У Львові відбудеться мистецька акція із закликом закрити небо та підтримати українців
16 березня 2022р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА
Сьогодні, 16 березня, на проспекті Свободи у Львові відбудеться мистецька акція «Вільне небо/Free Sky». Початок о 15:30 год.
Ця акція створена на підтримку заклику українського народу та Президента України Володимира Зеленського до країн Заходу та інших держав світу закрити небо над нашою країною й зупинити війну.
Артисти симфонічного оркестру «INSO-Львів» Львівської Національної філармонії, які залишилися в місті, під керівництвом диригента Віталія Протасова (м. Київ), виконають «Українську сюїту» Андрія Гнатишина.
Захід організовано за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Львівської ОВА та Львівської обласної ради.
Відеозапис акції зʼявиться в ефірі єдиного марафону усіх телеканалів.
Новини за темою
Для тимчасово переміщених осіб військовий оркестр Нацакадемії сухопутних військ зіграв концерт
25 квітня 2022
У Світлий понеділок для вимушено переміщених осіб, які знайшли свій прихисток на Львівщині, організували концерт. Він покликаний підтримати людей, які в пошуках безпеки опинились у Львівській області та у Львові зокрема. Для усіх присутніх відіграв концерт військовий оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Слухачі радо зустрічали оплесками кожну пісню, знімали відео на згадку, підтанцьовували. Особливо раділи діти. «Вже близько місяця, як наша родина евакуювалася до Львова. Безумовно, ми сумуємо за своєю домівкою, але навіть не знаємо, чи маємо куди повертатись. Усі наші знайомі теж виїхали. Через війну ми так і не змогли відсвяткувати за родинним столом Великдень. Сьогоднішній концерт, ніби повертає нас у спокійні часи, коли ми просто могли танцювати, просто слухати музику, а не лякатись від звуків сирен. Ми пишаємось нашими захисниками!», - поділилась враженнями Ольга, яка евакуювались з Дніпропетровщини. Під власне аранжування військовослужбовці виконали чимало відомих композицій. Концерт складався як з українських, так і зарубіжних пісень. На завершення заходу, військовий оркестр виконав пісню, що стала символом незламності українського народу в боротьбі проти російського загарбника – «Ой, у лузі червона калина», а також твір-молитву «Боже, великий, єдиний». Дійство відбулося у парку, де нещодавно для вимушених переселенців облаштували житло у вигляді модульного містечка.
«Закрийте небо або дайте нам зброю для боротьби з ворогом у повітрі», - Максим Козицький
7 березня 2022
Ситуація на Львівщині спокійна, за минулу добу ударів ворога по області не було – повідомив під час ранкового брифінгу начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Водночас він розповів, що мав кілька зустрічей з європейськими послами, американськими сенаторами, під час яких наголошував на тому, що необхідно закрити небо над Україною або ж допомогти їй з протиповітряною зброєю. «Ми маємо величезну перевагу в дусі, ми маємо величезну перевагу в людях, і в розумінні, що ми боремося. Єдине, чого нам не вистачає – це протиповітряної протиракетної оборони – або закрийте небо, або дайте нам зброю, щоб ми могли на рівних у повітрі боротися з ворогом», - сказав Максим Козицький. «За минулу добу ударів по Львівщині не було. Поліція, СБУ активно працюють над можливими диверсантами, групи яких проникають на Львівщину. Ситуація спокійна», - наголосив очільник області.
У Львівській філармонії представили мистецько-документальний проєкт “Молитва до митрополита.Сліпий.Спадкоємець”
18 лютого 2022
Виставку картин, приурочену 130-річчю від дня народження Патріарха Української греко-католицької церкви, блаженнішого Йосифа Сліпого, відкрили вчора у фоє Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика за участі артистів Львівської національної філармонії та оперного співака Михайла Малафія. Це серія картин, які створили художники з різних регіонів України упродовж останніх двох років. У створенні колекції взяли участь такі митці, як Оксана Романів-Тріска, Олександр Охапкін, Віталій Гайдар, Мирон Катаран, Вікторія Шатковська, Святослав Владика, Люба Лебідь-Коровай, Марія Мартиненко-Гупало, Ольга Федорук, Оксана Андрущенко, Орест Гнатів, Уляна Креховець, Іванка Крип’якевич-Димид, Уляна Слюсар, Леся Безніско. Також до колекції долучили зібрані і подаровані твори: Аскольда Стернюка, Василя Лопати, Івана Крислача, Романа Хоркавого, Євгена Безніска. Участь у заході взяв начальник відділу мистецтв департаменту з питань культури. національностей та релігій Львівської ОДА Василь Гладкий. “Сьогодні ми згадуємо Патріарха Української Греко-Католицької Церкви Йосипа Сліпого, який є однією із найвеличніших постатей ХХ століття не тільки для католицького світу, а й для всіх українців. Богослов, який майже 20 років провів у радянських таборах, та віра його залишилася непохитною. Йосип Сліпий – людина могутньої сили духу, яка з гідністю пройшла усі випробування і залишила по собі велику духовну та інтелектуальну спадщину. А ще Патріарх залишив для нас важливі настанови – молитися, працювати і боротися за збереження християнської душі кожної людини! А ще заповідав: «За всяку ціну втримати єдність!», - сказав Василь Гладкий. Проєкт є четвертим з циклу “Молитва до Митрополита” і експонуватиметься у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика до 10 березня. З 10 березня колекція вирушає у подорож музеями Західної України. Тож незабаром колекцію “Молитва до митрополита. Сліпий. Спадкоємець” можна буде побачити в Червонограді, Бортятині, Нагуєвичах, Стрию, Дрогобичі, Трускавці та інших українських містах. Авторка та організаторка проєкту – Олена Білоус Нагадаємо, що напередодні з нагоди 130-річчя Патріарха Йосипа (Сліпого) у Львівській національній опері представили прем’єру ораторії українського композитора Ігоря Щербакова на текст заповіту Йосипа Сліпого «Великого бажайте!»
Оркестр «Віртуози Львова» завершить сезон святковим онлайн концертом
24 Червня 2020
26 червня Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» завершить концертний сезон онлайн-концертом із насиченою програмою, яку складуть кращі композиції з репертуару оркестру. “Справді нелегко дається карантинна ізоляція «Віртуозам Львова». Виявилось, що без оркестрової рутини, кавусі в павзах, насиченого концертного графіку та гастролей, життя музиканта втрачає свій сенс. Отже, переслухавши за цей вільний час нашу оркестрову дискографію, яку «Віртуози Львова» записували протягом 25 років свого існування, у нас з’явилася блискуча ідея створити для деяких музичних творів відеозаписи в особливому карантинному форматі. Саме так виник новий проєкт «Віртуозний карантин», – розповів керівник оркестру, диригент Сергій Бурко. Першим записом стала всесвітньовідома «Мелодія» Мирослава Скорика, записана у співпраці АКО «Віртуози Львова» із творчим партнером колективу – маріупольським оркестром «Ренесанс». Далі були відібрані тематичні твори, які близькі оркестру та є своєрідною візитівкою музичної культури Галичини та Львова. Зокрема, це сюїта « В Горах» Миколи Колесси, де композитор з легкістю та невимушеністю відтворив гірські пейзажі та карпатський колорит у своїй прекрасній музиці, а також «Личаківське танго» (опрацювання для струнного оркестру В. Дуди), в якому можна уявно перенестись в атмосферу ретро-Львова. Відеоверсію танго можна переглянути тут. Усі ці відеозаписи можна переглянути на офіційних інтернет-ресурсах Львівської національної філармонії у YouTube та у Facebook. На завершення концертного сезону Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» готує подію, яку складуть улюблені композиції публіки, що завжди викликали справжній шквал емоцій та вдячних оплесків! Онлайн концерт відбудеться 26 червня о 18.00. Його транслюватимуть на офіційних інтернет-ресурсах Львівської національної філармонії, тому долучитися до події зможе кожен охочий! Програму вечора складуть шедеври зарубіжних та українських композиторів: починаючи від Антоніо Вівальді, Вольфґанґа Амадея Моцарта, Йоганнеса Брамса, Миколи Римського-Корсакова, та завершуючи всесвітньовідомими постатями ХХ століття, серед яких американський митець Лерой Андерсон та «король танго» Астор П’яццола. Окрему важливу сторінку події складуть композиції маестро Мирослава Скорика, що прозвучать у пам’ять видатного митця! Концерт можна переглянути за посиланням: Детальну інформацію про подію можна знайти на офіційному сайті Львівської національної філармонії.
У Львівській філармонії оркестр «INSO-Львів» виконав найвідоміші твори Йоганна Штрауса
14 Червня 2018
13 червня у Львівській філармонії відбувся концерт «Tritsch und Tratsch in Lemberg», під час якого прозвучали відомі твори Йоганна Штрауса у виконанні Академічного молодіжного симфонічного оркестру «INSO-Львів». Захід відвідали заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер та депутати австрійського парламенту, а також більш як 500 австрійців, які завітали на Львівщину. «Львів та Відень – величні міста, які поєднує велика історія відносин – політичних та культурних. Тут впродовж століть творилося і твориться велике мистецтво. І це прекрасно, що наші стосунки в останніми роками поглиблюються. На міжнародні музичні фестивалі, такі як «Віртуози», «Контрасти», «LvivMozArt» уже традиційно щороку приїжджає багато знаних музикантів, солістів, диригентів. Наші колективи, зокрема Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів», Галицький академічний камерний хор, часто гастролюють в Австрії, де вже здобули немалу популярність. Ми горді тим, що наша землячка Оксана Линів – перша жінка – головний диригент Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац. Тим, що виставка львівського скульптора Йоганна Пінзеля з колекції Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького, яка презентувалася минулого року у Віденському Бельведері, стала сенсаційним мистецьким відкриттям для австрійців. А сьогодні ми щиро раді вітати Посла Австрії в Україні п. Герміне Поппеллер, депутатів австрійського парламенту, керівництво агенції «Герберхаус» та велику делегацію з Австрії у Львівській філармонії, де звучатиме вічна та неповторна музика Йоганна Штрауса. Вона єднатиме нас у бажанні творити,співпрацювати та зміцнювати культурні зв’язки між Україною та Австрією», - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук. Керівник агенції «Герберхаус» Йозефа Шрайнер поділився своїми враженнями від Львова, відзначив високу професійну майстерність оркестру «INSO-Львів», назвавши його одним із найкращих молодіжних симфонічних оркестрів Європи: «Молоді віртуози цього прекрасного оркестру поведуть поведе нас у минулий світ 19 століття, а також у сповнене надій майбутнє Львова, міста, місце якого у великій європейській родині, рівноправно із Краковом, Будапештом чи Віднем». Зазначимо, у програму візиту чисельної австрійської делегації включені, крім Львова, міста Броди, Золочів, Олеський замок та інші визначні історично-культурні місця нашого краю. Проект організовано австрійською агенцією «Gerberhaus Culturproduktionen» спільно з «INSO-Львів».
Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» відзначив 20-річчя
28 січня 2018
Сьогодні, 28 січня, у Львівській обласній філармонії відбулось святкування 20-річчя заснування оркестру «INSO-Львів». З нагоди ювілею голова Львівської ОДА Олег Синютка привітав та нагородив відзнаками колектив оркестру. «Коли оваціями зриваються найкращі зали Європи і світу, коли перед вами схиляють голови тисячі ваших прихильників – пишайтеся тим, що ви є українці, представники Львівщини. І я вам за це щиро дякую», - зазначив Олег Синютка. Відзнаки Львівської ОДА отримали Марія Ткачик, Євгеній Крук, керівник Іоланта Пришляк та увесь колектив оркестру «INSO-Львів». В межах заходу гостям презентували музичну програму за участю запрошених світових зірок - солістів та диригентів, а також представили опікунську раду оркестру. Зазначимо, що оркестр «INSO-Львів» є володарем низки нагород і відзнак, серед них: відзнака Radio Swiss Classic «Love»; відзнака «Золотий диск» «Franz Xaver Mozart Klavierkonzerte»; відзнака Radio Swiss Classic «Schumann / Beethoven Klavierkonzerte». За 20 років діяльності оркестр широко презентував музичне мистецтво Львівщини в Україні та за кордоном (Швейцарія, Італія, Франція, Австрія, Польща, Німеччина, Португалія, Іспанія, Колумбія та Китай). Щороку оркестр традиційно бере участь у міжнародних фестивалях, які проводяться у Львові: Міжнародному фестивалі музичного мистецтва «Віртуози», Міжнародному фестивалі сучасної музики «Контрасти», Фестивалі єврейської музики «LvivKlezFest».
Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO» святкує 20-річчя
25 січня 2018
28 січня о 18:00 год. у Львівській обласній філармонії відбудеться святкування 20-річчя заснування оркестру «INSO-Львів». На гостей чекатиме: - цікава музична програма за участю запрошених світових зірок – солістів та диригентів; - танцювальна програма в кращих традиціях Віденських балів; - представлення опікунської ради оркестру; - започаткування Клубу оркестру «INSO-Львів»; - спілкування з відомими музикантами Довідково. Оркестр «INSO-Львів» є володарем декількох нагород і відзнак, серед них: відзнака Radio Swiss Classic «Love»; відзнака «Золотий диск» «Franz Xaver Mozart Klavierkonzerte»; відзнака Radio Swiss Classic «Schumann / Beethoven Klavierkonzerte». За 20 років діяльності оркестр широко презентував музичне мистецтво Львівщини в Україні та за кордоном (Швейцарія, Італія, Франція, Австрія, Польща, Німеччина, Португалія, Іспанія, Колумбія та Китай). Щороку оркестр традиційно бере участь у міжнародних фестивалях, які проводяться у Львові: Міжнародному фестивалі музичного мистецтва «Віртуози», Міжнародному фестивалі сучасної музики «Контрасти», Фестивалі єврейської музики «LvivKlezFest».