Як зареєструвати факт смерті у воєнний час? Детальне роз'яснення

8 квітня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

Реєстрація факту смерті здійснюється у будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану, який працює незалежно від місця смерті чи проживання померлої особи. 

Про це повідомляє Західне міжрегіональне управління Міністерста юстиції.

Окрім заяви, необхідно подати:

  • документ встановленої форми про смерть, виданий закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою;
  • рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час чи про оголошення її померлою;
  • паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця, особи без громадянства за наявності).

При реєстрації смерті невпізнаних осіб до актового запису про смерть вносяться тільки ті відомості, які містяться в лікарському свідоцтві про смерть. Якщо надалі померлий упізнаний, відомості про нього, яких бракувало, зазначаються згідно з вимогами чинного законодавства на підставі висновку відділу реєстрації актів цивільного стану, за наявності протоколу впізнання тіла.

У випадку якщо смерть настала на тимчасово-окупованій території або в районі активних бойових дій, де отримати медичне свідоцтво про смерть неможливо, рекомендується скласти колективний акт про настання смерті, за можливості зберегти фотодокази настання смерті особи та звернутися до суду (за місцем знаходження заявника) про встановлення відповідного юридичного факту.

Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження відповідної заяви. За результатами розгляду заяви суд постановляє рішення про встановлення факту смерті особи із зазначенням відомостей про дату та місце народження, про дату та місце смерті особи.

Після проведення запису орган реєстрації актів цивільного стану видає заявнику свідоцтво про смерть та довідку для одержання допомоги на поховання.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook