Понад 90% дітей одужують від лейкемії у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі

31 січня 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі (ЗУСДМЦ) одужує 83% дітей, хворих на гостру лімфобластну лейкемію. Про це переконливо свідчить показник безподійного виживання, загальне ж виживання становить 94%. Щороку одужує 35-40 маленьких пацієнтів, за останніх півтора десятка років повністю одужали понад 300 діток. І цей результат прирівнюється до світових результатів. 

Гостра лімфобласна лейкемія (білокрів’я, рак крові) є найчастішою онкогематологічною патологією у дітей та становить 75% усіх злоякісних захворювань крові у дитячому віці. 

Ще 35 років тому в Україні від гострої лейкемії  одужували лише одиниці. Ситуація кардинально змінилася із впровадженням європейських протоколів поліхіміотерапії німецької групи BFM. Гематологічне відділення  ЗУСДМЦ було одним із перших в Україні, де успішно імплементували високоефективні програми лікування гострої лейкемії у дітей. 

За успішними результатами лікування стоїть щоденна злагоджена робота професійної команди дитячих гематологів, які переймали досвід у своїх закордонних колег на численних стажуваннях та впроваджували сучасні методи діагностики та лікування у відділенні гематології ЗУСДМЦ.  Запорукою успіху у лікуванні білокрів’я є мультидисциплінарний підхід до пацієнта, командна робота спеціалістів діагностичних підрозділів (лікар-цитолог, імунолог та генетик, променеві та функціональні діагности), суміжних спеціальностей (педіатр, хірург, анестезіолог-інтенсивіст, невролог, офтальмолог, ЛОР, радіолог, реабілітолог), а також  психолога. 

Лікування дитини з гострою лімфобластною лейкемією триває 2 роки, з них 12-14 місяців припадає на інтенсивну хіміотерапію в умовах спеціалізованого гематологічного стаціонару, після чого підтримуюче лікування відбувається в амбулаторному режимі. 

Лікування онкогематологічних захворювань потребує застосування не лише хіміопрепаратів, що знищують злоякісні клітини, а й великого арсеналу атибіотиків, протигрибкових препаратів, довенних імуноглобулінів, гранулоцитарних факторів росту, компонентів крові. 

'‘Важливою складовою успішної терапії гострої лейкемії є  як доступність високовартісних медикаментів завдяки державній програмі ‘‘Дитяча онкологія’’, так і вміле їх застосування досвідченою командою гематологів. Проте, не все вирішують пігулки. Лікар в тандемі з психологом повинен передати віру в перемогу над хворобою дитині та її батькам, пройти шлях до одужання разом'’, - переконана Ірина Цимбалюк-Волошин, завідувачка відділення гематології та інтенсивної терапії ЗУСДМЦ.

До слова, перші злоякісні клітини  (бласти) при гострій лейкемії з’являються у кістковому мозку. Якщо імунна система пацієнта своєчасно не розпізнає у них чужаків та не знищує, бласти швидко розмножуються, повністю окуповуючи  кістковий мозок, опісля виходять у периферичну кров та розселяються у різних органах (найчастіше у лімфатичних вузлах, печінці, селезінці, нирках, центральній нервовій системі).  У пацієнта розвивається  анемія, підвищена кровоточивість (синці на шкірі, кровотечі з носа, ясен), часто приєднуються інфекції (ангіна, пневмонія тощо). За відсутності лікування гострої лейкемії захворювання завершується смертю пацієнта впродовж кількох місяців.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook