«Громада для сім’ї»: п’ять громад області отримали гранти на реалізацію своїх локальних соціальних проєктів

7 грудня 2021р, Новини. Служба у справах дітей, Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

За участі керівництва Львівської облдержадміністрації сьогодні у Львові нагородили переможців навчального-грантового проєкту «Громада для сім’ї: створення соціальних послуг у територіальних громадах».

Проєкт «Громада для сім’ї» впроваджується з 2018 року. Він має на меті забезпечити громади усіма необхідними інструментами для створення конкретної соціальної послуги і тим самим зберегти цілісність родини та дотриматись права дитини зростати у сімейному середовищі.

«Надання соціальних послуг передбачає якісну взаємодію між державою, місцевим самоврядуванням та громадським сектором.  В такому поєднання ми можемо досягти результативних соціальних послуг, на які очікують жителі області», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

Реалізували проєкт на трьох етапах:

  • навчальний (вивчення типів послуг для мешканців громади, механізмів їх впровадження, напрацювання цільових програм; основи проєктного менеджменту);
  • дослідницький (супровід у визначенні потреб громади у соціальних послугах; вивчення досвіду впровадження обраної послуги)
  • практичний (напрацювання проєкту послуги; проведення заходів для залучення усіх мешканців громади до процесу створення послуг; втілення проєкту; звітування перед донором та громадою).

Перший етап (навчальний) складається з восьми модулів і передбачений він для навчання представників державного та недержавного сектору ТГ. Термін навчання – пів року.

За словами начальниці управління з питань сімейної політики та співпраці з громадським середовищем Уляни Дорош, кожен з представлених проєктів унікальний, адже він, адже відповідає проблематиці та потребам в окремій громаді. А це свідчить про високий рівень соціальної відповідальності громад.

Отож, громадами переможцями цьогорічного конкурсу стали:

  1. Дрогобицька ТГ - проєкт «Простір підтримки родин «Щаслива родина». Загальна вартість склала 373 345 грн. Розмір гранту - 100 000  грн;
  2. Новояворівська ТГ – проєкт «Кімната психолога». Загальна вартість - 100 000 грн. Розмір гранту -  94 000 грн;
  3. Оброшинська ТГ – проєкт «Центр підтримки сімей та дітей з інвалідністю». Загальна вартість -  200 000 грн. Розмір гранту -  100 000 грн;
  4. Сокальська ТГ – проєкт «Соціальний простір родинної підтримки «Сонце кожного дня». Загальна вартість - 166 300 грн. Розмір гранту -  100 000 грн;
  5. Шегинівська ТГ – проєкт «Центр психологічної підтримки «YOUR FUTURE»  Загальна вартість -  290 000 грн. Розмір гранту -  100 000 грн.

 

Проєкт «Громада для сім’ї» реалізується благодійною організацією «Українська освітня платформа» (в минулому БО «Львівська освітня фундація») з 2018 року. Вона успішно співпрацює з 16-ма територіальними громадами Львівщини та ще однією з Тернопільщини. В межах проєкту спільно напрацьовують проєкти соціальних послуг відповідно до потреб жителів громад.

«Сподіваюсь, що втілення таких важливих соціальних проєктів стане прикладом для інших громад не лише Львівської області, а й усієї країни. Добре, що в громадах сьогодні є люди, які розуміють наскільки важливі соціальні послуги на місцях», - начальник служби у справах дітей Володимир Лис.

У 2020-му році БО «Українська освітня платформа» в партнерстві з департаментом соціального захисту населення ЛОДА, Службою у справах дітей ЛОДА та БО «БФ «МХП-Громаді», надали грантову підтримку 4 громадам. У 2021-2022 році до організаційного комітету надійшли конкурсні заявки з восьми територіальних громад Львівщини, п’ять з який пройшли конкурсний відбір та отримають у грудні 2021 року – січні 2022 року грант на реалізацію проєктів.

Ілона Орнат

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook