Батькам нагадують про початок кампанії з щеплення проти поліомієліту – хвороби, яка спричиняє параліч

28 січня 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Поряд з пандемією COVID-19 в Україні виникла загроза спалаху поліомієліту – дитячого спинального паралічу, важкого інфекційного захворювання, яке уражає центральну нервову систему, викликає парези, паралічі та може закінчуватися смертельно. Про це розповіла заступниця генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України (Центр) Марія Озірковська.

«Джерелом інфекції є хвора людина. Вірус передається через заражені воду та їжу, предмети побуту, а також через слину повітряно-краплинним шляхом. Специфічного лікування цієї хвороби  немає. Виникнення навіть одного випадку захворювання на поліомієліт розцінюється як спалах. Минулого року в Україні зафіксували два випадки захворювання дітей на поліомієліт  - у Рівненській і Закарпатській областях. Ці діти були нещеплені. При обстеженні контактних осіб виявили, що носіями вірусу є 19 ще людей», - повідомила Марія Озірковська.

Вона також зазначила, що у 70% випадків хвороба може протікати у вигляді грипоподібного захворювання, у 10% -  викликає невиліковний параліч (тобто, навіть після одужання уражені нерви і м’язи не відновлюються), у 5% - летальні випадки через параліч дихальних та серцевих м’язів. Тому єдиним захистом на сьогодні від цієї хвороби є вакцинація, яка в Україні проводиться інактивованою та оральною поліомієлітними вакцинами.

«За своє життя дитина отримує шість щеплень від поліомієліту, які створюють надійний захист на все життя. Перші два щеплення проводяться ін’єкційно у віці 2 і 4 місяці інактивованою вакциною, яка містить всі три штами вірусу і спрямована перш за все на створення гуморального імунітету та  індивідуального захисту дитини від важких наслідків хвороби. Наступні щеплення у віці 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років проводяться оральною вакциною – краплями. Вона створює гуморальний та місцевий  імунітет, який сприяє формуванню колективного захисту», - додала Марія Озірковська.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, бажаний рівень охоплення дитячого населення вакцинацією складає 95%. В Україні ж дитяче населення охоплено на 53%, а дитяче населення Львівщини віком до першого року життя – на 73,9%. За словами заступниці генерального директора Центру, такі цифри свідчать, що є передумови для поширення вірусу.

«У грудні 2021 в Україніі ухвалений  План реагування на спалах поліомієліту, який включає два етапи: перший етап стартує 1 лютого і передбачає ін’єкційне щеплення інактивованою вакциною впродовж трьох тижнів  всіх дітей, які не отримали перше або друге щеплення. На Львівщині це 19 736 дітей. Повідомлятимуть батьків про необхідність щеплення дітей сімейні лікарі.

Другий етап передбачає охоплення щепленнями оральною поліомієлітною вакциною всіх дітей віком від 6 місяців до 6 років, навіть якщо вони мають всі щеплення згідно Національного календаря.  Це 126 534 дитини в області», - зазначила медик.

Ключові слова:

щепленняполіомієліт

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook