ГУ Держпраці перевірило майже 700 суб'єктів господарювання на дотримання правил безпеки на роботі
Із метою запобігання виробничого травматизму та зниження його рівня ГУ Держпраці у Львівській області впродовж року провело 1849 інформаційних заходів. Здійснили 686 перевірок у сфері охорони праці суб'єктів господарювання та перевірили 1754 об’єктів. Виявили 12186 порушень вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку, з них 95 % за результатами вжитих Головним управлінням заходів підприємствами усунено.
Направлено до адміністративного суду 39 позовних заяв щодо призупинення (зупинення, обмеження) виробництва, виконання робіт, у зв’язку з виявленням порушень, що могли несли загрозу життю та здоров’ю працівників.
За результатами проведеної роботи в області у 2021 році відбулося зниження загального травматизму на 3% та на 5% зменшення кількості нещасних випадків із смертельними наслідками.
Роз’яснювальну роботу провели на підприємствах тих галузей, які за результатами здійсненого аналізу стану організації безпеки праці були визнані в області найбільш ризиконебезпечними.
Головне управління розробило Профіль безпеки та План превентивної роботи, який погоджений із соціальними партнерами та іншими зацікавленими органами, що увійшли до складу спеціально створеної Головним управлінням постійно діючої робочої групи. А саме, представники профільних структурних підрозділів Львівської ОДА та міської ради, Об’єднання профспілок Львівщини, УВД ФСС у Львівській області, ГУ Нацполіції у Львівській області, Департаменту державного контролю на транспорті, Асоціації роботодавців Львівської області.
«Головне управління Держпраці та Об’єднання профспілок Львівщини є надійними партнерами в частині захисту конституційних прав громадян на належні, безпечні та здорові умови праці. Щороку ми посилюємо нашу співпрацю, що позитивно впливає на загальний результат – зменшення кількості нещасних випадків на підприємствах регіону, зниження рівня травмування працівників тощо», - відзначив голова Об’єднання Роман Дацько.
Новини за темою
В області провели перше засідання міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів
8 квітня 2022
Сьогодні відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи завдання якої здійснення на території Львівської області заходів спрямованих на виявлення об'єктів права власності країни агресора – російської федерації та її резидентів. Робочу групу створили наказом начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького 5 квітня. Дещо пізніше її склад доповнили. Так, сьогодні сюди входять представники від Бюро економічної безпеки, Львівської регіональної митниці, регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Українська Залізниця», Головного управління Нацполіції у Львівській області, Львівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки, Західного міжрегіонального територіального управління АРМА з місцезнаходженням у Львові, Територіального управління Державного Бюро розслідувань, розташованого у Львові, Управління Служби безпеки України у Львівській області, Львівської обласної прокуратури, Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Управління патрульної поліції у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області. Усі дотичні служби працюватимуть над виявленням і пошуком майна росії та її резидентів. Як зазначили під час засідання, частина учасників групи вже має певні напрацювання та прийняті рішення в цьому напрямку. «Будемо діяти виключно в межах чинного законодавства. Оскільки рішення про примусове вилучення приймає саме Рада національної безпеки і оборони України, яке вводиться в дію указом Президента України, наше спільне завдання виявити, забезпечити унеможливлення відчуження, вилучення, або вивезення майна за межі території України і скерувати відповідне подання в РНБО»,- зазначив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. Наступне засідання обласної міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів запланували провести наступного тижня. Нагадаємо, що 3 березня Верховна Рада України дозволила націоналізувати російське майно в Україні. Так, на терміновому засіданні парламент ухвалив закон про примусове вилучення в Україні об'єктів, що належать Росії, російським компаніям і громадянам Росії. Рішення про конфіскацію ухвалюватиме РНБО.
Міжвідомча робоча група провела інформаційно-роз'яснювальну роботу із закладами громадського обслуговування
9 грудня 2021
Учора Міжвідомча робоча група провела інспекцію по закладах обслуговування населення для перевірки дотримання мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. Рішення N°745 про введення такого мораторію затвердили у вересні 2018 року. Документ прийняли з метою захисту українського інформаційного простору після численних звернень патріотичних та ветеранських громадських організацій. Задля кращого виконання рішення створили Міжвідомчу робочу групу до складу якої входять представники громадськості та активісти. Ця група проводить роз‘яснювальну роботу для фізичних та юридичних осіб з метою недопущення порушень та вчасного виявлення їх. До учорашньої перевірки громадських закладів долучилися також співробітники департаменту комунікацій та внутрішньої політики. Заступник директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Юрій Горун наголосив на важливості цієї ініціативи. «Перевіряючи заклади на наявність російськомовних культурних продуктів ми в першу чергу контролюємо виконання рішення N°745 Львівської обласної ради та убезпечуємо наших співгромадян від експансії російських пісень на території області. Ми проводимо цю перевірку з метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі», - сказав Юрій Горунь. За результатами перевірки обстежили майже пів сотні закладів громадського обслуговування. Явних порушень не виявили, а співробітники більшості закладів з розумінням поставилися до цієї ініціативи.
На Львівщині понад 50 мобільних груп здійснюють перевірку об'єктів на дотримання карантинних обмежень
3 листопада 2021
Більше 50 мобільних груп у складі працівників поліції та ГУ “Держпродспоживчслужби” здійснюють в області перевірку об'єктів господарювання на дотримання карантинних обмежень. Про це в ефірі програми "Червона зона" повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький. “Карантин має бути всеохоплюючий, але з іншого боку вакциновані люди мають мати доступ послуг та речей, які є у звичному житті. В області більше 22 % населення вакциновані двома дозами, ми працюємо над тим, аби ця кількість зростала. Більше мільйона осіб вакцинувались однією дозою. Щодо обмежень, то вони чітко обумовлені між міською і обласною владою і відповідають тим стандартам, які впроваджуються на рівні держави”, – зазначив Максим Козицький. Перевірку об’єктів здійснюють відповідно до кількості населення в області та об’єктів, які ведуть діяльність. Також очільник області наголосив, що за останній рік держава зробила суттєві кроки в розвитку медичної допомоги. “Центр екстреної медичної допомоги отримав нових 140 швидких, це повністю оновлений склад від початку коронавірусної інфекції і найбільша кількість машин за останні десять років. Щодо кількості ліжок з киснем, на сьогодні їх є більше 4500, коли ми тільки починали працювати, ця кількість становила близько 500. Цього року субвенція на комп’ютери за освітньою програмою становила більше 90 млн для області. Це для вчителів, які проводять онлайн навчання для учнів. Коронавірусна інфекція - це величезний виклик, як для області, так і для держави та світу. Однак спрямовуємо усі зусилля, щоб учні здобували якісну освіту, мешканці отримували медичну допомогу. Спільно ми маємо побороти цю інфекцію” ,- наголосив очільник області.
Цього року у регіонах проведуть моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень
30 липня 2021
Вперше у 2021 році в Україні має бути проведено моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень. Зокрема, будуть перевірені лікарні, школи, дитсадки, ЦНАПи, аеропорти, залізничні та автовокзали тощо. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська. «Мінрегіон спільно з громадськими організаціями визначили типи об’єктів, що підлягають моніторингу та оцінці ступеня безбар’єрності у 2021 році. Міністерство вже надіслало обласним держадміністарціям та КМДА відповідний лист. Регіони мають провести належну перевірку будівель та приміщень за процедурами, визначеними Порядком проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для маломобільних груп населення та надати до 31 жовтня інформацію Мінрегіону. За результатами цих перевірок міністерство сформує рейтинг безбар’єрності обласних та Київської та Севастопольської міських держадміністрацій», – зазначила Наталія Козловська. Відтак, в усіх регіонах планується промоніторити та оцінити доступність: · закладів охорони здоров’я; · закладів освіти; · структурних підрозділів з питань соцзахисту населення; · центрів зайнятості; · установ пенсійного фонду; · споруд цивільного захисту; · судів; · центрів надання адміністративних послуг; · національних закладів/установ; · залізничних вокзалів, аеропортів, автовокзалів. Зазначимо, що за проведення моніторингу доступності відповідають регіональні органи з питань містобудування та архітектури, місцеві органи з питань містобудування та архітектури, а також власники, орендарі або інші управителі будівель та приміщень. До участі в оцінці ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для маломобільних груп населення можуть залучатися представники громадських об’єднань осіб з інвалідністю. Нагадаємо, раніше Міністр Олексій Чернишов повідомив, що в Україні запроваджено щорічний моніторинг безбар’єрності об’єктів та приміщень.
Міжвідомча комісія, що працювала у ковідних лікарнях, виявила низку недоліків
24 грудня 2020
На виконання доручення Прем’єр-міністра України та відповідно до доручення голови облдержадміністрації упродовж 3 – 18 грудня тривало обстеження та перевірка систем електропостачання та наявності резервних автономних джерел живлення медичних закладів області. Було обстежено електрозабезпечення всіх ковідних закладів. «За результатами обстеження виявлено ряд недоліків. У частини медзакладів потребує доопрацювання експлуатаційно-технічна документація щодо діючих автономних електростанцій, у деяких лікарнях не зазначені діючі автономні електростанції, які є в медзакладах. Також ми виявили, що у деяких лікарнях електроприймачі заживлені за схемою, яка не відповідає вимогам першої категорії щодо надійності. Тобто, скажімо, якщо реанімація заживлена і до цього нема ніяких зауважень, то ліфт, у випадку відключення світла, працювати не буде. Це питання транспортування хворих, і такі недоліки повинні бути усунені», - розповів заступник директора депаратменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Мар’ян Мороз. Разом з тим слід зазначити, що у 9-ти медичних закладах, з метою підвищення надійності їх електропостачання, закуплено та встановлено нові резервні автономні джерела живлення: дизельні та бензинові генератори. Ще у декількох медзакладах оголошено тендери на закупівлю нових автономних джерел живлення. Також у ковідних лікарнях перевірили киснезабезпечення. «Ми перевіряли киснезабезпечення лікарень та безпечну експлуатацію посудин під тиском. Комісія відвідала усі заклади, які лікують хворих із ковідом. Ми виявили також ряд зауважень. В деяких установах не завершені роботи щодо розробки проектно-кошторисної документації при введені в експлуатації нових систем киснезабезпечення. У зв’язку зі збільшенням потужностей кисневої мережі, лікарні працевлаштовують нових фахівців, які мусять пройти відповідне навчання. У деяких лікарнях такі спеціалісти навчання не пройшли. Окрім того, виявили відсутність написів, попереджень, пожежних щитів тощо. Ми розробили методичні рекомендації щодо безпеки експлуатації кисневих балонів, трубопроводів і кисневих станцій», - розповів начальник відділу упраління нагляду промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Львівській області Віктор Курило. Кожен керівник медичного закладу отримав увесь вичерпний звіт разом із рекомендаціями. Звіт за результатами обстеження подали також керівництву облдержадміністрації. Після опрацювання даних буде визначено терміни та обсяг коштів для усунення усіх недоліків.
На Львівщині триває перевірка ковідних лікарень
11 грудня 2020
За дорученням голови ОДА минулого тижня розпочала роботу міжвідомча комісія. Вона перевірила уже 12 закладів охорони здоров’я, які надають допомогу пацієнтам із коронавірусом. Перевірили уже всі лікарні на території Львова, розпочали об’їзд закладів охорони здоров’я в області. «Сьогодні комісія працює у Пустомитівській центральний районній лікарні та у Нововяворівську. До 21 грудня мають оглянути всі ковідні заклади, а до 25 буде представлена довідка за результатами перевірки», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. Всі ковідні установи мають бути перевірені на спроможність елетромереж та техніку безпеки, а також безпеку використання всіх кисневих установок та апаратури. «Відповідно була створена комісія, до складу якої увійшли представники департаменту охорони здоров’я, паливно-енергетичного комплексу, Держпраці. Перш за все перевірили найбільш заповнені установи. Висновки мають містити технічні характеристики по кожній лікарні, на підставі яких будуть формулювати рекомендації. Комісія працює дуже інтенсивно», - акцентувала заступник директора департаменту охорони здоров’я Ірина Шурпяк. Зазначимо, станом на сьогодні киснем забезпечено 66% ліжок, а заповненість ліжкової мережі становить 43,2%. Христина Дмитрик
До кінця тижня створена комісія почне перевіряти лікарні
1 грудня 2020
Готується розпорядження про створення комісії, куди залучать не лише департамент охорони здоров’я, а й департамент паливно-енергетичного комплексу, енергетиків, представників Держпраці. Комісія перевірятиме дотримання правил безпеки щодо забезпечення киснем в усіх закладах, а також енергозбереження. "Перш за все обстежать систему енергозабезпечення установ, наскільки мережі здатні витримати навантаження при збільшенні одномоментного підключення кисневих концентраторів. Ми маємо бути абсолютно впевнені, що та кількість кисневих концентраторів, що є у кожному закладі, може працювати безпечно для працівників лікарні та пацієнтів", - зазначив директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Орест Чемерис. Окрім того, перевірять стан киснезабезпечення, розташування кисневих цистерн, елементів входу та інші речі, які пов’язані з безпекою.
Перевізників перевірили на предмет дотримання протиепідемічних заходів
1 Червня 2020
1 червня 2020 року працівники управління транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації спільно з інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Львівській області провели рейдову перевірку дотримання автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт та тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СOVID-19 при перевезенні пасажирів регулярними спеціальними автобусними маршрутами). Особливий акцент здійснено на дотримання автомобільними перевізниками рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СOVID-19), а саме: – перевезення пасажирів в межах місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб, якщо інше не встановлено правилами карантину; – наявність у водіїв автобусів необхідної документації для здійснення перевезень в режимі регулярних спеціальних перевезень; – наявність в салоні транспортного засобу візуальної інформації про необхідність використання засобів індивідуального захисту для користування автомобільним транспортом. За результатами перевірки Інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Львівській області складені відповідні акти. Також, з водіями проведено роз’яснювальні бесіди щодо необхідності виконання карантинних заходів. Одночасно зазначаємо, що управлінням транспорту та зв’язку облдержадміністрації та Управління Укртрансбезпеки у Львівській області в межах компетенції продовжуватиметься здійснення заходів держаного контролю шляхом рейдових перевірок за дотриманням перевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Кабінет тверезого водія запрацює у першій половині травня
30 квітня 2020
Голова облдержадміністрації підписав розпорядження про виділення коштів на підтримку медичних закладів. З обласного бюджету на підтримку закладів скерують 36 млн грн. В цьому ресурсі є кошти в сумі 1 млн грн. для відновлення роботи спеціалізованого кабінету для проведення медичних оглядів водіїв на виявлення стану алкогольного чи наркотичного сп’яніння. «Певний час не було розуміння позиції Львівської міської ради щодо спів фінансування цього кабінету. Голова ОДА скерував відповідного листа щодо співфінансування на 1 млн з міського бюджету, на що міський голова дав згоду. Відтак Максим Козицький розпорядився протягом кількох робочих днів вжити всіх управлінських рішень для відновлення роботи кабінету», - розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Кабінет запрацює на базі Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень, що на вулиці Кульпарківській,95. За попередніми підрахунками, на утримання кабінету для проведення медичних оглядів водіїв до кінця цього року необхідні кошти в сумі 3,5 млн грн..
Формальні звіти про доступність водойм нікому не потрібні, - Юрій Холод
28 лютого 2020
До 21 лютого всі водойми загального користування в Україні повинні були позбутися огорож та інших конструкцій. Закон № 233-IX забезпечує громадянам безперешкодний доступ до озер, ставків та річок. У лютому в кожному районі області створили комісії, які мали перевірити виконання цього закону та надати приписи про порушення, якщо такі виявлені. Сьогодні, 28 лютого, профільний заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод провів робочу нараду з головами районних державних адміністрацій Львівщини, де обговорили результати роботи комісій за місяць. “Наразі, через погодні умови, комісії перевірили понад 300 водойм загального користування. Загалом в області є3 тисячі ставів. Понад 20 об’єктів мають закритий доступ для людей. Комісії будуть працювати і надалі. А на проблемні озера, стави і річки будемо додатково виїжджати з громадськістю та журналістами”, - каже Юрій Холод. Нагадаємо, що на Львівщині налічують 20 водосховищ, більше 3 тисячі ставків та понад 11 тисяч км річок, потічків і струмків. Розміри штрафів становлять від 200 до 400 НМДГ (від 3400 до 6800 грн і для посадових осіб - від 400 до 700 НМДГ (від 6800 до 11 900 грн). У разі виникнення аналогічних порушень упродовж року, розмір штрафу зростає, відповідно, від 400 до 700 НМДГ (від 6800 до 11 900 гр) - для порушника і від 700 до 1000 НМДГ (від 11 900 до 17 000 грн) - для посадових осіб.
20 листопада лунатимуть сирени
15 листопада 2019
З метою перевірки готовності територіальної системи централізованого оповіщення 20 листопада 2019 року в період з 14:50 год. до 15:00 год. департаментом з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації проводитиметься навчальне оповіщення населення м. Львова та області сигналами цивільного захисту. Будуть увімкнені електросирени. Уривчасте звучання електричних сирен означає "УВАГА ВСІМ!". Почувши зазначений сигнал, негайно увімкніть радіоточки проводового радіомовлення, налаштуйте радіоприймачі в ФМ діапазоні на частоту 103,3 МГц, а телеприймачі перемкніть на канали: - ефірного телебачення "Перший Західний" (57 канал); - ефірного телебачення "UA: Львів", та прослухайте подальше повідомлення департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації. У зв’язку з тим, що мета увімкнення технічних засобів оповіщення навчальна, практичні заходи відпрацьовувати не потрібно. Просимо зберігати спокій. Також, для визначення рівня озвучення електросиренами території міст обласного значення та районних центрів проводитиметься електронне опитування мешканців області: просимо перейти за посиланням на опитування та відповісти на декілька нескладних запитань. За результатами опитування буде опрацьована карта покриття звуковими сигналами цивільного захисту. Звертаємо увагу, що доступ за посиланням для опитування буде актуальним у період з 15:00 год. 20 листопада до 24:00 год. 30 листопада поточного року. Запрошуємо усіх долучитись до перевірки!
Сьогодні у Львові звучатимуть сирени
16 квітня 2019
З метою забезпечення постійної готовності системи оповіщення населення, працівниками департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації у взаємодії з фахівцями ЛФ ПАТ “Укртелеком”, вживаються необхідні заходи з поточного обслуговування та перевірки працездатності електросирен. Для перевірки роботи електросирен, що обслуговуються, проводиться їх короткочасний запуск. Так 16 квітня поточного року у період з 12:00 до 14.00 год. можливий короткочасний запуск електросирен розташованих за адресою: м. Львів, вул. Ткацька, 10. Включення електросирен з метою тестування триватиме до 1 хвилини. Просимо мешканців та гостей міста Львова зберігати спокій.