Плетуть сітки, сортують гуманітарку, організовують акції: чим займається молодь громад Львівщини у час війни
Ініціативні молодіжні середовища у громадах Львівщини не залишаються осторонь потреб українських воїнів та внутрішньо переміщених осіб. Молодь долучається до волонтерських центрів, що діють у громадах, а також ініціює культурні заходи.
Молодь Стрийщини
У Стрийському молодіжному центрі в перші дні повномасштабної війни розпочав роботу волонтерський фронт. Фахівці молодіжного центру Люба Костів та Олег Ковердан почали працювати в Стрийському центрі реєстрації внутрішньо переміщених осіб. Згодом також і молодь долучилась до цього. Окрім того, юнаки і дівчата щодня чергували в Народному домі міста Стрия, який є зараз волонтерським штабом гуманітарної допомоги.
«Багато нашої молоді у Стрию активно волонтерять в різних громадських організацій та штабах. Допомагають сортувати продукти, одяг та ліки. Плетуть маскувальні сітки. А одна наша учасниця центру навіть шила українські бойові прапори», – розповідає Олег Ковердан, завідувач національно-патріотичного сектору Стрийського молодіжного центру.
У центрі також діє музичний клуб, який від початку війни записав кілька патріотичних пісень, щоб підняти бойовий дух наших воїнів-захисників. Для переселенців, які тимчасово проживають у громаді, молодь днями організувала квартирник «Криївка».
Молодь також долучились до акції «Закрийте небо — будьте людьми!», а на День народження Тараса Шевченка волонтери на декілька хвилин відклали свою роботу, щоб продекламувати вірші з пророчими слова Шевченка. Ми на цьому не зупиняємося і будемо рухатись вперед до нашої перемоги
Молодь Добросинсько-Магерівської громади
Молодіжна рада при Добросинсько-Магерівській сільській раді налагодила процес плетіння маскувальних сіток. За час війни на фронт відправили вже близько 400 сіток.
«Ще одним напрямком діяльності молоді громади є забезпечення гуманітарної підтримки, зокрема, відправка карематів, спальників, одягу, медикаментів, домашніх солодощів, їжі, листів підтримки та іншого для наших військових», – ділиться голова Добросинсько-Магерівської молодіжної ради Орест Борис.
Молоді також вдалось налагодити отримання гуманітарної допомоги для військових від польських друзів.
«Для нас важливо допомагати нашим військовим, зробити безпосередній внесок для нашої перемоги. Ми розуміємо, що це те, що ми можемо і маємо робити на даний момент. Щиро вдячні всім, хто відгукується на прохання і допомагає», – каже Орест Борис.
Молодь Золочівщини
У Золочеві активна молодь Центру Молодіжного Лідерства та спільнота Молоді Миколая Чарнецького вирішила, що найкраще закумулювати зусилля разом, тож долучилась до роботи благодійного фонду «Золочів Карітас». Тут волонтери сортують одяг та харчування, які приходить з різних куточків України та з-за кордону, та сортують речі , які привозять для військових з-за кордону.
«У нашій громаді мешкає чимало жінок з дітьми. Це сім’ї з Харкова, Ірпеня, Києва та інших гарячих точок. Для дітей пережити ці всі події, переміщення – великий стрес, тому вирішили трішки допомогти їм адаптуватись через спілкування, тож граємо з ними різні ігри», – розповідають у Молодіжному центрі лідерства у Золочеві.
Молоді люди також допомагають розвантажувати та завантажувати гуманітарну допомогу – продукти, медикаменти, військові речі та засоби першої необхідності. Вже відправили допомогу на Київ, Запоріжжя, Харків, Дніпро, а також на дитячий фонд сиріт у Харкові. Допомогу відправляють на лікарні та військовим.
Молодь Дрогобиччини
У перші дні війни молодь Дрогобича вирішила подбати, щоб наші воїни були ситі – на базі молодіжного простору розгорнули виробництво енергетичних батончиків. Для військових вони дуже цінні, адже довго зберігаються та добре насичують.
Коли баз для виготовлення батончиків у місті побільшало, молодіжний простір обладнали як місце прихистку вимушено переміщених осіб. Тут є спальні місця для переселенців, загалом тимчасово можуть проживати до 30 людей. Є першочергові зручності: гаряча вода, душ.
Не залишилась осторонь молодь і від такої важливої ініціативи як збір медикаментів. Одну з кімнат простору використовували для зберігання ліків для військових, які за потреби їм відправляли.
Як працював Львівський обласний молодіжний у перший місяць війни, ми розповідали тут.
Ключові слова:
молодь Львівщини