«З глибини століть: українська традиція сходу і заходу»: мешканців Львівщини запрошують на виставку ґерданів

14 квітня 2022р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У п’ятницю, 15 квітня, Львівський музей історії релігії запрошує на зустріч з народними майстринями, які творять прикраси з бісеру: Іриною Білик (Львів) й Оксаною Балабухою (Харків). За освітою педагоги, а митці за покликанням. Вони беруть активну участь у семінарах, колективних і персональних виставках, фестивалях. Роботи майстринь є у приватних колекціях Латвії, Австрії, Австралії, Німеччині, Польщі, Канади, США (Ірини Білик); Італії, Німеччині, США, Франції, Новій Зеландії (Оксани Балабухи).

У Музеї мисткині презентують виставку «З глибини століть: українська традиція сходу і заходу». Відвідувачі й гості побачать широке розмаїття ґерданів. Це прикраси на голову, шию, вуха, груди, руку, поясні вироби. У роботах жінки використовують геометричний, рослинний, зооморфний, орнітоморфний, антропоморфний орнаменти, рапорт, композицію. Майстрині працюють в техніці мозаїки, ажурного силення, нанизування, ткацтва, ндебеле, слов’янка, огалала, фрі-форм, а також в техніках цеглинкового, кругового і джгутового плетіння.

Ірина Білик вже не одне десятиліття досліджує, вивчає, популяризує традиції українського бісероплетіння, а також намагається відродити це давнє мистецтво. Серед авторських робіт мисткиня представить реконструкції старовинних ґерданів. На кожній роботі позначено джерело їхнього походження: бойківщина, лемківщина, гуцульщина, Полісся, Буковина, Західне Поділля.

Відкриття виставки 15 квітня, о 16 годині у Львівському музеї історії релігії, що на площі Музейній, 1. Виставка доступна для огляду упродовж місяця.

Ключові слова:

ґерданиЛьвівмузей

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook