Представниці Львівщини – у десятці найсильніших шахісток світу
Міжнародна федерація шахів (ФІДЕ) представила рейтинг-лист станом на 1 січня 2018 року. До першої десятки списку серед жінок як і раніше входять дві українки, представниці Львівщини: Анна Музичук (коефіцієнт 2 571) та її молодша сестра екс-чемпіонка світу Марія Музичук (2540), які посідають 3 та 7 місця відповідно.
Жіночий рейтинг очолює чемпіонка світу китаянка Хоу Іфань (2 680), другою йде її співвітчизниця Цзю Веньцзюнь (2 571).
У першій сотні найсильніших шахісток світу, крім сестер Музичук, ще шестеро представниць України, серед яких і львів’янка Наталія Букса.
У чоловіків лідирує чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен (2 834). У світову сотню входять сім шахістів України, з-поміж яких троє представників Львівщини: Василь Іванчук, Юрій Криворучко, Мартин Кравцв.
Новини за темою
Львів‘янка Анастасія Гнатишин виборола два золота на чемпіонаті світу з шахів
4 травня 2022
У Греції завершився чемпіонат світу з блискавичних шахів серед юнаків та кадетів. Українські шахісти загалом вибороли 14 медалей, дві з яких, до того ж золоті, вдалось вибороти львів’янці Анастасії Гнатишин. Серед дівчат до 12 років вона виборола золото як у швидких шахах, так і в бліці. Любов до шахів дівчина успадкувала від батька – той є кандидатом у майстри спорту. Ази шахів дівчинка освоїла ще у 6 років. Згодом розпочала тренування з Антоном Романович, а тепер тренується у Володимира Грабінського. Це не перша значна нагорода юної спортсменки – чемпіонкою України у своїй віковій групі вона стала ще у 2018 році. А вже у серпні 2019 року привезла додому срібло чемпіонату Європи. У грудні того ж року вона стала чемпіонкою Європи зі швидких шахів. У десятку найкращих в обидвох дисциплінах також потрапив львів’янин Олексій Карвацький.
У десятку найкращих спортивних шкіл України увійшов «Веслярик» Львівщини
28 квітня 2022
Щорічно Міністерство молоді та спорту України визначає рейтинги найкращих дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву в Україні. Винятком став лише минулий рік – рейтинг не формували, оскільки об‘єктивно визначити найкращих у час коронавірусу та посилених карантинних обмежень було неможливо. Так, у десятку найкращих спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву вперше за багато років потрапила спортивна школа «Веслярик». Одним з пріоритетних видів спорту у школі є веслування. Заклад має власну веслувальну базу у селі Наварія на Пустомитівщині. Як вона виглядає, можна побачити тут. У школі також виховують чемпіонів з боксу, вільної боротьби, важкої атлетики, дзюдо, кінного спорту, легкої атлетики, стрільби з лука та настільного тенісу. На одинадцятій позиції опинилася КДЮСШ №1 СКА. Тут навчають спортивної та художньої гімнастики, стрільби з лука, стрільби кульової, сучасного п’ятиборства та триатлону. На вісімнадцятій – СДЮШОР №1 з веслування та важкої атлетики. Першою в Україні стала Сумська спеціалізована спортивна школа. У 25 найкращих в Україні дитячо-юнацьких спортивних шкіл увійшли Львівська обласна дитячо-юнацька школа (більше про її діяльність можна дізнатись тут) та дитячо-юнацька спортивна школа імені Віктора Чукаріна міста Львова. 38 позицію в рейтингу зайняла Дитячо-юнацька спортивна школа ім. Георгія Прокопенка. Загалом у рейтингу – понад 400 спортивних шкіл. Перше ж місце у рейтингу України посідає Київська ДЮСШ. «Рейтинг формується на основі показників спортсменів усіх відділень школи на національних змаганнях. Спортивні заклади Львівщини стабільно зберігають високі позиції, демонструючи позитивну тенденцію до зростання», – зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім‘як. Ознайомитись з рейтингом можна за посиланням.
Юні шахістки Львівщини перемогли на національному чемпіонаті
17 лютого 2022
У Львові триває чемпіонат України з шахів. За медалі тут змагаються 110 юнаків та 35 дівчат з усієї України. Найкращих вже визначили у класичних шахах. Попереду змагання у швидкій грі та бліцах. «Це, мабуть, один з найсильніших турнірів у цій віковій категорії за останні 5 років. Львівщина славиться своїми шахістами, у нас працює багато спортивних шкіл, тому на цьому турнірі маємо гідне представництво», – зазначає віцепрезидент Львівської обласної федерації шахів Назар Фірман. Змагання з класичних шахів тривали у 9 турів. Чемпіонкою України стала вихованка Давидівської дитячо-юнацької спортивної школи «Тризуб Плюс» Тетяна Скарбарчук. 14-річну шахістку тренує Роман Губка. Віцечемпіонкою стала 11-річна Анастасія Гнатишин, яка тренується у ДЮСШ «Дебют». Її наставником є Володимир Грабінський. Дівчата набрали однакову кількість очок, переможця вдалось визначити за додатковими показниками. Приймає змагання готельно-ресторанний комплекс «Медова Печера». Проводить змагання Львівська обласна шахова федерація за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Федерації шахів України.
“Львівщина – у п’ятірці лідерів за динамікою надходжень до місцевих бюджетів”, - Максим Козицький
12 січня 2022
За підсумками 2021 року Львівщина зайняла лідируючі позиції у рейтингу регіонів України за динамікою надходжень податків і платежів до місцевих бюджетів. Склали рейтинг у Міністерстві фінансів України. «За динамікою надходжень до загального фонду Львівщина на четвертому місці. Нагадаю, що упродовж року область поступово піднімалася в рейтингу – ще на початку року ми були п'ятнадцяті, а станом на 1 грудня – п'яті. Фінансова стабільність області, її соціально-економічний розвиток значною мірою обумовлені податковими надходженнями до обласного та місцевих бюджетів. Тому важливою є стабільна і позитивна динаміка надходження податкових платежів до бюджету», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. За динамікою надходжень основного джерела – податку на доходи фізичних осіб – Львівщина, порівняно з 1 грудня, піднялася на дві позиції – з сьомого на п'яте місце. При тому, що за підсумками першого кварталу була на 24-му місці. Як і раніше, за темпами зростання надходжень єдиного податку Львівщина – друга в Україні після м. Києва. Зазначимо, що у 2021 році до загального фонду бюджету області надійшло 20,9 млрд грн, в тому числі: податку на доходи фізичних осіб – 13,2 млрд грн, єдиного податку – 3,2 млрд грн.
Львівщина очолила рейтинг областей у розвитку велоспорту на треку
24 листопада 2021
Федерація велосипедного спорту України уклала рейтинг областей за розвитком велосипедного спорту на треку. Львівщина у ньому опинилась на першому місці з загальною сумою очок майже 60 тисяч. У Харківської області, яка опинилась на другому місці, 41 балів. До рейтингу сумували результати виступів спортсменів області на Олімпійських Іграх, чемпіонатах світу, Європи та України. До уваги брались результати дорослих, молоді, юніорів та юнаків. Також враховувались перемоги дорослих спортсменів на кубках світу, Європи та України. Левову частку очок для Львівщини принесла 25-річна Олена Старікова. На Олімпійських Іграх у Токіо в індивідуальному жіночому спринті спортсменка фінішувала другою. Велосипедистка також стала четвертою у фінальному заїзді гонки кейрін. У жовтня Олена виборола срібло на чемпіонаті Європи з велоспорту у дисципліні кейрін. Раніше атлетка також стала чемпіонкою Європи. Саме Олена очолила рейтинг найкращих трекових велосипедистів України у 2021 році. Тренується у Львівській школі вищої спортивної майстерності та проходить військову службу на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони. Тренує спортсменку заслужений тренер України – Євген Болібрух.
Збірна України з шахів з львів’янами у складі перемогла на чемпіонаті Європи
22 листопада 2021
Учора, 21 листопада, у Словенії завершився командний чемпіонат Європи з шахів. Після дев’яти турів наша збірна опинилась на першому місці, залишивши позаду збірні 38 європейських країн. Срібні медалі вибороли французи, бронза – у поляків. Лідерів світового рейтингу, росіян, наші спортсмени обійшли у сьомому турі. У підсумку вони опинились на шостому місці турнірної таблиці. У складі національної збірної виступав львів’янин, заслужений майстер спорту України, міжнародний гросмейстер Андрій Волокітін. Він показав найкращий індивідуальний результат на другій дошці. Виступав за Україну і студент Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського Кирило Шевченко. Тренер команди Мартин Кравців та головний тренер Олександр Сулипа теж львів’яни. Жіноча збірна, у складі якої виступали Анна Музичук та Наталія Букса, поділила третє місце з азербайджанками, але за додатковими показниками залишилися без «бронзи». Зауважимо, раніше найвищим досягненням чоловічої збірної України на командних першостях Європи було друге місце.
Славська і Львівська громади лідирують за фінансовими показниками
28 жовтня 2021
За підсумками дев’яти місяців поточного року департамент фінансів облдержадміністрації склав черговий рейтинг територіальних громад за окремими фінансовими показниками (динаміка доходів з/ф, індекс податкоспроможності, рівень дотаційності бюджетів та ін.). «Рейтинг другий квартал поспіль очолюють - Славська і Львівська громади. Це є свідченням фінансового забезпечення і достатніх джерел наповнення та раціональне виконання видаткової частини місцевих бюджетів. Як і в рейтингу за перше півріччя, твердо на своїх позиціях розмістилися Пустомитівська, Солонківська територіальні громади. Своїми позиціями помінялися Стрийська та Мурованська (остання опустилися з 5 на 6), Підберізцівська і Зимноводівська громади (остання опустилася зі 7 на 8). Без змін замикають десятку Червоноградська і Жовтанецька громади», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Олег Демків. У бюджетах 18 територіальних громад ще бракує коштів на виплату заробітної плати у бюджетній сфері. Хоча порівняно із першим півріччям дефіцит ліквідовано на 60 млн грн і становить понад 70 млн гривень. Найближчим часом ситуація може змінитися і на жаль не в кращу сторону, адже на це є певні причини. Основні з яких - це ріст цін і тарифів на енергоносії та прийняте урядом рішення з 30 жовтня переходу Львівської області до червоної зони карантину», - зазначив Олег Демків. Детальніше з рейтингом можна ознайомитись за посиланням https://loda.gov.ua/mistsevi_byudzhety
Для закладів профтехосвіти області затвердили критерії оцінювання
5 жовтня 2021
У департаменті освіти і науки затвердили критерії оцінювання закладів професійно-технічної освіти. В області стартувала ініціатива систематичного і послідовного проведення рейтингового оцінювання закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Рейтингування закладів дозволить запровадити об’єктивну методику визначення ефективного управління закладами. «Таке рейтингування дозволить нам розуміти, які заклади динамічно розвиваються, а які потребують підтримки зі сторони. Є кілька показників, які допоможуть нам вдосконалювати систему профтехосвіти. Окрім того, заклади, які будуть в лідерах рейтингу зможуть ділитись досвідом з менш успішними. Це перш за все інструмент для покращення ситуації із управлінням та розвитком наших закладів», - розповів директор департаменту освіти Олег Паска. При оцінюванні закладів звертатимуть увагу на виконання регіонального замовлення, наповнення спецфонду, залучення грантів, застосування дуальної форми під час навчання тощо. Зазначимо, нещодавно також розробили Порядок рейтингового оцінювання ефективності управління системами освіти територіальних громад області.
До рейтингу найкращих університетів світу від журналу Times Higher Education потрапили два ВНЗ Львова
3 вересня 2021
Десять закладів вищої освіти України потрапили до щорічного рейтингу кращих університетів світу, який опублікував Журнал Times Higher Education. З-поміж усіх українських ВНЗ до списку потрапили також два університети Львова. Українські університети серед світових закладів розташувалися на таких позиціях: Сумський державний університет – 501-600 місце; Національний університет «Львівська політехніка» – 601-800 місце; Харківський національний університет радіоелектроніки – 1001-1200 місце; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара – 1201+ місце; Львівський національний університет імені Івана Франка – 1201+ місце; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – 1201+ місце; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 1201+ місце; Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 1201+ місце; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна – 1201+ місце; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – 1201+ місце; Довідково: Times Higher Education World University Rankings 2022 охоплює більш ніж 1600 університетів з 99 країн і територій. Рейтинг ґрунтується на 13 ретельно вивірених показниках ефективності, які вимірюють результати діяльності установи у чотирьох сферах: викладання, дослідження, передача знань та міжнародні перспективи. Для цьогорічного рейтингу видання проаналізувало понад 108 мільйонів цитувань у більш ніж 14,4 мільйона наукових публікацій майже 22 тис. вчених у всьому світі. Загалом зібрано понад 430 тис. точок даних з більш ніж 2100 установ, які подали дані.
