Районні військові адміністрації ознайомились на практиці з державною реєстрацією договорів оренди на землю
Сьогодні департаментом агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації, за сприяння радників напряму земельної реформи Програми USAID з аграрного та сільського розвитку - АГРО, за участі представників Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, ГУ Держгеокадастру у Львівській області було проведено zoom-нараду для районних військових адміністрацій щодо заповнення форми Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану.
В межах заходу представникам РВА наочно продемонстрували внесення інформації до Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану щодо: договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих в оренду органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування; договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих в оренду постійними користувачами, емфітевтами; договорів про передачу права землекористування.
Представники РВА мали змогу отримати відповіді на всі запитання щодо державної реєстрації договорів на землю.
Матеріали zoom-наради (запис) можна завантажити за посиланням.
Нагадаємо, що 29 квітня набрав чинності Наказ Мінагрополітики «Про затвердження форми книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану» від 11.04.2022 року № 219, яким затверджено форми для проведення державної реєстрації договорів землі. Такі Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану ведуться районними військовими адміністраціями. Детальніше про наказ про старт реєстрації договорів тут.
Новини за темою
Стартував процес реєстрації договорів оренди земельних ділянок в умовах воєнного стану
3 травня 2022
Набрав чинності Наказ Мінагрополітики, який затверджує форми для проведення державної реєстрації договорів землі. Йдеться «Про затвердження форми книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану» від 11.04.2022 року № 219. Згідно із законодавством, такі Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану ведуть районні військові адміністрації в паперовій та електронній формах. Вони складаються з трьох розділів: «Договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих в оренду органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування»; «Договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих в оренду постійними користувачами, емфітевтами»; «Договори про передачу права землекористування». «В умовах війни одним із важливих завдань є забезпечення продовольчої безпеки держави, відтак, територіальним громадам необхідно як найшвидше передати в оренду вільні земельні ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності аби аграрії Львівщини мали змогу залучити ці землі до сільськогосподарського обороту та наростити обсяги валового виробництва. Своєю чергою належно оформлені договори оренди повинні пройти державну реєстрацію у районних військових адміністраціях, позаяк на сьогодні законодавством визначено механізм такої реєстрації», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман. Зауважимо, що завтра, 4 травня, відбудеться нарада для райдержадміністрацій з питань ведення книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану. Детальніше з Наказом можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/OGGGcuD Корисні посилання: - роз'яснення до Закону України про продовольчу безпеку в умовах воєнного стану (ЗУ №2145-ІХ) - https://cutt.ly/FGGDoOj - зразки договорів оренди сільськогосподарського призначення - https://bit.ly/3OV5A4e.
В Державному земельному кадастрі з’явились дані про грошову оцінку земель майже 130 населених пунктів Львівщини
22 лютого 2022
З початку 2022 року до Державного земельного кадастру внесли відомості про нормативну грошову оцінку 129 населених пунктів Львівської області. Про це повідомили в Головному управлінні Держгеокадастру. Разом з цим, землевпорядники організували та завершили роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель 43 населених пунктів Львівщини. Ці роботи здійснюють за підтримки Львівської облдержадміністрації, взаємодії з місцевими радами. «Заходи з підготовки землевпорядної документації наші працівники організовують щорічно. Ця робота координується та здійснюється фахівцями Держгеокадастру в інтересах громад, адже після оновлення нормативної грошової оцінки земель зростають надходження до місцевих бюджетів, одночасно зростає спроможність громад у вирішенні питань їх подальшого розвитку»,- відзначає Андрій Кавецький, начальник ГУ Держгеокадастру у Львівській області. Читайте також: Кадастрову карту України оновили новими даними про сільськогосподарські землі Нормативна грошова оцінка земель необхідна, щоб визначити розмір державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються в оренду, а подальшому впливатиме на розмір мінімального податкового зобов’язання. Як розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман, з 10 листопада діє уніфікована методика визначення НГО земель усіх категорій незалежно від їх місця розташування (в межах населеного пункту, або поза ними), що затверджена постановою Уряду. Рекомендуємо ознайомитися з новою Методикою за посиланням. Довідково: Згідно з чинним законодавством, нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років. Для зручності громадян передбачена можливість онлайн-замовлення витягу про НГО земельної ділянки за допомогою Публічної кадастрової карти через офіційний вебсайт Держгеокадастру. Електронні сервіси земельного кадастру – тут.
25 лютого відбудуться електронні аукціони з продажу прав оренди землі низки громад
18 лютого 2022
25 лютого відбудуться земельні електронні аукціони з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної форми власності. Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Пропоновані ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва знаходяться: - на території Белзької ТГ (за межами населеного пункту) Червоноградського району. Площа ділянки – 9,36 га. Стартовий розмір річної плати – 2 743,15 грн. Детальніше за посиланням. - на території Белзької ТГ (за межами населеного пункту) Червоноградського району. Площа ділянки – 12,62 га. Стартовий розмір річної плати – 9 251,46 грн. Детальніше за посиланням. - на території Белзької ТГ (за межами населеного пункту) Червоноградського району. Площа ділянки – 10,84 га. Стартовий розмір річної плати – 4 165,70 грн. Детальніше за посиланням. - на території Белзької ТГ (за межами населеного пункту) Червоноградського району. Площа ділянки – 17,29 га. Стартовий розмір річної плати – 12 378,01 грн. Детальніше за посиланням. - на території Белзької ТГ (за межами населеного пункту) Червоноградського району. Площа ділянки – 20,00 га. Стартовий розмір річної плати – 9 142,43 грн. Детальніше за посиланням. - на території Комарнівської ТГ (за межами с. Нове Село) Львівського району. Площа ділянки – 6,85 га. Стартовий розмір річної плати – 4 594,26 грн. Детальніше за посиланням. - на території Комарнівської ТГ (за межами с. Нове Село) Львівського району. Площа ділянки – 16,45 га. Стартовий розмір річної плати – 7 787,68 грн. Детальніше за посиланням. - на території Комарнівської ТГ (за межами с. Нове Село) Львівського району. Площа ділянки – 16,46 га. Стартовий розмір річної плати – 7 998,33 грн. Детальніше за посиланням. - на території Гніздичівської ТГ (за межами населеного пункту) Стрийського району. Площа ділянки – 6,39 га. Стартовий розмір річної плати – 12 419,46грн. Детальніше за посиланням. - на території Городоцької ТГ (за межами с. Годвишня) Львівського району. Площа ділянки – 10,00 га. Стартовий розмір річної плати – 39 047,53 грн. Детальніше за посиланням. Останній день прийому заяв (пропозицій) – 24 лютого до 18:00 год. Кінцевий строк подання цінових пропозицій – 24 лютого до 20:00 год. «Онлайн-аукціон є відкритим та прозорим способом продажу прав оренди на наявні вільні земельні ресурси територіальної громади, а надходження коштів до місцевих бюджетів дасть можливість вкладати їх в економіку населених пунктів та сільське господарство», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
Майже 7 млн грн надійшло до держбюджету за надані Львівськими землевпорядниками адмінпослуги у 2021 році
17 січня 2022
Упродовж 2021 року працівники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області надали населенню понад 254 тис. адміністративних послуг. Безоплатно було надано понад 189 тис. адмінпослуг Держгеокадастру (74% від загальної кількості). Також понад 64 тис. послуг фахівці Держгеокадастру Львівщини надали на платній основі, за ці послуги до місцевих бюджетів області надійшло 6,77 млн гривень. Серед адмінпослуг, які надаються безоплатно, найбільша кількість запитів стосувалася державної реєстрації земельної ділянки (156 335). Також державні кадастрові реєстратори Львівської області опрацювали 51 829 запитів щодо надання відомостей з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, що становить 80% від загальної кількості наданих платних адміністративних послуг. Довідково: Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи Держгеокадастру надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися з адресами ЦНАПів за посиланням.
Держгеокадастр повідомив значення коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель за 2021 рік
12 січня 2022
За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2021 рік становив 110,0%. Тому, відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 30.11.2021 № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»), індекс споживчих цін, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, застосовується зі значенням 100 відсотків: за 2017-2022 роки – для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів); за 2017-2020 роки – для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення. Відповідно, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2021 рік становить: для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0; для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення – 1,1. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703; 1997-й – 1,059; 1998-й – 1,006; 1999-й – 1,127; 2000-й – 1,182; 2001-й – 1,02; 2005-й – 1,035; 2007-й – 1,028; 2008-й – 1,152; 2009-й – 1,059; 2010-й – 1,0; 2011-й – 1,0; 2012-й – 1,0; 2013-й – 1,0; 2014-й – 1,249; 2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 – для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження); 2016 рік – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0; для земель несільськогосподарського призначення – 1,06; 2017 рік – 1,0, 2018-й – 1,0; 2019 рік – 1,0; 2020 рік – 1,0. Нормативна грошова оцінка земель за 2002-й, 2003-й, 2004-й та 2006 рік не індексувалася.
На порталі Дія.Бізнес тепер можна дізнатися інформацію про земельну реформу
30 листопада 2021
На національному порталі з розвитку підприємництва Дія.Бізнес доступний новий розділ — «Земельна реформа». Тепер підприємці отримуватимуть усю актуальну інформацію про можливості для розвитку власної справи в сфері земельних відносин. На сторінці https://business.diia.gov.ua/land-refrom доступна інформація про всі нові можливості для землевласників, фермерів та громад, а також для тих українців, які раніше не мали можливості придбати й розпоряджатися землею. Інформація розподілена за трьома напрямами: «Я — землевласник», «Я — покупець» та «Я — орендар», де кожен знайде відповіді на актуальні запитання. Так, землевласник дізнається, кому він може продати земельну ділянку, за якою ціною, які документи для цього потрібні, чи можна продати частину землі та які податки доведеться сплатити під час продажу тощо. Покупець отримає вичерпну інформацію щодо всіх умов покупки землі та збору необхідної документації. А орендар довідається про свій пріоритет при викупі землі та принцип реалізації переважного права, а також про різні важливі нюанси дії договору оренди. Крім того, на сторінці «Земельна реформа» на Дія.Бізнес кожен знайде довідкові матеріали та інструкції щодо користування земельною ділянкою, а також стосовно купівлі й продажу земельної ділянки. Це, зокрема: - порядок реалізації переважного права під час продажу землі; - рекомендації Мінагрополітики щодо користування земельною ділянкою та щодо її купівлі; - як підготуватися до продажу паю. «Земельна реформа задумувалася та реалізовувалася, виходячи з трьох базових основ, які ми хотіли гарантувати українцям: володіти, користуватися та розпоряджатися своєю землею. 1 липня 2021 року вони це право отримали. Ми сьогодні робимо все, щоб це право реалізовувалося прозоро, доступно, зрозуміло, легко та максимально повно. Кожен українець має знати, які можливості перед ним відкрила земельна реформа та, зокрема, ринок землі. І мати змогу в повній мірі ці можливості реалізовувати», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. Оперативне оновлення інформації про земельну реформу на Facebook-сторінці земельної реформи.
Понад 5,6 млн грн надійшло до держбюджету за надані працівниками Держгеокадастру у Львівській області адмінпослуги
20 листопада 2021
Упродовж 10 місяців 2021 року працівниками Головного управління Держгеокадастру у Львівській області надано понад 197 тис. адміністративних послуг громадянам та юридичним особам. Безоплатно громадянам було надано понад 145 тис. адміністративних послуг (або 74% від всіх наданих послуг) Держгеокадастру. Також понад 51 тис. послуг фахівці Держгеокадастру надали на платній основі. За ці послуги нараховано плату у сумі 5,64 млн гривень. Кошти спрямували до загального фонду державного бюджету. Серед адмінпослуг, які надаються безоплатно, найбільше запитів надійшло щодо державної реєстрації земельної ділянки (119 868). Також державні кадастрові реєстратори Львівщини опрацювали 45 548 запитів щодо надання відомостей з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, що становить 88% від загальної кількості наданих платних адмінпослуг.
Кабмін затвердив нову методику нормативної грошової оцінки земель: що це дасть громадянам і громадам
4 листопада 2021
Уряд ухвалив історичну для земельних відносин постанову, яка регламентує нову уніфіковану методику затвердження нормативної грошової оцінки (НГО) землі. До цього діяли три різні методики та види НГО для різних категорій земель, затверджені ще в 1995, 2011 та 2016 роках. Показники оцінки мали значні диспропорції між собою у часі та в просторі. Громадяни, органи місцевого самоврядування були змушені формувати й погоджувати три різних види технічної документації, адже без НГО не можна ні сплатити земельний податок, ні продати земельну ділянку. Відтепер усе звели в одну методику. Рада кожної територіальної громади зможе затвердити НГО відразу для всіх земельних ділянок усіх категорій та форм власності на всій своїй території за зрозумілими й прозорими процедурами. Документація з НГО буде у формі електронного документа, а дані про НГО земельних ділянок вноситимуться до Державного земельного кадастру і будуть доступні всім. При цьому уже погоджена раніше технічна документація з НГО зберігатиме чинність доти, поки місцева влада не погодить нову. Відтепер НГО земельних ділянок визначається так: площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на норматив капіталізованого рентного доходу на одиницю площі та коефіцієнти, які враховують: розташування громади в межах зони впливу великих міст; курортно - рекреаційне значення населених пунктів; розташування громади в межах зон радіаційного забруднення; місце розташування; цільове призначення земельної ділянки; особливості використання земельної ділянки; індексацію оцінки земель. «Ця постанова – важливий ключ для територіальних громад у повномасштабному проведенні НГО всіх земель, що розташовані на їх територіях. Відтепер оцінка буде одразу на всю територію громади, а не на окремі «клаптики». Результати оцінки одразу по всій громаді потраплятимуть до Державного земельного кадастру і кожний охочий зможе отримати витяг про оцінку своєї ділянки швидко та без зайвих бюрократичних процедур», – говорить Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель».
Перші 100 днів ринку землі: результати земельної реформи у Львівській області в цифрах
13 жовтня 2021
Три місяці тому запрацював ринок землі. Саме 1 липня скасована дія мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Відтак, сьогодні під час брифінгу на тему перших ста днів роботи земельної реформи обговорили продаж ділянок сільськогосподарського призначення, умови продажу, систему законів, що регулює хід земельної реформи та позитиви ринку землі. «Мораторій діяв лише на землі, які в народі називають паями. Було безліч законопроєктів, які б мали скасувати його дію, однак лише зараз це вдалось зробити. Так склалось, що земельна реформа у населення, дрібних фермерів та особистих селянських господарств асоціюється лише з прийняттям Закону України про обіг (ринок) землі сільськогосподарського призначення. Насправді це ряд законів - ціла система, що удосконалює систему управління та дерегуляцію у сфері земельних відносин, запроваджує прозорий процес земельних електронних аукціонів, забезпечує публічність та відкритість інформації про землю та ресурси, поліпшує доступ малих агровиробників до банківського фінансування. Більша частина завдань земельної реформи вже почала виконуватися», - зазначила заступник начальника управління - начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Борушок. За словами пані Тетяни, на старті ринку в багатьох аграріїв були застереження стосовно того, що землі почнуть активно продавати. Проте, є певні обмеження, що не дозволяють цього зробити. Наприклад, з 1 липня цього року набути у власність землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва можуть лише громадяни України не більше 100 гектарів в одні руки. Також Львівщина орієнтовно на 20 місці з усіх областей України за кількістю укладених правочинів по сільськогосподарських землях (ОСГ, садівництво, паї). Відтак в області уклали лише 877 правочинів, з них суто по купівлі-продажу – 650. Лише 146 правочинів стосуються купівлі-продажу паїв (загальною площею 166 га). Такі показники означають, що немає поспіху щодо продажу земель сільськогосподарського призначення. Відкриття ринку земель є поетапним і дуже компромісним. Експерти не радять поспішати із продажем своїх земель. Однак, якщо таки власник вирішив її продати, то вартує підготувати документи та обрати нотаріуса. «Ринок землі розширив повноваження як приватних, так і державних нотаріусів під час укладання угод. Відтепер нотаріуси перевіряють кінцевого бенефіціара, наявність покупців у санкційних списках тощо. Варто зазначити, що упродовж всього періоду дії ринку землі не було жодної відмови в нотаріальній допомозі, до прикладу, на підставі того, що кінцевий набувач прав не відповідає критеріям, визначених законом», - зазначив начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Тарас Грень. Основними Законами у сфері земельної реформи є Закон №552 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» та Закон № 1423 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин». «Зараз ухвалені усі необхідні законодавчі акти, які дозволяють завершити земельну реформу. До прикладу, за законом щодо дерегуляції у сфері земельних відносин більшість земель перейшли в користування об’єднаних територіальних громад, які на місцях мають можливість самостійно визначати план свого розвитку. Ці закони дозволяють власникам вільно розпоряджатися своєю земельною власністю, так, як це запроваджено у багатьох Європейських державах. При цьому встановлені запобіжники щодо спекуляції та зловживань на ринку землі. Зокрема, це обмеження кількості земельних ділянок, які може мати у власності одна фізична особа», - розповів заступник начальника ГУ Держгеокадастру у Львівській області Василь Собко. «Громади стали повноцінними розпорядниками земель, а відтак в першу чергу громади зацікавленні у впорядкуванні своїх наявних земельних ресурсів. Проведення аудиту та інвентаризації, пошук додаткового земельного ресурсу до залучення в сільськогосподарський оборот - це основні завдання на сьогодні. Бо від якісного та правильного розпорядження землями залежить безпосереднє наповнення місцевого бюджету та економічно-соціальний розвиток громади», - зауважила керівниця Львівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації громад Марія Дискант. Своєю чергою, співвласник фермерського господарства «Біоконцепт - Гарденія» Орест Кабаш наголосив на важливості кооперування населення. «Маючи у власності паї чи з правом користування, наші громадяни мають розуміти, що вони можуть не лише передавати ці ділянки в оренду аграрним компаніям, а й працювати на них самостійно. Це дозволить їм отримувати постійний пасивний дохід», - додав він. До слова, брифінг спільно організований Львівською облдержадміністрацією та Міністерством аграрної політики та продовольства України. Ілона Орнат
Кадастрові реєстратори Львівщини від початку року зареєстрували понад 85 тисяч земельних ділянок
2 серпня 2021
Упродовж 2021 року державні кадастрові реєстратори територіальних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Львівській області зареєстрували 85 196 земельних ділянок у Національній кадастровій системі. Майже всі заяви надійшли за допомогою онлайн-сервісів Держгеокадастру. Загалом у 2021 році до територіальних органів Держгеокадастру у Львівській області надійшло понад 132 тис. заяв про надання адмінпослуг з ведення Державного земельного кадастру. Фахівці Держгеокадастру опрацювали понад 131 тис. заяв, або 99 % від їх загальної кількості. Окрім цього однією з найпопулярніших послуг залишається видача витягу із Державного земельного кадастру про земельні ділянки. Загалом по області, цього року, опрацьовано понад 31 тис. заяв про видачу таких витягів.
Відкритий ринок землі в Україні: представники юриспруденції поділились досвідом перших кроків роботи в умовах реформи
30 липня 2021
З 1 липня в Україні набув чинності закон, який скасовує дію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. Це один з основних законів, що впроваджує земельну реформу в країні та знаменує собою довгоочікуване відкриття ринку земель. Сьогодні, 30 липня, минає місяць від набуття чинності Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Відтак, у Західному Міжрегіональному управлінні Мін’юсту відбулась інформаційно-просвітницька конференція на тему ринку землі. Присутні: заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, начальник юридичного управління апарату ЛОДА Максим Василишин, директор департаменту агропромислового розвитку адміністрації Тетяна Гетьман, начальник Західного міжрегіонального управління Мін’юсту Тарас Грень. Також на відеозв’язку були учасники від Держгеокадастру Львівської, Рівненської та Волинської областей. Під час обговорення представники влади, юридичної сфери та підприємці наголосили на важливості впровадження земельної реформи. Зокрема, учасники конференції обмінювались своїм досвідом роботи в нових умовах. Мета конференції – дати відповідь присутнім на найактуальніші питання про ринок землі, тим самим, покращити взаємодію з суб’єктами державної реєстрації, а також підвищити їхній рівень кваліфікації. «Питання ринку землі зараз потребує значної уваги, як від органів влади, так і підприємців чи пересічних громадян. Адже сьогодні українці мають право та є в змозі самостійно користуватись майном, у тому числі також землею сільськогосподарського призначення. Впевнений, що люди, які причетні до запуску ринку землі з практичної чи правової точки зору націлені на те, щоб актив, який належить народові працював в інтересах громадян. Своєю чергою, переконаний, що взаємодія між Львівською облдержадміністрацією, структурних підрозділів та департаментів ЛОДА, а також Міжрегіональним управлінням юстиції сприятиме пожвавленню цьому процесові», - зазначив під час конференції Віталій Загайний. Серед головних тем, що винесли на обговорення: Основні аспекти законодавства у сфері земельних правовідносин; Зміни, які відбулись у громадах відповідно до Закону; Умови купівлі/продажу землі сільськогосподарського призначення; Порядок роботи нотаріусів, згідно з чинним законодавством. Довідково: До завдань земельної реформи входить: перехід державних земель у повноцінне розпорядження громад, спрощення процедур у сфері земельних відносин, поява в орендаря переважного права на придбання земельних ділянок, відкритість інформації про землю та ресурси та чесний спосіб торгів на аукціонах. З основними положеннями Закону можна ознайомитись за посиланням. Ілона Орнат
Держгеокадастр: майже 50 млн грн щорічно отримуватимуть місцеві ради Львівщини за оренду земель
31 травня 2021
За весь період проведення земельних торгів (аукціонів), які були організовані Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області впродовж 2013-2021 років, продано право оренди 1 028 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 17,9 тис гектара. Розмір річної орендної плати становить 48,8 млн грн, який щорічно надходить до бюджетів місцевих рад Львівщини, що майже втричі перевищило стартовий розмір орендної плати (17,1 млн грн). За результатами земельних аукціонів, які були організовані Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області та відбулися у 2021 році, було продано право оренди 102 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення фермерського господарства, загальною площею 1 580,76 гектара. Розмір річної плати за користування цими земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 5,63 млн грн що у 5,5 раз перевищує стартовий розмір (43,9% від нормативної грошової оцінки ділянок), який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Львівщини. Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами, переліком земельних ділянок можна на офіційному сайті Держгеокадастру України.