“Керівники установ, які до 1 грудня не укладуть угоди з новим постачальником газу, нестимуть персональну відповідальність», - Андрій Годик
До 1 грудня бюджетні установи повинні укласти угоди на постачання природного газу з новим постачальником ТзОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», який передбачив ціну природного газу на рівні 16,8 грн/куб. м.
Керівництво області, працівники профільного департаменту ОДА на постійній основі надавали методичну та практичну допомогу щодо підготовки контрагентами пакету документів для укладення договорів з новим постачальником. Однак, на сьогоднішній день низка бюджетних установ зволікають із підготовкою зазначених документів.
Відтак, перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик наголосив, що керівники цих закладів нестимуть персональну відповідальність, якщо до вказаного терміну угоди не будуть укладені.
“Таку діяльність можна розцінювати як службове недбальство або взагалі як злий умисел. Попереджаю керівників Львівської державної музичної школи №4, Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичний центру, Управління культури, спорту та гуманітарної політики Новороздільської міської ради, Національного лісотехнічного університету України, Обласного дитячого протитуберкульозного санаторію "Журавно", Дрогобицького міського центру соціальних служб, КНП "Новострілищанська амбулаторія загальної практики - сімейної медицини" Бібрської міської ради, департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради про персональну відповідальність за забезпечення безперебійного постачання природного газу ввірених установ та організацій», - наголосив Андрій Годик.
Нагадаємо, 25 жовтня була прийнята постанова Кабінету Міністрів України №1102, яка передбачала, що постачання природного газу бюджетним установам, закладам охорони здоров’я державної та комунальної власності, які не мають постачальника природного газу, буде здійснювати постачальник НАК «Нафтогаз України» за ціною 16,8 грн /куб. м.
Новини за темою
Ціна на газ для людей та критично важливих підприємств залишиться без змін
3 травня 2022
Стабільна робота енергетичного сектору залишається пріоритетним завданням для держави. Ціна на газ для людей та критично важливих підприємств не зміниться. «Ціни на газ для людей залишаються без змін. Жодного підвищення не буде. 8 грн за куб. Пільгова ціна буде діяти й для підприємств, які виконують життєво важливі функції для забезпечення обороноздатності держави», — підкреслив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду. З 1 травня до 30 вересня 2022 року на НАК «Нафтогаз України» покладено спеціальні зобов'язання щодо забезпечення реалізації обсягів природного газу для потреб побутових споживачів, покриття виробничо-технологічних втрат під час його розподілу, а також втрат зумовлених воєнними діями та понесених у зв'язку із запобіганням гуманітарним кризовим ситуаціям. Нагадаємо, що у квітні 2021 року уряд затвердив обов’язкові річні тарифи на газ, які діють упродовж року. Газопостачальним компаніям заборонено встановлювати ціни на газ вище базового тарифу. Окремим рішенням Уряд також рекомендує місцевим органам влади й комунальним підприємствам на час дії воєнного та надзвичайного стану в Україні не підвищувати тарифи на комунальні послуги. Але і закликає українців продовжувати платити за комунальні послуги, щоб у підприємств була можливість здійснювати ремонтні роботи й платити заробітні плати працівникам.
Власні доходи обласних бюджетних установ зросли на 29%: дані за перший квартал року
14 квітня 2022
У першому кварталі 2022 року обласні бюджетні установи, заклади та господарські організації отримали власних доходів у сумі 94 млн гривень. В умовах воєнного стану такі доходи є вагомою фінансовою підтримкою життєдіяльності бюджетної сфери. Традиційно, в загальній структурі власних надходжень переважають благодійні внески, гранти, дарунки – 58%, платні послуги становлять 42%. Загалом, у порівняні з аналогічних періодом минулого року власні доходи зросли на 21 млн грн або 29 % Понад половину всіх надходжень отримали медичні заклади – 49 млн гривень. Закладам освіти надійшло 15,5 млн грн, соціального захисту – майже 14 млн грн, культури та мистецтва – понад 6 млн грн, фізичної культури та спорту – понад 2 млн гривень. У закладах охорони здоров’я спостерігається й найвища динаміка власних надходжень – 29%. Водночас, у порівнянні з першим кварталом 2021 роком майже вдвічі зменшилися доходи установ фізичної культури та спорту. З отриманих у першому кварталі 2022 році власних надходжень установи, заклади та організації обласного підпорядкування на забезпечення свого функціонування використали 68 млн грн або 72% цьогорічних доходів. Основна стаття видатків – це господарські витрати (понад 50,5 млн грн або 74% до всіх витрат). Інші кошти виділено на оплату праці та енергоносіїв, придбання обладнання тощо.
Місцеві бюджети: керівникам громад наголошують на необхідності планування власних надходжень бюджетних установ
11 квітня 2022
Під час проведення експертизи рішень місцевих бюджетів на 2022 рік департамент фінансів Львівської ОВА звертає увагу керівників громад на необхідність планувати власні надходження бюджетних установ. Так, окрім прямого фінансування з бюджету, більшість бюджетних установ мають додаткові джерела отримання коштів до спеціального фонду. Зокрема, це надходження від оренди приміщень, гранти, благодійні внески, а також плата за надання послуг тощо. Такі надходження є власними надходженнями бюджетних установ. Проте, у бюджетах Тростянецької, Судововишнянської, Радехівської, Боринської, Комарнівської, Куликівської, Новояричівської, Оброшинської, Рава-Руської, Сокільницької, Стрілківської, Східницької територіальних громад не вживаються достатні заходи місцевими органами влади щодо мобілізації усіх можливих ресурсів до місцевих бюджетів. Видатки за рахунок власних надходжень у деяких установах культури та мистецтва на 2022 рік взагалі не заплановані. У департаменті фінансів Львівської ОВА наголошують, що додатковим джерелом доходів спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ, відповідно до положень статті 13 Бюджетного кодексу України. Адже від того як місцева влада спланує бюджет громади, створить умови для залучення додаткових коштів і цільово й раціонально витратить - залежить достаток громади.
Місцеві органи влади повинні забезпечити виплату зарплат у бюджетних установах
8 квітня 2022
Департамент фінансів Львівської ОВА, як і кожного року відповідно до визначених засад бюджетного законодавства, провів експертизу рішень про затвердження місцевих бюджетів на 2022 рік. Від правильності затверджених рішень місцевих бюджетів залежить ефективне та раціональне використання бюджетних коштів у майбутньому. Як зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків, попри щорічні зауваження місцеві органи влади вкотре не дотримали вимог пункту 4 статті 77 Бюджетного кодексу України стосовно забезпечення у повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ і проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, що споживаються бюджетними установами. «Це одне із найсуттєвіших порушень, ліквідація якого вимагає комплексного підходу для балансування бюджету. 22-м місцевим бюджетам області не вистачає 100 мільйонів гривень асигнувань на оплату праці (найбільший відсоток у галузі освіти). Однак, вже під кінець першого кварталу поточного року, за рахунок вжитих заходів, вдалося зменшити дефіцит коштів на 18,9 млн грн, а у 3 територіях (Стрийському, Самбірському районних та Судововишнянському міському бюджетах) - ліквідовано повністю», - пояснив Олег Демків. «Проблема дефіцитності бюджету та ще й в умовах воєнного стану - це додатковий тягар для місцевих бюджетів, який потребує виважених рішень щодо його подолання. А саме перерозподіл видатків з урахуванням їх пріоритетності, спрямування вільного залишку бюджетних коштів і вжиття реальних заходів економії для збалансованості відповідних бюджетів», - додав директор департаменту фінансів.
«Кожен на своєму місці повинен робити максимум, щоби Збройні Сили відчували нашу підтримку», - Іван Собко
25 березня 2022
Кожна установа, кожне підприємство, кожен заклад на Львівщині зараз повинні працювати максимально ефективно. Тому що навантаження на бюджетну сферу області у зв’язку з перебуванням значної кількості переселенців є колосальним. На цьому під час брифінгу наголосив заступник начальника Львівської ОВА з питань бюджету, освіти, культури, молоді, спорту та охорони здоров’я Іван Собко. «На Львівщині зараз перебуває близько 240 тисяч українців з Сходу, Центру та Півдня України, які, в основному, потребують опіки, - це діти і жінки. Є звичайно і певний відсоток чоловіків, які не воюють, стають на облік. Заклади бюджетної сфери (заклади медицини, освіти, культури, спорту, соціального захисту) максимально відповідно докладають зусиль, щоби кожна людина відчула на Львівщині не тільки спокій, а й мирне небо, де немає активних бойових дій. Кожен на своєму місці повинен робити максимум, щоби Збройні Сили відчували нашу підтримку», - розповів Іван Собко. Він також додав, що загалом ситуація в області стабільна. Цьому, зокрема, сприяє і те, що держава перейшла на спрощені процедури ведення бізнесу в частині і податків, і зборів, додаткових стимулів ведення бізнесу. “Тому вчергове Львівська обласна військова адміністрація закликає кожного підприємця при сьогоднішній ситуації навпаки шукати можливості для розширення бізнесу, для створення нових робочих місць. Держава дає для цього можливість!”, - зазначив Іван Собко.
«Львівгаз збут»: зробіть свій вклад у підтримку України – сплатіть за газ вчасно
11 березня 2022
ТОВ «Львівгаз збут» просить своїх клієнтів заплатити за газ. Кожна гривня – це гарантія подальшого забезпечення газом українців та сплачені податки на підтримку економіки України. У березні, попри військові дії, паперові рахунки надійдуть споживачам вчасно — після 11 числа ви отримаєте їх поштою. Попри те, що ви отримаєте паперові рахунки, ми закликаємо усіх наших клієнтів розраховуватися за газ онлайн. По-перше, це безпечно. По-друге, більш вигідно — наша компанія досягла домовленостей з платіжними системами й тепер при онлайн-оплаті комісія становитиме не 1,5%, а 0%. Сплатити за газ онлайн можна за допомогою: кнопки «Сплатити за газ» на нашому сайті: https://lvgaszbut.com.ua/ viber-боту ТВІЙ ГАЗЗБУТ https://bot.gaszbut.com.ua/ клієнтських сервісів 104.ua (тут можна завантажити електронну квитанцію). Кожен з нас зараз несе службу на своєму фронті, наш — енергетична безпека українців. Важливо: Мешканців області закликають оплачувати комунальні послуги для безперебійної роботи критичної інфраструктури. Розуміючи надзвичайну важливість того, щоб усі українці отримували блакитне паливо, ми докладаємо максимум своїх зусиль. Ми постачаємо газ у повному обсязі всім нашим клієнтам без винятку, навіть тим споживачам, які зараз не мають можливості сплатити за газ. Щоб ми й надалі могли продовжувати постачати газ, закликаємо усіх, хто має можливість, продовжувати сплачувати рахунки. Тим самим ви допомагаєте людям, яку через війну такої можливості не мають.
Львівські виробники соціально значущих продуктів користуватимуться газом за пільговими цінами
2 лютого 2022
У січні цього року 18 Львівських виробників соціально значущих продуктів харчування (пастеризованого молока, житньо-пшеничного хліба, батонів, курячих яєць і рослинної олії) забезпечили себе на лютий природним газом за пільговими цінами. Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Загальний обсяг газу, який закупили на потреби вищезазначених підприємств області, становить понад 1,3 млн куб м. Торги відбувались на товарній біржі «Українська енергетична біржа» у кінці січня 2022 року. Як зазначали раніше, з метою зменшення впливу стрімкого зростання вартості енергоносіїв на собівартість і кінцеву ціну соціально значущих продуктів харчування, Уряд зобов'язав приватні видобувні компанії продавати 20% газу українського видобутку на потреби вищезазначених виробників продуктів харчування з націнкою не вище 24% (без урахування рентних платежів). Торговельну надбавку на постачання природного газу вітчизняного видобутку для вищезазначених суб'єктів господарювання встановили не вище 1%. Ця норма визначена Постановою від 30 грудня 2021 року №1433 і буде діяти до 30 квітня 2022 року. «На сьогодні 126 суб’єктів підприємництва Львівщини, які виробляють соціально значущі товари, мають право на закупівлю блакитного палива за цінами значно нижче ринкових. Це дозволяє не тільки оптимізувати витрати підприємствам харчової промисловості, а у деяких випадках - уникнути зупинки виробничих потужностей на підприємствах, які забезпечують продовольчу безпеку нашого регіону», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман. Кабінет Міністрів постановою від 12.01.2022 №19 затвердив порядок організації біржових торгів із продажу приватними компаніями газу внутрішнього видобутку для задоволення потреб суб'єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, які мають суттєву соціальну значущість. Згідно з постановою, продавець газу зобов’язаний повідомити біржі граничну ціну продажу природного газу, яка буде максимальною для укладання біржової угоди по кожній з заявок не пізніше, ніж за 4 години до початку проведення торгової сесії. У випадку невиконання цієї вимоги, стартова ціна продавця буде визначена як гранична. Цінові ліміти, вище яких не може укладатись угода, встановлюються біржею на основі отриманої від продавця інформації. На такі спеціальні аукціони допускаютьcя компанії-виробники соціальних продуктів, що входять до списку Міністерства аграрної політики та продовольства, що затверджений наказом міністерства від 5 січня 2022 року за №3, а також трейдери, які мають укладені договори з даними компаніями. За організаційними складовими торгів та дотриманням порядку процедури стежить комітет, до якого входять представники від Мінекономіки, Міненерго та Мінагрополітики. Відповідно до постанови, персональний склад комітету з нагляду за біржовими торгами затверджує Міністерство енергетики. У період з 1 до 5 лютого приймають заявки на купівлю природного газу власного видобутку для постачання у березні 2022 року. Для придбання газу виробники продуктів харчування мають: - бути включеними в перелік, який формує Мінагрополітики; - подати заявку на купівлю газу та угоду з постачальником до комітету з нагляду за біржовими торгами, створеного Міністерством енергетики; - отримати результат розгляду заявок цим комітетом для здійснення контролю поданої інформації щодо цільового споживання природного газу; - після отримання допуску від комітету вийти на українську енергетичну біржу для відповідної закупівлі газу. Покроковий механізм подання заявок можна знайти за посиланням. Перелік суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значимість: молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), борошна пшеничного (КВЕД – 10.61),яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12) і олії соняшникової (КВЕД – 10.41) доступний за посиланням.
Кабмін дозволив бюджетним установам у грудні стовідсоткову передоплату за природний газ
28 грудня 2021
Кабінет Міністрів України постановою від 23 грудня 2021 року № 1358 вніс зміни до пункту 151 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641, дозволивши бюджетним установам закуповувати в грудні природний газ у ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг». Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства. Відтепер бюджетні установи, заклади охорони здоров’я державної власності, казенні підприємства та/або державні установи, заклади охорони здоров’я комунальної власності, комунальні некомерційні підприємства та/або комунальні установи отримали можливість купити газ у ГК «Нафтогаз Трейдинг» за передоплатою у розмірі 100%. З текстом постанови можна ознайомитись за посиланням.
Кабмін дозволив бюджетним установам у грудні стовідсоткову передоплату за природний газ
28 грудня 2021
Кабінет Міністрів України постановою від 23 грудня 2021 року № 1358 вніс зміни до пункту 151 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641, дозволивши бюджетним установам закуповувати в грудні природний газ у ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг». Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства. Відтепер бюджетні установи, заклади охорони здоров’я державної власності, казенні підприємства та/або державні установи, заклади охорони здоров’я комунальної власності, комунальні некомерційні підприємства та/або комунальні установи отримали можливість купити газ у ГК «Нафтогаз Трейдинг» за передоплатою у розмірі 100%. З текстом постанови можна ознайомитись за посиланням.
До уваги бюджетних організацій, які отримують газ від постачальника «останньої надії»
16 листопада 2021
30 листопада цього року спливає пільговий період для бюджетних установ, закладів охорони здоров’я державної власності та закладів охорони здоров’я комунальної власності, які отримують газ за ціною 16,8 грн за куб. м з ПДВ, від постачальника «останньої надії» (ПОН). Такий період був встановлений Кабінетом Міністрів України №1102, від 25 жовтня 2021 року, для усіх бюджетних установ та організацій, які отримують постачання природнього газу від ПОН. Нагадаємо, що таке рішення КМУ було покликане забезпечити сталий та безперебійний перехід до нового постачальника, відповідно до положень Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр, на виконання якого ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» надає пропозицію укласти договори постачання природного газу із строком поставки до 31 грудня 2021 року та, окремо, на весь 2022 рік за ціною – 13 659,63 гривень за 1 000 куб.м (без ПДВ та без урахування тарифу на послуги з транспортуванню природного газу) для установ та організацій, що фінансуються з державного або місцевих бюджетів, та використовують природний газ для забезпечення всіх своїх потреб. Подати пакет документів до ринкового постачальника газу може один контрагент, для отримання кількома споживачами блакитного палива. Наголошуємо, що відповідно до Постанови, ПОН зобов’язаний забезпечувати газопостачання за ціною 16,8 грн за куб. м не більше ніж до 30.11.2021 р., а відповідно до чинного законодавства користуватись послугами ПОНу споживач може не більше 60 днів. Тому не виключено, що із закінченням зазначеного терміну бюджетна організація чи установа буде автоматично виключена з реєстру споживачів ПОН. Більш детальну інформацію щодо процедури підключення можна отримати на офіційному сайті ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» - https://naftogaztrading.com.ua/news/for-clients та за телефоном 044 300-25-50. Якщо Вам надійшло повідомлення про припинення газопостачання від ОГРМ просимо звертатися за телефоном: 044 300-25-50.
Постачальник «останньої надії» інформує споживачів газу про зміни у тарифі з 1 грудня 2021 року
16 листопада 2021
Побутові споживачі природного газу, яких обслуговує постачальник «останньої надії» (ПОН) мають обрати та підключитися до ринкового постачальника до 1 грудня 2021 року. Клієнти ПОН упродовж 60 днів мають змінити газову компанію та укласти з нею договір. Звертаємо увагу, що ціна 7,96 грн за куб. м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки) діє лише на пільговий період, який був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №1102, від 25 жовтня. Наголошуємо, що ГК «Нафтогаз України» не встановлює ціну для клієнтів ПОН, вона вираховується щомісячно за спеціальною формулою, розробленою у рамках Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника «останньої надії», затвердженого постановою КМУ від 25.10.2021 № 1102. Усього в Україні газ побутовим клієнтам постачають понад 50 компаній. Порівняти їхні ціни та тарифні пропозиції можна на онлайн-ресурсах «ГазПравда» або «Газотека». Для того, аби скористатися усіма сервісними перевагами та вигідними ціновими пропозиціями, клієнтам необхідно подати заявку та стати комерційним клієнтом ГК «Нафтогаз України». Станом на листопад 2021 року, компанія постачає газ понад 1,4 млн українських родин у рамках річного тарифного плану «Фіксований», за ціною – 7,96 гривень. Ця ціна для комерційних клієнтів не збільшуватиметься до 30 квітня 2022 року. Подати заявку на приєднання до ГК «Нафтогаз України» можна кількома зручними способами: онлайн — на сайті gas.ua або у веб-версії Приват24; офлайн — у мережі ПУМБ, Ощадбанку, ТАСКОМБАНК, Ідея Банк, через мережу агентів СГ «ТАС», у відділеннях Нової пошти, а також у центрах оплат та підключень ГК «Нафтогаз України». Для оформлення заявки клієнту потрібно заповнити коротку форму та надати кілька документів: паспорт, ІПН, документ про право власності на житло та згоду співвласника, якщо право власності оформлено на кількох співвласників житла, а також вказати EIC-код (16-значний персональний газовий номер об’єкта). Додаткова інформація: На сьогодні ГК «Нафтогаз України» як ПОН обслуговує майже 500 тис. домогосподарств у Донецькій, Херсонській, Полтавській, Житомирській, Запорізькій, Хмельницькій, Одеській, Луганській та Тернопільській областях.
Працює контакт-центр щодо укладання договорів на постачання природного газу
26 жовтня 2021
Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА працює контакт-центр щодо укладання договорів на постачання природного газу з бюджетними установами та релігійними організаціями. «На Львівщині триває робота щодо заключення договорів на постачання природного газу бюджетним установам з ТОВ «Нафтогаз Трейдинг»»,- зазначають у департаменті. Відтак, для узгодження алгоритму працює контакт-центр за номером 044-300-25-50. Години роботи: Пн-Пт 8:00-19:00 год, Сб-Нд 9:00-19:00 год. Детальніше з алгоритмом укладення договорів бюджетними організаціями та установами, а також переліком контактів відповідальних осіб від ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» можна ознайомитись за посиланням.