«У межах проєкту програми «Польща-Білорусь-Україна» лікарня «ОХМАТДИТ» отримала понад 650 тис євро на модернізацію», - Іван Собко

3 лютого 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

У Львові відбулася підсумкова конференція щодо реалізації проєкту «Спільна ініціатива Мазовецької спеціалізованої лікарні в Остроленці та Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» для підвищення доступності медичних послуг в області сучасної хірургії».

У межах проєкту медики «ОХМАТДИТу» та Мазовецької спеціалізованої лікарні ім. Юзефа Псарського у м. Остроленка (Мазовецьке воєводство, Республіка Польща) обмінялися досвідом, зокрема, напрацювали нові методики малоінвазивних втручань в урології, хірургії, отоларингології та дитячій гінекології. Окрім того, у «ОХМАТДИТі» вдалося відремонтувати актову залу, а також облаштувати центр телемедицини для того, щоб польські та українські лікарі могли постійно обмінюватися знаннями та досвідом. Важливим є також те, що тепер з операційної кімнати  можна буде вести прямі трансляції. Тривалість реалізації проєкту – 2018 - березень 2022 рр. До кінця березня завершать ремонт операційної та технічне оснащення центру телемедицини.

Загальний бюджет проєкту склав 1 541 762,00 євро грантових коштів. Окрім того, залучено власний внесок польської лікарні у розмірі 81 508,98 євро та львівської лікарні «ОХМАТДИТ» - 72 667,22 євро.

Участь у конференції взяли профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, керівники закладів охорони здоров’я та представники медичної спільноти Львівщини. Підсумки реалізації проєкту презентувала директорка лікарні «ОХМАТДИТ Олександра Бурда.

«Проєкт реалізують у межах програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». За підсумками реалізації проєкту ми отримали фінансову підтримку для лікарні «ОХМАТДИТ» в сумі 654 044,98 євро.  Наші лікарі пройшли практичні курси у Польщі, а польські медики – у Львові. Цей обмін досвідом є дуже важливий, бо лікарі діляться практичними моментами в роботі», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Він також запевнив учасників і партнерів програми, що Львівська ОДА завжди підтримувала і підтримуватиме проєкти, які сприяють розвитку медичних закладів. Особливо тих, які будуть мати підтримку наших європейських колег.

«Проєкт втілює в собі синергію фінансової підтримки медичних закладів двох країн – Республіки Польща і України», - додав Іван Собко.

Довідково:

Програма транскордонного співробітництва «Польща-Україна-Білорусь» упродовж сімнадцяти років підтримує процеси розвитку на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України шляхом співфінансування різноманітних проєктів. Усі проєкти, що фінансуються в рамках Програми, є некомерційними та сприяють покращенню якості життя жителів східної Польщі, західної України та Білорусі. Три країни-учасниці утворили спільні та національні інституційні структури, які керують впровадженням Програми. 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook