Що означає сигнал «Повітряна тривога»? Пояснення від рятувальників Львівської області
Ледь не кожного дня у Львівській області сповіщують населення про повітряну тривогу та закликають жителів якомога швидше піти в укриття. Сирени можуть лунати кілька разів на добу.
У ГУ ДСНС у Львівській області пояснюють чому так часто оголошують про повітряну тривогу і що вона означає.
«Не дратуйтесь! Повітряна тривога оголошується, коли сили протиповітряної оборони сповіщують про рух ворожих літаків у напрямку області або є підтвердження запуску балістичних ракет. Точне місце, куди може влучити ракета, чи який населений пункт атакує літак, визначити важко», - повідомили у ДСНС.
Важливо знати: Інформувати про повітряну тривогу буде лише офіційний телеграм-канал «Оповіщення ЦЗ».
Рятувальники розповіли, що повітряна тривога (в т. ч. і по всій території області одразу) буде оголошуватися стільки разів, скільки цього вимагатиме ситуація! Адже це рятує людські життя! Будь ласка, переміщайтеся після таких сигналів негайно в укриття.
Нагадаємо, що в Україні запустили додаток «Повітряна тривога», який сповіщатиме про небезпеку у конкретному регіоні. Його створили за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Завантажити можна у Play Market та AppStore.
Новини за темою
На Львівщині двічі лунала повітряна тривога: була загроза ракетного удару
6 травня 2022
За минулу добу в області було два сповіщення про повітряну тривогу. На Львівщині була загроза повітряно-ракетного удару. Про це інформує начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Окрім цього, працівники ДСНС ліквідували 18 пожеж сухостою в усіх районах Львівської області, окрім Яворівського та Самбірського. Згоріло майже 2 гектари. Начальник Львівської ОВА нагадує, що паліям за скоєне загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність. Надали прихисток ще 39 людям з інших областей. Від 24 лютого, за офіційними даними, – приблизно 340 тисячам. Кордон на виїзд на переходах у Львівській області перетнули 18 тисяч людей. Станом на 9 годину на усіх пунктах пропуску є черги, а саме: «Угринів», «Грушів» та «Смільниця» – легкові автомобілі на в'їзд; «Рава-Руська» – вантажівки по обидві сторони кордону; і – легкові автівки на в’їзд; «Краківець» і «Шегині» – легкові автомобілі та вантажівки в обох напрямках. Також у Краківці 2 автобуси на виїзд. Поліція опрацювала 1505 звернень щодо підозрілих людей та об'єктів.
Спалення сухої трави, займання торфу: як на Львівщині протидіють масовим пожежам
5 травня 2022
Від початку року в екосистемах Львівщини зафіксували 1760 випадків пожеж. Йдеться про спалення сухої трави, чагарників, займання торфу та лісової підстилки. Лісових пожеж не зафіксували. З огляду на це, відбулось засідання ради оборони Львівської області. Органи місцевого самоврядування та установи державного підпорядкування зобов’язані забезпечити заходи із запобігання виникнення пожеж у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільгоспугіддях та присадибних ділянках. Для підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту Львівської області до гасіння пожеж у природних екосистемах організували навчання. Станом на зараз для запобігання виникненню пожеж в екосистемах, та для оповіщення людей на випадок пожежі, в області функціонує: 18 великих гучномовних систем; 104 блоки оповіщення універсальних; 330 гучномовців; 66 мобільні системи оповіщення. До гасіння пожеж на початкових стадіях їх виникнення можуть залучати лісокористувачів, служби цивільного захисту, власників земельних ділянок, волонтерів та місцеве населення. У кожному районі області створили мобільні групи. До них входять представники держекоінспекції, рятувальники, поліція, представники органів місцевого самоврядування, громадські інспектори з охорони навколишнього природного середовища та громадські активісти, які здійснюють рейди для запобігання виникненню підпалів та притягнення до відповідальності винних. Львівська ОВА за поточні місяці веде постійну інформаційно-просвітницьку кампанію про заборону і шкоду випалювання сухої рослинності чи її залишків, зокрема: систематично оприлюднюється інформація про шкоду від випалювання та про факти притягнення до відповідальності правопорушників; вздовж автомобільних доріг та в лісових масивах розміщено білборди «Не підпалюй! Не вбивай життя! Усвідомлюй свою відповідальність!»; серед школярів та місцевого населення поширюються плакати, листівки, наліпки на цю тематику. Створено 12 постійних рейдових бригад для патрулювання лісових масивів. Державна екологічна інспекція у Львівській області з початку року облікувала 183 випадки спалювання сухої трави. Порушників притягнуто до адміністративної відповідальності.
В області була загроза ракетного удару: Максим Козицький про головне на Львівщині за добу
5 травня 2022
За минулу добу на Львівщині сирена тричі сповіщала про повітряну тривогу. Про це поінформував начальник Львівської ОВА Максим Козицький. У двох випадках була загроза ракетного удару з акваторії Чорного моря, у третьому – зі стратегічної авіації рф з південного сходу. Окрім цього, в області за добу прийняли та розселили ще 212 людей з інших областей, які вимушено покинули домівки. Від 24 лютого надали прихисток, лише за офіційними даними, 339 тисячам осіб. Як внутрішньо переміщені особи в ЄІБД зареєструвалась 231 тисяча переселенців. З низ 73 тисячі – діти. Через переходи у Львівській області за добу вибули майже 19 тисяч осіб. Станом на 9 годину ранку на усіх пунктах пропуску є черги, а саме: «Угринів» –легкові автомобілі по обидві сторони кордону, автобуси на виїзд; «Рава-Руська» – вантажівки на виїзд; «Грушів» і «Смільниця» – легкові автівки на в’їзд; «Краківець» – легкові автомобілі на в’їзд, вантажівки в обох напрямках; «Шегині» – легкові автівки та вантажівки на виїзд та в’їзд, автобус на в’їзд. Поліція Львівщини опрацювала 1448 звернень щодо підозрілих людей та об’єктів.
Від початку війни система оповіщення у Львівській області переведена у повну бойову готовність
2 травня 2022
Майже щоденно у Львівській області лунають сирени. Вони сповіщають про повітряну тривогу, загрозу ракетного удару зі сторони російських загарбників. З перших днів війни і станом на 1 травня сигнали оповіщення на Львівщині повідомили про 113 повітряних тривог. З 24 лютого територіальна підсистема єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області переведена на режим функціонування особливого періоду у бойову готовність «ПОВНА». Сама система працює за таким принципом. Радіолокаційні підрозділи Повітряних Сил ЗСУ виявляють потенційну повітряну загрозу. Між фіксацією літака або ракети та запуском сирени – лічені хвилини або й менш як хвилину. Звук сирени говорить про те, що на регіон ймовірно летить ворожа авіація. Однак виявити усі повітряні загрози неможливо. Сигнал «Повітряна тривога» транслюється на всю Львівську область та має виконуватися усіма. «Звісно, буває, що люди нехтують сигналами оповіщення і не йдуть в укриття. Однак після останнього трагічного випадку влучання ракети у Львів, поранення та смерть людей, населення стало більш адекватно реагувати на ці загрози. Наша робота полягає в тому, щоб подбати про безпеку людей, а їхнє завдання дослухатись до наших рекомендацій та виконувати усі настанови. Адже тут йдеться про збереження життя», - розповів в інтерв’ю для ВВС начальник відділу зв'язку, оповіщення та інформаційного забезпечення департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олег Хомич. Подекуди сигнали оповіщення вмикаються не одночасно. Тобто, сирени на вулиці вже чутно, тоді як повідомлення на телефон ще не прийшло. Це відбувається, бо вся система оповіщення на Львівщині складається з 8 підсистем. З питань безпеки їх вмикають почергово, адже коли одна підсистема вийде з ладу, інші далі працюватимуть та сповіщатимуть про будь-яку загрозу. Пам’ятайте, що залишати укриття до сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно.
Через масові спалення сухої трави на Львівщині гинуть не лише рослини, а й тварини
2 травня 2022
На Львівщині за добу рятувальники ліквідували 14 пожеж в екосистемах. В результаті цих пожеж вогонь знищив майже 2 га сухої трави та чагарнику, і все живе, що було на цих територіях. Пожежі сухостою були зафіксовані в Червоноградському, Львівському, Золочівському, Дрогобицькому та Стрийському районах. Рятувальники Львівщини, вкотре звертаються до громадян припинити випалювати сухостій. Внаслідок цих пожеж, вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, але рослини, комахи, звірі та птахи. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряну погоду. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. Не завдавайте непоправної шкоди ані собі, ані навколишнім! Пам’ятайте, окрім того, відповідно до законодавства України, за такі дії передбачена відповідальність як адміністративна, так і кримінальна.
Львівщина отримала сучасний пожежний автомобіль від німецьких партнерів
30 квітня 2022
Німецькі партнери передали на Львівщину сучасний пожежний автомобіль марки IVECO. Його отримає Головне управління ДСНС України у Львівській області. Ця спецтехніка може залучатися як для гасіння пожеж, так і для порятунку людей у різних надзвичайних ситуаціях. Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко. Також завдяки цьому автомобілю можна доставляти додаткове обладнання. «Це важлива гуманітарна допомога в час війни, коли ворог атакує як цивільні, так і військові об’єкти інфраструктури. Дякую німецьким колегам за підтримку українців та усім відважним і сміливим рятувальникам, які перебувають перші «на лінії вогню», як в мирний, так і у воєнний час», - наголосив Юрій Бучко.
На Львівщині за минулу добу повітряна тривога тривала понад дві години: Максим Козицький
29 квітня 2022
Напередодні сирени один раз сповіщали про повітряну тривогу у Львівській області. Небезпека тривала майже 2,5 години. Це було пов‘язано зі загрозою повітряно-ракетного удару. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Разом з тим, в області розселили ще 250 людей, яких прогнали з дому російські окупаційні дії. Від 24 лютого, за офіційними даними, ми надали прихисток 335 тисячам осіб. Значна кількість людей поселилась у приватному секторі самостійно. В Єдиній інформаційній базі даних як внутрішньо переміщені особи від початку великої війни зареєструвались 203 тисячі людей. З них 66 тисяч – діти. Також, як повідомив очільник області, за добу через західний кордон за добу вибули 39 тисяч людей. Кордон на виїзд на переходах у Львівській області перетнули майже 18 тисяч людей. Повернулися в Україну через західний кордон 26 тисяч наших громадян.
Будьте обережні: завтра на Львівщині прогнозують погіршення погодних умов
25 квітня 2022
До уваги жителів Львівщини. Завтра, 26 квітня, на території області та міста Львова очікуються грози. Про це повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології України. З огляду на опади ситуація на дорогах області також погіршиться, тому закликаємо усіх учасників дорожнього руху бути обачними. Водіям – стежте за швидкістю, уникайте небезпечних маневрів. Для пішоходів – будьте уважними, коли переходите дорогу. Головне управління ДСНС України у Львівській області закликає громадян дотримуватися правил безпеки та проявляти пильність та обережність, перебуваючи на вулиці.
Внаслідок влучання ворожої ракети у підстанцію залізниці на Золочівщині постраждалих немає
25 квітня 2022
Сьогодні близько 08:30 год внаслідок ракетного удару стався вибух на тяговій підстанції залізничної станції «Красне» на Золочівщині. Пожежу внаслідок влучання ракети уже загасили. Як повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, постраждалих, на щастя, нема. Ракети летіли на захід України з південно-східного напрямку, а російські окупанти випустили їх з літаків стратегічної авіації (ймовірно Ту-95). Водночас очільник області розповів, що інформація про вибухи у Яворівському районі, яку активно поширюють деякі телеграм-канали та медіа, не відповідає дійсності! Закликаємо, читайте новини про ситуацію на Львівщині лише з офіційних джерел. Нагадуємо, якщо ви бачите підозрілі літаючі об’єкти, не фотографуйте їх, не знімайте відео і не викладайте у соцмережі. Повідомте про ці об‘єкти в чат-бот у телеграмі «Шось летить» – @rusrocketfly_bot Цей чат-бот створили спеціалісти Львівської ОВА та IT-фахівці спеціально для того, щоб уважні цивільні люди могли також стати Вартовими неба і зробити свій внесок у перемогу України над окупантом. Фото: ілюстративне
На Львівщині за минулу добу двічі сирени сигналізували про повітряну тривогу
24 квітня 2022
За минулу добу в області двічі сирени сигналізували про повітряну тривогу. Як поінформував начальник Львівської ОВА Максим Козицький у першому випадку, за інформацією ПвК Захід, йшлося про ракетну небезпеку через наліт стратегічної авіації росії з акваторії Чорного моря. Друге сповіщення, як повідомили у ПвК Захід та ДСНС, попереджало про ракетну небезпеку з акваторії Чорного моря. «Дякую нашим воїнам протиповітряної оборони за те, що загрози не справдилися»,- зазначив Максим Козицький.
Львівська ОВА отримала засоби першої необхідності, призначенні для тривалого перебування в укритті
22 квітня 2022
Напередодні Львівська обласна військова адміністрація отримала від польських волонтерських організацій 150 спеціальних індивідуальних пакетів з речами та продуктами першої необхідності. У разі тривалого перебування людей в укритті Львівської ОВА, ці пакети слугуватимуть, як додаткові запаси, кожен з яких важить в середньому 4-5 кілограми. Їх можна використовувати упродовж 2-4 діб. Кожен окремий комплект містить у собі: продукти харчування тривалого зберігання, засоби гігієни, теплі речі, а саме покривала, а також спальники та каремати. До цього набору належать також медикаменти, зокрема знеболювальні препарати. «За ініціативи Львівської ОВА польські волонтерські організації відгукнулися допомогти з комплектування об’єктів укриття необхідними речами, призначеними для тривалого перебування. Частину наборів отримала військова адміністрація, іншу частину – укриття залізничного вокзалу. Загалом йдеться про 300 наборів з продовольством, медикаментами, засобами гігієни тощо. Важливо, щоб подібного роду засобами забезпечити якомога більше укриттів не лише на теренах області, щоб на випадок будь-якої надзвичайної ситуації люди мали елементарні запаси для життя», - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Віталій Загайний. Якщо ж в укритті зникне електрика, отримані пакети забезпечені батарейками, ліхтариками та павербанками. Комплекти з речами першої необхідності надали три благодійні волонтерські організації Польщі за ініціативи Львівської ОВА, Благодійного Фонду «Лазар» та координаторів евакуаційної місії по роботі з тимчасово переміщеними особами залізничного вокзалу, волонтерів Володимира Михалишина та Костянтина Кармалюка. Йдеться про благодійний фонд «Великий оркестр Різдва» (Fundacja WIelka Orkiestra Świątecznej Pomocy), Центру гуманітарної допомоги «Шегині» (Сentrum pomocy humanitarnej Szeginie). А також ГО Асоціація анімації прикордонної культури «Folkowisko» (Stowarzyszenie animacji kultury pogranicza folkowisko), яка з перших днів війни надає гуманітарну допомогу біженцям з України. Надалі такими пакетами планують забезпечити ще більше укриттів.
На Львівщині не було сповіщень про повітряну тривогу: як минула доба в області
20 квітня 2022
За минулу добу (з 9 ранку 19 квітня по 9 ранку 20 квітня) на Львівщині не було сповіщень про повітряну тривогу. Доба пройшла спокійно, наскільки це зараз можливо. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Водночас, працівники ДСНС за минулу добу ліквідували 7 пожеж сухостою. Через паліїв знищено 0,4 гектара землі. «Людям, які не можуть вгамуватися, нагадую: вам загрожує не тільки штраф, а й кримінальна відповідальність – позбавлення волі, терміном на 15 років або довічне позбавлення волі, адже спалювання трави в умовах воєнного стану може прирівнюватися до диверсії», - наголосив Максим Козицький. Прихисток надали ще 1871 людині, яка вимушено покинула домівку через обстріли та вибухи, які спричиняє армія рф. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Львівщина прийняла і розселила 323 тисячі людей (ті, хто офіційно зареєструвався). Велика кількість вимушених переселенців поселилась у приватному секторі самостійно. За добу кордон через пункти пропуску у Львівській області виїхали майже 19 тисяч людей. Від 24 лютого – 1 мільйон 702 тисячі осіб. Поліція Львівщини опрацювала 1301 звернення від громадян щодо підозрілих осіб та об'єктів. «Дякую усім, хто допомагає Україні, робить її на крок ближчою до перемоги. Якщо ви хочете допомогти нашій армії фінансово, переказуйте кошти на збір, який я ініціював спільно з благодійним фондом «Крила надії». Будьте впевнені, що ваші внески підуть на потреби наших захисників. Реквізити – за посиланням», - додав Максим Козицький.