Делегація високопосадовців із Королівства Швеція з гуманітарних питань перебуває з візитом на Львівщині

26 квітня 2022р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Сьогодні перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик разом з керівниками профільних департаментів зустрівся з делегацією високопосадовців із Королівства Швеція з гуманітарних питань.

Делегація перебуває на Львівщині, щоб краще зрозуміти оцінку Україною гуманітарних потреб та поглядів на співпрацю з агенціями ООН у гуманітарній сфері напередодні донорської конференції у Варшаві.

Першочергово Андрій Годик подякував Швеції, як за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України на міжнародному дипломатичному фронті, так і за ту допомогу, яка надається для гуманітарних потреб нашої держави.

Він окреслив ті виклики, які сьогодні стоять перед Україною, зокрема Львівщиною. Так, Львівська область за час війни стала логістичним і транспортним хабом, як для територій активних бойових дій, так і для партнерів з інших країн, які допомагають у боротьбі з агресором. Окрім цього, сьогодні Львівщина активно приймає релокований бізнес, а з перших днів війни – переміщених осіб, які вимушено покидають свої домівки.

Відтак, як зазначив перший заступник, актуальним питанням є поселення переміщених українців, які знаходять прихисток в області. Це питання у довгостроковій перспективі, на думку, Андрія Годика, потрібно вирішувати комплексно, щоб люди не лише мали житло, а й змогли працевлаштуватись, влаштувати дітей у садки, школи тощо.

Шведській делегації презентували пілотний проект інтерактивного мапінгу об’єктів, які можуть бути використані для розміщення внутрішньо переміщених осіб. Тут Львівщина у співпраці з USAID Говерла стане пілотною областю. Онлайн мапа міститиме об’єкти, які вже заселені та можуть бути розширені, а також земельні ділянки, які можуть використовуватись під будівництво тимчасового чи постійного житла. Інформація формується у співпраці з громадами.

Андрій Годик також зупинився на обласній програмі підтримки бізнесу на час воєнного стану, а також компенсації часткового проживання переміщених осіб для тих об’єктів, які не охоплені державною підтримкою.

Окремо проговорили питання співпраці з агенціями ООН у гуманітарній сфері.

Довідково

Швеція разом із Польщею організовує гуманітарну донорську конференцію для України у партнерстві з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Конференція відбудеться у Варшаві 5 травня. Швецію представлятиме прем’єр-міністр Швеції пані Магдалена Андерссон. Конференція слугуватиме платформою для надання вкрай необхідних додаткових коштів для підтримки негайної гуманітарної допомоги Україні на основі оновленого звернення ООН.

Ключові слова:

Андрій ГодикШвеція

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook