До Мостиськ курсуватимуть гуманітарні потяги з Чехії

27 березня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА, Управління транспорту та зв'язку

Вже вчетверте до Мостиськ прибув гуманітарний потяг з м. Брно (Чехія) з гуманітарною допомогою. Кожного разу поїзд доставляє близько 15 тонн гуманітарного вантажу, і в зворотньому напрямку відвозить до Чехії українців.

Сьогодні потяг прибув на одну із залізничних станцій міста Мостиська. Серед гуманітарних вантажів – продукти довготривалого зберігання, медикаменти, одяг, побутова хімія. Одночасно відбулася зустріч заступника губернатора Південноморавського регіону Чехії Лукаша Дубеца та заступника начальника Львівської ОВА Юрія Бучка, під час якої обговорили подальше курсування гуманітарних потягів на Львівщину. Зазначимо, що організували перевезення гумдопомоги Львівська ОВА у співпраці з благодійною організацією «Hope UA», чеськими партнерами (залізничними компаніями) «Gepard Express», «Arriva» та владою м. Брно.

Як розповів Юрій Бучко, мешканці Львівщини мають змогу цим потягом поїхати у м. Брно безкоштовно на тимчасове проживання, де їм надається всестороння допомога. Загалом у Чехії тимчасово проживають вже понад 300 тисяч українців.

«Плануємо, щоб цей потяг курсував двічі на тиждень. Це дасть можливість привозити гуманітарну допомогу, а з України наші мешканці поїдуть у Чехію. Проблем на кордоні з проходженням митного контролю немає, хоча це і займає трохи часу. В майбутньому хочемо облаштувати на одній із залізничних станцій у Мостиськах тимчасовий митний пост для прикордонників», - зазначив Юрій Бучко.

Він також додав, що всю гуманітарну допомогу, яка прибуває на Львівщину,  частково розподіляють між переселенцями, які тут проживають, а іншу частину направляють у ті області, де є потреба відповідно до запитів з Офісу Президента та Кабміну.

«Якщо в перші дні війни ми більше працювали з Республікою Польща, то зараз активно співпрацюємо з Чехією, Німеччиною, Англією. Країни Європи допомагають і готові і надалі нам допомагати», - сказав Юрій Бучко.

Як наголосив Лукаш Дубец, Чехія продовжуватиме підтримувати нашу державу, тому що війна, яку розпочала росія проти України, це і війна проти Європи. За його словами у Чехії справді вже багато українських переселенців і є проблема з поселенням, проте місця ще є у маленьких містах.

Частину гуманітарної допомоги, яка прибула сьогодні направлять до двох медичних закладів області, де надають медичну допомогу військовим.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook