Діти з цілої області намалювали архітектурні пам’ятки своїх громад

29 грудня 2021р, Новини. Департамент архітектури та розвитку містобудування, Прес-служба ОДА

У львівському “Домі Франка” сьогодні, 29 грудня, відкрили виставку дитячих творів на тему архітектурної спадщини в громадах Львівщини. Всі твори, які в музеї на вул. Франка, 150 ви можете оглянути впродовж різдвяних свят, увійшли до настінного календаря 2022 року. Його організатори розповсюджують безкоштовно по всій області - з метою привернути увагу до потреби збереження пам’яток.  Партнером проєкту став департамент. 

“Восени ми оголосили конкурс дитячих малюнків, на яких мали бути зображені архітектурні пам’ятки у громадах. Надійшли роботи понад 220 учасників різного віку зі всієї України. Потім ми запросили архітекторів, пам’яткоохоронців, художників і директора музею «Дім Франка»: разом вибрали роботи, які особливо зачепили. А тоді видали з ними календар на 2022 рік. Члени журі намагалися дати шанс всім - від наймолодших до найстарших учасників. Розішлемо цей календар у різні громади, хочемо, щоб він дуже тепло нагадував нам про відповідальність за пам’ятки. Бо вірю: для того, щоб намалювати пам’ятку, діти радилися з дорослими, думали, які ж є пам’ятки в громаді, вивчали історію. Той, хто любить, - береже. А більшість спадщини найперше потребує правильного зберігання”, - пояснює заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, якому належить ідея конкурсу та календаря і який за власні кошти профінансував проєкт. 

Партнерами проведення нинішнього заходу для дітей стали Львівський літературно-меморіальний музей “Дім Франка”, де, власне, і відбулася презентація календаря та триватиме виставка.

А також - департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, Львівська спілка архітекторів, заповідник “Древній Звенигород”.

“Всі малюнки, які ми отримали від дітей, заслуговують особливої уваги. Вибирати найкращі з кращих було дуже складно. Кожна вразила мене по-своєму: якась технікою, якась нестандартним рішенням, якась кольоровою гамою, а якась простотою і щирістю. Надіюся, що цей конкурс залишиться в дитячих серцях надовго. Можливо, хтось з цих дітей стане реставратором чи архітектором і продовжить оберігати наші пам’ятки. Всі передумови для цього є — достатньо поглянути на ці талановиті роботи”, - розповідає директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Кожен із юних співавторів виставки отримав подарунки та міг поділитися своїми враженнями від конкурсу та календаря. 

«Моя робота є на обкладинці календаря. Я відвідую художню школу, багато малюю архітектуру. Цю роботу створював цілий рік», - каже автор зображення палацу барона Козімо де Во у Ходорові Святослав Петровський.

Діти також отримали відзнаки від партнерів - Львівської спілки архітекторів, заповідника “Древній Звенигород” та громадського діяча Любомира Сопільника. 

Як зазначив автор проєкту Юрій Холод, календар виданий не для продажу і його обов’язково розішлють у різні куточки Львівщини.

Ключові слова:

виставка

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook