У Львові попрощались із загиблим на початку війни на Сході України військовослужбовцем
Сьогодні у Львові вшанували пам’ять загиблого на Сході України солдата Руслана Янковського. Захід відбувся у військовій частині, що на Стрийській.
Участь в заході взяли військові капелани та солдати військової частини А0284. Долучився до вшанування й заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний.
Розпочали захід хвилиною мовчання. Опісля покладанням квітів та спільною молитвою вшанували пам’ять загиблого військовослужбовця.
Руслан Янковський, 1987 року народження, проживав у м. Дубровиця, що на Рівненщині. Чоловік був призваний на військову службу за контрактом в червні 2013 року. Він – молодший сержант, військовослужбовець 1-го батальйону 80 окремої десантно-штурмової бригади.
Загинув захищаючи Україну в запеклих боях під час оборони Луганського аеропорту в 2014 році.
У військовослужбовця залишились мати та сестра. Перепоховають Руслана Янковського завтра. 24 грудня, на малій батьківщині - у місті Дубровиця.
Новини за темою
Львівські десантники збили ворожий російський ударний вертоліт Мі-24
11 травня 2022
Львівські десантники вкотре доводять свою мужність й відданість українському народові у боротьбі проти загарбника. Наші бійці продовжують нищити ворожу російську техніку. Вчора в одному з районів виконання завдань, підрозділ протиповітряної оборони, а саме десантники 80-тої окремо-штурмової бригади з переносного зенітно-ракетного комплексу «Stinger» збили російський ударний вертоліт Мі-24. На відео, яке опублікували на офіційній сторінці бригади, зафіксовано, як палає «Крокодил» окупантів. Слід відзначити, що це вже 15 російський вертоліт, збитий саме підрозділами Десантно-штурмових військ ЗС України за час широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну. Разом до перемоги! Слава Україні!
Військовослужбовці 80-ої окремої десантно-штурмової бригади склали присягу на вірність народові України
30 квітня 2022
Військовослужбовці 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, які стали на захист України склали Військову присягу на вірність Українському народові. Військова присяга ЗСУ — це документ юридичної сили, що має велике державне значення. А відповідно до Положення про порядок складання Військової присяги - «День складання Військової присяги є святковим для військової частини». Складаючи присягу на вірність українському народові в умовах війни, це значимо та відповідально, проте ніяк не святково, а слова присяги «Я клянусь захищати українську державу, непохитно стояти на сторожі її свободи і незалежності» звучать надзвичайно глибоко та усвідомлено. Щиро вдячні кожному, хто без вагань став до строю 80-ої окремої десантно-штурмової бригади та самовіддано відстоює незалежність України. Слава Десантно-штурмовим військам! Слава Збройним Силам України! Слава Україні!
«Це вам за Старичі та Львів»: як львівські артилеристи протидіють російським окупантам
25 квітня 2022
Самохідний артилерійський підрозділ 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України продовжує успішно знищувати російських окупантів на одному з важливих напрямків. Відповідне відео опублікували сьогодні на сторінці 80-ої окремої десантно-штурмової бригади. Артилеристи-десантники діють чітко, приховано та злагоджено, наносячи вогневе ураження противнику, там, де він його не очікує. «Це вам за Маріуполь! За Старичі! За Львів! За Франківськ! Це справедлива помста за всі страждання нашого народу, наший людей», - йдеться у відео. Загалом, за два місяці відсічі широкомасштабної збройної агресії проти України, на рахунку цього артилерійського підрозділу ДШВ чимало знищеної бронетехніки та живої сили окупантів. Зокрема, десяток броньованих машин, один танк, дві БМП, склад з боєприпасами, взводний опорний пункт (разом з особовим складом) та укріплений блок-пост противника. Разом переможемо! Смерть російським окупантам! Слава ДШВ! Слава Україні! Фото: скріншот з відео
Львівські десантники звільнили від окупації декілька українських населених пунктів
14 квітня 2022
Львівські десантники звільнили від окупації ще декілька українських населених пунктів. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, це також підтвердили у 80 десантно-штурмовій бригаді. «Марунові берети» провели блискучу операцію зі знищення сил підрозділів ЗС рф. Зі зрозумілих причин деталей проведення операції не розголошують. Але, будьте певні, діяли наші хлопці з хірургічною точністю», - очільник області. Як розповіли у Службі зв’язків з громадськістю 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ, українські воїни завчасно виявили і придушили вогнем пункти управління, вогневі засоби та інші важливі об’єкти російських військових на південно-східній частині України. Після цього – штурмові підрозділи провели наступальні дії. Отримавши значні втрати, російські окупанти були деморалізовані та почали відступати, залишаючи позиції. Таким чином Львівські десантники звільнили від окупації ще декілька українських населених пунктів! Наші воїни продовжують впевнено виполювати російський бур‘ян з української землі. Наш обов‘язок – бути надійним тилом для ЗСУ.
Десантники з Львівщини відбили ворожу атаку військових росії в бою за Вознесенськ: детальніше
26 березня 2022
З 1 по 3 березня десантники 80 окремої десантно-штурмової бригади під командуванням Володимира Ратушняка не допустили оточення окупантами міста Вознесенськ, що на Миколаївщині. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Про це ж розповіли у бригаді. Лише за 2 березня наші військові змогли придушити вогнем два артдивізіони противника, зокрема гаубичний артилерійський та реактивно-артилерійський 126-ї окремої бригади берегової оборони ЧФ рф, які відкрили вогонь по місту. Разом з цим, десантники захопили трофейну техніку. Знищили машину з боєкомплектом, командно-штабну машину, дві одиниці РСЗО «Град» та близько 30 російських окупантів. «Орки втратили і особовий склад, і техніку – українські бійці наносили удари по штурмових колонах ворога, відбивали танкові атаки. А під час штурму Катеринівки Володимир Ратушняк зі штурмовою групою знищив БМП та дві вантажівки окупанта. Під час бою десантно-штурмовий підрозділ зманеврував так, що танки ворога потрапили під вогонь українських протитанкістів. Офіцер діяв скоординовано та організовано, і навіть коли отримав контузію, то залишився командувати підрозділом на бойових позиціях», - розповів очільник ЛОВА. До слова, за оборону Вознесенська Володимира Ратушняка уже нагородили орденом «За мужність» III ступеня. «І хто б подумав, що до 2014 року Володимир Ратушняк – керував європейською компанією і до війська жодного стосунку не мав. Це наші люди. Наша армія. Це ті, хто наближає нашу перемогу!», - додав Максим Козицький.
На Львівщині відбудеться низка заходів до Дня Героїв Небесної Сотні
17 лютого 2022
20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні - згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». На Львівщині відбудеться низка заходів починаючи вже з 18 лютого. 18 лютого: 11:00 – акція «Ангели пам’яті» на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові. 15:00 – розмова «Про Євромайдан і Революцію Гідності» з професором УКУ, істориком Ярославом Грицаком у Центрі Шептицького (Львів, вул.Стрийська, 29 а, кампус УКУ). В межах відкритої лекції відбудеться відкриття тематичної фотовиставки «Ціна майбутнього». 19 лютого 17:00 - відкриття фотовиставки Володимира Кліщевського «Майдан 2014. Люди та події» у міському палаці культури ім. Гната Хоткевича у приміщенні “Веранда Хоткевича” 20 лютого 17.00 – заходи з нагоди вшанування Дня Героїв Небесної Сотні на Личаківському кладовищі – поминальне богослужіння, покладання квітів. 18.00 – мистецька акція «Промені пам’яті» біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні 18.00 – гала-концерт української музики до Дня Героїв Небесної Сотні у Львівській національній опері. 18.00 – мистецько-музичний проєкт до Дня Героїв Небесної Сотні «#Україна, Майдан, Пам’ятаємо!» у Львівському національному театрі ім. Марії Заньковецької. Перед початком концерту у фоє театру презентують виставку «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини» Львівського історичного музею. 18.00 – мистецько-музичний проєкт «REQUIEM пам’яті Небесної Сотні» у Львівській національній філармонії. 21 лютого 18:30 – лекція наукової співробітниці Музею Гідності у Львові Олени Чебелюк «Вирішальний день Майдану» (культурний простір «РадіоГараж», вул. Князя Романа, 6)
На Львівщині вшанували пам’ять жертв Голокосту
27 січня 2022
27 січня в Україні і в усьому світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту у складі Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі (Республіка Польща). У Львові поминальні заходи розпочались зі спільної молитви на площі біля пам’ятника жертвам Львівського гетто на просп. В. Чорновола. Учасники заходу провели скорботне віче, поклали квіти та запалили свічки біля пам'ятника. «Цього дня 77 років тому військові першого українського фронту звільнили від нацистів «Аушвіц». Цей концтабір смерті, поблизу польського міста Освенцима, став для світу символом Голокосту. На українській землі найстрашнішим символом є Бабин Яр у Києві. У день визволення «Аушвіцу» світ вшановує пам’ять жертв Голокосту - пам’ять третини єврейського народу, в якої забрали життя лише тому, що люди народилися євреями. Голокост також призвів до знищення незліченної кількості представників інших національностей, серед яких - велика кількість українців. Нехай сьогодні весь світ ще раз пригадає, що таке жах великої війни і звірячої ненависті до людини, яку вона завжди за собою веде. Нехай кожна запалена свічка нині буде пересторогою небезпеки, котру несе в собі фанатизм, расизм, нацизм, упередження і брехня. Вічна пам’ять невинним жертвам», - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Під час Другої світової війни у Львові нацисти створили Янівський концтабір, а також організували Львівське гетто (у місцевості між Замарстиновом та Клепаровом), де масово знищували євреїв. Зазначимо що пам’ятник жертвам Голокосту встановили у 1992 році саме на місці, де розташовувалось Львівське гетто. Довідково: Голокост (з грец. – «всеспалення») - геноцид єврейського народу в часи Другої світової війни, внаслідок якого загинуло приблизно 6 мільйонів євреїв. Як жертв Голокосту зазвичай сприймають також інші етнічні та соціальні спільноти, яких нацисти переслідували і знищували за приналежність до цих спільнот (роми, гомосексуали, масони, безнадійно хворі тощо). Міжнародний день Голокосту запровадили згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 01 листопада 2005 року.
У Львові урочисто відзначили 30-ту річницю з Дня створення військової частини №4114 Нацгвардії
5 січня 2022
Сьогодні на території Західного територіального управління Національної гвардії України відбулись урочистості. Захід присвятили 30-й річниці з Дня створення військової частини №4114. Участь в заході взяли представники органів державної влади, місцевого самоврядування, керівництво і військовослужбовці частини та ветерани. Урочистим підняттям Державного Прапора над плацом розпочали захід. Опісля на території управління пролунав Гімн України у супроводі оркестру військової частини №3002 Нацгвардії. Хвилиною мовчання також вшанували пам'ять загиблих героїв – захисників та захисниць України. «Створення частини відбулось 30 років тому, саме у момент створення незалежної держави, що мало визначальне значення у становленні української державності. Сьогодні особовий склад Нацгвардії демонструє високий рівень патріотизму на лінії військових дій АТО/ООС. Пам’ятаймо, що сильні та дієздатні Збройні Сили – це турбота держави та місцевого самоврядування, що знаходить відображення в підтримці військових підрозділів на території області через реалізацію програми «Безпечна Львівщина», - зауважив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. До слова, за рішенням Львівської обласної ради для матеріально-технічного забезпечення військових частин Національної гвардії України виділили 2 млн 900 тис. гривень. Фінансування здійснили у межах Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021 – 2025 роки. Наприкінці заходу з нагоди 30-ої річниці заступник відзначив особовий склад військової частини №4114 Нацгвардії. За сумлінне виконання службових обов’язків нагородили: майорів В’ячеслава Комисливого та Романа Смітюха; капітана Романа Кащака; лейтенанта Олександра Загинайла; майстер-сержанта Юрія Лозового. Особовий склад Західного територіального управління та військових частин 4114 та 1241 успішно виконує службово-бойові завдання із забезпечення територіальної цілісності і державного суверенітету України. Військовослужбовці частини з перших днів та дотепер виконують службові бойові завдання в зоні проведення ООС. Це Маріуполь, Дебальцеве, Костянтинівка, Дружківка, Слов'янськ, Краматорськ, Первомайськ, Лисичанськ. Багато військовослужбовців за проявлений героїзм були нагороджені високими державними нагородами. На жаль були й військові втрати.
На Львівщині відбулися урочисті заходи до 113-ї річниці від дня народження Степана Бандери
1 січня 2022
Біля пам’ятника Степану Бандері у Львові відбулися урочисті заходи з нагоди 113-ї річниці з дня народження голови проводу ОУН. Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, Степан Бандера - це людина, яка своїм життям довела, що таке любити Батьківщину та прагнути справжньої свободи для неї. “Цьогоріч ми відзначили 30 років незалежності України. Наш народ, як мало які інші, розуміє, що свобода - не та річ, яку здобувають чи обирають раз і назавжди. Усі ці три десятиріччя щодня, часто ціною життя наших захисників, ми обираємо і здобуваємо волю і незалежність України! Пам’ятаймо про цей щоденний ціннісний вибір! І не вагаймося у ньому ніколи! Як не вагався Бандера. Слава Україні! Героям слава!”, - сказав Максим Козицький. Участь у заходах взяв заступник голови Львівської ОДА з питань культури, молоді та спорту, освіти, охорони здоров’я та бюджету Іван Собко. «113 років тому народився той, хто бажав, надіявся, вірив і робив все для того, щоб була Україна. Україна для нього була понад усе! І словом, і думкою, і діями він робив все для того, щоб сьогодні ми стояли на українській землі, розмовляли українською мовою, любили і сіяли зерно українське. Я гордий з того, що мої маленькі донечки знають, хто такий Степан Бандера. Я горджуся тим, що для мене це - Герой України. Я сьогодні тут, щоб віддати шану цій Великій Людині. Тішуся, що сьогодні є багато дітей. Це означає, що всі справи і старання Степана Бандери не були марні. Незалежно від того, скільки тобі років і яка твоя посада, кожен українець повинен знати і поважати честь, старання, і все те, що дав нам провідник ОУН. Я бажаю, щоб у кожному з нас жив і творив Степан Бандера. Слава Україні!», - зазначив Іван Собко. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері, долучилися до спільної молитви за Україну, читали вірші, співали українські патріотичні пісні. Опісля провели громадське віче. До вшанування долучилися народні депутати України, представники обласної, районної та місцевої влади, ветерани УПА, мешканці та гості Львівщини. Окрім того, під час заходу Іван Собко та заступник голови Львівської облради Євгеній Гірник відзначили лауреатів премії імені Героя України Степана Бандери. Нагадаємо, що у с. Воля Задеревацька Стрийського району розташований музей-садиба родини Бандери. Довідково: Степан Андрійович Бандера (1909 – 1959) - один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху ХХ століття, голова проводу ОУН-Б - одного з підрозділів Організації Українських націоналістів після її розколу. Разом з Ярославом Стецьком став автором і проголосив Акт відновлення Української держави від 30 червня 1941 року, за що їх відправили до концтабору. ОУН-Б, яку очолював Бандера, стала засновницею Української Повстанської Армії. Після розпаду СРСР для багатьох українців ім'я Степана Бандери стало символом боротьби за незалежність України.
Делегація з Львівщини вшанувала пам’ять В’ячеслава Чорновола на Байковому кладовищі
28 грудня 2021
Делегація з Львівщини вшанувала пам’ять В’ячеслава Чорновола з нагоди відзначення 84-ої річниці від дня його народження. До могили Героя України на Байковому кладовищі, що у м. Києві,поклали квіти. Також присутні, зокрема представники облдержадміністрації, ліцею №46 ім. В'ячеслава Чорновола Львівської міської ради та громадськості, вшанували пам’ять В. Чорновола спільною молитвою та виконали Державний Гімн України. Довідково: В'ячеслав Чорновіл — український політик, діяч руху опору, публіцист, літературний критик. Засновник Народного руху України та один з ініціаторів Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (2000, посмертно). Лауреат Міжнародної журналістської премії імені Ніколаса Томаліна (1975).
У Любліні вшанували воїнів армії Української Народної Республіки
28 грудня 2021
Представники департаменту комунікацій та внутрішньої політики, представники суспільно-культурних товариств Львівщини та молодь вшанували пам'ять воїнів армії Української Народної Республіки на православному кладовищі у місті Люблін Республіки Польща. Учасники делегації поклали квіти та запалили лампадки до могил воїнів армії УНР. Присутні вшанували пам’ять воїнів молитвою та виконали композицію «Чуєш брате мій…». Опісля, представники делегації запалили лампадки до пам’ятного знаку Пам’яті мільйонів жертв великого голоду в Україні у 1932-33 роках. Також вшанували пам’ять греко-католицького священника, пароха концтабору Майданек, Блаженного священномученика о. Омеляна Ковча. Нагадаємо, що пам’ятник отцеві Омелянові Ковчу у Любліні відкрили та освятили цьогоріч на початку жовтня.
На Львівщині відзначили 84-у річницю з дня народження В'ячеслава Чорновола
24 грудня 2021
Сьогодні відбулись урочисті заходи з нагоди 84-ої річниці від дня народження В’ячеслава Чорновола. Розпочалися урочистості покладанням квітів до пам’ятника В'ячеславу Чорноволу під супровід Галицького академічного хору. Вшанувати його пам'ять біля пам’ятника видатному українцеві зібралися представники влади та громадськості. У заході взяли участь перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик та заступник голови облдержадміністрації Олександр Кулепін. ''В’ячеслав Чорновіл ще за життя став моральним авторитетом, взірцем високого громадянського обов’язку, символом незламності українського духу. Усе своє життя він віддав боротьбі за правду: і тоді, коли виступав проти арештів української інтелігенції на прем’єрі фільму С. Параджанова «Тіні забутих предків», і тоді, коли відмовлявся свідчити проти своїх друзів, і тоді, коли написав книгу «Лихо з розуму», і кожен день, кожну хвилину, кожну секунду свого життя, відстоюючи ідеали вільної, незалежної соборної України. Сьогодні кожен з нас на своєму місці продовжує його ідею. Адже майбутнє нашої держави залежить від свідомості її громадян, від єдності нашої нації та від готовності кожного відстоювати та боронити Україну так, як це робив В’ячеслав Чорновіл'', - зазначив Андрій Годик. Довідково: В'ячеслав Чорновіл — український політик, діяч руху опору, публіцист, літературний критик. Засновник Народного руху України та один з ініціаторів Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (2000, посмертно). Лауреат Міжнародної журналістської премії імені Ніколаса Томаліна (1975).