Президент України підписав Указ про загальну мобілізацію
Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про загальну мобілізацію.
«У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановляю оголосити та провести загальну мобілізацію»,- йдеться в тексті Указу.
Мобілізацію проведуть на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.
Мобілізація проводиться упродовж 90 діб із дня набрання чинності цим Указом.
Більше у тексті Указу.
Новини за темою
Ваш близький іде на війну: що потрібно пам’ятати
21 квітня 2022
Кількість українців, бажаючих зі зброєю у руках захищати Батьківщину, продовжує зростати. Тож у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України сформували ключові правила, які потрібно пам’ятати, якщо ваша близька людина стає до лав захисників. Вони допоможуть у критичній ситуації і йому, і вам. Перше. Слід мати якнайбільше інформації: про те, в яку військову частину потрапив боєць і в який її підрозділ; прізвище безпосереднього командира та його номер телефону; два-три номери телефонів побратимів вашого близького; знати місцезнаходження близької людини. Щоб покращити надійність і безпечність такої комунікаційної складової, вам обом варто скачати на телефони месенджер «Signal» й за першої нагоди вояк має відписатись, де перебуває (назву населеного пункту, або який найближчий). Окрім того, важливо: Боєць повинен мати жетон з вибитим на ньому прізвищем Добре військовому підписувати і свій одяг з даними на внутрішній стороні Порадьте вашому чоловіку/сину/брату вивчити напам'ять номер телефону когось з рідних. І коли він отямиться після поранення у шпиталі, то зможе зателефонувати навіть з будь-якого телефону, що буде у доступі Важливо на війні триматися поруч із досвідченими бійцями, просто умудреними життям людьми – вони можуть знайти оптимальний вихід зі складної ситуації Воїну треба бути запасливим – окрім додаткових набоїв, слід пам’ятати про аптечку, засоби гігієни, шматочок чогось калорійного на перекус, коли немає змоги повноцінно поїсти, трохи води, і не втрачати надії та здорового глузду в будь-якій ситуації Правило виживання: на війні і навіть у в полоні виживає не найрозумніший і не найсильніший, а той, хто може пристосуватися до ситуації і швидко та правильно оцінює нові обставини Найбільші шанси в того, хто має швидку реакцію та здатний ухвалювати нестандартні рішення Головне правило: не панікуйте, не обривайте телефони, якщо з бійцем якийсь час немає зв'язку. Фото умовне.
Президент України відзначив 18 українських захисників державними нагородами
11 квітня 2022
Президент України Володимир Зеленський відзначив 18 українських захисників державними нагородами. З них 5 - військовослужбовці Збройних Сил України. Відповідний Указ підписав глава держави напередодні, 10 квітня. Нагороди отримали за особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, мужність і самопожертву у волонтерській діяльності. У Збройних Силах України: Нагородити орденом «За мужність» II ступеня БРАТІШКА Дмитра Володимировича — полковника Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня БОРДЮГА Олександра Васильовича — майора НЕСТЕРЧУКА Сергія Володимировича — підполковника РАЙСЬКОГО Вадима Анатолійовича — полковника Нагородити орденом Данила Галицького МАКСИМОВА Олексія Михайловича — лейтенанта У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України: Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня ЄРЕСЯ Дениса Ілліча — майора КЛИМЕНКА Віталія Володимировича — майора ШЕРЕМЕТА Бориса Юрійовича — підполковника У Національній поліції України: Нагородити орденом «За мужність» ІІ ступеня ПІДГАЙНОГО Олександра Юрійовича — полковника поліції Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня КУПРІЯНОВА Дмитра Анатолійовича (посмертно) — старшого сержанта поліції Нагородити орденом Данила Галицького ГУЗЯ Віталія Анатолійовича — полковника поліції ЩЕБЕТУНА Сергія Володимировича — підполковника поліції Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня ДОВБАША Миколу Васильовича — старшого лейтенанта поліції КОСТЮЧИКА Сергія Андрійовича — капітана поліції Нагородити медаллю «Захиснику Вітчизни» БОГДАНОВСЬКОГО Сергія Олександровича — старшого лейтенанта поліції ЗУБОВА Вячеслава Олеговича — капітана поліції КУНИЦЬКОГО Олександра Юрійовича — лейтенанта поліції ПІНЧУКА Михайла Ігорьовича — лейтенанта поліції.
Призов на строкову військову службу до війська у квітні-червні 2022 року не проводитиметься
8 квітня 2022
За інформацією Генерального штабу Збройних Сил України, у 2022 році не проводитиметься весняний призов на строкову військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань. Про це повідомляє сайт Міністерства оборони України. Зокрема, у зв’язку з військовою агресією російської федерації та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності ЗСУ та інших військових формувань Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» в державі оголошено загальну мобілізацію. Під час проведення в Україні загальної мобілізації, комплектування вакантних посад у Збройних Силах України та інших військових формуваннях здійснюється шляхом надходження військовозобов’язаних та резервістів. Таким чином потреби у проведенні чергового призову громадян України на строкову військову службу у квітні-червні 2022 року немає.
За добу на Львівщині двічі сповіщали про повітряну тривогу: начальник ОВА Максим Козицький.
21 березня 2022
У Львівській області двічі лунали сирени з оповіщенням про повітряну тривогу. Була загроза ракетної атаки, але все минулося. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Він також закликав жителів області не ігнорувати звук сирени, а йти в укриття, адже це, перш за все, питання безпеки. Разом з цим Максим Козицький повідомив про актуальну ситуації на Львівщині станом на зараз. Отож, область прийняли на проживання ще понад тисячу вимушених переселенців. Від початку війни тут знайшли прихисток майже 211 тисяч людей. «Ми готові розселити ще понад 18 тисяч людей з інших областей, які покинули дім через війну. Більшість облаштованих місць – у державних та комунальних закладах. У приватній сфері нашої області можуть прийняти 800 людей», - повідомив начальник ОВА. Якщо у вас є місце для людей, які тікають з-під обстрілів, повідомляйте у контакт-центр: 0962328193, 0684147963, 0971821860, 0973474459. Мобілізували за минулу добу 218 жителів Львівщини. Від початку війни кількість мобілізованих жителів нашої області – майже 28 тисяч 500. Кордон на переходах Львівської області за минулу добу перетнули 25 тисяч людей. Черги продовжують зменшуватися. Від початку повномасштабного вторгнення через пункти пропуску на Львівщині за кордон потрапили 1 мільйон 133 тисячі людей. Щодо підозрілих осіб чи об’єктів у поліцію області за добу надійшло понад 1600 звернень.
«Ніч на Львівщині минула спокійно. Оповіщень про тривогу не було», - Максим Козицький
19 березня 2022
Минулої ночі у Львівській області оповіщень про повітряну тривогу не було. Загалом, ніч була спокійною. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Станом на цю годину ситуація на Львівщині така: - За останню добу розселили майже 5 тисяч вимушених переселенців. Зараз на Львівщині тимчасово проживають 168 тисяч людей, які приїхали із зони бойових дій і стали на облік. - Вільних ліжкомісць в області – приблизно 19 тисяч. Начальник ОВА закликав зголошуватися усіх, хто може допомогти з прихистком. Керівники підприємств, організацій різних форм власності, власники приватних помешкань, повідомляйте про таку можливість у контакт-центр: 0962328193, 0684147963, 0971821860, 0973474459. - Мобілізували за добу 475 жителів Львівщини. Від початку війни – майже 28 тисяч. - Воїни, які перебувають у медзакладах області, забезпечені усім необхідним. - Понад 430 одиниць транспорту в області забезпечують перевезення гуманітарної допомоги та матеріалів для потреб оборони. - Поліція Львівщини опрацювала понад 1700 звернень щодо підозрілих об’єктів та осіб. «Дякую жителям Львівщини за пильність, допомогу людям з інших областей і підтримку наших воїнів. Коли ми разом, нам під силу все!», - Максим Козицький.
Мобілізованих чоловіків без бойового досвіду не відправляють одразу на передову - заява ЗСУ
15 березня 2022
Підготовка рядового та сержантського складу в навчальних центрах проводиться за скороченими термінами (без зниження якості навчання). Складає від 7 до 20 діб в залежності від складності спеціальності. Про це повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач. "Непідготовлених людей на передову ніхто не відправляє. Всі мобілізовані проходять відповідне навчання у той термін, який необхідний для певної військової спеціальності", - сказав Роман Горбач. Він зазначив, що початком повномасштабного російського вторгнення, до своїх підрозділів повернулося майже 100% резервістів. Саме за рахунок колишніх учасників бойових дій та військовослужбовців та військовозобов'язаних, які вже і відслужили, і проходить комплектування бойових військових частин. "Мобілізованих, які не проходили військової служби на першому етапі направляють для здійснення відповідної фахової підготовки до навчальних центрів (навчальних закладів), після завершення якої, вони вибувають для комплектування підрозділів, що ведуть бойові дії", - сказав Роман Горбач. Також в ЗСУ розповіли, що для скарг стосовно мобілізації створено і працює Гаряча лінія Міністерства оборони та ЗС України 0-800-500-410, 0-800-500-442, 044-454-44-99 або на офіційному сайті міністерства.
Водії призовного віку, які перевозять гуманітарний вантаж зможуть перетнути кордон за певних умов: деталі
12 березня 2022
Найчастіші питання, які надходять до Державної прикордонної служби стосуються порядку виїзду водіїв, які везуть гуманітарну допомогу. А також перетину кордону чоловіків віком від 18 до 60 років. На період дії воєнного стану в Україні чоловікам призовного віку обмежений виїзд за кордон. Однак є категорії громадян, яких все ж таки будуть пропускати через кордон. До них відносять чоловіків, які: мають трьох дітей віком до 18 років; непридатні до військової служби, мають інвалідність (потрібно мати відповідний висновок військово-лікарської комісії); опікуються інвалідами. Також спрощено порядок перетину державного кордону для водіїв віком від 18 до 60 років, які перевозять гуманітарний вантаж. Відповідне рішення ухвалив Уряд для налагодження міжнародної логістики. Воно стосується як водіїв вантажівок, так і залізничного транспорту. Йдеться про бронювання водіїв, які здійснюють: міжнародні вантажні перевезення; перевезення для потреб Збройних Сил України; перевезення медичних вантажів; вантажів гуманітарної допомоги. «Для отримання відповідного рішення перевізник має звернутися або до Міністерства інфраструктури, або до обласної військової адміністрації з даними про водіїв та транспортні засоби. Далі ця інформація надходить до Держприкордонслужби та в пункти пропуску, через які можна доставити цей вантаж. Від початку війни близько 6 тисяч транспортних засобів вже перетнули корон за цих умов», - заступник начальника штабу Західного регіонального управління Ігор Матвійчук. Для перетину кордону необхідно створити заявку в електронному кабінеті перевізника системи «Шлях», заповнивши меню «Заявки на перетин 18-60». З усіх питань щодо організації перевезень гуманітарних вантажів через державний кордон та всередині країни можна звертатися на багатоканальну телефонну лінію щодня з 08:00 до 17:00: + 38 (044) 334 43 04. Детальніше про саму процедуру спрощення перетину кордону для перевезень читайте за посиланням. До слова, усю актуальну інформацію про те, як ввозити вантаж в Україну можна дізнатися завдяки соціальним мережам у фейсбуці та телеграмі. Знайти сторінки можна, написавши у пошуковику Допомогти UA Lviv. Працівники Львівської митниці та волонтери координують гуманітарну допомогу, що надходить із західного кордону в Україну. Там також можна знайти номери, за якими можна дізнатись необхідну інформацію.
Для кожного українського міста, яке постраждало від російського вторгнення, буде створена програма відбудови – Президент
10 березня 2022
Президент України Володимир Зеленський поставив уряду завдання розробити спеціальну державну програму для відбудови кожного українського міста, яке постраждало внаслідок російського вторгнення. «Після війни, після нашої перемоги ми відбудуємо все, що зруйновано. Дуже швидко й дуже якісно. Для кожного міста, яке постраждало, буде створена спеціальна державна програма для відбудови. Я вже доручив уряду почати розробку», – повідомив він у звернені. За словами Глави держави, після реалізації цієї програми Чернігів, Суми, Охтирка, Житомир, Ізюм, Маріуполь та інші українські міста не бачитимуть навіть сліду від російського вторгнення. «Найкращі архітектори. Найкращі компанії. Найкращі проекти – для кожного міста! Я хочу сказати про це на прикладі Харкова. Нашого Харкова, який зараз переживає найстрашніші страждання. Найстрашніші з часів Другої світової війни… Площа Свободи буде такою, що там буватимуть усі – ми, європейці! Полтавський шлях, Білгородське Шосе, вулиця Мироносицька. Обласна дитяча лікарня, Харківський онкоцентр, університет Каразіна, Палац праці, бібліотека Короленка...Ми все відбудуємо! Я особисто вам обіцяю», – сказав Президент.
Глава держави утворив Раду з молодіжних питань – указ
13 вересня 2021
Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 462/2021, яким утворив Раду з молодіжних питань. Вона функціонуватиме як консультативно-дорадчий орган при Главі держави. Рада створюється з метою сприяння розвитку потенціалу молоді, її самореалізації та активної участі в суспільному житті й ухваленні рішень щодо молодіжної політики. Передбачається, що серед завдань Ради буде сприяння розбудові молодіжної інфраструктури. До складу цього органу заплановано залучити лідерів молодіжних рухів та організацій, спортсменів, засновників молодіжних соціальних ініціатив, діячів культури. Згідно з указом, у місячний строк на розгляд Президента України мають бути подані пропозиції щодо персонального складу Ради, а також проєкт Положення про неї. Указ Президента України №462/2021 "Про Раду з молодіжних питань"
Володимир Зеленський утворив Раду з питань розвитку професійно-технічної освіти
31 березня 2021
Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 130/2021 «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти». Документ має на меті сприяння модернізації системи професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до потреб ринку праці, міжнародних стандартів і практик для забезпечення реалізації права громадян на якісну та доступну професійну (професійно-технічну) освіту, а також створення умов для формування й розвитку актуальних професійних компетентностей людини для її успішної професійної діяльності та самореалізації. Зокрема, цим указом утворена Рада з питань розвитку професійної (професійно-технічної) освіти як консультативно-дорадчий орган при Президентові України та затверджене Положення про неї. Рада утворюється у складі голови, двох заступників голови та інших членів Ради, які беруть участь у її роботі на громадських засадах. Персональний склад Ради затверджує Глава держави. Основними завданнями Ради є: моніторинг розвитку професійної (професійно-технічної) освіти; аналіз та удосконалення законодавства України у цій сфері; вивчення тенденцій розвитку ринку праці та прогнозування пріоритетних напрямів і шляхів розвитку освіти; розробка пропозицій щодо формування сучасних професійних компетентностей у сфері професійної (професійно-технічної) освіти тощо. Керівникові Офісу Президента України доручається подати у двотижневий строк пропозиції щодо персонального складу Ради. Кабінет Міністрів має забезпечити розробку та затвердити до 1 вересня поточного року державну цільову програму розвитку професійної освіти на період до 2027 року, спрямовану на модернізацію системи професійної та професійно-технічної освіти. Програма повинна передбачати заходи щодо вдосконалення системи професійної (професійно-технічної) освіти України та запровадження кращої моделі фінансування діяльності відповідних закладів з урахуванням реальних потреб для забезпечення здобуття сучасних професій. Має відбутися оновлення змісту такої освіти, серед іншого шляхом розробки та затвердження нових державних стандартів, упровадження в освітній процес інноваційних технологій навчання, забезпечення здобувачів професійної освіти сучасними підручниками (посібниками) та їхніми електронними версіями. Також має передбачатися запровадження ефективних механізмів проходження виробничого навчання, виробничої практики відповідно до актуальних вимог професійних стандартів. Крім того, повинне відбутися оновлення програм підвищення кваліфікації для викладачів, педагогів професійного навчання, майстрів виробничого навчання таких закладів освіти, а також підвищення престижності їхньої праці, зокрема шляхом запровадження мотиваційних фінансових інструментів оплати праці. Також уряд має опрацювати питання щодо підвищення розміру стипендіального забезпечення учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та розглянути можливість передачі державних закладів професійної освіти у комунальну власність.
Питання спортивної адаптації військових після фронту порушили під час дискусійного клубу
22 Червня 2018
На виконання Указу Президента «Про підтримку розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій» розроблять комплекс заходів і напрацюють дієві способи для надання можливості учасникам АТО отримати якісну і доступну реабілітацію. Про це йшлося сьогодні, 22 червня, під час дискусійного клубу «Ігри Нескорених: чому важлива спортивна адаптація військових після фронту». «Зараз триває робота над усіма деталями якісного втілення цього указу. Указ прийняли зовсім нещодавно, тож за місяць пропрацювати усі нюанси неможливо. Зараз важливо зосередитись не лише на фізичній реабілітації, а насамперед на психологічній та соціальній стороні. Треба розуміти, що до кожного учасника АТО, який повертається з війни, треба знайти той шлях, який виведе його з дому і змотивує до подальшого розвитку », - зазначив координатор центру допомоги АТО Володимир Шамрай. Нагадаємо указ вступив у дію 12 травня 2018 року. Документ забезпечить формування системи спортивної реабілітації ветеранів в Україні, доступність занять спортом для осіб із інвалідністю. Також він передбачає розширення мережі спортзалів та забезпечення доступності протезів для заняття спортом. Окремо в Указі передбачено залучення учасників бойових дій до спортивних змагань та інших заходів, зокрема міжнародних, проведених за участю країн-членів НАТО.
Президент підписав Указ «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України»
31 травня 2018
Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Івано-Франківської області підписав Указ «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України». Указ розроблено з метою забезпечення додержання конституційних гарантій щодо всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України, посилення її консолідуючої ролі в українському суспільстві як засобу зміцнення державної єдності, ураховуючи необхідність захисту національного мовно-культурного та мовно-інформаційного простору, підтримки розвитку національної культури, заохочення процесів її інтеграції у європейський та світовий культурний простір. «До мене звернулися видатні діячі науки для того, щоб я оголосив 2018 рік роком української мови. Я відмовив. Тому, що за один рік ти мову не захистиш. Але я прийняв рішення і підписую Указ про те, що з 2018 року ми оголошуємо десятиліття української мови і робимо все можливе для того, щоби мову захистити. Бо головне, що тримає націю, що забезпечує її розвиток – є українська мова», - сказав Глава держави, підписуючи документ під час відвідин Ямницького ліцею Ямницької об’єднаної територіальної громади. Указом передбачено затвердження цільової програми на 2018 – 2028 роки, спрямованої на забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, створення єдиного культурного простору України та збереження цілісності культури. Також йдеться про створення умов для забезпечення реалізації громадянами права на одержання інформації українською мовою, в тому числі через друковані засоби масової інформації, рекламу тощо. Водночас Президент запевнив, що дбатиме про збереження прав національних меншин України. «Як Глава держави і як активний учасник процесу розбудови української політичної нації я мушу дбати і дбаю про те, щоб законодавчі ініціативи залишали широкий простір для реалізації прав тих громадян, чиєю мовою спілкування стала кримськотатарська, російська, грецька, румунська, болгарська, польська. Але українську мову ми всі разом будемо захищати. Це наше пріоритетне завдання», - наголосив він. Петро Порошенко також нагадав про кроки, які вже були здійснені задля підтримки української мови. Зокрема, про запровадження мовних квот на радіо і телебаченні. На переконання Президента це сприяло популяризації української мови, про що свідчить і збільшення накладів друку книжок саме українською. «В світі чимало мов, якими спілкуються в багатьох країнах. Але хочу наголосити, що про нашу українську мову можемо подбати лише ми з вами. І ми точно подбаємо», - додав Глава держави.