Навчально-практичний центр підготовки трактористів-машиністів с/г виробництва запрацював у Червоненському ВПУ

3 лютого 2022р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

У Червоненському вищому професійному училищі, яке розташоване у с. Червоне Золочівської ТГ, відкрили навчально-практичний центр з  підготовки висококваліфікованих робітників з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

Нагадаємо, навчально-практичні центри (НПЦ) – це частина приміщень закладу професійної освіти з новим обладнанням та технікою. Там учні проводять практичні заняття, а дорослі – підвищують кваліфікацію або перенавчаються. Створення НПЦ  в Україні розпочали у 2016 році. З цього часу Уряд системно інвестує кошти за цим напрямом.

«Розвиток економіки нерозривно пов'язаний із розвитком професійно-технічної освіти. Нам давно час її реформувати і готувати фахівців, які потрібні на ринку праці. Саме тому професійно-технічна освіта повинна йти в ногу з розвитком економіки, з прогресом у техніці. Роботодавець не має часу і не повинен навчати людину працювати, він хоче мати підготованого якісного фахівця. Це правильно. І тому держава, обласна влада і самі підприємці мають бути в постійній комунікації з профтехосвітою. 

Розвиток професійно-технічної освіти, розвиток  ринку сільськогосподарської продукції, загосподарювання земель і мудре їх використання - це розвиток наших громад. Це запорука того, що молодь матиме роботу вдома, а не шукатиме її за кордоном. А це, в свою чергу, щасливі родини і сильна Україна», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Облаштування НПЦ у Червоненському ВПУ обійшлося у 9 млн грн, з яких 6 млн виділили з державного бюджету, і 3 млн – з обласного. Для НПЦ закупили нові трактори, плуг, комбайн, косарку, верстат та іншу техніку, необхідну для практичного навчання майбутніх трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, відремонтували автодром та лабораторії тракторів і комбайнів.

Всього в училищі навчаються  641 здобувач освіти, із них 212 -  на базі 9 класу,  за спеціальністю «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Окрім того, тут готують спеціалістів за професіями слюсар з ремонту сільськогосподарської техніки та устаткування, водій категорій «В», «С», електрогазозварювальник, коваль ручного кування, кравець, перукар, манікюрниця.

Упродовж останніх років в училищі оновлюють матеріально-технічну базу. Зокрема, за останні два роки придбали обладнання для майстерень зварювальної справи та навчальної кузні, обладнання для сучасного кабінету фізики, оновили умеблювання гуртожику.

Також, під час відкриття НПЦ Максим Козицький вручив директорці Сусанні Синявській подяку Львівської ОДА колективу ВПУ - за високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток професійної освіти.

Більше про заклад тут - https://chervone-vpu.in.ua/

Загалом на Львівщині з 2016 року відкрили 38 навчально-практичних центрів.

Довідково:

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Червоненське вище професійне училище» відкрили у 1953 році як училище механізації. З того часу у закладів здобули професію понад 20 тисяч кваліфікованих робітників аграрного сектору, сільського господарства, сфери побутового обслуговування, дорожнього господарства.

Зараз училище тісно співпрацює із понад двадцятьма підприємствами (в тому числі дуальна освіта). Також налагоджена співпраця з вищими навчальними закладами: Львівським національним аграрним університетом», Бережанським агротехнічним інститутом, Тернопільським технічним коледжем.

ВПУ також має відокремлене територіальне відділення в с. Поморяни.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook