На Личакові вшанували пам’ять Героїв бою під Крутами

29 січня 2022р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні на Личаківському кладовищі вшанували пам’ять бійців Героїв Крут, які цього дня, 104 роки тому, загинули під час бою з більшовицькою армією.

На полі почесних поховань №67 представники влади та громадськості поклали квіти до могил учасників легендарного бою під станцією Крути Ігоря Лоського та Андрія Лазаренка і долучилися до поминальної молитви.

Участь у вшануванні взяли заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, керівники структурних підрозділів та працівники Львівської ОДА.

"Вічна пам'ять Героям України, які поклали своє життя за незалежність і суверенність України. Невеликим підрозділом, в десятки разів меншим від сил більшовиків, молодим юнакам вдалося зупинити наступ на Київ. Таких знакових героїчних подій багато в історії України. Вшанування пам'яті про Героїв, які були їх учасниками, є нашим обов'язком та честю для нас. Слава Україні! Героям Слава!", - зазначив Іван Собко.

Довідково:

29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що за 130 км від Києва, відбувся бій між підрозділом російської червоної гвардії у складі близько 4 тис осіб та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько 500—600 вояків. У той час у Києві тривало більшовицьке повстання і військові дії точилися між військами Української Центральної Ради та більшовиками. Після бою 27 юнаків потрапили в полон до більшовиків, які їх стратили.

Протистояння під Крутами є важливою частиною української історичної пам'яті, адже зупинило наступ більшовиків на Київ - російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні, що дало змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, за яким Українську Народну Республіку визнали незалежною і рівноправною державою.

Ключові слова:

крутиличаків

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook