На Яворівщині функціонує гаряча лінія щодо виплати допомоги на проживання ВПО
За минулий тиждень, на гарячу лінію Яворівської районної військової адміністрації надійшло понад 105 дзвінків від внутрішньо переміщених осіб з приводу виплат, а на обліку в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб Яворівського району зареєстровано близько 10 424 осіб. Про це повідомили у Яворівській РВА.
Станом на 09.05.2022 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332, управління соціального захисту населення Яворівської РВА опрацювало заявки та призначило щомісячну допомогу на проживання 7050 особам з числа ВПО.
Зазначимо, допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб з територій, які постраждали внаслідок війни, надається у таких розмірах:
- для осіб з інвалідністю та дітей - 3 тис. грн;
- для інших осіб - 2 тис. грн.
Від 24 лютого Яворівщина надала прихисток 19 тисячам вимушено переміщених осіб. Значна частина людей самостійно поселилися у приватному секторі.
Отримати необхідну інформацію про виплати для ВПО, виплату допомоги з безробіття, соціальну підтримку можна зателефонувавши за номером: 03259-21380.
Графік роботи гарячої лінії — щопонеділка з 10:00 до 12:00.
Новини за темою
417,7 млн грн виплатив фонд соцстрахування Львівщини застрахованим особам у першому кварталі 2022 року
11 травня 2022
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області (Управління) виплатило 417,7 млн грн для надання матеріального забезпечення застрахованим особам Львівщини у першому кварталі 2022 року. Матеріальне забезпечення профінансували згідно з поданими заявами-розрахунками страхувальників, а саме: на допомогу по тимчасовій непрацездатності – 322, 5 млн грн, або 77,2 % від суми витрат на матеріальне забезпечення; на допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами – 94,4 млн грн, або 22,6 %; на допомогу для поховання – 733,9 тис грн або 0,2%. Сума фактичних витрат на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду у І кварталі 2022 року, у порівнянні до аналогічного періоду 2021 року, зросла на 95,2 млн грн або на 29,5 %. Фактичні витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у І кварталі 2022 року збільшились на 99,6 млн грн, або на 42,8%, у порівнянні з І кварталом 2021 року. При цьому кількість оплачених днів тимчасової непрацездатності збільшилась на 158 592 дні, або на 22,8% і склала 854 998 днів. Розмір середньоденної допомоги по тимчасовій непрацездатності у Львівській області становить 388,9 грн, в порівнянні до І кварталу 2021 року (334,4 грн) середньоденна допомога зросла на 54,5 грн, або на 16,3 %. Зауважимо, що у І кварталі 2022 року Управління забезпечило допомогою по тимчасовій непрацездатності 85 178 застрахованих осіб (156 760 листків непрацездатності). Це на 31 109 (57,5%) осіб та на 87 921 (127,7%) листків непрацездатності більше, ніж у І кварталі 2021 року. Фактична сума витрат на виплату допомоги по вагітності та пологах, згідно з поданими заявами-розрахунками у І кварталі 2022 року в порівнянні до І кварталу 2021 року зросла на 5,7 млн грн, або на 6,5 %. При цьому кількість оплачених днів по вагітності та пологах зменшилась на 39 699 днів або на 12,4% і склала 280 183 дні. Розмір середньоденної допомоги по вагітності та пологах у Львівській області становить 337,0 грн., що на 59,8 грн., або на 21,6 % більше, ніж у І кварталі 2021 року. У І кварталі 2022 року за рахунок коштів Фонду у Львівській області допомогу по вагітності та пологах отримали 2 644 застраховані особи, що на 582 особи менше, ніж у І кварталі 2021 року. У І кварталі 2022 року нараховано допомогу на поховання 179 особам, за аналогічний період 2021 року – 233 особам. Витрати на поховання за І квартал 2022 року, в порівнянні до І кварталу 2021 року, зменшилися на 221,4 тис грн, або на 23,2%. Розмір допомоги на поховання у І кварталі 2022 року становив 4100,00 грн.
