Львівська ОВА продовжує напрацьовувати базу житла під викуп для ВПО

3 травня 2022р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

На днях Кабінет міністрів України визначив механізм викупу та будівництва житла з метою передачі для тимчасового проживання ВПО. Відповідний порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 р. №495 «Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб».

Зокрема, сьогодні у Львівській ОДА відбулась спільна робоча нарада департаментів економічної політики, архітектури та містобудування з Львівським регіональним управлінням Держмолодьжитло щодо подальших кроків із забезпечення викупу житла для переміщених осіб.

Як інформують у департаменті попередньо Львівська ОВА спільно з громадами та забудовниками уже напрацювала базу житлового фонду під викуп.

«Маємо 85 житлових будинків (як багатоквартирні, так і котеджного типу). Є можливість викупу 1669 квартир, з них уже 220 ввели в експлуатацію»,- зазначив керівник департаменту Степан Куйбіда.

Що потрібно знати внутрішньо переміщеним особам, які хочуть отримати житло:

- хто першочергово може отримати:

Багатодітні сім’ї, сім’ї з дітьми, вагітні жінки, люди, які втратили працездатність, особи пенсійного віку, житло яких зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок воєнних дій рф.

- умови користування житлом:

Житло надається у тимчасове користування на строк до одного року з можливістю продовження на наступний строк у разі відсутності змін у їх статусі та якщо вони не набули іншого місця проживання. 

Дане житло не підлягатиме приватизації, обміну, поділу, передачі у піднайми чи використанню для поселення в них інших осіб. 

- які кроки необхідно зробити, щоб отримати житло:

Переселенці мають стати на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання. 

Для цього потрібно подати заяву, підписану всіма повнолітніми членами сім’ї до уповноваженого органу, у межах території якого вони перебувають на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Зразок заяви за посиланням. 

До такої заяви слід додати:

- копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
- копію довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);
- копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);
- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень з фонду. 

Зазначимо, що викуп чи будівництво житла здійснюватимуть за субвенцію, яку надаватиме держбюджет місцевим бюджетам. Далі Держмолодьжитло, сільські, селищні, міські ради чи уповноважені ними органи купуватимуть житло у відчужувачів (власників житла, замовників будівництва житла, тощо) у порядку, встановленому законодавством.

Ключові слова:

ВПОжитло

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook