, в друкованому вигляді та/або в електронній формі, з відповідним обґрунтуванням. Міністерство економіки узагальнює подані від Мінагрополітики пропозиції та упродовж одного робочого дня приймає відповідне рішення та надсилає його копію Міноборони, а також Мінагрополітики (у рішенні Мінекономіки зазначається строк дії відстрочки, який не може перевищувати 6 місяців). Мінагрополітики надсилає витяг з наказу Мінекономіки до підприємств, установ та організацій. Аграрні підприємства та виробники продовольства – подавайте на Мінагрополітики списки критично важливих працівників, яким буде надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час. Продовольча безпека – невід'ємний фронт боротьби.
«Три доби, які назавжди змінили нашу країну і світ», - Міністр оборони звернувся до українців
27 лютого 2022
У четвер, 24 лютого, російські війська наступом пішли на територію України. Відтак сьогодні минає третя доба оборони українських захисників від ворожих загарбників. На щастя, окупантам не вдалось здійснити бліцкрик. Зокрема, про це йдеться у зверненні Міністра оборони України Олексій Рєзніков. «Де всі ті, хто обіцяв за 72 години захопити Київ? Де вони? Я їх не бачу. Я лише чую, як вони виправдовуються. Натомість я бачу героїчну армію, звитяжну гвардію, безстрашних прикордонників, самовідданих рятувальників, надійних поліцейських, невтомних ангелів-медиків. Усіх, хто виконує свій обов’язок. Я бачу тисячі і тисячі Громадян, які взяли до рук зброю, стали до лав територіальної оборони і б’ються. За майбутнє своїх дітей та онуків. За тих, кого кохають. За пам'ять своїх пращурів. За свою Державу. Вас бачать усі, весь світ!», - йдеться у зверненні. Міністр додав, що попереду в України багато випробувань. Але в нашу перемогу тепер віримо не тільки ми. «Подивіться навколо. Багато хто нарешті здолав страх і наважився кинути виклик Кремлю. З кожною годиною все більше людей усвідомлює, що ніде в Європі немає такої армії. Ніде. І що без цієї армії і нашого народу Європа ніколи не буде в безпеці. Без нас Європи просто не буде. Тому вже зараз надходить допомога, яка ще три дні тому була неможливою», - написав Олексій Рєзніков. Темрява відступить. Світанок близько. Тримаймо стрій. Слава Україні! Слава Героям України!
Грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ із 1 березня 2022 зросте на 30% - Олексій Резніков підписав термінову телеграму
25 лютого 2022
Сьогодні, 25 лютого, Міністр оборони України Олексій Резніков підписав термінову Телеграму, якою передбачено з 1 березня 2022 року підняття військовослужбовцям Збройних Сил України грошового забезпечення. Абсолютно всім військовим, хто ще не отримав підвищення цього року, буде підвищення зарплатні на 30%. Зокрема, передбачено встановлення щомісячної премії, збільшення надбавки за особливості проходження військової служби. Якщо збільшення грошового забезпечення після врахування усіх доплат все ж буде меншим за 30%, командири зобов’язані збільшити розмір щомісячної премії до досягнення зазначеного показника зростання. «Ще минулого року ми брали на себе зобов’язанання розпочати у 2022 році підняття грошового забезпечення військовослужбовців. Відповідний Указ підписав Президент України. Спільно з Кабінетом Міністрів, Мінфіном та профільним парламентським комітетом нам вдалося віднайти очікуваний фінансовий ресурс та забезпечити підняття зарплати захисників і захисниць України до рівня середньої по країні. Верховна Рада 345 голосам проголосувала «ЗА» це рішення. Проголусувала за нашу Армію! Це лише перший крок. Працюємо далі. Слава Україні і її захисникам і захисницям!», - прокоментував Олексій Резніков. Нагадаємо, раніше Олексій Резніков закликав усіх, хто готовий тримати зброю, вступати до лав Сил територіальної оборони.
На підтримку України виступили 48 держав та 5 міжнародних організацій
24 лютого 2022
Ситуація щодо російського вторгнення! Майже пів сотні держав та 5 міжнародних організацій виступили на підтримку України. Про це повідомило міністерство оборони України в Facebook. Із заявами на підтримку України виступили: ФРН, Франція, Австралія, США, Канада, Велика Британія, Нідерланди, Польща, Литва, Латвія, Словенія, Естонія, Молдова, Данія, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Чехія, Угорщина, Словаччина, Мексика, Північна Македонія, Албанія, Чорногорія, Португалія, Болгарія, Нова Зеландія, Кіпр, Італія, Ісландія, Грузія, Хорватія, Корея, Іспанія, Коста-Ріка, Бразилія, Японія, Боснія і Герцеговина, Ірландія, Бельгія, Колумбія, Канада, Ліберія, Перу, Сінгапур, Палестина, Беліз, Основні сигнали міжнародної підтримки: - Заявляють, що Росія понесе відповідальність за свої дії. - Повідомляють, що координують свої дії з партнерами по НАТО та ЄС. - Обіцяють жорстку відповідь (Потужна заява Бориса Джонсона). - Захід протягом дня скоординує свою реакцію у форматі G7, НАТО і ЄС (Заява Олафа Шольца). - Низка країн скликали екстрені засідання урядів, зокрема Японія, Австрія та Польща. Актом агресії Росія виключає себе з міжнародної спільноти (заява Анджея Дуди). - Литва закликає до введення жорстких санкцій, включно з відключенням від SWIFT. - Деякі країни заявляють про готовність прийняти біженців, зокрема Молдова. - Молдова запровадить надзвичайний стан через напад Росії на Україну. Міжнародні організації: ЄС: 1) Заява Шарля Мішеля та Урсули фон дер Ляєн: жорстко засудили напад Росії. Сигналізували, що Кремль понесе відповідальність. 2) Заява Президента Європейського Парламенту: обіцяє притягнути Кремль до відповідальності. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що 24 лютого лідери Європейського Союзу зберуться на позачерговий саміт, щоби затвердити санкції проти РФ. НАТО: Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг: союзники НАТО зустрінуться, щоб обговорити відновлення російської агресії. Президент ПА НАТО Дж.Конноллі: “Союзники та всі відповідальні країни і установи повинні зараз запровадити комплексний пакет масових, ніщивних і тривалих санкцій та наслідків, які наші парламенти повністю підтримують”. ОБСЄ: Польське головування в ОБСЄ. Головуючий в ОБСЄ, Міністр закордонних справ З.Рау та Генеральний секретар ОБСЄ Х.Шмід засудили початок Президентом Путіним військової операції в Україні та зробили заяву: “Ми рішуче засуджуємо військову агресію Росії проти України. Ця атака на Україну піддає життя мільйонів людей серйозному ризику і є грубим порушенням міжнародного права та зобов’язань Росії”. ООН: (Верховний Комісар ООН з прав людини М. Бачелет ) На цьому критичному етапі пріоритетом має бути недопущення подальшої ескалації, запобігання жертвам серед цивільного населення, переміщенню та руйнуванню цивільної інфраструктури.
Глава держави провів термінову нараду у зв’язку з початком Росією військової операції проти України
24 лютого 2022
У зв’язку з початком Росією військової операції проти України Президент Володимир Зеленський провів термінову нараду з керівництвом уряду, представниками оборонного сектору та економічного блоку. Про це повідомили у Міністерстві оборони України. Заслухано актуальну інформацію про поточну безпекову ситуацію в Україні та на її кордонах, а також про заходи, яких вживають сили безпеки й оборони для відсічі збройним силам РФ. Також Глава держави розповів про перемовини зі світовими лідерами щодо створення міжнародної коаліції з метою припинення російської агресії. Крім того, були обговорені заходи із забезпечення життєдіяльності країни.
Мінекономіки: Українці витратили вже 1,5 млрд грн за програмою єПідтримка
17 січня 2022
З початку запуску програми єПідтримка понад 7,2 млн українців подали заявки в Дії на отримання 1000 грн. За чотири тижні дії програми громадянам вже виплачено майже 7 млрд грн. Майже 1,5 млрд грн з отриманих коштів українці вже витратили. Зокрема, за видами витрат найпопулярнішими стали: книжкові магазини – 490 млн грн; кінотеатри – 386 млн грн; театри, концерти та розважальні послуги – 188 млн грн залізничні та авіа пасажирські перевезення – 180 млн грн; спорт – 146 млн грн. Нагадаємо, ініційована Президентом України програма єПідтримка спрямована на стимулювання людей до вакцинації від COVID-19 та підтримку тих секторів економіки, що найбільше постраждали від карантинних обмежень. Це сфери культури, спорту, пасажирських перевезень.
СБУ закликає жителів області не використовувати безпілотні літальні апарати над об’єктами Міноборони
12 січня 2022
Останнім часом на території Львівської області почастішали випадки незаконних запусків та польотів безпілотних літальних апаратів (дронів). Йдеться про польоти над об’єктами Міністерства оборони України, критичної інфраструктури та життєзабезпечення населення. За інформацією управління Служби безпеки України у Львівській області, це певним чином порушує вимоги пунктів 4, 5 Розділу II «Регулювання використання повітряного простору» спільного наказу Державної авіаційної служби України та Міністерства оборони «Про затвердження Авіаційних правил України щодо використання повітряного простору» №430/210. Об’єкти критичної інфраструктури це ті об’єкти (чи їх частини), які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам. До об’єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які: 1. надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах; 2. надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема, у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я; 3. є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню; 4. включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави; 5. є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв. Тобто це всі ті структури державної, комунальної чи приватної форми власності, бездіяльність яких призведе до суттєвих втрат для життєдіяльності країни. Тож, аби забезпечити антитерористичний чи протидиверсійний захист вказаних об’єктів, власникам безпілотних літальних апаратів рекомендують утриматися від використання таких засобів поблизу об’єктів Міністерства оборони України, критичної інфраструктури та життєзабезпечення населення.
Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, 25% вартості якої компенсує держава
2 грудня 2021
Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, 25% вартості якої відшкодовує держава. Підтримка надається в рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». «Ми продовжуємо розширювати інструменти підтримки національного виробника - доповнили відповідний Перелік сільгосптехніки, яка підлягає компенсації, новими заводами-виробниками. Це гарний стимул для вітчизняних виробників – реалізувати свою продукцію та збільшити доходи, а фермерам – оновити свій парк сільгосптехніки, адже Уряд компенсує 25% її вартості», - прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Так, до оновленого переліку включено 209 підприємств, номенклатура їх продукції збільшилася на 235 одиниць с/г техніки – до 17 041 найменувань. Зокрема, доповнено Перелік посівними комплексами, агрегатами та аплікаторами для внесення рідких мінеральних добрив, зерноочищувальними сепараторами, технологічним обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнанням для хімічного захисту рослин, зрошувальним, іригаційним та насосним обладнанням, зерносушарками та теплогенераторами, ваговим обладнанням для зважування сільгосппродукції, напівпричепами, ґрунтообробною технікою, обладнанням для утримання ВРХ та свиней тощо. Із Переліком вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3qxCRpz. Довідково На 2021 рік за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено спрямувати 1 млрд грн. За результатами проведеної роботи, 7 194 сільгосптоваровиробники придбали у грудні 2020 року та у період з січня по вересень 2021 року – 12 262 одиниць сільгосптехніки і обладнання вітчизняного виробництва на загальну суму 3 949,3 млн грн (без ПДВ) та отримали часткову компенсацію на суму 991,35 млн грн.