В ОП збирають потреби областей від найменшого селища до великого міста – Тимошенко
10 травня 2022
У процесі підготовки плану відновлення та модернізації країни його розробники вийшли на фінальну стадію, збираючи дані про потреби областей від найменшого населеного пункту до великого міста. Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко. «Ми готові до того, що російські окупанти можуть знову прийти на нашу територію, проте в жодному разі ми не будемо збавляти темпи відновлення постраждалих від війни регіонів, де припинилися бойові дії. Люди не можуть жити на руїнах, необхідно все приводити до ладу», – підкреслив він. За словами заступника керівника ОП, одне з першочергових завдань, яке реалізується зараз, це – проєктування будинків для внутрішньо переміщених осіб. Водночас, додав він, триває відновлення звільнених від окупантів територій. На деокупованих територіях – а на сьогодні це 1003 населених пункти – розгорнуто роботу гуманітарних штабів, обласних військових адміністрацій та ДСНС. «Розмінування вже проведено у 224 населених пунктах. Національна поліція відновила роботу у майже 600 деокупованих населених пунктах. Органи місцевого самоврядування запрацювали у 70% населених пунктів. Автомобільне сполучення відновлене на 70%, залізничне – на 42%», – сказав чиновник. Щодо відновлення критичної інфраструктури в деокупованих містах та селищах, то газопостачання відновлене у 650 населених пунктах, електроенергія – у 83%, водопостачання – у 60%, а робота АЗС – у 49% населених пунктах. При цьому послуги мобільного зв’язку надаються у 720 пунктах, а банки та Укрпошта запрацювали відповідно у 300 та майже 800 населених пунктах. «Днями на залізничний вокзал міста-героя Ірпінь прибула перша електричка після закінчення бойових дій. Менше ніж за місяць залізничники Львівського мостобудівельного загону, а також фахівці Державної спецслужби транспорту відбудували залізничний міст у Ірпені», – зауважив заступник керівника ОП. Крім того, на Київщині вже вдалося відновити рух на всіх зруйнованих переправах, окрім тих, які ще потребують розмінування. Нагадаємо, що раніше Тимошенко розповідав про нараду за участю Президента України Володимира Зеленського, яка торкалася виконання державного бюджету, підготовки плану відновлення та модернізації країни.
На Львівщині офіційно зареєструвалися уже понад 235 тисяч переселенців: кілька простих кроків, як отримати статус ВПО
10 травня 2022
Станом на сьогодні, 10 травня, у Львівській області офіційно зареєструвалися 235 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З-поміж них близько 75 тисяч – це діти. Реєстрація ВПО дає змогу людині отримати соціальні виплати від держави та міжнародних організацій (в середньому від 2-х до 3-х тисяч гривень), компенсацію за зруйноване житло, працевлаштування тощо. Основні категорії переселенців, які знайшли прихисток на Львівщині: більше ніж 110 тисяч осіб працездатного віку; понад 8 тисяч потребують працевлаштування; близько 8 тисяч осіб мають інвалідність; майже 31 тисяча пенсіонерів 210 багатодітних сімей; 25 батьків-одинаків. Отож, зареєструватись можна в Єдиній інформаційній базі даних. Від початку великої війни процедура реєстрації не змінилась. Спершу людина має звернутися до органу соціального захисту населення територіальної громади, у якій тимчасово проживає. Також можна звернутись до ЦНАПу з документом, що посвідчує особу. Якщо в цих документах відсутнє місце реєстрації, то варто подати інші документи, які підтверджують факт проживання на відповідній території на момент бойових дій чи окупації. Окрім цього, віднедавна зареєструватися внутрішньо переміщеним особам можна через Дію. Статус ВПО дозволяє отримати виплату від держави – для себе і своїх дітей. Українці можуть отримувати щомісяця 2 000 грн на себе та 3 000 грн на кожну дитину. Гроші можна отримати на картку «єПідтримка» та витратити на будь-що. Як отримати статус та допомогу для ВПО в Дії: Оновіть застосунок та в розділі Послуги виберіть Отримати статус ВПО. Вкажіть своє поточне місцеперебування та підтвердьте геолокацію (вона потрібна один раз, щоб скористатися послугою). Якщо у вас є діти, можете отримати статус переселенця і для них – свідоцтва про народження підтягнуться в Дію або ж ви можете ввести їх вручну. Далі, щоб отримувати фінансову допомогу, виберіть картку «єПідтримка». Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані. Цю інформацію отримає Мінсоцполітики. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту. Довідка ВПО з'явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку «єПідтримка».
Ремонт гуртожитків, викуп готового та будівництво модульного житла: Львівщина працює над забезпеченням переселенців житлом
9 травня 2022
Забезпечення житлом вимушено переселених осіб є одним з пріоритетних завдань Львівської ОВА. Для цього сьогодні роботу ведуть в декількох напрямках: ремонт наявних гуртожитків, викуп готового житла, будівництво модульного житла. Капітальний та поточний ремонт наявних гуртожитків шляхом переобладнання нежитлових приміщень на житлові Так, нещодавно Львівська ОВА затвердила нову обласну Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області на загальну суму 50 млн гривень. В її рамках передбачене фінансування 11 об’єктів – гуртожитків закладів професійно-технічної та вищої освіти. За рахунок цих об‘єктів у найближчій перспективі область зможе забезпечити розгортання понад тисячу додаткових ліжко-місць для ВПО у Бориславі, Стебнику, Новому Роздолі, Стрию, Червонограді, Миколаєві, Сокалі, Новояворівську тощо. Викуп готового житла Тут спільно з територіальними громадами та забудовниками житла Львівська ОВА вже напрацювала базу житлового фонду, який пропонуватиметься під викуп для потреб ВПО. «Зараз маємо 85 житлових будинків (як багатоквартирні, так котеджного типу) з можливістю викупу понад 1600 квартир»,- розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОВА. Будівництво модульного житла для ВПО Для цього Львівська ОВА спільно з громадами сформувала єдину базу земельних ділянок, які можуть бути задіяні під будівництво житлових будинків для ВПО. Ця база налічує 96 земельних ділянок загальною площею понад 600 га. Крім зведення модульних містечок у місті Львів, досягнуто згоди з 3 іншими громадами області щодо будівництва на їх території за кошти міжнародних донорів містечок для переселенців. Такі комфортабельні містечка з’являться у Стрийській, Судововишнянській та Добротвірській громаді. Це дасть можливість забезпечити належними умовами проживання до 1,5 тисяч ВПО. Нагадаємо, минулого тижня у Львові відкрили вже друге модульне містечко для жителів України, які рятуються від війни. Це 80 житлових будиночків, у які вже почали заселятись переселенці: цілі родини, сім'ї з дітьми та навіть домашніми улюбленцями. Загалом, в модульному містечку передбачили орієнтовно 320 місць для людей, які переїхали із зон активних бойових дій. Усі модульні будиночки місто отримало від польського уряду за сприяння Міністерства розвитку громад та територій. Вони мають необхідні для життя інженерні комунікації: воду, світло, каналізування. Нагадаємо, перше модульне містечко облаштували на території Львова у середині квітня. Воно складається із 88 будиночків. Додамо, що сьогодні триває робота щодо залучення міжнародних організацій до забезпечення ВПО житлом. «Працюємо над цим концептуально, орієнтуючись на розміщення ВПО у містах-центрах економічного життя регіону, де розвинута виробнича та соціальна інфраструктура. Адже основною нашою ціллю є не лише допомогти ВПО знайти прихисток, а й працевлаштуватися та на перспективу повноцінно інтегруватися в соціально-економічне життя громад»,- зазначають у департаменті економічної політики Львівської ОВА . Так, сьогодні з метою вирішення житлового питання для ВПО адміністрація для допомоги залучили уряди країн-партнерів та декілька міжнародних фондів, зокрема: Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS), Норвезька рада у справах біженців (NRC), Благодійний фонд Ukrainians Help, Solidarités international, Safe Path Group, Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»), Малопольське Воєводство Республіки Польща тощо.
У Львові облаштували друге модульне містечко для вимушених переселенців (фото)
6 травня 2022
У Львові завершили облаштування вже другого модульного містечка для жителів України, які рятуються від війни. Йдеться про 80 житлових будиночків, у які вже почали заселятись переселенці: цілі родини, сім'ї з дітьми та навіть домашніми улюбленцями. Загалом, в модульному містечку передбачили орієнтовно 320 місць для людей, які переїхали із зон активних бойових дій. Усі модульні будиночки місто отримало від польського уряду за сприяння Міністерства розвитку громад та територій. Вони мають необхідні для життя інженерні комунікації: воду, світло, каналізування. Облаштоване тимчасове містечко оглянув начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Важко замінити справжній будинок, де у кожної людини залишились теплі спогади, не пов’язані з війною. Та попри це, зараз Львів та Львівська область роблять усе можливе, аби створити комфортні умови проживання для вимушено переміщених осіб. Зокрема, Львівщина працює над забезпеченням переселенців житлом на довгострокову перспективу. Перш за все, це капітальний та поточний ремонт наявних гуртожитків, шляхом переобладнання нежитлових приміщень на житлові. Для цього затвердили нову обласну Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних об'єктів на загальну суму 50 млн гривень», – зауважив очільник області. В межах Програми фінансуватимуть 11 об’єктів – гуртожитків, закладів професійно-технічної та вищої освіти. Завдяки цим об‘єктам у найближчій перспективі можна буде розгорнути понад тисячу додаткових ліжко-місць для ВПО у Бориславі, Стебнику, Новому Роздолі, Стрию, Червонограді, Миколаєві, Сокалі, Новояворівську тощо. Разом з цим, в області будуть викуповувати готове житло для потреб ВПО. Зараз в області є 85 житлових будинків (як багатоквартирні, так і котеджного типу) з можливістю викупу понад 1600 квартир. Ще один напрям роботи – будівництво модульного житла для ВПО. Для цього Львівська ОВА спільно з громадами сформували єдину базу земельних ділянок, які можуть бути залучені під будівництво житлових будинків для ВПО. Ця база налічує 96 земельних ділянок загальною площею понад 600 га. Крім зведення модульних містечок у Львові, досягнуто згоди з іншими громадами області щодо будівництва на їхній території за кошти міжнародних донорів містечок для переселенців. Невдовзі вони можуть з’явитися у Стрийській, Судововишнянській та Добротвірській громадах. Це дасть можливість забезпечити належними умовами проживання до 1,5 тисяч ВПО. Нагадаємо, перше модульне містечко облаштували на території Львова у середині квітня. Воно складається із 88 будиночків.
Зміни у наданні фінансової допомоги на проживання від держави для внутрішньо переміщених осіб
5 травня 2022
Сьогодні, 5 травня, набули чинності зміни до Порядку надання допомоги на проживання переселенцям, які зареєстровані в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО. Уряд ухвалив рішення, яке забезпечує виплату допомоги на проживання в розмірі 3000 гривень на місяць дітям, які є внутрішньо переміщеними особами і перемістились без супроводу законного представника. Рішення враховує різні форми влаштування та догляду за дітьми. Заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводу законного представника, від її імені може подавати: особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки), за наявності документа, що підтверджує сімейні, родинні зв'язки особи з дитиною, виданого службою у справах дітей за місцем звернення; особа, яку батьки або інші законні представники уповноважили супроводжувати дитину, що підтверджується письмовою заявою одного із законних представників, завіреною органом опіки та піклування; особа, до сім'ї якої тимчасово влаштовано дитину, яка залишилася без батьківського піклування (за наявності копії наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування). Виплата допомоги такій дитині здійснюється починаючи з березня 2022 р. у разі звернення за її наданням до 15 травня 2022 р. включно на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або на номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника. З травня 2022 р. допомога надається переселенцям, які перемістилися з тимчасово окупованої території Криму, території громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Також ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Перелік цих громад, затверджується Міністерства реінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій. Для осіб з інвалідністю та дітей допомога становить 3000 гривень на місяць, а для інших осіб – 2000 гривень. Для призначення допомоги подається заява про надання допомоги за встановленою формою на підставі довідки ВПО, документів, що підтверджують особу та ІПН. Заяви приймають за місцем фактичного перебування людини: управління/відділи соціального захисту населення; уповноважені особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг. Також з 20 квітня з’явилась можливість подання заяви через Дію. Виплата допомоги буде проводитися на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або банківський рахунок (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги. У разі відсутності рахунку необхідно звернутися до банківської установи для відкриття банківського рахунка (за стандартом IBAN) для виплати допомоги, що містить 29 символів та літер UA. Станом на 5 травня в області загальна кількість осіб, які зареєстровані в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб становить понад 230 тисяч осіб.
На Львівщині триває реалізація обласної програми підтримки учасників АТО (ООС), їх родин та родин Героїв Небесної Сотні
4 травня 2022
Поточна ситуація в Україні зумовлює значне зростання кількості сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Тому виникає необхідність надання додаткових соціальних гарантій бійцям АТО (ООС), членам їхніх сімей, а також сім'ям, члени яких загинули або постраждали під час проведення бойових дій. Для цього в області не перший рік реалізується Комплексна програма соціальної підтримки учасників АТО (ООС), їхніх родин та родин Героїв Небесної Сотні. За кошти обласного бюджету надаються різноманітні види допомог і послуг бійцям АТО (ООС) та їхнім родинам. У 2022 році на цю мету в обласному бюджеті передбачили 41,7 млн грн, з яких вже виплатили понад 7,3 млн гривень. Цього тижня для 12 сімей загиблих захисників – учасників ООС країни з обласного бюджету виділили одноразову адресну допомогу в загальній сумі 1,2 млн грн (по 100 тис грн на родину). Фото умовне.
«Зберігаймо українські традиції»: на Яворівщині відбулися весняні гаївки
4 травня 2022
"Зберігаймо українські традиції" - під таким гаслом впродовж минулого тижня у селах та містах Яворівського району відбулися весняні гаївки. Люди різного віку, дорослі, діти танцювали, співали, веселились, щоб на мить забути про тривожні новини. Також у гаївках брали активну участь люди, які через воєнні дії змушені були покинути свої домівки. Місцеві мешканці ознайомили їх з давніми великодніми традиціями Яворового краю. "У непростий час, ми вкотре переконуємося, що без повернення до народних джерел неможливо виховати справжнього Українця. Адже, пам'ять про минуле, то шлях до нового, щасливого майбутнього" - розповідають мешканці Яворівщини. Зазначимо, весняні гаївки - це пісні, що виконуються у час великодніх свят, пісні, що звеселяють людей, несуть в їхні душі красу та оптимізм і є дорогоцінним скарбом ранньої культури наших прапрадідів, а спільні гаївки біля церкви завжди були символом єдності та взаєморозуміння.
Львівська ОВА продовжує напрацьовувати базу житла під викуп для ВПО
3 травня 2022
На днях Кабінет міністрів України визначив механізм викупу та будівництва житла з метою передачі для тимчасового проживання ВПО. Відповідний порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 р. №495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб». Зокрема, сьогодні у Львівській ОДА відбулась спільна робоча нарада департаментів економічної політики, архітектури та містобудування з Львівським регіональним управлінням Держмолодьжитло щодо подальших кроків із забезпечення викупу житла для переміщених осіб. Як інформують у департаменті попередньо Львівська ОВА спільно з громадами та забудовниками уже напрацювала базу житлового фонду під викуп. «Маємо 85 житлових будинків (як багатоквартирні, так і котеджного типу). Є можливість викупу 1669 квартир, з них уже 220 ввели в експлуатацію»,- зазначив керівник департаменту Степан Куйбіда. Що потрібно знати внутрішньо переміщеним особам, які хочуть отримати житло: - хто першочергово може отримати: Багатодітні сім’ї, сім’ї з дітьми, вагітні жінки, люди, які втратили працездатність, особи пенсійного віку, житло яких зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок воєнних дій рф. - умови користування житлом: Житло надається у тимчасове користування на строк до одного року з можливістю продовження на наступний строк у разі відсутності змін у їх статусі та якщо вони не набули іншого місця проживання. Дане житло не підлягатиме приватизації, обміну, поділу, передачі у піднайми чи використанню для поселення в них інших осіб. - які кроки необхідно зробити, щоб отримати житло: Переселенці мають стати на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання. Для цього потрібно подати заяву, підписану всіма повнолітніми членами сім’ї до уповноваженого органу, у межах території якого вони перебувають на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Зразок заяви за посиланням. До такої заяви слід додати: - копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України; - копію довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності); - копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо); - копію реєстраційного номера облікової картки платника податків; - копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень з фонду. Зазначимо, що викуп чи будівництво житла здійснюватимуть за субвенцію, яку надаватиме держбюджет місцевим бюджетам. Далі Держмолодьжитло, сільські, селищні, міські ради чи уповноважені ними органи купуватимуть житло у відчужувачів (власників житла, замовників будівництва житла, тощо) у порядку, встановленому законодавством.
На Яворівщині аграрії засіяли понад 18 тисяч гектарів ярих сільськогосподарських культур
30 квітня 2022
Через воєнну ситуацію в країні посівна кампанія у Яворівському районі розпочалась дещо пізніше, а саме у другій декаді березня. Попри те, суб’єкти господарювання вже завершили посів ярих культур. У 2022 році прогнозована площа ярих культур сягає 18 360 га, що на 3572 га більше ніж у 2021 році. Станом на сьогодні фермери району посіяли ранні зернові культури, що становить 100 % до прогнозованої площі: ярої пшениці 1663 га, вівса 114 га, ярого ячменю 25 га. Вже сьогодні місцеві аграрії розпочали активну підготовку до посіву технічних культур, які цього року складають майже 14 тисяч гектарів, що на понад 3, 5 тисячі гектарів більше ніж торік. Відносно прогнозу найбільше планують засіяти сої - 9 112 га, соняшнику - 4560 га, кукурудзи - 2159 га. Крім цього, у Яворівському районі відбулась посадка 15 га картоплі, 0,5 га огірків та 2,65 га помідорів. За оперативними даними відділу економіки, агропромислового розвитку та інфраструктури Яворівської РДА аграріями закуплено 1482,1 т мінеральних добрив, з них внесено 1 259, 1 т. Не зважаючи на воєнний стан аграрії Яворівщини продовжують працювати та максимально підтримувати продовольчу безпеку у районі.
Чехія допомагає українським біженцям отримати працевлаштування та соціально-медичні послуги
29 квітня 2022
Сьогодні, 29 квітня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із Генеральним консулом Республіки Чехія у Львові Давидом Нови. Під час зустрічі очільник області подякував Генконсулу за підтримку, яку Чехія надає Україні від початку війни, яку розгорнула рф. Також обговорили поточні потреби у допомозі. Чехія – одна з перших країн, які від початку повномасштабної війни почали усіляко підтримувати Україну, засуджувати агресію росії на теренах нашої країни. Чехія також одна з тих країн, куди найбільше евакуйовуються українці в пошуках безпеки. «Протягом останніх місяців Чехія активно допомагає Україні у мілітарному та гуманітарному планах, долучилась до роботи з біженцями. Станом на зараз до нас переїхали близько пів мільйона українців. Ми раді, що можемо допомогти людям, адже розуміємо, що їм довелось пережити. Для усіх, хто приїхав, ми оформляємо спеціальні візи. Тут біженці з України можуть тимчасово працювати, вчитися, вони отримують соціально-медичні послуги на рівні з чехами. Однак зараз ми спостерігаємо, що багато українців повертаються додому. Ми бачимо, як українці згуртувались самі та об’єднали навколо себе весь цивілізований світ. Тому сподіваємось, що війна в Україні завершиться вашою перемогою», – зазначив під час зустрічі Давид Нови. Він також додав, що Чехія й надалі допомагатиме Україні усім необхідним, і охоче приєднається до нових та чинних проєктів для наближення нашої перемоги. Разом з тим, чеська сторона висловила пропозицію передачі кількох вантажівок на Львівську ОДА, які надалі розподілять на потреби армії. Генеральний консул також поцікавився, як Львівщина працює з переселенцями, адже, якщо говорити про області України, саме наш регіон найчастіше обирають громадяни для евакуації. Зараз в області проживають близько 286 тисяч ВПО, це лише ті, хто офіційно задекларував потребу у житлі. Ще приблизно стільки ж людей поселилися у приватному секторі самостійно. «Настав час, коли допомога Україні стала світовим трендом. Чехія належить до тих країн, які зі самого початку на нашому боці, і які допомагають нам від щирого серця. Ми часто чуємо від українців, які переїхали у Чехію, як злагоджено працюють місцеві люди та допомагають нашим землякам. Ми вдячні за це. Щодо Львівської області, то зараз ми розселяємо людей у школах, спортивних залах, гуртожитках. До 1 вересня плануємо розвантажити ці об’єкти, щоб новий навчальний рік розпочався вчасно та офлайн. Ми підшуковуємо об’єкти незавершеного будівництва, які у короткі терміни можна адаптувати під житло. Напрацьовуємо варіанти будівництва нового житла для людей», – поділився Максим Козицький. Нагадаємо, що Генеральне консульство Чеської Республіки відновило свою роботу у Львові.
На Львівщині за минулу добу повітряна тривога тривала понад дві години: Максим Козицький
29 квітня 2022
Напередодні сирени один раз сповіщали про повітряну тривогу у Львівській області. Небезпека тривала майже 2,5 години. Це було пов‘язано зі загрозою повітряно-ракетного удару. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Разом з тим, в області розселили ще 250 людей, яких прогнали з дому російські окупаційні дії. Від 24 лютого, за офіційними даними, ми надали прихисток 335 тисячам осіб. Значна кількість людей поселилась у приватному секторі самостійно. В Єдиній інформаційній базі даних як внутрішньо переміщені особи від початку великої війни зареєструвались 203 тисячі людей. З них 66 тисяч – діти. Також, як повідомив очільник області, за добу через західний кордон за добу вибули 39 тисяч людей. Кордон на виїзд на переходах у Львівській області перетнули майже 18 тисяч людей. Повернулися в Україну через західний кордон 26 тисяч наших громадян.