Всеукраїнський шаховий турнір: на Стрийщині вперше розіграють Кубок сестер Музичук
20 серпня 2021
З нагоди 30-річниці Незалежності України на Львівщині заснували нові спортивні змагання – Всеукраїнський шаховий турнір «Кубок сестер Музичук». Змагання відбудуться у «Підгорецькому маєтку» на Стрийщині, адже саме у цьому краї народились та зростали видатні українські шахістки. Турнір відбудеться за швейцарською системою в 9 турів за правилами швидких шахів. Контроль часу 10 хвилин + 5 секунд за хід кожному учаснику до закінчення партії з використанням електронних шахових годинників. Організовує турнір Управління молоді та спорту Львівської ОДА, управління культури, молоді та спорту Стрийської територіальної громади, Львівська обласна організація ВФСТ "Колос", Львівська обласна шахова федерація, Стрийська районна шахова-шашкова федерація Стрийщини "Ферзь", Стрийська ДЮСШ сестер Музичук. «Ми чекаємо понад двісті юних шахістів з восьми областей України. Тішить, що в перший же рік є так багато охочих приїхати позмагатись за Кубок сестер Музичук. Переконаний, що ці змагання стануть традиційними та щороку збиратимуть все більше учасників», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як. Учасники турніру отримають сувенір від Анни та Марії Музичук. Переможці та призери будуть нагороджені кубками, медалями, грамотами та грошовими винагородами.
Славська, Підберізцівська та Мурованська громади – лідери області за доходами бюджету
13 серпня 2021
За підсумками семи місяців поточного року департамент фінансів облдержадміністрації провів аналіз показників дохідної частини бюджетів територіальних громад області та сформував рейтинг. Стосовно доходів бюджету в січні-липні лідерами серед громад області стали: Славська, Підберізцівська, Мурованська, Івано-Франківська, Новояворівська, Солонківська, Сокільницька, Шегинівська, Пустомитівська і Трускавецька громади. За рівнем виконання річного плану надходження податків до загального фонду бюджету - Підберізцівська, Куликівська, Боринська, Славська, Новояворівська, Комарнівська, Розвадівська, Східницька, Меденицька та Сокільницька громади. Найнижчі місця рейтингу територіальних громад Львівщини за показниками доходів на 1 серпня посіли Стрілківська, Добросинсько-Магерівська, Белзька, Журавненська, Козівська, Великомостівська, Ходорівська, Рудківська, Мостиська і Жовківська громади. Детальінше з показниками виконання місцевих бюджетів можна ознайомитися за посиланням.
Команда аналітичного центру DiXi Group запрезентує рейтинг постачальників газу
21 липня 2021
23 липня центр DiXi Group презентує результати пілотного продукту - Рейтинг постачальників газу. Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Дослідження є пілотним виданням рейтингу, яке спрямоване на розвиток роздрібного ринку газу через активізацію конкуренції. Рейтинг може бути цікавий як для постачальників, так і для споживачів природного газу. Адже завдяки йому постачальники матимуть доступ до оцінки роботи конкурентів, що сприятиме удосконаленню комерційної діяльності постачальників з орієнтацією на потреби споживачів, а споживач − отримає доступ до інформації щодо онлайн-сервісів, комерційних пропозицій, прозорості та ділової активності постачальників. Команда проєкту планує здійснювати рейтингування двічі на рік для відстеження прогресу постачальників та змін на ринку. Захід відбудеться в межах проєкту USAID «Прозорість Енергетичного Сектору», який реалізовує ГО «ДІКСІ ГРУП». Захід проведуть на онлайн-платформі Zoom. Початок об 11:00 год. Для участі у заході потрібно зареєструватись до 16:00 год 22 липня за посиланням.