У Львівській філармонії представили мистецько-документальний проєкт “Молитва до митрополита.Сліпий.Спадкоємець”

18 лютого 2022р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Виставку картин, приурочену 130-річчю від дня народження Патріарха Української греко-католицької церкви, блаженнішого Йосифа Сліпого, відкрили вчора у  фоє Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика за участі артистів Львівської національної філармонії та оперного співака Михайла Малафія.

Це серія картин, які створили художники з різних регіонів України упродовж останніх двох років. У створенні колекції взяли участь такі митці, як Оксана Романів-Тріска, Олександр Охапкін, Віталій Гайдар, Мирон Катаран, Вікторія Шатковська, Святослав Владика, Люба Лебідь-Коровай, Марія Мартиненко-Гупало, Ольга Федорук, Оксана Андрущенко, Орест Гнатів, Уляна Креховець, Іванка Крип’якевич-Димид, Уляна Слюсар, Леся Безніско.

Також до колекції долучили зібрані і подаровані твори: Аскольда Стернюка, Василя Лопати, Івана Крислача, Романа Хоркавого, Євгена Безніска.

Участь у заході взяв начальник відділу мистецтв департаменту з питань культури. національностей та релігій Львівської ОДА Василь Гладкий.

Сьогодні ми згадуємо Патріарха Української Греко-Католицької Церкви Йосипа Сліпого, який є однією із найвеличніших постатей ХХ століття не тільки для католицького світу, а й для всіх українців. Богослов, який майже 20 років провів у радянських таборах, та віра його залишилася непохитною. Йосип Сліпий – людина могутньої сили духу, яка з гідністю пройшла усі випробування і залишила по собі велику духовну та інтелектуальну спадщину. А ще Патріарх залишив для нас важливі настанови – молитися, працювати і боротися за збереження християнської душі кожної людини! А ще заповідав: «За всяку ціну втримати єдність!», - сказав Василь Гладкий.

Проєкт є четвертим з циклу “Молитва до Митрополита” і експонуватиметься у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика до 10 березня. 

З 10 березня колекція вирушає у подорож музеями Західної України. Тож незабаром колекцію “Молитва до митрополита. Сліпий. Спадкоємець” можна буде побачити в Червонограді, Бортятині, Нагуєвичах, Стрию, Дрогобичі, Трускавці та інших українських містах.

Авторка та організаторка проєкту – Олена Білоус

Нагадаємо, що напередодні з нагоди 130-річчя Патріарха Йосипа (Сліпого) у Львівській національній опері представили прем’єру ораторії українського композитора Ігоря Щербакова на текст заповіту Йосипа Сліпого «Великого бажайте!»

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook