"У новому ЦНАПі у Дрогобичі одну адміністративну послугу можна отримати до двох хвилин", - Андрій Годик
У межах “Великого будівництва” торік у Дрогобицькій територіальній громаді дали старт роботі нового сучасного Дія Центру «Документ-Сервіс Дрогобич». Тут мешканці мають змогу отримувати понад 400 адміністративних послуг.
“Загальна вартість проєкту – понад 33 млн грн, з них: більш як 10 млн грн – кошти державної субвенції, 10 млн грн – ДФРР, а також співфінансування з місцевого бюджету. Але важливо відзначити оперативність надання послуг у новому центрі. Так, одну адміністративну послугу мешканці можуть отримати до двох хвилин. Головна новація Дія. Центрів саме в тому, що тут можна в одному місці отримати дуже багато різних послуг від держави та громади", - підкреслив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.
Нагадаємо, будівництво об’єкта розпочали у 2018 році. Так, упродовж трьох років, 2018-2020, підрядна організація провела земляні роботи, залила фундамент, вимурувала стіни першого поверху та провела його перекриття, підвели мережі каналізування.
Торік перекрили другий поверх, улаштували покрівлю, встановили віконні блоки та алюмінієві вітражі, змонтували ліфти, завершили внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, улаштували інженерні мережі (вентиляцію, водопостачання та водовідведення, електропостачання), серверну, провели роботи з благоустрою території.
У Дія Центрі можна отримати такі послуги: реєстрація місця проживання, речових прав на нерухоме майно, реєстрація бізнесу, послуги у сфері земельних відносин та архітектурно-будівельної діяльності, а також соціальні послуги. Окрім цього - послуги комунальних підприємств, такі, як послуги водоканалу, тепломереж, угоди по вивозу сміття та оплати послуги КПЖЕО.
Щодня Дія Центр може обслуговувати більш як 200 осіб.
ЦНАП працює за адресою: м. Дрогобич, вул. Бориславська, 8А.
Новини за темою
Захисникам з Дрогобиччини передали вже більше ніж 100 автівок
10 травня 2022
Для потреб військових з Дрогобича їде ще 4 машини. Ці автомобілі закупили та привезли з-за кордону небайдужі люди. Напередодні під стінами Дрогобицької районної військової адміністрації офіційно передали ключі від транспортних засобів та документи. Купити автівки вдалося завдяки патріотичній позиції жителів Дрогобиччини. Одного пікапа придбав директор Дрогобицького лісгоспу. Це вже не перша така допомога від лісівників, попередньо вони вже надавали для наших бійців тепловізори та інше спорядження. До закупівлі мікроавтобуса та вантажівки долучилися партнери із БФ «Коло» та підприємці з Дніпра. Ще одне авто придбали завдяки керівництву Дрогобицького міськрайонного суду. Решту коштів, витратили на доставку автівок, пального та інших супровідних речей. «Загалом від початку війни цифра автівок та техніки, яку ми передали для потреб ЗСУ, сягнула вже далеко за 100. В тому числі і територіальній обороні. Але на цьому не кінець. Бо тут, в тилу, ми маємо як тільки можна допомагати нашим бійцям. Будь-яка паніка лише шкодить. Ми всі робимо одне — захищаємо країну. Кожен свідомо зайняв своє місце у цій війні і має гідно виконувати своє завдання. А завдання одне - перемогти!», — зазначив голова Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк. Усі автомобілі місцеві майстри приводять до ладу та фарбують. Тому кожен пікап, мікроавтобус чи вантажівка готові, аби допомагати нашим бійцям захищати країну від ворога.
«Від початку війни через склади Львівської ОВА транспортували близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги», - Максим Козицький
27 квітня 2022
Львівська обласна військова адміністрація разом з партнерами в перші тижні війни розробила систему обліку гуманітарної допомоги, яка покрила всі стратегічні склади обласного підпорядкування. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький під час брифінгу у Медіа Центрі Україна. «Від самого початку війни через склади, якими оперує Львівська ОВА пройшло близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги. Наше завдання було швидко і якісно розсортувати гуманітарну допомогу, яка надходить, і швидко її передати в ті регіони, де вона найбільш потрібна. Потребу з інших областей ми визначаємо чи відповідно до запитів ОВА з тих областей, чи голів обласних центрів. Імплементація на першому (найбільшому) складі почалась вже 4 березня. Коли окремі міністерства почали пропонувати свої рішення, які ще не були протестовані в реальних умовах, ми вже вели повноцінний облік на складах Львівської ОВА. Цю систему використовують у понад двадцяти адміністраціях і саме наша адміністрація першою розробила та впровадила в роботу», - розповів очільник області. Ця система дає змогу: а) бачити що і від кого ми отримуємо; б) бачити що ми маємо на залишках на складах; в) вести облік що і кому ми відправили; г) давати доступ до цієї інформації всім зацікавленим особам. Максим Козицький зокрема повідомив, що згідно з даними Львівської митниці в Україну завезли дорожнім транспортом майже 135 тисяч тонн гуманітарної допомоги. З них на територію Львівщини (відповідно до декларацій перевізників) – 43 тисячі тонн. «Кінцевими отримувачами були організації, які розташовані на території Львівської області. Львівська ОВА була вказана кінцевим отримувачем лише у 10% випадків. Кожен другий товар був призначений для благодійних фондів, релігійних організацій та місій і громадських організацій. Все решта спрямовувалося для громад Львівщини, комунальних закладів, військових частин, лікарень, прикордонників та співробітників ДСНС. Громадські організації, які завозили найбільше гуманітарної допомоги на Львівщину, це Карітас, Народна самооборона Львівщини, Вільні та небайдужі – вони завезли приблизно 5% всіх товарів, які надходили на Львівщину», - зазначив начальник адміністрації. Найбільше отримали гуманітарної допомоги такі області: м. Київ та Київська область, Чернігівська, Житомирська, Харківська, Полтавська та Дніпропетровська з якої також розповсюджувалися вантажі на інші області. Також Максим Козицький додав, що за час війни 71 карету швидкої медичної допомоги відправили з Львівської області в інші області як частину гуманітарної допомоги.
У Дрогобичі відбувся безкоштовний концерт для внутрішньо переміщених осіб за участі артистів української естради
18 квітня 2022
Вчора, 17 квітня, у концертному залі Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу для внутрішньо переміщених осіб, які зараз проживають у Дрогобичі, виступили українські виконавці Андріана, ЗАЛІСКО, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Концерт відбувся за ініціативи департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОВА. “Нещодавно наш департамент закликав усіх діячів культури та мистецтва о’єднуватися та спільно робити те, що ми найкраще вміємо - боротися на культурному фронті. Одними з перших на наш заклик відгукнулася “Команда А” . Це артисти Андрій Заліско, Андріана, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Спільно ми запланували низку благодійних концертів Львівщиною: це і концерти для збору коштів на потреби ЗСУ і безкоштовні концерти для внутрішньо переміщених осіб. Вчора в Дрогобичі успішно відбувся другий такий концерт. Цього разу артисти заспівали для внутрішньо переміщених осіб з гарячих точок України, які зараз мешкають у Дрогобичі. На концерті панувала дуже тепла атмосфера - атмосфера єднання. Взагалі ми, як організатори різних мистецьких заходів, помітили, що люди зараз чудово реагують на такі ініціативи і дуже потребують цих світлих емоцій, які допомагають хоч на мить забути жахіття війни, які їм довелося пережити. Тому ми з великим оптимізмом продовжуємо працювати на культурному фронті”, - розповідає директорка департамену з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.
Уряд спростив ввезення з-за кордону окремих товарів військового призначення
30 березня 2022
Уряд спростив ввезення з-за кордону окремих товарів військового призначення. До прикладу, щоб ввезти зараз квадрокоптер або пластину для бронежилета, потрібно подати декларацію і представити митним органам гарантійного листа, що власне цей товар буде доставлений у військову частину. Про це розповів сьогодні заступник наальника Львівської ОВА Юрій Бучко. “У гарантійному листі треба вказати найменування кінцевого користувача товарів. Ним може бути Міністерство оборони, військова частина чи будь-яке інше військове формування. Щодня на склади Львівської ОВА ми отримуємо близько 15 машин допомоги. Отримали вже більше 400 фур обладнання, медикаментів, продуктів харчування, одягу. Вчора приїхали “швидкі” для транспортування новонароджених діток.Весь цей товар розподіляється по всіх областях нашої України”, - зазначив Юрій Бучко. Заступник голови Львівської облради Юрій Холод наголосив, що понад 60 % вантажу проходить через територію Львівської області. “Понад 1600 тонн гуманітарної допомоги за вчора скерували у Харківську, Донецьку, Луганську, Херсонську, Київську та інші області. Зараз докладаємо усі зусилля, щоб допомогти областям, де це найбільш потрібно. Дякую усім волонтерам, громадським організаціям, донорам, партнерам, які працюють спільно з нами і розподіляють цю допомогу”, - наголосив Юрій Холод. Також він наголосив, що триває виготовлення аптечок і наступного тижня декілька тисяч мають відправити українським захисникам. Юрій Холод закликав бізнесменів та усіх охочих допомагати такими товарами як енергетичні батончики, супи швидкого приготування, тушонки тощо.
«Закликаю усіх долучатися до територіальної оборони Львівщини», - Максим Козицький
27 лютого 2022
Максим Козицький закликав мешканців Львівщини записуватися в ряди територіальної оборони. Про це начальник Львівської обласної військової адміністрації повідомив на сьогоднішній пресконференції. «Я дуже радий, що на території Львова та Львівського району потік охочих стати в лави добровольців територіальної оборони є значним, тому саме з центрального району жителі області повинні брати приклад та активно долучатися до охорони правопорядку регіону. Закликаю усіх долучатися до територіальної оборони Львівщини'», - сказав він. Командир територіальної оборони Львівщини Валерій Курко додав, що від початку дії режим воєнного стану комплектування територіальної оборони Львівщини становить від 60 до 90% в залежності від пункту комплектування. «Найпоширенішими причинами відмови у прийнятті в лави тероборони є: відсутність посад або наявність посад, які потребують спеціальної підготовки та відмова військовозобов'язаним громадянам», - сказав командир тероборони Львівщини. Також він зазначив, що з моменту введення воєнного стану розгорнули усі підрозділи сил територіальної оборони збройних сил України області. Усі військовослужбовці забезпечені особистою зброєю, одностроєм та гарячим триразовим харчуванням.
«У поліцію області щоденно надходять 17 тисяч повідомлень», - Дмитро Міхалець
27 лютого 2022
Поліція Львівщини працює в посиленому режимі роботи. Про це повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області Дмитро Міхалець. «Близько 17-ти тисяч повідомлень про можливі порушення правопорядку в області фіксує поліція Львівщини щодоби. Така кількість є надзвичайно великою, але ми працюємо для того, щоб забезпечувати правопорядок на території нашого регіону», - сказав заступник начальника поліції Львівщини. Він додав, що велика кількість повідомлень надходить саме про підозрілих осіб та позначень для ймовірного наведення ракетних ударів. «Для кращого опрацювання усіх викликів ми залучаємося підтримкою національної гвардії, представниками територіальної оборони та небайдужих громадян. Але закликаю усіх громадян координувати свої дії з поліцією та представниками влади на місцях для запобігання виникненню ситуацій, які є небезпечними для життя та здоров'я», - наголосив Дмитро Міхалець.
Найскладніша ситуація сьогодні на Харківському напрямку, в Сумській області та на півдні країни: радник Президента
25 лютого 2022
Збройні Сили України, Національна поліція та територіальна оборона працюють добре й утримують контроль над значною частиною української території, яка зазнала ударів з боку російської федерації. Про це заявив радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк на брифінгу в Офісі Глави держави. «Якщо зіставити військові потенціали України й росії, то ми тримаємося дуже ефективно. Наші вороги хочуть вирішити ключове завдання – затиснути Київ та основні міста сходу й півдня країни. Ми відчуваємо їхні плани, і особливо це розуміє керівництво ЗСУ», – сказав він. Як зауважив Михайло Подоляк, тактика, яку застосовують російські збройні сили, частково нагадує терористичні методи, коли обстрілюють житлові квартали, а сьогодні були навіть обстріли дитячих садочків. «Воєнні злочини, які, на жаль, є на сьогодні, повинні отримати сувору юридичну оцінку», – заявив він. Радник керівника Офісу Президента вкотре наголосив, що противнику не вдасться втілити свої плани з усунення керівництва Української держави та створення хаосу в країні. Він підтвердив, що Президент Володимир Зеленський перебуває в Києві та ефективно здійснює керівництво країною та обороною. «Вчора, позавчора, сьогодні він працює цілодобово. У нього постійні зустрічі з іншим керівництвом країни – Кабінетом Міністрів, депутатами, а також постійні консультації зі світовими лідерами. Президент у курсі всього, що відбувається в країні, та ухвалює оперативні рішення з управління державою», – сказав Михайло Подоляк. Він також повідомив, що найскладніша ситуація нині на Харківському напрямку, в Сумській області та на півдні країни, де тривають доволі тяжкі бої між ЗСУ і військами РФ. Радник керівника Офісу Президента зазначив, що, за попередніми даними, сьогодні загинуло понад тисячу військовослужбовців країни-агресора, що є досить великою кількістю. «Сьогодні перемовини зі світовими лідерами він (Президент України. – Ред.) веде для того, щоб сформувати максимальний фонд підтримки наших Збройних Сил з боку наших партнерів», – наголосив Михайло Подоляк.
Оновлено: Поранених військових з Львівщини і Рівненщини госпіталізували до військового госпіталю у Львові. Їх стан стабільний
25 лютого 2022
Першочерговою зараз є госпіталізація пацієнтів з бойових дій. І основним закладом охорони здоров’я на території західної України для їх госпіталізації є військово-медичний клінічний центр Західного Регіону (військовий госпіталь). Зокрема, до закладу потрапили 11 військових. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. «1 з них у важкому стані, 10 – в стані середньої важкості та легкому. Інших пацієнтів (учасників бойових дій – ред.) у закладах охорони здоров’я (області – ред.) немає», - зазначив Орест Чемерис. Він додав, що військовий госпіталь у Львові є основним закладом, до якого госпіталізують пацієнтів, які отримали ушкодження внаслідок бойових дій, військових, з західних областей України. «Лише за умови якщо відстань, яку потрібно подолати, може становити загрозу пацієнту…такий пацієнт госпіталізується до найближчого закладу. Там йому надається вся необхідна допомога, і в разі стабілізації - переводиться в госпіталь», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Оновлено: За його словами, 4 з госпіталізованих постраждали вчора під час обстрілів Кам’янки-Бузьки, Бродів, Нового Калинова на Львівщині. 7- з Рівненської області (4 постраждали внаслідок обстрілу аеропорту в Рівненській області, інші ппостраждали внаслідок ДТП з військовими). Центр є єдиний на західний регіон. Тому за територіальним принципом всіх направили сюди. У 10 військових точкові осколкові поранення. 1 - має комбіновану травму (поранення спровоковані кількома чинниками). Він з Рівненської області. Його стан важкий, але стабільний.
«Захист дітей від захворювання на поліо є обов'язком усіх батьків», - Наталія Іванченко
22 лютого 2022
В Україні зареєстровано 2 паралітичні випадки поліомієліту і відповідно на кожен паралітичний випадок може припадати від 100 до 200 непаралітичних форм. Про це повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, експертка департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко. «Така кількість випадків виявленого поліо є небезпечною, адже в Україні доведена циркуляція вакциноспорідненого штаму поліовірусу другого типу. Саме тому медичні працівники закликають усіх, невакцинованих від поліо, дітей зробити щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною», - сказала Наталія Іванченко. Вона повідомила, що поліомієліт може призвести до незворотного паралічу, а в найгіршому випадку – до смерті. Врятувати і підтримувати життя в разі ураження дихальних м’язів, можна лише штучно підтримуючи процес дихання. Після поліомієліту функція вражених хворобою органів та м’язів не відновлюється. «Захист дітей від захворювання на поліо є обов'язком абсолютно усіх батьків, адже відповідно до Закону України ''Про захист населення від інфекційних хвороб'' вакцинація проти поліомієліту належить до числа обов'язкових профілактичних щеплень. Я дуже прошу усіх, хто не вакцинував до цього своїх дітей зробити це якнайшвидше», - наголосила Наталія Іванченко. Про небезпеку поліомієліту та чому важливо зробити щеплення від нього читайте тут.
«На Львівщині відбувається спад захворюваності на ковід», - Орест Чемерис
22 лютого 2022
Упродовж останніх тижнів ситуація з захворюваністю на коронавірусну інфекцію на території області покращилася. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Станом на сьогодні понад 1100 мешканців Львівщини перебувають на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я області. Завантаженість ліжкової мережі становить 22,2%. В реанімаційних відділеннях перебувають 123 пацієнти, з них на апаратах ШВЛ – 45», - сказав Орест Чемерис. Він додав, що загалом тенденція звернень як за медичною допомогою, так і кількість госпіталізацій є меншою, аніж декілька тижнів до цього і зараз спостерігаємо спад захворюваності. «Вакцинальна кампанія активно триває. Особливо акцентуємо увагу на необхідності введення бустерної дози. Саме третя доза є найдієвішою для повноцінного захисту від інфікування. Тому закликаю усіх, хто уже пройшов повний курс вакцинації, здійснити щеплення бустерною дозою», - наголосив Орест Чемерис. Нагадаємо, на Львівщині за вчора, 21 лютого, щеплення від ковіду отримали 3730 оcі.
«Ліжкова мережа лікарень Львівщини заповнена на 33%», - Олег Когут
15 лютого 2022
Кількість лабораторно виявлених випадків пішла на зниження, але це пов'язано лише з кількістю проведених досліджень упродовж вихідних. Про це повідомив регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут. «Як ви знаєте у вихідні дні мешканці Львівщини не настільки охоче ідуть робити ПЛР-дослідження, що також впливає на загальну статистику», - сказав Олег Когут. Також він додав, що Львівщина ймовірно вийшла на пік захворюваності, проте кількість госпіталізацій продовжує залишатися досить великою. «Ліжкова мережа заповнена на 33%, адже штам ''Омікрон'' характеризується великою кількістю захворювань, але легшим клінічним перебігом, що в свою чергу впливає на кількість госпіталізацій по області», - повідомив Олег Когут. Регіональний координатор наголосив на необхідності дотримання базових профілактичних заходів, щоб уберегтися від захворювання на ковід, а саме: носіння масок, уникання місць масового скупчення людей, соціальне дистанціювання та дотримання особистої гігієни. Олег Когут зазначив, що показники темпів вакцинації останнім часом зменшилися. «На жаль, станом на зараз ми вакцинуємо від 4 до 5 тисяч людей, у той час як наприкінці минулого року цей показник доходив до 20 тисяч щоденно. Понад 51% населення області вакциновано однією з двох доз вакцин, а двома дозами - більше 49% мешканців Львівщини. В області вакцинованими двома дозами є понад 10 тисяч дітей у віці від 12 до 18 років, але цей показник є надостатнім для повноцінного захисту усіх молодих людей Львівщини», - наголосив Олег Когут. Він додав, що при кожній районній адміністрації та територіальній громаді розробляють тижневі плани виїздів мобільних бригад для вакцинації населення. «Незважаючи на те, що кількість вакцинованих мобільними бригадами є незначною, ми будемо продовжувати такі виїзди для забезпечення усіх груп населення доступом до вакцин», - сказав Олег Когут.
У Львівському обласному госпіталі ветеранів війн і репресованих перебуває 162 пацієнти з COVID-19
11 лютого 2022
За останню добу у Львівський обласний госпіталь ветеранів війн і репресованих поступили 13 пацієнтів з COVID-19. Загалом в госпіталі з діагнозом ковід перебуває 162 пацієнти, з них 17 – в реанімації (в тому числі 3 – на ШВЛ). Про це розповів генеральний директор госпіталю Максим Прикупенко. «Упродовж останнього тижня в госпіталь щодоби поступає близько 10 пацієнтів, на початку тижня більше – близько 24. Тривалість лікування зменшилася, але важких пацієнтів в закладі досить багато – переважно це пацієнти з супутніми патологіями», - зазначив Максим Прикупенко. Він також розповів, що якщо раніше всі пацієнти поступали в госпіталь з важкими пневмоніями, то зараз кількість таких пацієнтів складає близько 60%. Окрім того, є випадки, коли людей госпіталізують з іншими хворобами, проте при обстеженні у них виявляють COVID-19. «З сімнадцяти людей, які перебувають зараз у реанімації з COVID-19, п’ятеро потрапили до госпіталю з інсультом», - додав гендиректор госпіталю. Нагадаємо, загалом у госпіталі розгорнуто 700 ліжкомісць для хворих на ковід.