130 млн грн: тижневе фінансування з обласного бюджету
Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА, минулого тижня з обласного бюджету виділили близько 130 млн гривень фінансування.
Зокрема, кошти в сумі 111 млн грн спрямували на оплату праці, розрахунки за енергоносії та виплату стипендій студентах в установах обласного підпорядкування.
Також місцевим бюджетам надали дотації на:
- проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії в сумі 15,2 млн грн,
- здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я - 3,7 млн грн.
Новини за темою
29 мільйонів гривень: тижневе фінансування з обласного бюджету
2 травня 2022
Минулого тижня на потреби Львівщини з обласного бюджети виділили 29 мільйонів гривень. Зокрема, 25,2 мільйони гривень скерували на утримання закладів обласного підпорядкування, а саме: 12,1 млн грн спрямували на виплату заробітної плати, 3,2 млн грн – стипендій, 7,4 млн грн – оплату за енергоносії, 2 млн грн – придбання продуктів харчування та медикаментів для освітніх, медичних закладів та установ соціального захисту населення обласного підпорядкування; 0,5 млн грн - господарське утримання установ освіти. Окрім того, 1,2 млн грн скерували на соціальну підтримку учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, окремих категорій громадян, а також родин Героїв Небесної Сотні; 1 млн грн - закупівлю матеріалів для об’єктів інфраструктури центру миротворчості та безпеки; Решту коштів спрямували на проведення інших першочергових видатків з поточного утримання установ та виконання заходів, у т.ч. в рамках реалізації обласних програм. Як повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків, департамент забезпечує своєчасне фінансування з обласного бюджету передбачених на 2022 рік видатків з утримання бюджетних установ та виконання програм і заходів з урахуванням їх першочерговості, визначеної Міністерством фінансів України.
94 мільйони гривень: тижневе фінансування з обласного бюджету
22 квітня 2022
Цього тижня на потреби Львівщини з обласного бюджети виділили 94 мільйони гривень. Зокрема, 76 мільйонів гривень скерували на утримання закладів обласного підпорядкування, а саме: 53 мільйони гривень цього тижня спрямовували на виплату заробітної плати, 12 мільйонів гривень – на виплату стипендій, 9 мільйонів гривень – на оплату за енергоносіїв, 2 мільйони гривень – придбання продуктів харчування та медикаментів для медичних, освітніх закладів та закладів соціального захисту населення обласного підпорядкування. Окрім того 3,4 мільйони гривень передано місцевим бюджетам для виплати заробітної плати працівникам приватних шкіл, 0,4 мільйони гривень – соціальні виплати дітям, батьки яких загинули в зоні АТО та Героїв Небесної Сотні, 0,3 мільйони гривень - відшкодування відсотків за кредитами, отриманими ОСББ на заходи з енергозбереження. Ще 5,4 мільйони гривень використано на придбання та встановлення обладнання для оповіщення, закупівлю пожежно-рятувального та телекомунікаційного обладнання, 4 мільйони гривень – на закупівлю матеріалів для об’єктів інфраструктури Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Решта коштів спрямовано на проведення першочергових видатків з поточного утримання установ та виконання заходів.
81 мільйон гривень: тижневе фінансування з обласного бюджету
19 квітня 2022
Минулого тижня з обласного бюджету виділили 81 мільйон гривень. Зокрема, 63 мільйони гривень скерували на утримання закладів обласного підпорядкування: 37,9 млн грн - на заробітні плати; 3,1 млн грн – стипендії; 22 млн грн – оплату за енергоносії. Окрім того, 0,6 млн грн скерували на соціальні виплати дітям, батьки яких загинули в зоні АТО та Героїв Небесної Сотні, а також окремим категоріям громадян, 0,3 млн грн - на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті. Також за рахунок коштів державного бюджету на експлуатаційне утримання та поточний дрібний ремонт доріг загального користування спрямовано понад 8 млн гривень. Обласному бюджету Волинської області на відшкодування вартості лікування психічно хворих жителів Львівської області, до яких застосовані за рішенням суду примусові заходи медичного характеру, надано понад 0,3 млн гривень. Решта коштів надано на закупівлю в заклади обласного підпорядкування продуктів харчування, медикаментів та проведення інших першочергових господарських видатків.
97 млн грн: тижневе фінансування з обласного бюджету
11 квітня 2022
Упродовж минулого тижня з обласного бюджету виділили 97 мільйонів гривень, більшу частину з яких скерували на утримання закладів обласного підпорядкування. Зокрема: 80 мільйонів гривень скерували на виплату заробітної плати; 1,3 мільйони гривень – на виплату стипендій у навчальних закладах; 4 мільйони гривень – оплата за енергоносії; 3,7 мільйонів гривень – утримання закладів освіти та охорони здоров’я; 0,5 мільйона гривень - придбання та встановлення програмно-апаратних комплексів та сучасних сигнально-гучномовних пристроїв; 5,2 мільйони гривень – перерахували місцевим бюджетам на проведення розрахунків упродовж опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії; Решту коштів спрямували на закупівлю продуктів харчування, медикаментів та проведення інших першочергових господарських видатків.
16 млн грн: тижневе фінансування з обласного бюджету
1 квітня 2022
Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОВА, цього тижня з обласного бюджету виділили 16 мільйонів гривень, з яких близько 9 мільйонів гривень скерували на виплату заробітних плат (більше 6 мільйонів) та оплату енергоносіїв (3 мільйони) закладів обласного підпорядкування. Окрім того: 0,4 мільйони гривень скерували відшкодування відсотків за кредитами, отриманими ОСББ та фізичними особами на заходи з енергозбереження; 3,2 мільйони гривень передали місцевим бюджетам коштів державного бюджету на виплату заробітної плати педагогам інклюзивно-ресурсних центрів та педагогам, які працюють в інклюзивних класах у закладах загальної середньої освіти; 3,4 мільйони гривень на виплату стипендій, закупівлю медикаментів та продуктів харчування в закладах обласного підпорядкування.
131 млн грн: тижневе фінансування з обласного бюджету
4 березня 2022
В умовах воєнного стану на Львівщині продовжується фінансування усіх видатків відповідно до замовлень головних розпорядників коштів та вимог бюджетного законодавства. Впродовж цього тижня з обласного бюджету виділили понад 131 млн гривень. Зокрема, 87 млн грн спрямували на виплату заробітної плати, 5 млн грн – на стипендії обласним навчальним закладам, 7 млн грн - оплату за продукти харчування, 10 млн грн – енергоносії, а також передали місцевим бюджетам 15,2 млн грн на проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії, 3,7 млн - утримання закладів освіти та охорони здоров'я. Загалом з районних бюджетів і бюджетів територіальних громад Львівщини за час війни провели видатків у сумі понад 400 млн гривень. Левову частку (310 млн грн) спрямували на оплату праці працівників бюджетних установ. Решта коштів – на підтримку життєдіяльності бюджетних установ та виконання місцевих програм.
56 млн грн: тижневе фінансування з обласного бюджету
25 лютого 2022
Як зазначив голова ЛОДА Максим Козицький, в умовах воєнного стану має продовжуватися гарантування доступу до медицини та освіти, виплачуватись заробітна плата працівникам у бюджетній сфері. Для забезпечення виплати заробітної плати та стипендій, розрахунків за енергоносії та проведення інших господарських видатків впродовж цього тижня з обласного бюджету виділили понад 56 млн гривень. Також на соціальну підтримку учасників АТО (ООС), їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні спрямовано більше 2 млн гривень.
Олександр Кулепін відзначив подяками волонтерів «Дія»-центрів
23 лютого 2022
Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін відзначив подяками волонтерів, які працювали на локаціях «Дія»-центрів на території Львівщини. Наприкінці минулого року українці почали активно вакцинуватися проти коронавірусу і, відповідно, генерувати у «Дії» COVID-сертифікати. Аби допомогти людям з отриманням документу, Міністерство цифрової трансформації запустило по всій Україні пункти Команди підтримки «Дії». У них волонтери допомагали встановити застосунок, авторизуватися, замовити сертифікат про вакцинацію, а якщо він не генерується – підказати, в чому можлива проблема тощо. Подяки Олександр Кулепін вручив 28 волонтерам зі Львова, Дрогобича та Золочева за активну громадянську позицію та за допомогу у забезпеченні роботи пунктів підтримки «Дії». «Хочу вам всім подякувати! Коли ми ініціювали цей проєкт, було важко без ресурсу, без фінансів змотивувати людей допомогти один одному. Якщо це у вас був перший досвід волонтерства, сподіваюся ви його продовжите і далі будете волонтерити. І що надалі це вас змотивує, можливо почати свою кар’єру на публічній службі, а, можливо, працюючи в приватній сфері, реалізуючись у різних напрямках, не забувати про волонтерство», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. У центрах підтримки працювали студенти-волонтери, які пройшли онлайн-навчання від Міністерства цифрової трансформації. У разі виникнення нестандартних питань, волонтери мали прямий зв’язок з технічною підтримкою «Дії», що дозволяло надати кваліфіковану допомогу всім охочим. На території Львова працювали дві команди в пунктах підтримки у Центрі Довженка та МолоДвіж-Центрі. Також отримати допомогу мешканці Львівщини могли загалом у понад трьох десятках ЦНАПів області. Станом на зараз пункти підтримки «Дії» у Львові з 1 січня 2022 року припинили своє функціонування, але отримати консультацію можна зателефонувавши за номером телефону: 0676739308. Участь у волонтерських проєктах - нагода спробувати себе у роботі, покращити навики комунікації, здобути нові знайомства та отримати перспективу працевлаштування. Так, як розповів начальник управління цифрового розвитку Львівської ОДА Максим Столярчук, волонтери «Дія»-центрів дуже відповідально поставилися до виконання своїх завдань, тож отримали запрошення пройти офіційне стажування в управлінні. Читайте також: завдяки «Дії» можна подати/отримати документи в електронному вигляді у музеях Львівщини.
Кримські дні на Львівщині: біля Львівської ОДА підняли український та кримськотатарський прапори
22 лютого 2022
Упродовж 22-24 лютого у Львові проходять «Кримські дні» з нагоди відзначення сьогодні Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. День, який увійшов в історію України як «День Кримського опору». Заходи організовують з ініціативи Представництва Президента України в АР Крим спільно з партнерами. У цей день вісім років тому у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності України. Участь у мітингу тоді взяли не тільки кримські татари, а й представники різних національностей, що відстоювали територіальну цілісність України і висловлювали протест проти кремлівської інтервенції в Криму. День спротиву запровадили у 2020 році згідно з Указом Президента України Володимира Зеленського. Тож біля Львівської ОДА урочисто підняли Державний прапор України та кримськотатарський прапор. У заході взяли участь голова Львівської ОДА Максим Козицький, заступник голови Іван Собко, представники обласної, районної та міської влади, громадськості кримськотатарської спільноти та ЗМІ. «Буквально 5 днів тому з окупованого Криму надійшла ще одна тривожна новина. Затримали делегата Курултаю кримськотатарського народу Едема Дудакова. Його звинувачують у розпалюванні ворожнечі. Приводом став коментар у соцмережах, якому п’ять років. 15 людей, які прийшли під стіни суду, щоб підтримати Едема Дудакова, також затримали. Методи Росії за 8 років не змінилися. Але змінилися ми. Змужніли. Згуртувалися. І ми працюємо над цим на різних рівнях. Львівщина прийняла понад три тисячі вимушених переселенців з Криму. Як очільник області я тримаю на особистому контролі, щоб їм допомогли з житлом, оплатою комунальних послуг, роботою. Щоб їхні діти отримували якісну освіту і все необхідне», - зазначив голова Львівської ОДА. «Сьогодні ми розпочинаємо Кримські дні у Львові. Події останнього тижня дають підстави говорити про символічнісь таких подій. Я хотів, щоб проводячи такі події, ми відчували та розуміли символічність часу. Часу, коли символи вшановують не лише те, що відбулося, а й стають доровказами для наших дій, для нашого майбутнього, для нашого шляху до спільної єдності. Я впевнений, що в майбутньому ми проведемо братерські дні Львова в Криму», - сказав Халіл Халілов, голова кримськотатарського культурного центру «Кримський дім у Львові». Програма «Кримські дні у Львові» включає відкриття фотовиставки Муміне Салієвої «Народжені після арешту» у Центрі Шептицького, читання листів політв’язнів у книгарні Старого Лева, тематичні дискусії. З повним переліком заходів Програми можна ознайомитися за посиланням. Нагадаємо, що сьогодні також відбудеться зустріч керівництва Львівської ОДА з представниками Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, кримськотатарського культурного центру та громадської організації. Про підсумки зустрічі розповідатимуть на прес-конференції у Львівській ОДА сьогодні. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі голови ЛОДА Максима Козицького.
89 млн грн: тижневе фінансування з обласного бюджету
18 лютого 2022
Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА, цього тижня з обласного бюджету виділили близько 89 млн грн, з яких 23 млн грн - на експлуатаційне утримання доріг. Окрім того, кошти скерували на утримання обласних бюджетних установ. Зокрема: на оплату праці – 45,9 млн грн; на розрахунки за енергоносії – 11,4 млн грн; на виплату стипендій – 4,9 млн на інші господарські видатки обласних бюджетних установ – 3,8 млн грн. Нагадаємо, минулого тижня видатки з обласного бюджету склали 112 млн грн.
Зміни у фінансуванні інвестиційних проєктів з місцевих бюджетів: у ЛОДА роз’яснили основні нововведення
14 лютого 2022
Минулого року до Бюджетного кодексу України внесли зміни до положень про фінансування інвестиційних проєктів з місцевих бюджетів, які вступили в дію з січня 2022 року. Про головні нововведення розповіли на брифінгу у Львівській ОДА. Як розповів профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, зміни слід враховувати у роботі головам громад і їх заступникам, головам бюджетних комісій, головним бухгалтерам, керівникам управлінь економіки, які ведуть капітальні видатки. «Минулого року ми стикалися з такими проблемами і питаннями, як неправильна назва проєкту, вид робіт, неправильно запроєктовано відповідний об’єкт, який потім потребував змін у назві, видах робіт, у КВЕДі, що у свою чергу потребувало рішень сесій облради. Тож тепер, коли вступили в силу нові положення Бюджетного кодексу, закликаємо ознайомитися з ними, а в разі необхідності додаткових роз’яснень – звертатися до департаменту фінансів Львівської ОДА. Цього року з державного бюджету місцевим бюджетам Львівщини передбачено кошти на розвиток інфраструктури, екологічні проєкти, проєкти, пов’язані з питною водою, проєкти Державного фонду регіонального розвитку, в обласному бюджеті є ряд обласних програм, які містять інфраструктурну складову», - зазначив Іван Собко. Зокрема, в новій редакції Бюджетного кодексу України, яка вступила в дію з 01.01.2022 року, виключено частину 5 статті 71 щодо обов’язкового розподілу за об’єктами коштів бюджету розвитку щодо здійснення заходів на будівництво, реконструкцію і реставрацію, капітальний ремонт об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури за рішенням місцевої ради при затвердженні місцевих бюджетів та при внесенні змін до них. Водночас, частину 2 статті 76 Кодексу доповнено положенням, відповідно до якого рішенням про місцевий бюджет також повинні визначатися обсяги капітальних вкладень у розрізі інвестиційних проектів. «Це означає, що капітальний ремонт планується в складі кошторисних видатків бюджетних установ. Якщо необхідно проводити капітальний ремонт за межами обласного бюджету, тобто, на території територіальної громади, то такі видатки не можуть проводитися за кошти обласного бюджету, вони можуть проводитися в складі обласних цільових програм (серед таких програм – програма регіонального розвитку, де можуть передбачатися видатки у складі обласної програми)», - пояснив заступник директора департаменту фінансів Львівської ОДА Іван Нос. Листом Міністерство фінансів України від15.06.2021 № 05120-08-6/19321 надано роз’яснення, що з 2022 року у рішенні про місцевий бюджет слід відображати капітальні вкладення місцевого бюджету, що спрямовуються на створення (будівництво), реконструкцію, технічне переоснащення основних засобів в розрізі інвестиційних проектів. Також, пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764 «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва» визначено, що державні капітальні вкладення не дозволяється спрямовувати на проведення усіх видів ремонтних робіт. Крім цього, наказом від 22.09.2021 № 513 Міністерства фінансів України внесено зміни до типової класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, які вводяться в дію з 2022 року і згідно яких до КВКМ 7300 „Будівництво та регіональний розвиток” відносяться видатки по будівництву, а саме: будівництво, реконструкція і реставрація об’єктів, виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури за рахунок власних коштів місцевих бюджетів, а капітальні видатки, заплановані на капітальний ремонт, мають відображатися по відповідному коду тимчасової класифікації видатків місцевих бюджетів з урахуванням галузевої ознаки, до якої належать такі установи та заклади. Слід також відмітити, що обласний бюджет є окремим місцевим бюджетом і видатки капітального характеру повинні спрямовуватись в першу чергу на покращення діяльності підприємств та установ обласної комунальної власності. Окрім того, нагадаємо, що капітальні видатки фінансуються з бюджету розвитку обласного бюджету, джерелом наповнення якого є надходження коштів від продажу майна, від надходження позик, раніше виданих з відповідних місцевих бюджетів, передача коштів із загального та спеціального фонду.
112 млн грн: тижневе фінансування з обласного бюджету
14 лютого 2022
Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА, минулого тижня з обласного бюджету виділили понад 112 млн грн, з яких 37 млн грн спрямували на експлуатаційне утримання автомобільних доріг. Окрім того, кошти в сумі 60 млн грн скерували на оплату праці, розрахунки за енергоносії, виплату стипендій та інші господарські видатки обласних бюджетних установ. Також бюджетам територіальних громад надано 15 млн грн дотації на проведення розрахунків з бюджетними установами за отримані комунальні послуги та енергоносії.