Львівські виробники соціально значущих продуктів користуватимуться газом за пільговими цінами

2 лютого 2022р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

У січні цього року 18 Львівських виробників соціально значущих продуктів харчування (пастеризованого молока,  житньо-пшеничного хліба, батонів, курячих яєць і рослинної олії) забезпечили себе на лютий природним газом за пільговими цінами. Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Загальний обсяг газу, який закупили на  потреби вищезазначених  підприємств області, становить понад 1,3 млн куб м.  Торги відбувались на  товарній біржі «Українська енергетична біржа» у кінці січня 2022 року.

Як зазначали раніше, з метою зменшення впливу  стрімкого зростання вартості енергоносіїв на собівартість і кінцеву ціну соціально значущих продуктів харчування,  Уряд зобов'язав приватні видобувні компанії продавати 20%  газу українського видобутку на потреби вищезазначених виробників продуктів харчування з націнкою не вище 24% (без урахування рентних платежів). Торговельну надбавку на постачання природного газу вітчизняного видобутку для вищезазначених суб'єктів господарювання встановили не вище 1%. 

Ця норма визначена Постановою від 30 грудня 2021 року  №1433  і буде діяти до 30 квітня 2022 року.

«На сьогодні 126 суб’єктів підприємництва Львівщини, які виробляють соціально значущі товари, мають право на закупівлю блакитного палива за цінами значно нижче ринкових.  Це дозволяє не тільки оптимізувати витрати підприємствам харчової промисловості, а у деяких випадках - уникнути зупинки виробничих потужностей на підприємствах, які забезпечують продовольчу безпеку нашого регіону», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Кабінет Міністрів постановою від 12.01.2022 №19 затвердив порядок організації біржових торгів із продажу приватними компаніями газу внутрішнього видобутку для задоволення потреб суб'єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, які мають суттєву соціальну значущість.

Згідно з постановою, продавець газу зобов’язаний повідомити біржі граничну ціну продажу природного газу, яка буде максимальною для укладання біржової угоди по кожній з заявок не пізніше, ніж за 4 години до початку проведення торгової сесії. У випадку невиконання цієї вимоги, стартова ціна продавця буде визначена як гранична.

Цінові ліміти, вище яких не може укладатись угода, встановлюються біржею на основі отриманої від продавця інформації.

На такі спеціальні аукціони допускаютьcя компанії-виробники соціальних продуктів, що входять до списку Міністерства аграрної політики та продовольства, що затверджений наказом міністерства  від 5 січня 2022 року за №3, а також трейдери, які мають укладені договори з даними компаніями.

За організаційними складовими торгів та дотриманням порядку процедури стежить комітет, до якого входять представники від Мінекономіки, Міненерго та Мінагрополітики. Відповідно до постанови, персональний склад комітету з нагляду за біржовими торгами затверджує Міністерство енергетики.

У період з 1 до 5 лютого приймають заявки на купівлю природного газу власного видобутку для постачання у березні 2022 року. Для придбання газу виробники продуктів харчування мають:

- бути включеними в перелік, який формує Мінагрополітики;

- подати заявку на купівлю газу та угоду з постачальником до комітету з нагляду за біржовими торгами, створеного Міністерством енергетики;

- отримати результат розгляду заявок цим комітетом для здійснення контролю поданої інформації щодо цільового споживання природного газу;

- після отримання допуску від комітету вийти на українську енергетичну біржу для відповідної закупівлі газу.

Покроковий механізм подання заявок можна знайти за посиланням. 

Перелік суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значимість: молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), борошна пшеничного (КВЕД – 10.61),яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12) і олії соняшникової (КВЕД – 10.41) доступний за посиланням.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook