Заборонено фотографувати блокпости та використовувати відеореєстратори: поліція Львівщини
Львівщина надалі залишається місцем, де знаходять собі притулок сотні тисяч вимушених переселенців, тож правоохоронці роблять усе можливе, щоб ці люди почувалися у безпеці.
Крім того, поліцейські проводять заходи для недопущення мародерства, а також спільно з співробітниками інших правоохоронних структур, бійцями територіальної оборони та представниками громадських формувань у посиленому режимі патрулюють вулиці Львова та інших населених пунктів області, чергують на блокпостах.
Правоохоронці нагадують: не знімайте фото чи відео блокпостів, української військової техніки, пересування військ, місць обстрілів та не викладайте їх у соцмережі – цим ви допомагаєте ворогу скоригувати вогонь. Про те, як варто поводитись на блокпості читайте за посиланням.
Також водіям заборонено використовувати відеореєстратори та здійснювати фото- та відеозйомку доріг загального користування, об'єктів інфраструктури, блокпостів, укріплень, розташування військових частин тощо.
Правоохоронці закликають громадян: якщо ви стали свідком чи жертвою правопорушення, потрапили у небезпечну ситуацію, виявили підозрілий предмет, негайно телефонуйте на оперативну лінію 102 – поліцейські Львівщини готові відреагувати негайно.
Новини за темою
Поліція Львівщини: за публікацію інформації на користь ворога передбачена кримінальна відповідальність
26 квітня 2022
За минулу добу, 25 квітня, на оперативну лінію 102 надійшло 1567 повідомлень - усі вони опрацьовані. Правоохоронці дякують громадянам за пильність. Також поліцейські нагадують про те, що заборонено здійснювати фото-та відеозйомку та публікувати в соцмережах інформацію про: ракети, які летять або кудись потрапили, місце обстрілу або потрапляння снаряда; назви вулиць, зупинок транспорту, будівель, де сталася надзвичайна ситуація; переміщення українських військових, військові об'єкти; розташування блокпостів; інформацію про потерпілих або загиблих (крім офіційних даних). За поширення такої інформації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до дванадцяти років. Поліцейські Львівщини продовжують нести службу в режимі 24/7 - спільно з нацгвардійцями, бійцями тероборони та представниками громадських формувань патрулюють вулиці Львова та інших населених пунктів області, а також несуть службу на блокпостах, де, у разі потреби, перевіряють документи і транспортні засоби. Також правоохоронці допомагають вимушеним переселенцям, які продовжують прибувати на Львівщину з регіонів, де тривають активні бойові дії. Тримаймо стрій! Разом до Перемоги! Слава Україні!
За добу поліцейські Львівщини відреагували на понад 1000 повідомлень: ситуація в області контрольована
11 квітня 2022
Минає 47-й день війни. Поліцейські Львівщини продовжують нести службу у посиленому режимі, ситуація в області контрольована. За минулу добу на оперативну лінію 102 поліції Львівщини надійшло 1143 повідомлення - усі вони опрацьовані. Правоохоронці дякують громадянам за пильність. Львівщина й надалі продовжує приймати вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій, тож поліцейські роблять все можливе, щоб ці люди почувалися у безпеці, а також вживають усіх заходів для недопущення мародерства. Крім того, спільно з нацгвардійцями, бійцями тероборони та представниками громадських формувань поліцейські продовжують у посиленому режимі патрулювати вулиці Львова та інших населених пунктів області, а також несуть службу на блокпостах. Правоохоронці нагадують: не нехтуйте сигналами повітряної тривоги. Коли чуєте сирену, зберігайте спокій та йдіть в укриття. Будьте відповідальні за своє життя та життя близьких! Тримаймо стрій! Разом до Перемоги!
До активних громадян: теробороною можуть називатися лише Сили тероборони ЗСУ та формування в громадах
4 квітня 2022
Війна вносить свої корективи і в цивільне життя. Багато патріотично налаштованих громадян хочуть доєднатися до захисту своєї місцевості чи території. Але правильна назва означає правильне розуміння. Ряд громадян, що вирішили набудувати самовільних блокпостів, перевіряти в людей документи та речі, не маючи на це законних підстав, називають себе «теробороною». Ба більше, окрема каста тих, хто хоче заробити на війні, займаються реквізицією волонтерської та гуманітарної допомоги, прикриваючись тим, що «це на тероборону». Це створює негативну репутацію Сил територіальної оборони та Збройних Сил України. У 103-тій окремій бригаді сил територіальної оборони нагадують, що теробороною можуть називатися лише Сили тероборони ЗСУ та добровольчі формування територіальних громад, які створюються та оформляються відповідно до чинного законодавства. У випадку самовільних чи злочинних дій серед громадян, що видають себе за військовослужбовців Сил територіальної оборони Збройних Сил України, це буде кваліфіковано за відповідними статтями Кримінального кодексу України з подальшим притягненням до кримінальної відповідальності органами судочинства. Закликаємо всі формування та організації Львівської області, які хочуть допомагати Силам територіальної оборони Збройних Сил України у виконанні визначених завдань, сприяти створенню в територіальних громадах добровольчих формувань територіальних громад та вступати до них. Це дасть можливість виконувати визначені командуванням завдання, мати відповідні повноваження та бути захищеним законом. Детальніше про створення ДФТГ можна прочитати тут: https://t.me/oboronalviv/130 Воєнний стан не означає анархію та самочинство. Війна - це час об'єднання всіх добровольців довкола Збройних Сил України та всебічне сприяння їм. Лише об'єднаними зусиллями та під чітким керівництвом, ми отримаємо перемогу у цій війні.
На Львівщині триває впорядкування блокпостів: начальник Львівської ОВА
7 березня 2022
По Львівській області зосереджено основних 25 блокпостів, з них 17 – у Львові. В тому числі на основних під’їздах до Львівської області – 8. Інші блокпости в області намагаються реорганізувати і спростити рух. Як повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, роботу по впорядкування блокпостів проводять спільно з районними військовими адміністраціями. «Величезне прохання до голів територіальних громад і сотенних добровольчих батальйонів скоординувати свою діяльність з військовими адміністраціями і правоохоронними органами для правильної організації проїзду і патрулювання населених пунктів. Треба діяти спільно і злагоджено! Наше завдання зараз – якомога краще організувати доставку вантажних конвоїв з кордону і на схід, а також військової допомоги, яка постійно приходить від наших західних партнерів», - зазначив Максим Козицький.
«На Львівщині вже затримали близько 95 підозрілих осіб», - заступник начальника ГУ Нацполіції області
2 березня 2022
Нацполіція у Львівській області продовжує працювати в посиленому режимі. У нічний час до патрулювання залучаються більше тисячі працівників поліції. Про це повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області Дмитро Міхалець. До Національної поліції області щоденно надходять повідомлення про підозрілих осіб. Порівняно з періодом мирного часу, їхня кількість зросла в рази. «В середньому на добу ми отримуємо 10 200 повідомлень. До воєнного періоду цей показник сягав 1500 тисячі. Підозрілих осіб ми перевіряємо на постійній основі. Станом на зараз близько 95 осіб вже затримали. Спільно з працівниками СБУ ми проводимо рейди. Нам надають інформацію небайдужі громадяни. Ми швидко ідентифікуємо людину, звідки вона прибула та з якою метою», - резюмував Дмитро Міхалець. Він також повідомив, що у Львівській області від початку воєнних дій надійшло 318 повідомлень про так звані мітки, які також опрацьовують правоохоронні органи. Важливо: Керівників громад та районних військових адміністрацій закликають впорядкувати блокпости. Станом на зараз у Львові розгорнули 13 блокпостів та ще 8 по області. Однак їхню кількість саме в місті сьогодні вирішили збільшити. Усе для того, аби повністю взяти під контроль в’їзд та виїзд громадян за його межі. «Звертаюсь до громад, до тих населених пунктів, де самовільно встановили блокпости: будь ласка, не займайтесь самодіяльністю. Наших сил вистачає, аби забезпечити безпеку в місті та області. На блокпости будуть надалі залучатися представники територіальної оборони. Тому краще усі свої добрі наміри спрямувати до патрулювання біля об’єктів критичної інфраструктури, адже це куди ефективніше. Вже під час таких патрулювань можна помітити підозрілих осіб та викликати поліцію», - наголосив Дмитро Міхалець. Алгоритм дій простий. Спершу вам необхідно звернутися в райдержадміністрацію чи територіальну громаду та подати свою кандидатуру на патрулювання. Адміністрація надає готові списки у Поліцію, де усіх, хто зголосився розподілятимуть по тих чи інших об’єктах.
Керівників громад та районних військових адміністрацій закликають впорядкувати блокпости
2 березня 2022
Блокпостів на Львівщині настільки багато, що на цей момент існують проблеми з пересуванням по області. Тому Львівська обласна військова адміністрація звернулася до голів територіальних громад та військових адміністрацій для впорядкування блокпостів. «Величезна кількість вантажів йде з заходу України в сторону Києва, Житомира, Вінниці, Одеси. І ті блокпости дуже часто створюють нам перешкоди для доставки вантажу та переміщення військових. Тому прохання ставитися до цього з розумінням. Ми зі своєї сторони проводимо роботу щодо їх зменшення. Томи що справді ми маємо забезпечувати транспортні коридори для української армії і гуманітарного вантажу. «Прохання ще раз усім - районним військовим адміністраціям, головам територіальних громад, теробороні, добровольчим загонам впорядкувати блокпости для зменшення їхньої кількості», - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Читайте також: На даний момент сформували більше 30 сотень тероборони міста Львова Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі голови ЛОДА Максима Козицького.
Львівщина забезпечує блокпости протитанковими їжаками
2 березня 2022
Область готується до оборони своєї території. Для повної блокади міста від бронетехніки та танків посилено виготовляють оборонні засоби - сталеві протитанкові їжаки та зірки, коктейлі "Бандера-смузі". "Потребу у металі для виготовлення протитанкових їжаків закривають не лише виробничі структурні підрозділи Львівської залізниці, але і не байдужі підприємці області", - про це повідомив заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Юрій Бучко. Зазначимо, що частину оборонних засобів направлено на блокпости українських міст. Робота не зупиняється. Якщо у вас є певна кількість проитанкових їжаків, повідомляйте про це департамент економічної політики у Фейсбук. По всій території Львівщини встановлено блокпости на в'їзді та виїзді до населених пунктів. Сили територіальної оборони в посиленому режимі охороняють мешканців територіальних громад.
«Створюємо окремий стрілецький батальйон територіальної оборони», - начальник Львівського обласного ТЦК та СП
28 лютого 2022
Усі військові формування, які розміщені на території Львівської області готові виконувати свої функціональні обов’язки. Зараз формуються додаткові бригади територіальної оборони. Про це заявив Олександр Тіщенко. «Додаткова бригада тероборони займатиметься охороною Львова. Загалом підрозділи ТрО, які забезпечуватимуть безпеку та охорону по Львівській області станом на зараз укомплектовані майже на 100%. Також ми формуємо додаткові батальйони, які увійдуть до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати)», - розповів Олександр Тіщенко, начальник Львівського обласного ТЦК та СП. Сьогодні всі блокпости на в’їздах та виїздах з території області перебувають під контролем. Зі сторони Волинської області на блокпостах вже споруджують фортифікаційні споруди. Читайте також: На Львівщині розгорнули блокпости: поліції допомагають тероборона та всі охочі. «Ставимо протитанкові їжаки, риємо протитанкові рови. Разом з цим, створюємо окремий стрілецький батальйон територіальної оборони. Туди записуватимуть цивільних військовозобов’язаних осіб. Охочі можуть звертатись в районні РТЦК та записуватись», - наголосив Олександр Тіщенко. За його словами, військовослужбовці зараз потребують допомоги, зокрема: екскаватори, засоби зв’язку, бронежилети, каски, медикаменти (джгути, засоби для зупинки кровотечі, бинти). Всі охочі допомогти можуть звертатись за номером 0974710045. «Багато хто хоче зараз створювати загони самооборони. Спершу мають бути укомплектовані частини Збройних Сил. У випадку, якщо ворог піде на нашу область, ми маємо зупинити його ще на кордоні, а не вже на місці силами сил спротиву. Тож закликаємо записуватись в ряди Збройних Сил України Військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років, які привозять свої сім’ї на Захід України! Як громадянам нашої Держави пропонуємо Вам розмістити своїх рідних у безпеці та у найкоротші терміни стати на військовий облік! Необхідно долучитись до захисту України у складі підрозділів, що формуються в межах нашої області або територій, звідки Ви прибули», - звернувся начальник Львівського обласного ТЦК та СП. За минулу добу від жителів області надійшло 8 тисяч звернень, які опрацювала Національна поліція. Здебільшого, вони стосувалися інформації про підозрілих осіб. Про це розповів начальник ГУ Нацполії Олександр Шляховський. Надзвичайних подій не виникало.
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ МЕШКАНЦІВ: НЕ ВСТАНОВЛЮЙТЕ САМОВІЛЬНО БЛОКПОСТИ!
27 лютого 2022
Львівська обласна військова адміністрація закликає мешканців Львівщини самовільно не встановлювати блокпости на дорогах та в населених пунктах. Влаштування блокпостів належить до повноважень військових адміністрацій та територіальної оборони. Заради власної безпеки просимо узгоджувати свої дії з військовими районними державними адміністраціями та підрозділами територіальної оборони.
Коктейлі Молотова та протитанкові їжаки: очільник ОДА розповів, як можна допомогти боронити область
26 лютого 2022
Станом на зараз на Львівщині діють понад 30 точок, де виготовляють коктейлі Молотова, потреба у них зростатиме. У Львівській обласній військовій адміністрації буде контактна особа, яка відповідатиме за розподіл цих сумішей на блокпости. Про це повідомив начальник ЛОВА Максим Козицький. «Від підтримки людей, готових стримувати окупанта залежить безпека цілої країни. Закликаємо жителів області записуватися в територіальну оборону або, за змоги, допомогти військовим будь-яким іншим способом. Наприклад, зараз важливо допомогти виготовити протитанкові «їжаки» чи збільшити обсяги наявних займистих сумішей для зупинки ворога. Це один зі способів для стримування також диверсійних груп», – зауважив очільник області. Багато запитів лунають про видачу зброї усім охочим. Як розповів Максим Козицький, наразі дозволів на видачу зброї саме добровольчим формуванням немає. Однак є видача стрілецької зброї саме тим, хто записався в резервісти і виконує службу в підрозділах територіальної оборони. «Спільно з головами територіальних громад ми формуємо списки резервістів з контактними даними людини, її підписом, копією паспорта. Від громад та керівників батальйонів в області ці списки потім надсилають в Генеральний штаб. Опісля підтвердження добровольчі формування набувають офіційного статусу, можуть патрулювати і нести службу», – наголосив начальник ЛОВА. У Львівській області лунали системи оповіщення, які повідомляли про повітряну тривогу. На щастя, жодних ударів з повітря не завдали. Зранку та ввечері сирени лунали через літальні апарати, які рухалися зі сторони Білорусі. «Стосовно сирен, які не чути в конкретних районах. В ЛОВА готові заручитись підтримкою церков та храмів, та використовувати наявні дзвіниці, як додатковий сигнал оповіщення. Однак, це питання зараз на обговоренні в департаменті з питань цивільного захисту, чи можливо це, і чи не заважатиме гучний звук населенню», – повідомив Максим Козицький. За інформацією начальника, на Львівщині розгорнули блокпости на основних магістральних дорогах, які з’єднують нашу область з іншими. Також розгортають блокпости у Львові, відповідно до розробленого Академією сухопутних військ планом. Там працюватимуть добровольчі батальйони, поліція, нацгвардія.
Львівщина прийматиме переселенців: працюють над створенням колцентру
24 лютого 2022
Львівська область прийматиме біженців зі східних областей України. Окрім того, на в’їздах в область та виїздах з неї будуть встановлені блок-пости. Про це повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький під час оперативного брифінгу щодо ситуації в області. «Ситуація – складна. Окупант атакує по всіх основних фронтах на території держави. Відбили атаку на півночі та сході держави, воюють наші воїни на півдні. Якщо говорити про Львівщину, то зібрана рада оборони, на даний момент готується протокол щодо можливого запровадження заходів відповідно до воєнного стану»,- наголосив очільник області. БІЖЕНЦІ Ми будемо просити всі ВНЗ повідселяти студентів для можливого поселення біженців з інших регіонів України. Сьогодні вже є інтернати, які евакуюються зі Сходу, ми їх розсиляємо по території Львівської області. Зараз формується колцентр на базі ЛОДА спільно з ЛМР щодо розселення людей, які будуть звертатись. Буде 6-8 пунктів, куди можна буде звернутися, вони матимуть інформацію щодо вільних місць, там людей і розселюватимуть. Будуть встановлені блок-пости на в’їзді в область та у Львів. На блокпостах будуть питати людей, куди вони прямують, чи їм потрібні умови для проживання і як умови, відповідно надалі вони будуть спрямовуватись в ці центри. АПТЕКИ. МЕДИКАМЕНТИ Готується по аптеках недоторканий запас ліків, щоб була можливість кожному отримати та купити необхідні медикаменти. ЗАПАС ПРОДУКТІВ, ПАЛИВА Ще раз звертаю увагу на необхідність підтримувати спокій. Прохання не стояти в чергах за продуктами. Ми зараз розмовляємо з оптовими постачальниками щодо місячного запасу всього необхідного продовольства на Львівщині і предметів першої необхідності. Те саме стосується палива на заправках. Будуть колонки, які будуть заправляти екстрені медичні і військові служби для того, щоб могли працювати в повному режимі. РОБОТА КОМУНАЛЬНИХ СЛУЖБ Комунальні служби працюють в повному обсязі.
Понад 8000 тисяч порушень: найпоширеніші випадки нехтувань Правил дорожнього руху водіями на Львівщині
28 серпня 2021
Упродовж місяця, 20 липня по 20 серпня, поліцейські груп реагування патрульної поліції територіальних підрозділів поліції Львівщини проводили комплексні профілактичні заходи з метою зменшення аварійності на автомобільних дорогах. За цей період, правоохоронці зафіксували понад 8700 порушень Правил дорожнього руху як водіями, так і велосипедистами чи пішоходами. Про це інформують на сторінці Поліції Львівської області у фейсбук. Найчастіше водії керують транспортними засобами без відповідних документів – 799 випадків. На другому місці – керування т.з. у стані сп’яніння – 526 випадків. Третя позиція - порушення правил обгону та виїзду на смугу зустрічного руху – 206 фактів. За той самий період 154 водії порушили правила проїзду залізничних переїздів, 159- правила проїзду перехресть, зокрема, й регульованих, 116 – не надали перевагу пішоходам, які переходили проїзну частину пішохідними переходами. Ще 12 водіїв створили аварійні ситуації на дорозі. Щодо інших учасників дорожнього руху – під час відпрацювання поліцейські зафіксували 518 пішоходів та 63 велосипедистів, які порушили вимоги Правил дорожнього руху. На усіх порушників правоохоронці склали адміністративні протоколи. Поліція Львівщини закликає учасників дорожнього руху неухильно дотримуватись правил безпеки. Водіїв просять не перевищувати дозволеної та безпечної швидкості руху, особливо у темну пору доби, в умовах недостатньої видимості. Ретельно відстежуйте ситуацію на дорозі та не відволікайтесь від керування транспортними засобами. І, звичайно, за жодних обставин не керуйте транспортними засобами у нетверезому стані. Ці порушення найчастіше стають причинами дорожньо-транспортних пригод. Це ж стосується і пішоходів – переходьте проїзну частину лише у відведених для цього місцях, переконавшись, що ви не піддаєте ризику своє життя та здоров’я.